Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cirklon vs Roland MC-707


honka.adam

Kérdés

Sziasztok!

 

Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném az alábbi kérdésben:

Ki melyiket ajánlja jobban nekem?

 

A Rolandban az a jó hogy olcsóbb és kompakt, vagyis van benne dobgép, fx, és midi vezérlés. Viszont amennyiére én tudom midi CC-t nem tud automatizálni, pedig ez fontos lenne! Továbbá hiába van két midi kimenete az eddigi bejegyzésekből számomra nem derül ki, hogy mind a két kimenetre 16-16 csatornát lehet kivezetni külön külön? Noha nem mintha olyan nagy szinti parkom lenne, de azért én azt szeretem ha valami elemi dologra van lehetőség akkor az legyen benne!
Ami tetszik még, hogy minden sávot külön-külön tudok vezérelni ugyanazzal a midi billentyűzettel. Ezáltal pofon egyszerű összerakni egy projektet.

 

Nézzük a másik oldalt...

 

Van ez a Cirklon amiből elvileg nemsokára jön a V2 változat...

Ami tetszik, hogy "végtelen" midi és CV portok vannak rajta. És kihozták a vezérlésből is amit lehet a videók alapján! Tényleg tetszetős, intuitív egyszerű és frappáns!

Ellenpólus, hogy elég drága és ez csak egy sequencer. Ezt valahogy még lenyelem, de fájó pontnak érzem (szigorúan a v1-es modell látott videóinak alapján) hogy nem nagyon használják ACID zenén kívül másra. :( Ezt a műfajt utálom! (Elnézést ha valaki ilyen stílusú zenét csinál, semmi személyeskedés nincs ebben a kijelentésben.) Több helyen azt olvasom, hogy minden stílushoz alkalmas bla, bla... De a gyakorlat nem ezt mutatja... Konkrétan ami hiányzik, kitörni a 16 hangból és feljátszani egy hosszabb instrumentális részletet egy midi billentyűzettel ami nem biztos hogy takkra illeszkedik az ütemre... Pedig pont ettől lenne a zene számomra élő és nem monoton.

 

Mind a két modell tetszik! De mind a kettőnek vannak hiányosságai számomra...

A Rolandban a midi vezérlés a fájó pont, csak remélni merem, hogy a következő fw-be belerakják...
A Cirkon-ban pedig az alkotói szabadság hiánya (16 hang...) az eddig látottak alapján. Bár lehet ez nem is igaz, mert az eszközzel kapcsolatban a visszajelzések pozitívak a külföldi fórumokon és a váró lista is igen nagy!

 

Segítsetek dönteni! :)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
6 órája írta Kilobeat:

...

Azt ugye eszreveszed, hogy szelmalomharcot vivsz? Olyan dolgok bizonyitasat varod tolem, amit soha nem allitottam. Kialltam a proci mellett, ami mellett valtozatlanul kiallok, mert pl az UAD kartyak DSP-je MFlops-ban merendo, es senkinek eszebe nem jutna azt mondani, hogy nem alkalmas jo minosegu pluginek futtatasara. A zenedobozokra irt kritikaidba sem kotottem bele, es nem veletlenul, de amikor a proci fikazasba kezdtel, amellett nem tudtam elmenni szo nelkul.

Az effektek minosege elegge fuggetlen az azt futtato proci teljesitmenyetol. Szerinted egy Lexicon 480L-ben milyen proci volt? Es szarul szol? De mondhatnam az Eventide-ot, az AMS-t, stb.

Ugy latom a szovegertessel komoly gondjaid vannak, mert nem erted meg, hogy ezek az "alommasinak" nem a proci miatt nem tudjak azt mint egy 10 eves tescos laptop abletonnal. Maga a proci siman tok jol futtatna az ableton live-ot, ha lenne Linux-ra ableton live, es ugyanezt a csipet meg mondjuk egy rockpi-n hasznalnad. Talan jobban is mint a 10 eves tescos laptop.

6 órája írta Kilobeat:

Még mindig nem mutattál olyan felvételt ahol bárki megállás, új projekt betöltés, várakozás nélkül 2 órán át zenélne ezekkel a csodákkal.

Nem is akartam, nem is terveztem, soha nem is mondtam, hogy fogok ilyet tenni. Ez csupan a te kepzelgesed, amihez nekem valymi keves kozom van.

6 órája írta Kilobeat:

Elhiszem, hogy elméletileg lehetne 5x hatékonyabban programozni, ahogyan 30 évvel ezelőtt, tök más rendszereken, csak azt senki nem fizeti ki, illetve már mindenki nyugdíjas aki meg tudná csinálni.

A mai C compilerek nagyon jo kodot generalnak. Annyira, hogy par eve, amikor belefogtam ARM assembly tanulasba, amiatt hagytam abba, mert nem volt semmi gyakorlati ertelme/haszna. (csak zarojelben, 6502/6510 es 68k procikat gepi kodon tudom programozni, mert ott nem mindegy)

6 órája írta Kilobeat:

Neked kellene bizonyítani, hogy a 8 évvel ezelőtt belépő tabletekbe szánt, de megbukott, 32 bites proci mitől  megapowerhouse, és mitől lesz képes korszerű, jól szóló efekteket futtatni, ugyanis fosul szól az összes. 😁 Ja tudom 1,8Gigamega akkor fasza 🤣

Nem, nem az 1.8GHz miatt. Hanem a 110GFlops miatt. Mondjuk ha csak siman mixelesrol van szo 32bit FP-n, akkor 192kHz-en nagysagrendileg 573 EZER savot tudna osszegezni a proci valos idoben, ha van RAM meg hattertar ami kepes azt kiszolgalni. 44 kHz-en meg ugye 4.35x annyit. Ez nyilvan elmeleti ertek csak a nyers erot demonstralando.

A tabletekbol meg szerintem amiatt kopott ki, mert mindenki tobb RAM-ot akart mint 4GB, tehat atalltak 64 bit-re. Nem mintha a 4GB nem lenne felfoghatatlanul sok.

Es itt visszautalhatnek az eroforraspazarlasra, de ha elsore nem ment at, szerintem most sem menne.

6 órája írta Kilobeat:

A mai csodamasinákban viszont mindent a főproci csinál, ami ha retro akkor bizony kurva kevés és megbízhatatlan.

Erdekes. Az ARM procik baromi hatekonyak es megbizhatoak, nem veletlenul hasznaljak egyre gyakrabban skalaris szuperszamitas-technikaban (is). Ott nyilvan 64 bitest, mert ott aztan tenyleg indokolt a 4GB-nal tobb RAM, ami egy groovebox eseteben kicsit sem.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 22. at 10:50 írta DutchFlowers:

 

Ugy latom a szovegertessel komoly gondjaid vannak, mert nem erted meg, hogy ezek az "alommasinak" nem a proci miatt nem tudjak azt mint egy 10 eves tescos laptop abletonnal. Maga a proci siman tok jol futtatna az ableton live-ot, ha lenne Linux-ra ableton live, es ugyanezt a csipet meg mondjuk egy rockpi-n hasznalnad. Talan jobban is mint a 10 eves tescos laptop.

.. 

Nem is akartam, nem is terveztem, soha nem is mondtam, hogy fogok ilyet tenni. Ez csupan a te kepzelgesed, amihez nekem valymi keves kozom van.

Tehát tudná, csak senkinek nem sikerült még épkézláb grooveboxot csinálni, minden gyártó hülye, csak te vagy helikopter. Értem. Kíváncsian várom a mod-odat!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 22. at 10:48 írta Koródi Csaba:

Én csak halkan, ártatlanul teszem fel a kérdést. Mi ez a 2 órás vesszőparipa? 

Az ő marketingjük állítja azt, hogy az eszközök alkalmasak EDM liveact-ek lebonyolítására. A negyedóránként fél perc szünet, a 10 percig építkezős dalok, mert minden loopot felj kell játszani majd kitörlni, nem EDM. 

Minden másra valóban ok. 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Kilobeat:

Tehát tudná, csak senkinek nem sikerült még épkézláb grooveboxot csinálni, minden gyártó hülye, csak te vagy helikopter. Értem. Kíváncsian várom a mod-odat!

Na, mar csinalom is, de addig ne vegyel levegot, amig keszen nincsen. Kivansagod szamomra parancs, es adosod is vagyok a halmozott szemelyeskedeseidert cserebe. Igy gondoltad?

4 órája írta Kilobeat:

Az ő marketingjük állítja azt, hogy az eszközök alkalmasak EDM liveact-ek lebonyolítására.

Azt azert tudod, hogy sokan nyomnak am nem csak EDM liveact-eket.

5 órája írta Kilobeat:

 minden loopot felj kell játszani majd kitörlni, nem EDM.

En azt hittem, hogy az EDM az az Electronic Dance Music roviditese fuggetlenul attol, hogy milyen munkamodszerrel keszul, vagy hogy mennyi ideig epitkezik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 26. at 16:20 írta DutchFlowers:

Azt azert tudod, hogy sokan nyomnak am nem csak EDM liveact-eket.

En azt hittem, hogy az EDM az az Electronic Dance Music roviditese fuggetlenul attol, hogy milyen munkamodszerrel keszul, vagy hogy mennyi ideig epitkezik.

És akkor mi van? Nem az van a marketingjükben, hogy csak korlátozott használat. 

A dance szó jelentése tánc, persze lehet a jógát, a meditációt és az alvást is táncként értelmezni, meg az ultrafelvilágosult EB rendezvényeken megtanultad, hogy ha mikrofonba énekelnek az már elektronikus zene 🤣, de ettől még az eklektik-vegán-chill-ambient nem EDM 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

A dance szó jelentése tánc, persze lehet a jógát, a meditációt és az alvást is táncként értelmezni, meg az ultrafelvilágosult EB rendezvényeken megtanultad, hogy ha mikrofonba énekelnek az már elektronikus zene 🤣, de ettől még az eklektik-vegán-chill-ambient nem EDM 😁

Nem tudom, ember, olvasd mar vissza magad neha, es probald osszevetni azzal, amire reagalsz. Tudod, hogy van-e koze hozza, meg hogy olyan dolgokra utalsz-e, amit az illeto valoban le is irt. A sajat belso hangjaiddal, meg kepzelgeseiddel harcold le a dolgot anelkul, hogy leirnad. Ha erre magadtol keptelen vagy, akkor keress profi segitseget. Persze azt csinalsz, amit akarsz, de mindenkinek ugy lenne a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 28. at 10:00 írta DutchFlowers:

Nem tudom, ember, olvasd mar vissza magad neha, es probald osszevetni azzal, amire reagalsz. Tudod, hogy van-e koze hozza, meg hogy olyan dolgokra utalsz-e, amit az illeto valoban le is irt. A sajat belso hangjaiddal, meg kepzelgeseiddel harcold le a dolgot anelkul, hogy leirnad. Ha erre magadtol keptelen vagy, akkor keress profi segitseget. Persze azt csinalsz, amit akarsz, de mindenkinek ugy lenne a legjobb.

ezzel a fotval meg ekezet nelkul kulonesn lenni mertekadohiteles 
nem hagyni abba lenni  nagyon szorakoztato 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Kilobeat:

ezzel a fotval meg ekezet nelkul kulonesn lenni mertekadohiteles 
nem hagyni abba lenni  nagyon szorakoztato 

Tudod, valakinek nem attól lesz igaza, hogy ékezetekkel ir-e vagy sem. Az angol billentyűzetes laptopon egyszerűbb és hatékonyabb ékezetek nélkül irni, mondjuk hosszú i-t igy is csak ALT+számkombóval tudnék irni, arra meg végképp nem vagyok hajlandó. A legnehezebb az irásjelek megtalálása, mert ugye a felfestés teljesen mást mutat, úgyhogy kénytelen vagyok emlékeim alapján nyomkodni, és gyakran csak többszöri próbálkozásra sikerül megtalálni a kivánt karaktert.

Nade, ettől még lehet igazam, és az érvelésemmel szemben az, hogy nem használok ékezeteket NEM ellenérv.

Egy részeg ember is érvelhet jól, és az nem cáfolja az igazát, hogy részeg.

Valójában rád férne, hogy tanulmányozd a vita szabályrendszerét, és a vitával nem összeegyeztethető dolgokat. Rá fogsz csodálkozni, hogy pl ebben a thread-ben az "érveléseid" egy jelentős része egyáltalán nem minősithető érvelésnek, mert vagy éppen szalmabábbal harcolsz (strawman argument) vagy egyszerűen személyeskedsz (ad hominem). Ezek egyike sem valid érvelés, és általában a vitázó fél a saját "nem igazának" a leplezésére használja. Tudod, amikor elfogynak az érvek, akkor jön a kurvaanyázás, mert nehogymár a másiknak adj igazat.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Vita  --- illetve --- https://en.wikipedia.org/wiki/Argument

Az ékezetes irásaimhoz ne szokj hozzá, most csak demonstrativ használtam magyar kiosztást, egyébként valódi szükség nincsen rá, mert pl akárkinek segitek, vagy akárkivel vitázok értelmes szinten, azok mindig meg szokták érteni ékezete nélkül is, és az a fontos.

Ha a korábbi érvelésemre van valid ellenérvelésed, azokat szivesen elolvasom, és ha igazad lenne, meg is adnám. Ezekkel a jópofának szánt gúnyolódásaiddal viszont sokkal inkább magadat járatod le, semmint engem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta DutchFlowers:

Tudod, valakinek nem attól lesz igaza, hogy ékezetekkel ir-e vagy sem. Az angol billentyűzetes laptopon egyszerűbb és hatékonyabb ékezetek nélkül irni, mondjuk hosszú i-t igy is csak ALT+számkombóval tudnék irni, arra meg végképp nem vagyok hajlandó. A legnehezebb az irásjelek megtalálása, mert ugye a felfestés teljesen mást mutat, úgyhogy kénytelen vagyok emlékeim alapján nyomkodni, és gyakran csak többszöri próbálkozásra sikerül megtalálni a kivánt karaktert.

Nade, ettől még lehet igazam, és az érvelésemmel szemben az, hogy nem használok ékezeteket NEM ellenérv.

Egy részeg ember is érvelhet jól, és az nem cáfolja az igazát, hogy részeg.

Valójában rád férne, hogy tanulmányozd a vita szabályrendszerét, és a vitával nem összeegyeztethető dolgokat. Rá fogsz csodálkozni, hogy pl ebben a thread-ben az "érveléseid" egy jelentős része egyáltalán nem minősithető érvelésnek, mert vagy éppen szalmabábbal harcolsz (strawman argument) vagy egyszerűen személyeskedsz (ad hominem). Ezek egyike sem valid érvelés, és általában a vitázó fél a saját "nem igazának" a leplezésére használja. Tudod, amikor elfogynak az érvek, akkor jön a kurvaanyázás, mert nehogymár a másiknak adj igazat.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Vita  --- illetve --- https://en.wikipedia.org/wiki/Argument

Az ékezetes irásaimhoz ne szokj hozzá, most csak demonstrativ használtam magyar kiosztást, egyébként valódi szükség nincsen rá, mert pl akárkinek segitek, vagy akárkivel vitázok értelmes szinten, azok mindig meg szokták érteni ékezete nélkül is, és az a fontos.

Ha a korábbi érvelésemre van valid ellenérvelésed, azokat szivesen elolvasom, és ha igazad lenne, meg is adnám. Ezekkel a jópofának szánt gúnyolódásaiddal viszont sokkal inkább magadat járatod le, semmint engem.

Tehát nem csak a grooveboxok képességeivel kapcsolatban vagy igénytelen, hanem az alapvető kommunikációban is. 
Világos. 
Nekem vannak különböző kiosztású billentyűzeteim is, olyan nyelvre is amit még csak tanulok, és olyan eszközökre építek live-act-et amik alkalmasak rá. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Tehát nem csak a grooveboxok képességeivel kapcsolatban vagy igénytelen, hanem az alapvető kommunikációban is. 
Világos. 
Nekem vannak különböző kiosztású billentyűzeteim is, olyan nyelvre is amit még csak tanulok, és olyan eszközökre építek live-act-et amik alkalmasak rá. 

Es tessek egy ujabb szalmabab (sot igazabol ellentetes kovetkeztetes egy teljesen egyertelmu mondatbol, ami ugy hangzott: "A zenedobozokra irt kritikaidba sem kotottem bele, es nem veletlenul, de amikor a proci fikazasba kezdtel... stb") , aztan egy ad hominem (hogy milyen igenytelen vagyok, ami nem befolyasolja, hogy igazam van-e), meg egy teljesen fuggetlen dolog, mert az hogy te valamit valahogyan csinalsz, az nem jelenti, hogy masnak is ugy es azt kene csinalnia, nem mellesleg semmi koze a topic vitajahoz.

Lehet, hogy ekezetek tekinteteben igenytelen vagyok, te viszont keptelen vagy ertelmes vitara (latszolag, de lehet roszzul latom), illetve nem tudod cafolni az altalam a processzorokrol irt dolgokat.

Ennyi eleg lesz, vagy nyomjuk meg a szajkaratet?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 07. 21. at 10:55 írta DutchFlowers:

Es tessek egy ujabb szalmabab (sot igazabol ellentetes kovetkeztetes egy teljesen egyertelmu mondatbol, ami ugy hangzott: "A zenedobozokra irt kritikaidba sem kotottem bele, es nem veletlenul, de amikor a proci fikazasba kezdtel... stb") , aztan egy ad hominem (hogy milyen igenytelen vagyok, ami nem befolyasolja, hogy igazam van-e), meg egy teljesen fuggetlen dolog, mert az hogy te valamit valahogyan csinalsz, az nem jelenti, hogy masnak is ugy es azt kene csinalnia, nem mellesleg semmi koze a topic vitajahoz.

Lehet, hogy ekezetek tekinteteben igenytelen vagyok, te viszont keptelen vagy ertelmes vitara (latszolag, de lehet roszzul latom), illetve nem tudod cafolni az altalam a processzorokrol irt dolgokat.

Ennyi eleg lesz, vagy nyomjuk meg a szajkaratet?

Mit kellene cáfolnom? Elismerted hogy gagyi a proci, csak szerinted valami földöntúli tündérpor hatására, feltámatnak a 70es évek programozói, akik majd szuperhatékony szoftvert fognak írni rá, a világ összes pénzéért. 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Kilobeat:

Mit kellene cáfolnom? Elismerted hogy gagyi a proci, csak szerinted valami földöntúli tündérpor hatására, feltámatnak a 70es évek programozói, akik majd szuperhatékony szoftvert fognak írni rá, a világ összes pénzéért. 😁

Te mar megint szalmababot pufolsz, illetve ellentetes kovetkeztetest vonsz le teljesen egyertelmu mondatokbol. Olvass vissza es probald ertelmezni a leirtakat. Utana majd talan lesz ertelme vitatkozni. Addig meg ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
49 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Ó, az baj... akkor az "Annál jobb" című számot úgy kell elmentenem, hogy "Anal Job" :D 

Ez arra emlekeztet amikor egy gepeszeti raktarban tartottunk leltart, es volt olyan tetel, hogy "MENETES SZAR" ... Nincs ilyen iranyu kepzettsegem vagy gyakorlatom, ugyhogy megkerdeztem, hogy az valami olyasmi-e, mint a csavaros fagyi... :D

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 07. 27. at 7:26 írta DutchFlowers:

Te mar megint szalmababot pufolsz, illetve ellentetes kovetkeztetest vonsz le teljesen egyertelmu mondatokbol. Olvass vissza es probald ertelmezni a leirtakat. Utana majd talan lesz ertelme vitatkozni. Addig meg ...

Pontosan ezt tettem, csak mivel nem maradt érved bulshitelsz, ahogyan azt érvelés technikán tanultad. Ezzel lényegéven ismét elismerted, hogy igazam van. 🙂 Köszi! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha ez még számít valamit, akkor belinkelem ide az egy órás szettemet, amiről beszéltem. Csak nem akartam akkor önpromózni.
Szünet nélküli cucc, és még próbáltam össze is mosni a trackek közötti átmenetet.
A legnagyobb problémám a trackekkénti hangerőkkel volt, szóval minden CLIP-et hallás útján nagyjából azonos hangerőkre állítottam. A dobok részeit is, kick, snare stb. Benne volt jó pár órám.

 

Szerkesztette moze
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta trikOsk:

Ha ez még számít valamit, akkor belinkelem ide az egy órás szettemet, amiről beszéltem. Csak nem akartam akkor önpromózni.
Szünet nélküli cucc, és még próbáltam össze is mosni a trackek közötti átmenetet.
A legnagyobb problémám a trackekkénti hangerőkkel volt, szóval minden CLIP-et hallás útján nagyjából azonos hangerőkre állítottam. A dobok részeit is, kick, snare stb. Benne volt jó pár órám.

 

Ahogy látom, a kötelező szukkulens is ott van :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...