Jump to content
Ménemszól.hu

Új KORG Monotron szintetizátorok


gorgo73

Recommended Posts

A Korg két új zsebszintit jelentett be a napokban, melyek a népszerű Monotron családot bővítik, és igen kedvező áron, kb. 60$-ért juthatunk hozzájuk:

A Monotron DUO egy duál oszcillátoros mini szinti, a klasszikus Mono/Poly nyomdokain.

!

Főbb jellemzői:

- Két analóg oszcillátor ( VCO ), független hangolás

- X-Mod- keresztmoduláció poti

- VCF poti Cutoff és Peak szabályzóval

- Ribbon kontrollerrel felszerelt mini billentyűzet, a KAOSSILATOR-ban már megismert Scale funkcióval

- Tartalmazza a klasszikus MS-10 és MS-20 analóg VCF szűrőjét

- Aux input bemenet- mely lehetővl teszi, hogy a szűrőket bármilyen bemenő audió jelhez használjuk

A Monotron DELAY pedig egy analóg szinti, megspékelve egy sokoldalú Delay effekttel, így a kapott kombinációval remek analóg hangeffektusokat hozhatunk létre.

!

Főbb jellemzők:

- Eredeti, analóg VCF, az MS-10 és MS-20 nyomdokain

- VCF, Cutoff kontrollal

- Analóg stílusú Space Delay effekt

- Több paraméterrel állítható Pitch LFO

- Széles tartományú Ribbon kontroller billentyűzet

- Beépített hangszóró

- Elemről is használható

- Fülhallgató kimenet

- Ultraibolya fényben világító billentyűzet és ház

Bővebb információ a Korg Monotron weboldalon.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem kartelezés van, vagy valami egyezmény, hogy nem lépnek egymás piacára.

Semeddig nem tartana a Korgnak csinálni egy modern analóg szintit, mint ahogy a Rolandnak vagy a Yamahának sem. Korgé az apró kütyü piac, stb...

Így mindenkinek jut olyan termék aminek kevés konkurenciája van, és Így megéri.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem kartelezés van, vagy valami egyezmény, hogy nem lépnek egymás piacára.

Semeddig nem tartana? Dehogynem :) Ha igazán ütős cuccot akarnának csinálni, nagyon oda kéne magukat tenni, és akkor rögtön szembetalálnák magukat a butik gyártókkal, vagy a piacot domináló Mooggal, DSI-vel, akik pár évtizedet belöltek a kérdésbe, amit nem játékok gyártásával töltöttek el. A fejlesztés sok idő és pénz!

Így mindenkinek jut olyan termék aminek kevés konkurenciája van, és Így megéri.
Még ez se igaz. Az olcsósítást választották, de ebből nem adtak el annyit, hogy megérné. Halomba áll a kereskedelmi raktárakban a Monotron, azt se tudják mit kezdjenek velük.
Link to comment
Share on other sites

ebből nem adtak el annyit, hogy megérné. Halomba áll a kereskedelmi raktárakban a Monotron, azt se tudják mit kezdjenek velük.

Nekem nagyon nagy fun :) Amint piacon lesz, azonnal megveszem mindkettőt. Korg KP3-ra kötve olyan hangokat lehet kihozni, amilyenekre nem is számítottam, a hangja elég izmosan szól pláne egy chorus vagy phasert ráakasztva, és ha ez még ráadásul X-Mod meg Delay áramkörökkel lesz megtámogatva, akkor viszontlátásra, veszek egy vonali mini keverőt, és mehet a sikítozás.

Ja, és az új kütyükben már skálázott ribbon lesz (illetve ilyen üzemmódja is lesz) amitől azért nem kicsit lett használható. Innentől a Duo mehet sonicra, a Delay mehet ilyen goás űreffektezésre, a sima Monotron meg bármire, mert azt úgyis effekt elé kell bekötni. Áhh már nagyon várom! :D

U.I.: a Delay uv-reaktív, vagy csak a film van megfestve? Hehe, ha tényleg uv-reaktív, akkor nem titkolt a szándék, hogy mire lesz jó... ;)

Link to comment
Share on other sites

Semeddig nem tartana? Dehogynem :) Ha igazán ütős cuccot akarnának csinálni, nagyon oda kéne magukat tenni, és akkor rögtön szembetalálnák magukat a butik gyártókkal, vagy a piacot domináló Mooggal, DSI-vel, akik pár évtizedet belöltek a kérdésbe, amit nem játékok gyártásával töltöttek el. A fejlesztés sok idő és pénz!

Még ez se igaz. Az olcsósítást választották, de ebből nem adtak el annyit, hogy megérné. Halomba áll a kereskedelmi raktárakban a Monotron, azt se tudják mit kezdjenek velük.

Azért analóg oldalról a Korg is letett már valamit az asztalra, szerintem van olyan jó mint egy Moog vagy DSI.

Más kérdés hogy a Korg találkozók Japánban átmentek egyfajta aprócucc klubbá, amin nem csodálkozom a japánok ízlését tekintve :-)

Nem lennék meglepve ha pár moddolt korábbi Monotron alapján mérték fel az igényeket és dobták piacra ezt a két új szintit.

Link to comment
Share on other sites

Ezekkel számomra az a meglátásom hogy:

Szegény ember aki zenélni akar inkább hankártyát és midi bill-t vesz nem ilyet 15-25 ezrekért...

Gazdagabb zenész meg inkább vesz komoly szintit mint ilyen kis valamit...

Amúgy ha a monotron nem 15 körül mozogna hanem 5 ezres áron barátommal mi biztos vettünk volna együttes unaloműzésre...

Link to comment
Share on other sites

...vagy a piacot domináló Mooggal, DSI-vel, akik pár évtizedet belöltek a kérdésbe, amit nem játékok gyártásával töltöttek el.

Ne felejtsük ki Oberheim bácsit sem, aki újragondolva a legendás SEM-et, 3 féle változatot is kihozott belőle:

SEM-PRO

SEM with Patchpanel

SEM with MIDI to CV Converter

Csúcs pedig a SO4V.

Több infó itt: http://tomoberheim.com/.

Link to comment
Share on other sites

A fejlesztés sok idő és pénz!

Talán nem rokannának bele, ha kiadnák újra az MS-10/20-at. Hasonlóan mint a fent említett SEM-et. Egy midit bele, javítani a hibákat, oszt' csókolom.

Természetesen minőségi alkatrészekből összerakva és akkor nem kéne hajkurászni a 30-35 éves eredetit. Egy már létező terméket adnának ki újra, így kvázi "nincs mit tervezni", hiszen minden ott van az asztalfiókban.

Link to comment
Share on other sites

Ezekkel számomra az a meglátásom hogy:

Szegény ember aki zenélni akar inkább hankártyát és midi bill-t vesz nem ilyet 15-25 ezrekért...

Gazdagabb zenész meg inkább vesz komoly szintit mint ilyen kis valamit...

Amúgy ha a monotron nem 15 körül mozogna hanem 5 ezres áron barátommal mi biztos vettünk volna együttes unaloműzésre...

Sajna itt jön ki az országok közötti különbség. Magyar szemmel drága, a japánok akik a célközönség meg veszik mint a cukrot hogy kicsit gadgetezhessenek :-)

Link to comment
Share on other sites

Sajna itt jön ki az országok közötti különbség. Magyar szemmel drága, a japánok akik a célközönség meg veszik mint a cukrot hogy kicsit gadgetezhessenek :-)

Magyarországon ezt még úgy birom elképzelni hogy gazdag zeneszerető apuka megveszi 2 év körüli fiának játéknak... Nyomkodja csavargatja és pislog hogy mi minden változik :D

Link to comment
Share on other sites

Ne felejtsük ki Oberheim bácsit sem, aki újragondolva a legendás SEM-et, 3 féle változatot is kihozott belőle:

SEM-PRO

SEM with Patchpanel

SEM with MIDI to CV Converter

Csúcs pedig a SO4V.

Több infó itt: http://tomoberheim.com/.

Én ezt nem értem. Kapunk a KORG-tól egy 15 Ft körüli kütyüt, amivel ha akarjuk, feldobhatjuk a már meglévő cuccunkat, ha meg nem akarjuk, nem vesszük meg. Hogyan kerülnek a viszonyítási alapba a sokszázezres PRO cuccok?

Olyan, mintha valakinek, akinek tökéletesen megfelel egy Suzuki Swift, meg akarnánk magyarázni, hogy semmi értelme Suzukit venni, hiszen vehet 25 millás Audit, sőt tulképpen nincs is értelme Suzukit gyártani.

Én mindenesetre üdvözlöm, hogy ilyen vicik-vacakokat is lehet kapni és az van ráírva, hogy KORG és nem az, hogy FIRST.

Bármennyit töröm a fejem, még mindig nem jutna eszembe egy Monotront egy MOOG-al összevetni.

Az sajnos az országunk helyzete és szégyene, hogy a mi keresetünkhöz a 15 ezer Ft sajna pénzkidobásnak számít :-(

Link to comment
Share on other sites

Csaba, senki nem vetette ezeket össze, csak valaki nehezményezte hogy a Korg miért nem csinál komolyabbat ezekből, erre írtuk, hogy az lehet hogy kemény dió lenne. Kezdődik az offolás ;)

Hát, a teljes aspektus úgy állt össze, hogy a Korg olcsósít és ilyen "aranyos" kis cuccokat rak össze, ahelyett, hogy csinálnának egy komolyabb hangszert... tanulhatnának a MOOG-tól... majd jött a felsorolás, hogy még kiktől... mindez a két új Monotron jövevény kapcsán.

Szerintem a célcsoport akik ilyen monotron jellegű eszközöket keresnek és tudnak kifizetni, nem igazán tudnák értékelni, ha a Korg nem az "olcsósítást" választja, hanem egy komolyabb (nem én találtam ki) MOOG-al egy oldalon említhető eszközt gyúrna.

Tudom, megint kardoskodok a Monotron mellett, mint anno 1 éve az elsőnél, de nézzünk körül, hogy milyen eszközt kapunk ennyi pénzért és próbáljuk helyén kezelni:

Kici, zajosz, esz cak nekünk nem ócó, mert japánban a gyerek megkapja a tolltartó mellé, mi viszont kapunk egy jó analóg szűrőt, egy jó analóg oszcillátort és egy jó delayt.

Nekem nincsenek analóg hangszereim és nem is vennék semennyi pénzért, pláne nem drágán, komolyat, de egy ilyen monotron bármikor jól jöhet egy digi szinti AUX kimenetén. Még jó, hogy valaki kitalálta, hogy csináljanak olcsósított kütyüket :-D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...