Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer: Analog TR-808 klón: RD 808

Recommended Posts

Válaszolta (szerkesztve)

A Behringer mindent meg fog csinálni, amiért 20 éve hiába könyörögnek a zenészek a paraszt és/vagy sznob gyártóknak... :D

Szerkesztette draco draconis
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása

13 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A Behringer mindent meg fog csinálni, amiért 20 éve hiába könyörögnek a zenészek a paraszt és/vagy sznob gyártóknak... :D

és pasztmek ottvan mindennek a külön OUT :O
a Roland hol maradt? Köszönjük, leülhet, 1-es ...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Én már nem is tudom melyiket vegyem. Mondjuk nekem a poly analóg és az analóg vokóder hiányzó terület. 

Megvárom az Oberheim klónt. De egy használt DM is elő fog fordulni szvsz.

Hozzászólás megosztása

Ha a kick tuneolható lesz mélyebbre/magasabbra, szerintem érdekelni fog. Ígéretes. Kérdés, hogy ezeket mikor lehet majd kapni, mert egyre több mindent jelentenek be, de még a model d klón forgalmazása is akadozik.

Hozzászólás megosztása

A fejlesztők szerint Augusztus vége, realisztikusan szerintem év vége felé.

Hozzászólás megosztása

Mégegy 808 klón.. micsoda hiánypótló termék! ?

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Azért normális analóg 808 klón elérhető áron még nem nagyon volt.

Yocto szerintem 1000 Euro alatt nem áll meg, én ezt 7-800-ra tippelném, ami szerintem elég jó vétel ha tényleg úgy szól mint az eredeti.

Hozzászólás megosztása

3 órája írta knobtwist:

Yocto szerintem 1000 Euro alatt nem áll meg, én ezt 7-800-ra tippelném, ami szerintem elég jó vétel ha tényleg úgy szól mint az eredeti.

7-800 nem lesz ez sztem. max 500 ami kurva jó és pontosan így van, NINCS egy normális 808 klón a piacon, csak a yocto, az meg kit, macerás, drága, (viszonylag) ritka, stb.

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
4 órája írta knobtwist:

Acidlab, Novation, Roland, MFB, DSI, eurorack modulok, romplerek (E-MU pl.) stb., stb..

Szerkesztette wax83

Hozzászólás megosztása

Mindegyik más volt valamiben, pl MFB clapjének semmi köze az eredetihez stb. Tiptop-ot is próbáltam nem olyan volt, plusz nehéz volt emulálni a 808 accentjeit.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne tetszettek volna, mindegyiknek megvolt a saját karaktere, pl. Roland R-70 808 hangok zseniálisak.

De az eredetit nem kevertem volna össze egyikkel se, és ha valaki arra vágyik akkor remélhetőleg most megkapja.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Az Acidlab Miami nem rossz, de néhány hangja (pl a snare és a clap) meg sem közelíti az eredetit. Novation Drumstation digital, TR-8 digital, DSI-t nem értem, MFB 522 nem is hasonlít szerintem, eurorackben biztos vannak jók, de az más világ, sample meg hát megintcsak nem olyan - NINCS rendes desktop analóg 808 klón, amit boltban készen meg lehetne venni. Reméljük ez jó lesz.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

19 órája írta _cutoff:

Az Acidlab Miami nem rossz, de néhány hangja (pl a snare és a clap) meg sem közelíti az eredetit. Novation Drumstation digital, TR-8 digital, DSI-t nem értem, MFB 522 nem is hasonlít szerintem, eurorackben biztos vannak jók, de az más világ, sample meg hát megintcsak nem olyan - NINCS rendes desktop analóg 808 klón, amit boltban készen meg lehetne venni. Reméljük ez jó lesz.

Novation Drumstation csak félig digital! Kb a egyik legjobb és a legtöbbet tudja mind közül. A hangja is veszett jó. Beépitett torzitóval!

808/909 Bass Drum tune, attack, tone, decay analog
808/909 Snare Drum tune, attack, tone, snappy analog
808/909 Rim Shot tune Sample
808/909 HandClap tune Sample
808/909 Closed Hat tune, decay analog/Sample
808/909 Open Hat tune, decay analog/Sample
909 Ride Cymbal tune, tone, decay Sample
808/909 Crash Cymbal tune, tone, decay analog/Sample
808/909 Low Tom tune, decay analog
808/909 Mid Tom tune, decay analog
808/909 Hi Tom tune, decay analog
808 Cowbell tune Sample
808 Low Conga tune analog
808 Mid Conga tune analog
808 Hi Conga tune analog
808 Maracas tune Sample
808 Claves tune Sample

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Ez új infó, köszi. Azt hittem full modeling cucc. Mondjuk szekvenszer nélkül így is csak félkarú klón lehet legfeljebb. Az árát biztos megéri ettől függetlenül.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

"the Drum Station employs analog Sound Modeling - digitally synthesized models of the original waveforms which can be shaped, just like analog. "

vintagesynthen ezt írják, akkor kinek van igaza ?

Hozzászólás megosztása

5 perccel ezelőtt írta _cutoff:

"the Drum Station employs analog Sound Modeling - digitally synthesized models of the original waveforms which can be shaped, just like analog. "

vintagesynthen ezt írják, akkor kinek van igaza ?

Nekem. :D

• Haha 1

Hozzászólás megosztása