Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

hang pattogása, reccsenése/Dell Latitude E5470/Win10/Focusrite 2i2


nemethchek

Kérdés

Sziasztok!

Dell Latitude E5470 (i7-6820HQ) laptopomat használnám egy külső hangkártyával (Focusrite Scarlett 2i2 /1st gen.)

Sajnos zeneszerkesztőben, youtube-nál vagy valamilyen offline zenelejátszónál pattog a hang.

Latencymon-al teszteltem és ezeket a hibákat dobta.

509237_latencymon1.jpg

509237_latencymon2.jpg

 

Wdf01000.sys, tcpip.sys, portcls.sys, ACPI.sys a legkritkusabb,

 

509237_winver_2.jpg

Ötlet, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

8 perccel ezelőtt írta nemethchek:

Sziasztok!

Dell Latitude E5470 (i7-6820HQ) laptopomat használnám egy külső hangkártyával (Focusrite Scarlett 2i2 /1st gen.)

Sajnos zeneszerkesztőben, youtube-nál vagy valamilyen offline zenelejátszónál pattog a hang.

Latencymon-al teszteltem és ezeket a hibákat dobta.

509237_latencymon1.jpg

509237_latencymon2.jpg

 

Wdf01000.sys, tcpip.sys, portcls.sys, ACPI.sys a legkritkusabb,

 

509237_winver_2.jpg

Ötlet, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

 

Szia!

Az energiagazdálkodási sémát/ USB energiagazdálkodást, processzor minimális teljesítményt beállítottad?

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta nemethchek:

1024-en produkálja ezt sajnos.

Szeva!

Van nekem egy hasonló pattanós reccsenős témám függőben, ahol a közös szereplő a Focusrite 2i2. A monitorom oda-vissza cseréjén kívül mindent kipróbáltam a probléma kiszűrésére, de a gyanúm egyértelműen a hangkártyára terelődött. Az időnkénti pattanás, reccsenés mellett most már az is előfordult, hogy zene helyett digitális zaj jött ki a monitorokon, és amikor a számítógépen a kimenetet másik eszközre módosítottam, ott rendesen szólt.

Megkérdezhetem, hogy ez a hang nálad folyamatos, vagy random módon jön elő? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Aquarius:

Ahogy Hobkins kolléga írta korábban, az Energia beállításoknák állíts le mindent, a Rendszer-ben "kapcsolj ki" minden USB-t.

 

Mivel részben érintet vagyok csekkoltam ezt a saját gépemen kíváncsiságból, de nem találtam rá lehetőséget, hogy ezeket a paramétereket állítgassam (Mac Mini). Esetleg tipp?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Reagált a Focusrite a hibára:

""Thanks for getting in touch with this. It appears that you are experiencing a rather high DPC Count, which seems to be causing your playback issues.

Often, this can be solved by updating System Drivers for your computer. To do this, go to the website for your PC's Manufacturer, enter your specific Model of the PC, and run all available updates for your System.

Additionally, can you try disabling the following in your device manager:
- All network adapters 
- All other sound devices
- Bluetooth
- Any card reader
- Modem
- Any other unnecessary device you might have

Then restart your computer.

LatencyMon also advised you to turn off CPU Throttling. This is something you would have to do by going into your PC's BIOS, but that is something I cannot advise you on how to do, since every PC is slightly different when it comes to the BIOS, and I am not a PC Tech. For help with this, I would recommend checking in your PC/Motherboard's Manual, or for more hands-on assistance, contacting an Authorised PC Tech, since they will be able to advise you much better than we can, but run all of the above suggestions first to see if they solve your issue without having to go into the BIOS.""

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Kapcsold ki a BIOS-ban a c-state-t, a Dell-nél ez alapból be van kapcsolva, de zenéléshez nem túl jó.
Kikapcsolásnak a hátránya, hogy valamennyivel több energiát fog fogyasztani a laptop idle állapotban is, mert nem kapcsolnak a magok parkolóállásba.
Ha neked nagyon számít az akkumulátor idő, mielőtt kikapcsolnád, tehetsz egy próbát ThrottleStop-al is. 
Kapcsold be a C1E opciót, save és ha a BCLK és DTS gomb között azt látod, hogy C1-es értéket mutat (tehát c1-nél nem magasabbat) a gomb felirata, akkor az jó hír,  mert engedi az alaplapod a c-state szoftveres kontrollját, így meg tudod oldani egy másik profilban, hogy telepről működve engedje parkolni magokat, ha pedig zenélsz, tiltsa a c-state-et.
Ha nem engedi, marad a bios kapcsolgatás. Miután biosban kikapcsoltad, indítsd újra még egyszer a gépet úgy, hogy ki is kapcsolod teljesen.

Energiafogyasztás kikapcsolt állapotban sem drasztikus,  nekem pl. annyit jelent, hogy 0.5-1.2 wattos idle helyett 1.2-1.5 wattos, de ha használom a gépet, ugyanúgy átlag 4-5 wattot eszik.

Még egy dolog: ne rakd fel a SA-INTEL fix-es BIOS update-ket amiket most ad ki folyamatosan a DELL.
Onnan nem lehet downgrade-elni, helyette legyen mindig friss security, meg backup ha még is beszedsz valamit :S .


Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...