Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártyákról általánosságban (Hibakeresésre NE ide írjatok!)


danylandster

Kérdés

Sziasztok!

Ezt a témát azért indítottam, hogy a hangkártyák specifikációi és mások tapasztalatai alapján segítséget kapjon mindenki, aki szeretné tudni, hogy az egyes tulajdonságok/paraméterek mit jelentenek és ezáltal közelebb kerüljenek a megfelelő interfész kiválasztásához!

A témaindító kérdésem a következő:

Egy hangkártya kiválasztásakor, amikor már tudjuk, hogy nagyjából mire van szükségünk (kimenetek/bemenetek, előfokok száma, stb.), akkor melyek azok a paraméterek, amikkel találkozhatunk egy specifikáció végigböngészése közben és ezek a számok, hol jelenhetnek meg a gyakorlatban. Elsősorban a következőkre lennék kíváncsi: THD, THD+N, Dynamic range.

Sokszor nem tudom, hogy érdemes-e ezekkel foglalkozni, mert pl. egy EMU 1212M, ami 120 Db-es AD/DA konverzióra képes nem hiszem, hogy jobban szól, mint mondjuk egy Orpheus, aminek "csak" 115, persze saját tapasztalataim sajnos nincsenek!

Előre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 131
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Köszönöm szépen, már ezzel is nagyon sokat segitettél! :)

Az automap az mit jelent?

LEginkább lágyabb szálóssab zenék irása a célom a jővőben, massziv ütemekkel, és szeretném hogy mire masteringre kerül a sor, akkor kevés legyen már vele a macera!

előbb utóbb monitorokra is be akarokf fektetni, és szeretném hogy a hangkarin elférhessen az is! lehet túl sok blődséget hordok itt össze, de sajnos télleg nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal! hogy mit hova, meg igazából hogyan is választja az igény magát hangkarit! szofteveren belől feltalálom magam tökéletesen, de a 'vas'-al már bajban vagyok! :D tudnál valami/tudnátok valami jó hangkártya választást, ami ár/érték arányban tökéletesen megfelel otthoni studózásra, és sokat is tud?

Amugy ez a kontroller, vagy éppen bármilyen más, kompatibilis FL-Studióval, és a beépitett pluginekkel???

értem ezalat hogy a Fl-en belül a sytrus szinti pluginon felületén lévő potikat tudom e csavargatni a kontroller ptojaival, vagy erre valami spéci cucc szükséges?

Hello!

Itt azért nem igen világos még mindig, hogy milyen setup-ot akarsz tolni, mert egy midi keyboard az nem igazán hívható vasnak. Szal, ha van pl egy Access Virus Desctop-od vagy tudom is én pl: egy LA-2A compressorod akkor ahhoz már másképpen kell gondolkodnod, mert ezek tényleg vasak, de őszíntén szólva egy sima usb midi kontroller mellé totál mindegy milyen hangkarit veszel mert a kettő elvileg nem kell hogy összedugva legyen, ha érted mire gondolok!!!

Neked leginkább csak a hangminőség lenne a fontos, de ehhez azt is tudnod kéne, hogy van-e firewire 400 vagy 800-as bemeneted, van-e USB 2.0-s bemeneted? Mert, ha nincs firewire és USB-ből is csak az 1.0 van, akkor ahhoz nem is éri meg semmit venned mert usb 1.0 16/44.1-nél magasabb hangminőséget nem képes "szállítani". Szal, ha csupán egy midi keyboardod van és más igazi "vas" nem lesz a setupodban, akkor tök egyszerű a képlet, usb/firewire hangkarikban szinte majdhogynem mindegyik márka készít jót! (M-audio, Focusrite, E-Mu, stb) Nekem E-Mu Tracker Pre hangkarim volt és nagyon dúrván jó volt ahhoz amire feltehetően neked kellene most... ajánlom...

De tudom ajánlani még a Focusrite Saffire Pro 24 DSP cuccot is mivel ebben van egy DSP chip is és így elvileg a procidtól független terhelésben tudnád használni a csomaghoz adott plugin-eket, illetve a VRM boxot, ami elvileg a monitorhiányt pótolná.... Elsőre ez lenne talán neked a legideálisabb...kivéve, ha mac-ed van mert akkor szigorúan Apogee!!!....

Remélem tudtam picit segíteni a döntésben!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen, már ezzel is nagyon sokat segitettél! :)

Az automap az mit jelent?

LEginkább lágyabb szálóssab zenék irása a célom a jővőben, massziv ütemekkel, és szeretném hogy mire masteringre kerül a sor, akkor kevés legyen már vele a macera!

előbb utóbb monitorokra is be akarokf fektetni, és szeretném hogy a hangkarin elférhessen az is! lehet túl sok blődséget hordok itt össze, de sajnos télleg nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal! hogy mit hova, meg igazából hogyan is választja az igény magát hangkarit! szofteveren belől feltalálom magam tökéletesen, de a 'vas'-al már bajban vagyok! :D tudnál valami/tudnátok valami jó hangkártya választást, ami ár/érték arányban tökéletesen megfelel otthoni studózásra, és sokat is tud?

Amugy ez a kontroller, vagy éppen bármilyen más, kompatibilis FL-Studióval, és a beépitett pluginekkel???

értem ezalat hogy a Fl-en belül a sytrus szinti pluginon felületén lévő potikat tudom e csavargatni a kontroller ptojaival, vagy erre valami spéci cucc szükséges?

Az automap lényegében a szoftverek és a kontroller közti kommunikációt fedi le, megkímélve a felhasználót a soha véget nem érő kontroller programozástól :)

Itt olvashatsz utána és nézhetsz meg pár videót.

http://www.novationmusic.com/products/midi_controllers/sl_mkii/

A FL-t nem ismerem, és nem nagyon látom hogy említenék a kontroller támogatottságot, azaz gondolom sima midi CC-vel vezérelhető, ami szintén elérhető az SLben.

Szóval az automap funkcióval csak a VST és VSTi-ket tudod majd vezérelni, minden mást a FL-ban midi CC-vel.

De egy BCR2000 is sok mindenre jó lehet, ha csak kontroller kell, és nem kell billentyű... Egyébként a Novation SLből is van billentyű nélküli változat.

Igények alatt azt értettem hogy mik azok a tulajdonságok amik számodra fontosak, esetleg a jövőbeni fejlesztésednek is megfelelnek, pl:

-a belső hangkártyák (PCI/PCIe) általában megbízhatóbbak és jobb latency-t produkálnak, ami szempont lehet szoftver szintik játszhatóságánál. De vannak USB vagy Firewire csatolásúak, ha esetleg szempont a hordozhatóság.

-akarsz-e később mikrofonon vagy vonalból (pl szintit) rögzíteni? azaz kell-e és ha kell mennyi és milyen bemenet?

-midi ki/bemenetek ha esetleg később más eszközöket is szeretnél integrálni (a legtöbb kontroller ma már USBn keresztül is képes csatlakozni, ráadásul sokukban van midi interfész)

Eddig konkrétumot csak annyit írtál, hogy füles kimenet mindenképp kell és később monitor kimenet is...

Itt egy olcsó, okos hangkártya, ezzel később akár gitárt, mikrofont, szintit is tudsz rögzíteni két csatornáig. Fülest és aktív monitort is használhatsz vele.

http://www.hs-online.com/hu/USB-hangkartya-364/Scarlett-2i2-4799.html

Link to comment
Share on other sites

sziasztok,

motu 828mkII cseréjén gondolkodom

m-audio ProjectMix I/O-ra cserélném, viszont érdekelne - ha valakinek van tapasztalata -, hogy

érdemes-e a csere.

- minőségi eltérések

- kezelhetőség

- mennyire hibásodnak a potik

- stb., bármi ami fontos lehet a döntésnél

nagyon köszi!

Link to comment
Share on other sites

Hangkártyámhoz szeretnék segítséget kérni, a nálam tapasztaltabbaktól!

Nemrég vásároltam egy Mackie onyx-i hangkártyát, és azt vettem észre, hogy a Cubase-ben nagyon pattog, nem ad tökéletes hangminőséget.

Valaki erre azt tanácsolta, hogy a Device Setup/Control Panelben módosítsam a Driver Buffer Size-t.

Alapból 256-on volt.

Feltoltam 1024-re - a pattogás megszűnt, viszont brutális késése lett a hardverek hangjának.

Levettem 64-re a késés megszűnt, viszont baromira pattogott.

Any advice?

Link to comment
Share on other sites

Hangkártyámhoz szeretnék segítséget kérni, a nálam tapasztaltabbaktól! Nemrég vásároltam egy Mackie onyx-i hangkártyát, és azt vettem észre, hogy a Cubase-ben nagyon pattog, nem ad tökéletes hangminőséget. Valaki erre azt tanácsolta, hogy a Device Setup/Control Panelben módosítsam a Driver Buffer Size-t. Alapból 256-on volt. Feltoltam 1024-re - a pattogás megszűnt, viszont brutális késése lett a hardverek hangjának. Levettem 64-re a késés megszűnt, viszont baromira pattogott. Any advice?

Üdv!

Sajnos ez egy ilyen bicikli, ebben az árkategóriában legalábbis...

Vagy tudsz közel realtime feljátszani (ilyenkor érdemes vst fx nélkÜl, vagy legalábbis minimalizálni az fx-k számát), a keverés fázisban pedig növelni a buffert (ekkor már sok/több vst-t is képes kezelni a DAW pattogás nélkÜl)

Ellenőrizd, hogy a Cubase valóban a Mackie ASIO driver-t használja, nem pedig a saját emulált ASIO-ját (Device Stup/VST Audio System, fölÜl lenyíló listában), 256 buffer mellett már illene pattogás mentesen mennie (de ez sok mindenen múlhat).

Javulást hozhat:

-erősebb proci

-belső hangkártya általában jobb eredményt produkál

-vagy jobb hangkártya, azaz erre kÜlönösen hegyezett hangkártya (jól megírt driver, pl RME, Apogee)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

256-os bufferrel pattogott. csak audio és midi sávokkal. néha önszántából átváltott 44, 1 khz-ről 96-ra, én meg csak pislogtam, h WTF? A Cubase biztosan a Mackie ASIO drivert használja. Egyébként egy Onyx 1620i. Feltettem hozzá az alap drivert cdről, majd frissítettem a legújabbra, de a jelenség nem múlt el.

Link to comment
Share on other sites

Akkor valószínű, hogy a géped (CPU) teljesítménye a gyenge láncszem.

A fentebb említett win optimalizáló tanácsokat mindenképp érdemes megcsinálni.

Ezeken kívül nálam segített Win7x64 alatt az hogy a Firewire driver-t legacy-re állítottam. Talán nálad is segít.

Itt a mikéntje: http://www.focusrite.com/answerbase/en/article.php?id=1030

és BIOSban ha van HPET beállítási lehetőség, akkor azt tedd disable állásba - nálam ez sokat segített.

Link to comment
Share on other sites

Hangkártyámhoz szeretnék segítséget kérni, a nálam tapasztaltabbaktól!

Nemrég vásároltam egy Mackie onyx-i hangkártyát, és azt vettem észre, hogy a Cubase-ben nagyon pattog, nem ad tökéletes hangminőséget.

Valaki erre azt tanácsolta, hogy a Device Setup/Control Panelben módosítsam a Driver Buffer Size-t.

Alapból 256-on volt.

Feltoltam 1024-re - a pattogás megszűnt, viszont brutális késése lett a hardverek hangjának.

Levettem 64-re a késés megszűnt, viszont baromira pattogott.

Any advice?

Milyen hosszú kábellel van összekötve? Olykor az is lehet gond hogy hosszú az USB vagy a FireWire kábel...

Link to comment
Share on other sites

többen is CPU problémára gyanakodnak. velem együtt., de még bemegyek HS-be, őket is megkérdezem. Bár amikor vettem, a srác váltig állította, hogy nincs hozzá driver, és nem is kell, mert csak bedugom és megy. bedugtam és nem ment :D. erre megtaláltam a driver cd-t a dobozban :D.

értem én, hogy ez csak egy belépő szintű darab, és össze sem mérhető az apogee cuccok tudásával, de azért nem baj, ha ehhez is ért valaki.

Link to comment
Share on other sites

Milyen gép? Ha Mac akkor tippem nincs ott tuti jónak kell lennie....

Ha Pc akkor külön firewire kártyád van vagy alaplapi?

Ha 2 magos géped van minimum PC-be mondjuk 2-4 giga rammal és alaplapi FireWire-t használsz lehet megéri kipóráblni ha semmi más lehetőség nem maradt egy PCI os FireWire kártyát a gépedbe...

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem tudok olyan tippet adni amelyik FireWire kártyával tudom hogy müködne...

Én nekem a MacPro-ba van egy Sonnet (http://www.sonnettech.com/) kártya ez jó PC-be is tudom hogy ez hibátlanul megy.... Max próbáld meg ezt a megoldást...

A másik ami tipp hogy összekad valamivel a driver.. Ilyenkor az a legjobb És ez ingyenes ha újra rakod a gÉped csak a drivereket teszed fel ami kell meg a zeneszerkesződ ha hibátlan így akkor szoftveres volt a gond

Link to comment
Share on other sites

Hangkártyámhoz szeretnék segítséget kérni, a nálam tapasztaltabbaktól!

Nemrég vásároltam egy Mackie onyx-i hangkártyát, és azt vettem észre, hogy a Cubase-ben nagyon pattog, nem ad tökéletes hangminőséget.

Valaki erre azt tanácsolta, hogy a Device Setup/Control Panelben módosítsam a Driver Buffer Size-t.

Alapból 256-on volt.

Feltoltam 1024-re - a pattogás megszűnt, viszont brutális késése lett a hardverek hangjának.

Levettem 64-re a késés megszűnt, viszont baromira pattogott.

Any advice?

Win-re kell driver az Onyxhez, nem tudom hogy a kollegám tudta rosszul, vagy csak félreértetted. Mac-en NEM kell hozzá driver, így pontos. Tegnap este WIN7 64 bitre felraktam az Onyx 820i-t, és 64-es buffermérettel sikerült pattogás nélkül járatnom (a telepítés tökéletesen problémamentes és sima volt). A gép egy Macbook Pro 13" i5 volt, a Win7 bootcamp alól ment. A PC-kben levő kíváló firewire vezérlőt gyanítom...
Link to comment
Share on other sites

Nem alaplapi a firewire kártya.

gép tulajdonságai:

Intel® Core™ Duo CPU

E8400 @3.00GHz

1.98GHz, 3,50 GB RAM

Ezen a linken lehet egy-két tippet találni-

Természetesen a specifikus M-Audio részeket nem kell figyelembe venni. Egyébiránt azok a javaslatok is többnyire érvényesek, ha begelyettesítjük más gyártónévvel.

http://m-audio.com/index.php?do=support.faq&ID=f5abf4bd59b5420f9adbbb6709080d77

Link to comment
Share on other sites

Win-re kell driver az Onyxhez, nem tudom hogy a kollegám tudta rosszul, vagy csak félreértetted. Mac-en NEM kell hozzá driver, így pontos. Tegnap este WIN7 64 bitre felraktam az Onyx 820i-t, és 64-es buffermérettel sikerült pattogás nélkül járatnom (a telepítés tökéletesen problémamentes és sima volt). A gép egy Macbook Pro 13" i5 volt, a Win7 bootcamp alól ment. A PC-kben levő kíváló firewire vezérlőt gyanítom...

Köszönöm az eddigi segítséget! Nekem XP-m van. Megpróbálom újrarakni a FireWire kártya driverét.

Link to comment
Share on other sites

Hozzáteszem, kizártnak tartom, hogy az lenne a baj, hogy PC. Ismerek nem egy előadót FireWire interfésszel, akik PC-n dolgoznak. Nem mondom, hogy nem a Mac lenne az ideális, de attól még, hogy PC, működnie kéne.

Nem az a baj hogy PC-d van.... Ha nem oldódik meg szoftveresen a megoldás akkor is maximum ami nem lehet jó az a FireWire kártyád... Sajnos a Pc témába a FireWire elég fura dolgokat csinál néhol...

Link to comment
Share on other sites

Nem az a baj hogy PC-d van.... Ha nem oldódik meg szoftveresen a megoldás akkor is maximum ami nem lehet jó az a FireWire kártyád... Sajnos a Pc témába a FireWire elég fura dolgokat csinál néhol...

Köszönöm ezt is!

Végigzongorázok minden eshetőséget, és csak kiderül, hogy mi baj.

Link to comment
Share on other sites

Urak! Használ valaki rendszeresen pl. egy usb és firewire hangkártyát macen aggregate device üzemmódban ?

A pro 40em 8 mic inputja pont kettővel kevesebb a kelleténél és a legolcsóbban akarom megoldani a problémát - tehát 2-4 inputos második egység.

Kiváncsi lennék, mennyire stabil ez az üzemmód, mert többnyire élőket veszek fel. Egyszer próbáltam, akkor ment, de egy minta nem minta, lehet hogy mázlim volt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...