Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

M-Audio Fast Track Ultra (USA)


Dani_pyg

Kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Még új vagyok a fórumon, úgyhogy lehet lesz pár hülye gondolatom/kérdésem, de megigérem tanulni fogok belőle! ;)

Szeretnék venni egy külső hangkártyát, én a címben említett M-Audio Fast Track Ultra-ra gondoltam, mert szerintem kiszolgálná az igényeimet teljes mértékben. Viszont nem itthonról szeretném megvenni, hanem ebay-ről rendelném meg, kb 75.000 forint lenne behozatni amerikából, ami szerintem elég jó ár, tekintve h itthon 108.000 forint. Viszont ami foglalkoztat, az a táp kérdése. Szerintetek műküdni fog itthon az USA tápkábel? Keresgéltem neten és ezt írták a tápról:

power adaptor OEM

model: ADS10 B-050200

input: 100-240v 50-60hz .5A

output: 5v 2.0 A

For I.T.E power supply

Ha ez igaz, akkor ugye kéne működnie itthon is, csak kell egy átalakító a hazai konnektorokhoz. Jól gondolom ezt az egészet, vagy iszonyatosan benéztem valamit és hülyeségekről beszélek? :unsure:

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!

Dani

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha Ámerikabol rendelek vmit, arra mar egyszer fizettem afa-t, csak vamot tehet ra a magyar allam, nem? Ha kereskedes celbol hozatom be az mas, de sajat celra szerintem nincs dupla afa..

Kárpáti úr hibátlanul mondja, különös tekintettel a "tény" kifejezés használatára. 1 USA áfát vagy kifizeted vagy nem, most nem részletezem min múlik. Az bőven elég, hogy a magyar ÁFÁt mindenképp kifizeted, ha magánszemély vagy, ha cég vagy SŐT akkor is, ha ajándékként jön!

Link to comment
Share on other sites

Sajnos mar tenyleg nem mindig eri meg USA-bol vasarolni. Plane ilyen arfolyam mellett. De volt ido, hogy nagyokat nyertunk 150 korul arfolyam mellett meg ugy is, hogy kifizettuk az afat es a vamot is! De ugy tunik ez az ido elmult sajnos.

Viszont aprosagokat (pl.: kabel, atalakito)erdemes akar tavol keletrol is rendelni) Szinte rohej hogy itthon sok ezer Ft-os kutyuk par dollarert ingyen! postaval hazajonnek :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ilyen összegnél egyszerűen nem éri meg. Több a vesződés meg a szívás, mint a nyereség. Ha százezreket spórolnál ezzel, akkor megérteném.

A másik, amit feljebb is írtak, a garancia kérdése, az így behozva megoldatlan marad. Ha bármi baj van, egyedül maradsz.

Ülj le egy számoló géppel, és komolyan gondold végig, hogy tényleg megéri-e neked? Ha igen, akkor vágj bele, csak ne felejtsd el mérlegelni a kockázatokat, amiket fentebb is többen említettek.

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek úgy se éri meg amerikában venni a kártyát, ha ott személyesen veszem meg, nem pedig postával küldöm? Mert akkor ugyebár be tudom hozni saját csomagomban, akkor nem lesz benne számla, meg hasonlók. Még így is kell vámoltatni, stb? Vagy így kijátszható?

Link to comment
Share on other sites

Amúgy a hangkártyával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire megbízható, milyen a minősége, stb... :-)

Dani

szia, én ilyet használok akusztikus zenére és énekre.

Ebay-en vettem használtan, meg is szívtam. nem jött vele a tápja, valamint volt egy hibás széria, amiben usb chip-et kellett cserélni, na ez pont ilyen volt (10 rugó)

okozott pár álmatlan éjszakát, de mióta pár trükkre rájöttem, szépen működik. pl használat közben soha nem dobja el a kapcsolatot, akár 10-12 órán keresztül sem. könnyű bekonfigurálni MTR-be, kicsi a késleltetése.

engem egy dolog zavar, hogy keveset erősít a mikrofon előfok. pl klasszikus gitárt felvenni igen nehéz

egyébként működik külső táp nélkül is, de ekkor kevesebb sávot kezel.

remélem, segítettem, üdv, Költő

Link to comment
Share on other sites

kivéve pl. a laptop gyártókat pl. Apple notebookok, telefon, ipad világgaris (ami hordozható. iMac, Mac Pro nem).

Hangszereknél nem tudok világgaranciáról, sőt! Bár a gyártók nagyon együttérzőek szoktak lenni a vevőkkel, maximálisan támogatják a kereskedők olyatén viselkedését, hogy máshonnan származó terméket nem supportálnak és garanciális ügyintézést visszautasítanak. Ennek kikényszerítésére senki ne építsen!

Az Apple termékek valóban világgaranciásak, de célszerű számolni azzal, hogy a hazai szervízből elhajtanak a külföldön vett laposoddal, azt állítva, hogy nem garanciás. Ha elég kitartó vagy, akkor el tudod nekik magyarázni, hogy téged nem lehet beszopatni valótlanságok állításával, ha még erre sem vevők, akkor kell küldeni levelet az európai képviseletnek, ahonnan visszaszólnak, hogy igen, garanciális, igen megjavítják Mo-n. Eme levél birtokában a szervizesek kedvessé válnak.

Amit nem értek, hogy ez miért nem egyedi jelenség (csak a környezetemben 3 USA MB-t próbált elhajtani a kedves hivatalos magyar szervíz)...

Link to comment
Share on other sites

50 dollár alatt elvileg nem kell rá fizetni semmit. Cd-ket vagy ilyen apróságokat lehet például rendelni. Vagy mondjuk igen, az ajándékozás. Azt olvastam, hogy a kínaiak szinte mindent ajándékként adnak fel, ha onnan rendelsz, mivel arra általában nem kell fizetni semmit. Csak nálunk ezt már tudják, meg szerintem a világon mindenhol, úgyhogy az ajándékokra még jobban odafigyelnek a vámon.

Link to comment
Share on other sites

Ha Ámerikabol rendelek vmit, arra mar egyszer fizettem afa-t, csak vamot tehet ra a magyar allam, nem? Ha kereskedes celbol hozatom be az mas, de sajat celra szerintem nincs dupla afa..

Ez így is van - de csak az EU-n belül.

Más országokból behozott áru - kiskereskedelmi vásárláskor is - ÁFA köteles.

Ez nem találgatás, hanem tény ! ( A tévedés persze mindíg előfordulhat, de most nagyon meg lennék lepve... )

Link to comment
Share on other sites

Ha jól tudom, szinte semmire sincs világgarancia.

kivéve pl. a laptop gyártókat pl. Apple notebookok, telefon, ipad világgaris (ami hordozható. iMac, Mac Pro nem).

Hangszereknél nem tudok világgaranciáról, sőt! Bár a gyártók nagyon együttérzőek szoktak lenni a vevőkkel, maximálisan támogatják a kereskedők olyatén viselkedését, hogy máshonnan származó terméket nem supportálnak és garanciális ügyintézést visszautasítanak. Ennek kikényszerítésére senki ne építsen!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a gyors válaszokat! ^_^

Akkor úgy néz ki h még egy kis gyüjtögetéssel inkább egy hazai boltban veszem meg... :-)

Amúgy a hangkártyával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire megbízható, milyen a minősége, stb... :-)

Dani

Link to comment
Share on other sites

Szerintem viszonylag könnyen belátható, hogy ritka eset, amikor megéri USA-ból, vagy máshonnan rendelni terméket. Először is, USA-ban, a különböző ÁFA % miatt, mindig nettó árat adnak meg. Erre jön a vám adott esetben, plussz a szállítási költség. Ezek alapján 99%-ban már ott tartasz, mintha itthon vennéd meg. A garancia megint nem mindegy. Ha jól tudom, szinte semmire sincs világgarancia. Tehát, hiba esetén oda viheted, küldheted vissza, ahol vetted. Fuvarköltség, várakozás, stb.

Itthon amennyire átlátom, szinte minden esetben cserélik az összes boltban újra, ha lehetséges. (nálunk a HitSpace-ben mindenképp, persze ez gyártó függő)

Link to comment
Share on other sites

Nem csak a magyar posa tunteti el az arut, hanem pl az ango is eloszeretettel, foleg ha lathatolag kulfoldi nev van a csomagon. USA-ban is tunt mar el csomag akar csomagkuldo cegeknel is.

Viszont altalaban van ra biztositas, ugyhogy jar vissz a penz (amit kulfoldrol nem mindig kapsz meg). De ezek az eltunesek max nehany szazalek.

Az idoelotti meghibasodas viszont magasabb szazalek lehet, aminel ugye nehezen ervenyesitesz egy amcsi garanciat.

Szoval jol meg kell gondolni, mit is akarsz az USA-bol es hogyan.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Túl sok okos tanácsot nem tudok adni, mivel még nem rendeltem usából. Az viszont biztos, hogy szinte minden sokkal olcsóbb náluk, mint európában, főleg az elektronikai cikkek. Valami pont fele annyiba kerül mint itthon európában. Tehát nem csak az maudio kártya, hanem minden más is. (Az európai gyártmányokat kivéve, azt hiszem, például az rme ott is ugyanannyi mint itt.)

Viszont két dologra felhívnám a figyelmed. Az egyik az, hogy az árut, amit rendelsz, megvámoltatják itthon. Tehát nem 75 ezerbe fog neked kerülni, hanem lehet hogy 90-100-ban is benne lesz. Szállítási költséggel együtt lehet, hogy már meg se éri. Bár nem rendeltem még az usából, úgyhogy nem tudom, mennyit tehet ki a vám. Erre én is kíváncsi vagyok, mert piszkálta már az én csőröm is az usából rendelés.

A másik dolog, amire figyelj oda, az a posta. Rengetegen panaszkodtak már a magyar postára, hogy eltünteti az árut, vagy csak épp fennakad valahol. Van is róla egy elég friss cikk, olvasd el, itt a link: http://digisample.hu/blog/magyar-posta-zrt/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...