Jump to content
Ménemszól.hu

SSL SiX Desktop Mixer


AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

Hatalmas öngól volt szerintem kihagyni legalább egy USB3/USB-c/vagy TB3 portot

És színvesen láttam volna rajta egy MIDI ki-be menetet is.

Így értelmezhetetlen valójában a koncepció. Ha ez a kettő benne lenne, akkor erős konkurencia lenne és az ára is renben volna. De így...?

Link to comment
Share on other sites

Hát, nem tudom, én nem várok el egy analóg keverőtől usb-t, midit, csak jó minőségű előfokokat, bemeneteket, kimeneteket, EQ-t stb. Ugyanazt, ami 40 éve is jellemezte a csúcskategóriás keverőket. Azt persze nem tudom, hogy ez milyen minőségű, meg hogy mekkora igény van ilyenre manapság, de gondolom csak felmérték előtte a piacot, mielőtt kijöttek vele.

Link to comment
Share on other sites

Véletlen akadtam erre a termékre a topic indítása előtt egy-két nappal. (Mást kerestem az SSL oldalán.)

Jött a pofon. Nincs interfész? Milyen marketingesek ezek? Leülhetsz SSL, egyes. Így a csatolón sem kell vergődni. Felcsillant a szemem mikor először megláttam. Egy jó AD/DA-val még azt mondom, a félmillás ár majdnem hogy korrekt lenne. Így semmiképp.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Szerintem jó, hogy nincs integrált interfész.

Milyen csatolóval lássák el, hogy jövőálló legyen a befektetés?

Kevesebb, mint két SSL 500 modul árából kijön az SSL SiX.

SSL-nél eddig nem létezett ilyen modell, ez egy teljesen új termékkategória.

Alapvetően igazad lenne, de véleményem szerint ennek a terméknek mondjuk egy UAD konkurenciának kellene lennie (minusz DSP). (Vagy Arturia, RME, stb)

Kiváló előfok és egyéb feature-ok, ami (relatív) költséghatékony, hiszen elérhető árba hozta az SSL pultok világát, kevesebb csatornaszámmal. De ezt még ezen az áron valahogy össze is kell kötni a géppel. A 40.000 forintos ki yamaha "keverő" is képes hozni ezt a szisztémát, USB2-es csatolóval.

A midi azt mondom még nem is kell rá mindenképpen, ez csak személyes preferencia lenne.

Egy USB-c vagy TB3 csatoló szerinted nem jövőt álló, a köv. mondjuk 10 évben?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...