Jump to content
Ménemszól.hu

Új KORG Monotron szintetizátorok


gorgo73

Recommended Posts

Hát, a teljes aspektus úgy állt össze, hogy a Korg olcsósít és ilyen "aranyos" kis cuccokat rak össze, ahelyett, hogy csinálnának egy komolyabb hangszert... tanulhatnának a MOOG-tól... majd jött a felsorolás, hogy még kiktől... mindez a két új Monotron jövevény kapcsán.

Szerintem a célcsoport akik ilyen monotron jellegű eszközöket keresnek és tudnak kifizetni, nem igazán tudnák értékelni, ha a Korg nem az "olcsósítást" választja, hanem egy komolyabb (nem én találtam ki) MOOG-al egy oldalon említhető eszközt gyúrna.

Tudom, megint kardoskodok a Monotron mellett, mint anno 1 éve az elsőnél, de nézzünk körül, hogy milyen eszközt kapunk ennyi pénzért és próbáljuk helyén kezelni:

Kici, zajosz, esz cak nekünk nem ócó, mert japánban a gyerek megkapja a tolltartó mellé, mi viszont kapunk egy jó analóg szűrőt, egy jó analóg oszcillátort és egy jó delayt.

Nekem nincsenek analóg hangszereim és nem is vennék semennyi pénzért, pláne nem drágán, komolyat, de egy ilyen monotron bármikor jól jöhet egy digi szinti AUX kimenetén. Még jó, hogy valaki kitalálta, hogy csináljanak olcsósított kütyüket :-D

Miért nem vennél Csaba?

Link to comment
Share on other sites

Az első Monotron mikor megjelent, talán az elsőt vettem meg itthon. Most nem biztos, hogy az érkezés pillanatában lesz rá keret, de a Delay-t meg fogom venni. A Duo-t nem biztos, bár a fix hangmagasságok miatt elgondolkodtató az is.

Én az első monotront is előszeretettel használom szűrőként a nem analóg szintijeimre...

Link to comment
Share on other sites

Miért nem vennél Csaba?

Ja hogy drága analógot miért nem vennék? :-)

Egyszerűen nem illik a profilomba. Egyszer belevágtam az ismerkedésbe egy KORG MS2000BR-el és a mai napig azt mondom, hogy kegyetlen jó cucc, sőt bátran ajánlom is, de nem tudtam azonosulni vele, nem volt kedvem hangszíneket tekergetni belőle, pláne nem stepseq-t programozni, meg úgy egyébként is nem vagyok nagy gépzene fan. Csupán ennyi. Ettől eltekintve vannak olyan stílusok, amiket szeretek, hallgatok és hatással vannak rám, de nem szeretnék eltévedni ezirányba. Amúgy az MS2000 előtt már megvolt a Monotron és volt viszonyítási alapom és hát az MS2000-es szűrői messze-harmatosak voltak a Monotronhoz képest. Ezért is fekszik nekem épp elégségesen, hogy egy digiszintiből generált hullámformát elég megszűrnöm egy ilyen kis "aranyossal" :-)

Pl. a Kurzweil K2500X-nek van 6 SEND kimenete, azokon bőven elférnek multieffektek és monotronok, de nem adnék ki plusz 100 pénzt drága analógra.

Link to comment
Share on other sites

Dsi szerű dolgokra gondolok.70-80k körül mennek használtan.De, hogy előre is nézzünk papírforma szerint slim phatty-t használtan egy két éven belül 120k körül lehet majd újitani.Bár ha tweakelgetni nem szeretsz akkor nyilván értem, hogy neked tárgytalan.

Link to comment
Share on other sites

Lead-ek, Bass-ek nem jönnek szóba ilyen forrásokból a zenéidhez?

No igen, az említett hangszínek az elektronikus zene mérföldkövei. Hangtechnikai, esztétikai, no meg funkcionális gondolatok sorát lehetne e témában felvetni és ilyen téren egy monotron természetesen nagyon szóba sem kerülhetne, hacsak nem bass-line szűrésére. De én nem elektró zenében gondolkodok... gyakrabban nyúlok egy akusztikus nagybőgő hangjához, ha basszusról van szó.

Egy ilyen kis monotront (bármelyiket nézhetjük) én inkább néhány statikus hangszín "megmozdítására" használok(nék) illetve néhány effekt előre legyártásához, vagy akár élőben felprüntyögéséhez, csupán színesítés céljára, ahogy a fenti videóban is hallható.

Azthiszem, ilyenformán be is határolhatjuk egy monotron vevőkörét: akik NEM szándékoznak komoly analóg apparátussal elektronikus zenét készíteni, a maga nemében minden célra megfelelő drága eszköz használatával, hanem CSAK ÚGY szeretnének valami kis izgalmas kütyüt kiegészítőnek és ennél fogva nincs is anyagi keretük professzionális céleszközök kifizetésére.

Hát, hogy ez üzletpolitikailag hol mennyire jön (nem jön) be, ezt nem tudom. Talán az a hiba, hogy komoly eszközökkel dolgozó emberek próbálják megítélni, és akkor ilyen tekintetben esélye sincs egy monotronnak talpon maradni. Kicsit lazábban kéne venni a dolgot és kevésbé professzionális felhasználók szemszögéből tekinteni a témára.

Amúgy meg ha az egész országban csak azt az egy monotront adja el a Korg amit én veszek meg, az legyen az ő bajuk :-) Én személy szerint üdvözlöm az ilyen kis kütyüket. Sőt megkockáztatom, hogy ha kellőképpen meghozzák a kedvemet és neadjisten a MOOG is kirukkolna hasonló funkciójú, de megfizethető árú motyóval, akkor talán egy kicsit feljebb is mennék árban, de legalább ócsón szerettették meg velem ezt a lehetőséget :-)

Link to comment
Share on other sites

Dsi szerű dolgokra gondolok.70-80k körül mennek használtan.De, hogy előre is nézzünk papírforma szerint slim phatty-t használtan egy két éven belül 120k körül lehet majd újitani.Bár ha tweakelgetni nem szeretsz akkor nyilván értem, hogy neked tárgytalan.

Jajj, én nagyon hobbi zenész vagyok :-D Nem tudom, mi az a Tweakelgetés :-) Eredetileg Country zenekarban zongorázok. A prüntyögéseimet meg csak magamnak csinálom otthon, ehhez luxus egy 80 ezres DSI is. Megkockáztatom, sok szakmailag nálam sokkal kompetensebb szaki még szentségtörésnek is vehetné, ha egy DSI-vel molyolnám a hülyeségeimet :-D

Link to comment
Share on other sites

Én lennék az ellenpélda. :) Elektronikus műfajban mozgok, az ezoterikus chillout-tól a kemény psytrance-ig, és a Monotron nekem is nagyon jól beválik, tehát nem csak azok találhatják meg benne a pozitívumot, akik alapvetően sem bütykölnek fűrészfog jeleket. Nekem személy szerint annyi volt a bajom vele, hogy nagyon zajos, viszont jelentem, hogy tök véletlenül rájöttem, hogy ezt hogyan lehet jelentősen mérsékelni: ne használjunk benne akkut, és ha hallhatóvá válik már közepes erősítésen is a sistergés, akkor cseréljük benne az elemet egy fullosra. (ami benne volt, az bőven mehet más eszközbe, hajtani fogja még pár napig) Úgy tűnik, hogy ha teljesen új elemmel feszítjük az áramköröket, akkor nem sistereg annyira.

A Delaynek milyen vagány külseje van! :D

Link to comment
Share on other sites

"Ezek szerint a Korg, a nagy bukás örömére kihozott még két ugyanolyan kütyüt, hátha megháromszorozzák a veszteséget."

Valószínűleg igazad van :D

Az analóg szinti új találmány? Nem volt se a Korgnak, se a Rolandnak, se a Yamahának ilyenje? Ráadásul a Yamahának még ott van a Sequential Circuits is a szekrényben.

Link to comment
Share on other sites

Simán el tudom képzelni, hogy kelet-európai (főleg magyar) szinten nem teljesített jól a monotron, de világszinten hozta a papírformát, pl. 90%-os japán értékesítéssel :-) De ez minket hol érdekel az eszköz megítélésekor, örüljünk, hogy van :-D Egy dohányos havonta nagyobb összeget eldohányoz... kevesebb értelme van, neki mégis megéri.

Meg gondolom presztízs is a Korgnak, hogy a mikro, meg mono vonalalat folytassa, hisz más gyártó nem kínál ilyen termékeket. Az már megint lehetne egy másik kérdés, hogy egy Kronos gyártójának mekkora presztízs egy miniatürizált műanyag vas :-)

Link to comment
Share on other sites

Én lennék az ellenpélda. :) Elektronikus műfajban mozgok, az ezoterikus chillout-tól a kemény psytrance-ig, és a Monotron nekem is nagyon jól beválik, tehát nem csak azok találhatják meg benne a pozitívumot, akik alapvetően sem bütykölnek fűrészfog jeleket. Nekem személy szerint annyi volt a bajom vele, hogy nagyon zajos, viszont jelentem, hogy tök véletlenül rájöttem, hogy ezt hogyan lehet jelentősen mérsékelni: ne használjunk benne akkut, és ha hallhatóvá válik már közepes erősítésen is a sistergés, akkor cseréljük benne az elemet egy fullosra. (ami benne volt, az bőven mehet más eszközbe, hajtani fogja még pár napig) Úgy tűnik, hogy ha teljesen új elemmel feszítjük az áramköröket, akkor nem sistereg annyira.

No, ez meg egy hasznos infó :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nekem tetszenek a kütyük. Jómagam a hard rock-on át a rádiójátékon keresztül az 80as évek szintipopján át mindenbe beleütöttem az orrom, és a billentyűmet. Cubase-t és Arturia, Image line, stb cuccokat használok, valamicskét talán mondhatni, hogy konyítok is hozzájuk, de ez a sorozat nagyon megtetszett.

Anno volt szerencsém hozzájutni egy Kaossilator-hoz, többet is,kevesebbet is vártam tőle. egy hard disk recorderrel, (vagy géppel), már egész jó dolgokat lehet kihozni belőle,de a 8/16 step nagyon kevés tud lenni.

Viszont alig várom már, hogy a három monotront egybe, össze-vissza kötve lehessen gerjedni velük..

AMit nem értek.. a monotron kint 13.000 HUF nak megfelelő összegért érhető el. Remélem a másik két cucc is, mert akkor két hó múlva meglesz a Monotriumvirátus alig 40 körüli áron. Itthon ugyanezt megkapnám 60ért..

Egyébként régen volt alkalmam egyszer egy oktáv, és egy torzítópedállal használni a monotront, majd utána kötöttem egy analóg delay-t, kicseszett jó hangja volt. bántam, mikor vissza kellett adni a cuccokat. Most nem kell:D :D D: D

AHangERŐ Veletek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...