Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
power32

e-Zongora otthonra

Kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésel fordulok hozzátok, hogy az alábbi hangszerek közül, ki melyiket ismeri és mi az amit ajálana. Csak ide kellene a szobába valami amin lehet játszani, gyakorolni és azért kalapácsmechanikás legyen, illetve a zongora hangja megközelítőleg jó.
Yamaha P125, Roland FP-30, Kawai ES-110, Kurzweil SP-1, Casio PX-160, Korg D1

Tudom, hogy szubjektív minden vélemény, de nagyon kiváncsi vagyok és minnél több érvelést szeretnék.

Köszi: Füzi

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Én a Korg LP380-at szoktam mostanság ár/minőség szinten ajánlani. Ua. RH3 kalapácsmechanika van benne mint egy milkós Kronosban!, amit fontosabbnak tartok mint hogy best of zongorahang legyen, amit irreális is elvárni az ilyen belépő hangszerektől. De előre mondom hogy ez úgy is abba a morfondírozásba fog torkollani, hogy többször végigpróbálgat mindent az ember.

Amúgy ha saját hangszóróján is jó minőséget akarunk hallani, az sem ez a kategória. Az FP30 szánalmas, zötyögnek a billentyűi, a Yamahák GHS mechanikája nem egy hajde érzet, Casio vállalhatatlan, Kawai satnya és gar. problémáiról jópár található a neten. Aztán meg el kell dönteni hogy bútor is legyen egyben a lakásban, mert van aki kiakad a vas x-álvány láttán, úgyhogy akkor máris előny egy slim dizájnú LP380. De ha split hangszinek is kellenek, esetleg dobgép, extra funkciók, az megint nem ez a kategória már.

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0

Használt mesterbillentyű és hozzá egy zongoramodulban nem gondolkodsz? Cipelni úgysem akarod, előre beállítva és rendszeresítve lehet, hogy jobb eredményt kapnál mind mechanikában, mind hangban, ha régebbi, de nem belépő szintű eszközöket vásárolsz. Klasszikus kedvenc a Studiologic Sl990xp, amit 60 rongyért szoktak hirdetni, hozzá meg egy Kurzi modul mondjuk 30 rugó, 100 alatt megvagy nívós eszközökkel.

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Viccet félretéve digitális zongorákból nekem Yamaha P-90, Yamaha P155B és egy Casio volt a birtokomban.

(A Casio-t beszámítottam a Yamaha P155B-be, ráfizettek, utána rögtön el is adtam, így a típusára már nem is emlékszem.)

Mindkét Yamahának remek billentése és hangja volt szerintem (ezt úgy mondom, hogy nem vagyok zongorista, csak pár évig jártam zongoratanárhoz).

Anyagi okokból adtam el őket, nem elégedetlenség miatt. A becserélt Casio nagyon gagyi volt a Yamahákhoz képest.

Így én (mondhatni elfogultan) a Yamaha P125-öt kultiválom a listádból.

A billentésről:
A Yamaháké elég nehéz. A Rolandoké könnyebb (ki tudtam próbálni párat, de sosem volt a birtokomban). Korgokkal nincs semmilyen tapasztalatom.
Nekem a nehezebb jött be, de mégis csak neked kéne kipróbálnod, hogy neked melyik tetszik.

Szerkesztette Aquarius

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
8 órája írta bazookabill:

Használt mesterbillentyű és hozzá egy zongoramodulban nem gondolkodsz? Cipelni úgysem akarod, előre beállítva és rendszeresítve lehet, hogy jobb eredményt kapnál mind mechanikában, mind hangban, ha régebbi, de nem belépő szintű eszközöket vásárolsz. Klasszikus kedvenc a Studiologic Sl990xp, amit 60 rongyért szoktak hirdetni, hozzá meg egy Kurzi modul mondjuk 30 rugó, 100 alatt megvagy nívós eszközökkel.

Az sosem lesz olyan, mint egy digitális zongora, szerintem. 

Studiologic SL990 és M-audio Keystation Pro 88 billentyűzeteim is voltak, de meg sem közelítették a Yamahák billentését.

Nem hiszem, hogy a Studiologic SL990 XL annyival jobb, mint a sima SL990, emlékleim szerint az XL még könnyebb súlyozású. (De még a sima sem ér fel a Yamahákkal.)

Szerkesztette Aquarius

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
8 órája írta bazookabill:

Kurzi modul mondjuk 30 rugó, 100 alatt megvagy nívós eszközökkel.

Hát, hát, hát... annyiért már kb. használt régebbi jobb dig.zong. is fogható olykor és azért 30-ért max a MicroEnsemble jut Kurtizánéktól eszembe, de attól a 90-es évek eleji próbálkozástól ma szvsz bármelyik Casio vagy Hamingway stb. noname kínai ócószág is jobban megszólal!

https://www.thomann.de/hu/digitalis_zongorak1.html?oa=pra

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
37 perccel ezelőtt írta Aquarius:

Nem hiszem, hogy a Studiologic SL990 XL annyival jobb, mint a sima SL990

Ezeknek a 2000-es évek termései Fataroknak a fekete félhangjai kb. fele erővel megütve szólnak egyforma dinamikával mint a fehérek!!! Van egykis CMK49 midi billencsem itthon, annak is ua. az elkefélt dinamikabeállítása van, csak orgonázásra lehetett használni. Rettentő gagyik e szempontból a Fatarok. A 90-es években tudtak egyedül normális masterkeybordokat csinálni, meg esetleg az újabb SL88 jöhet még számításba tőlük, de kontrollerként teljesen minimalisztikusak azok is...

Megjegyzem, nekem a Yamaha MO8-amnak pont az a lomha, lusta Yamahás billentése nem tetszett. A P80-at, P90-et anno én is sokat próbálgattam, azoknak valahogy még másabb volt a GH mechanikájuk. A P140-ben P155-ben is már igazi favágós volt, rendkívül fárasztja a kezet!
Haveromnak Roland RD700NX-e, FP7-ese volt, azokon fél óra után se érezte az ember hogy leszakad a csuklója, nagyon jól eltalált mechanikák. Már RD2000-ese van a srácnak, de az sem olyan mint az előbbiek. Szóval nekem leginkább azok a top Roland keyboardok jöttek be. Ami negatívumuk egyedül, hogy hogy nagyon kopog a kasznijuk a billentyűk leérkezésekor. De játszottam pl. Yamaha CP5 és CP4 zongikon is. Nem rossz az a wood billentyűzet sem, de nekem már nagyon lágyak mégis. A P140-hez képest pl. teljesen lagymatagok már.

rd-700nx_guts_12.JPG

http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.php/topics/1815839/NEKID_PICHURES_Roland_RD_700NX.html

yamaha_cp1_nekid_pix_05.jpg

http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.php/topics/1830148/CP1 Exposed.html#Post1830148

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
14 perccel ezelőtt írta djuice:

Ezeknek a 2000-es évek termései Fataroknak a fekete félhangjai kb. fele erővel megütve szólnak egyforma dinamikával mint a fehérek!!! Van egykis CMK49 midi billencsem itthon, annak is ua. az elkefélt dinamikabeállítása van, csak orgonázásra lehetett használni. Rettentő gagyik e szempontból a Fatarok. A 90-es években tudtak egyedül normális masterkeybordokat csinálni, meg esetleg az újabb SL88 jöhet még számításba tőlük, de kontrollerként teljesen minimalisztikusak azok is...

Nekem is volt Fatar CMK49-em, ötletelésre imádtam. :)

Meg két Fatar TMK88-am is volt (eladtam - megvettem).

Lényeg, hogy a legtöbb (nem horror árú) MIDI billentyűzet nem fog egy digitális zongorát helyettesíteni, billentésben biztos nem.

Szerkesztette Aquarius

Hozzászólás megosztása

• 0
13 perccel ezelőtt írta Aquarius:

Nekem is volt Fatar CMK49-em, ötletelésre imádtam.

Prüntyögni valóban jó volt nekem is (főleg hogy haverom nekem adta grátisz, mert már ki akarta tenni lomtalanításkor) :) Pc-n vst-ket vmivel megszólaltatni használtam, mert kicsi, nem sok helyet foglalt, nem kellett kábelezgetni, más szintit pakolgatni és még külön rugós felfüggesztésű, kellemesebb érzetű billentyűi voltak. Nem mint a mai, egybe kiöntött vackok itt ni... 

K26W-Lg.jpg

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
40 perccel ezelőtt írta djuice:

Megjegyzem, nekem a Yamaha MO8-amnak pont az a lomha, lusta Yamahás billentése nem tetszett. A P80-at, P90-et anno én is sokat próbálgattam, azoknak valahogy még másabb volt a GH mechanikájuk. A P140-ben P155-ben is már igazi favágós volt, rendkívül fárasztja a kezet!
Haveromnak Roland RD700NX-e, FP7-ese volt, azokon fél óra után se érezte az ember hogy leszakad a csuklója, nagyon jól eltalált mechanikák. Már RD2000-ese van a srácnak, de az sem olyan mint az előbbiek. Szóval nekem leginkább azok a top Roland keyboardok jöttek be. Ami negatívumuk egyedül, hogy hogy nagyon kopog a kasznijuk a billentyűk leérkezésekor. De játszottam pl. Yamaha CP5 és CP4 zongikon is. Nem rossz az a wood billentyűzet sem, de nekem már nagyon lágyak mégis. A P140-hez képest pl. teljesen lagymatagok már.

Én amúgy simán meg tudom érteni, ha valakinek a Yamaha P155 túl favágós (szerintem akkor a P90 is, de a P125 is), és a Roland vagy Korg jobban bejön.

Ezért mondom, hogy ez nem attól függ, hogy ki mit ír, hanem ki kell próbálni.

Szerkesztette Aquarius

Hozzászólás megosztása

• 0
10 perccel ezelőtt írta djuice:

Prüntyögni valóban jó volt nekem is (főleg hogy haverom nekem adta grátisz, mert már ki akarta tenni lomtalanításkor) :) Pc-n vst-ket vmivel megszólaltatni használtam, mert kicsi, nem sok helyet foglalt, nem kellett kábelezgetni, más szintit pakolgatni és még külön rugós felfüggesztésű, kellemesebb érzetű billentyűi voltak. Nem mint a mai, egybe kiöntött vackok itt ni... 

Kis helyet foglaló cuccra szerintem manapság jobb a Korg microkey. Tök jók a billentyűi prüntyögni. :)

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta Aquarius:

Kis helyet foglaló cuccra szerintem manapság jobb a Korg microkey. Tök jók a billentyűi prüntyögni.

Nem vicc, de én se hittem sokáig, mégnem egy microStation Korg bejött próbából a lakásba pár éve. Pesti haverom már régen mondta, hogy próbáljam meg a mini billencseket, nem megszokhatatlan. Nem hittem neki sokáig előítéletként, hogy az ember mindig a jobb, prémium billentyűzeteket hajkurássza egyre inkább. Aztán jól leesett az állam, hogy azok a picurka kis kocka billentyűk pontosan olyan jól ki vannak találva, hogy 1 óra gyakorlás után már totál élveztem rajtuk a kavarást és a normál billentyűkre volt fura később visszaállni! :startle:
Egy zongoristától hallottam: "tök mindegy min kell játszani amúgy adott szint felett, ha megvan ehhez a szinthez a jó technikád és így tudsz alkalmazkodni".

Hozzászólás megosztása