Jump to content
Ménemszól.hu

Legjobb szintetizátor - 2011


A/D

Szerinted melyik szintetizátor volt a legjobb 2011-ben?   

67 szavazat

  1. 1. Kérjük, válassz az alábbi listából:

    • Access Virus TI
      10
    • Dave Smith Instruments Tempest
      10
    • Elektron Mono Machine
      4
    • Korg Kronos
      9
    • Korg Monotribe
      1
    • Kurzweil SP4 család
      0
    • Kurzweil PC3k család
      3
    • M-Audio Venom
      2
    • Moog Minimoog Voyager XL
      1
    • Moog Slim Phatty
      8
    • Nord Electro 3 HP
      0
    • Nord Stage 2
      6
    • Novation Ultranova
      4
    • Roland Fantom G
      0
    • Roland Jupiter 80
      0
    • Roland SH-01 Gaia
      0
    • Teenage Engineering OP-1
      4
    • Yamaha MOX család
      2
    • Egyik sem (kommentbe írd le!)
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

A PC3K család és a Kronos között vaciláltam. Ugyan jelenleg a Kurz hangzás áll közelebb az ízlésvilágomhoz, de a Kronosra tettem a voksom a zongora-EP-orgona modulok, a sok-sok HI minta, a különböző analóg, fizikai és FM modellek és a harddisc miatt. Ráadásul a szekvenszere is nagyon tetszett... Trinity-hez szokott agyammal gyakorlatilag full ugyanazt kapom egy Kronos szekvenszerétől, csak sokkal többet és nagyobb kijelzőn. Így a Kronos tűnik a komplexebb és flexibilisebb hangszernek.

Link to comment
Share on other sites

Dave Smith Instruments Mopho Keyboard

(Ez itthon reális áron nem, kapható, de a hazai helyzetet egyre kevésbé határozza meg a hazai kínálat. "Ez nyílván a gonosz, http://www.menemszol.hu/page/index.html/_/kugelblitz/a-magyar-r130hozzáállású vásárlók miatt van így.")

:P

Nem. Rendezetlenek a kereskedelmi feltételek, és így nem éri meg forgalmazni. Egy darabokra meg a szállítási ktg. elviszi az áraz az erdőbe. Annyira sajnos nem népszerű a termék, hogy megérje hozni, ez van. Nincs más oka.
Link to comment
Share on other sites

A DSI-vel kapcsolatban elég elkeserítő a helyzet így. Én is érdeklődtem már telefeonon az üzletben, hogy akkor most mi is a helyzet, mert egy mopho key-ben gondolkodom. Azt javasolták kérjek Tőled (A/D) külön árat, mert úgy vagytok, hogy nem éri meg. Pedig szerintem a DSI cuccok nagyon jók. Külföldről rendelni ugyan könnyű, de amilyen mákom van, biztos az enyém romlana el, és a garit már körülményes lenne érvényesíteni. Tehát nem tudom eldönteni, hogy mi is a drága?! Jó lenne azért rendezni azt a kereskedelmi viszonyokat.

Link to comment
Share on other sites

A DSI-vel kapcsolatban elég elkeserítő a helyzet így. Én is érdeklődtem már telefeonon az üzletben, hogy akkor most mi is a helyzet, mert egy mopho key-ben gondolkodom. Azt javasolták kérjek Tőled (A/D) külön árat, mert úgy vagytok, hogy nem éri meg. Pedig szerintem a DSI cuccok nagyon jók. Külföldről rendelni ugyan könnyű, de amilyen mákom van, biztos az enyém romlana el, és a garit már körülményes lenne érvényesíteni. Tehát nem tudom eldönteni, hogy mi is a drága?! Jó lenne azért rendezni azt a kereskedelmi viszonyokat.

Gábor, sajnos azt kell mondjam, hogy ez van. Most jobb áraink vannak mint annak idején adhattam, de még mindig drágábbak vagyunk mint a külföldiek. Az gondolom érthető, hogy nem akarunk valamit behozni, amit kizárólag veszteséggel tudnánk árulni. Egész egyszerűen nagyon kevesen akarnak venni DSI-t itthon, hiába no. Egyébként nem helyettesíthetetlen cucc, a MoPho legalábbis nem az.
Link to comment
Share on other sites

Igen, érthető. Én magam is eladok a civi életben és nekem sem érné meg a veszteséges viszonteladás. Sok dologban adok igazat Neked egyéb korábbi és más helyen történő hozzászólásaiddal kapcsolatban, miszerint mi magyar emberek fordítva vagyunk bekötve. Mindig mindent szapulunk, a rosszat keressük és látjuk mindenben. Biztos vagyok abban, hogy "3 forint" árkülömbség miatt is külföldről rendelik meg, mondván, dögöljön meg a szomszéd tehene. Pedig az itthoni vásárlás esetén, mondjuk a pénz itthon is maradna... De ez már más téma.

Link to comment
Share on other sites

Igen, érthető. Én magam is eladok a civi életben és nekem sem érné meg a veszteséges viszonteladás. Sok dologban adok igazat Neked egyéb korábbi és más helyen történő hozzászólásaiddal kapcsolatban, miszerint mi magyar emberek fordítva vagyunk bekötve. Mindig mindent szapulunk, a rosszat keressük és látjuk mindenben. Biztos vagyok abban, hogy "3 forint" árkülömbség miatt is külföldről rendelik meg, mondván, dögöljön meg a szomszéd tehene. Pedig az itthoni vásárlás esetén, mondjuk a pénz itthon is maradna... De ez már más téma.

Senki sem szereti, ha hülyére veszik, lehúzzák, vagy rádumálják valami drágábbra, de nem jobbra.

Persze a "külföldi szellemiségű, magyarországi" kereskedő felháborodik, ha észreveszik a disznóságot, és rögtön elkezd magyarozni, olcsójánosozni. Ez a stílus olyan ismerős... (itt lakó, de nem magyar emberek jutnak az eszembe)!

A HS 50%-al, magasabb ajánlata nem a 3 forintos kategória, ráadásul nem is válaszoltak rendesen az ajánlat kérésre.

Van olyan hazai kereskedő viszont, aki a külföldi árnál "csak" 15%-al ajánlott magasabbat. Érdekes, ez a kereskedő nem hirdet magyargyűlölő eszméket.

Garanciát itthon vásárolt terméknél még soha nem tudtam érvényesíteni, mindig elküldtek a francba valami kamuval.

Németországból sem szabad rendelni, mert gyökerek, viszont Angliában, Hong Kongban nem szaroznak, ott komolyan veszik a vásárlókat.

Itthon is vannak olyan üzletek, ahol szívesen vásárolok, ha ezekben nincs akkor marad az internet vagy a RailJet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok Gyerekek!

Most regiztem frissen, mivel fontosnak tartom gondolataimat a szintetizátor vásárlás előtt állók számára.

Az hogy Én tudok e zenélni, vagy nem, az teljesen mindegy. "Bevallom kezdő szintis vagyok, szigorúan amatőr!"

De!

- szeretem az abszolút tökéletes hangzást. (És csak azt!)

- szeretem a tökéletességet és a minőséget a kidolgozásban.

- szeretem a legjobb ÁR/ÉRTÉK arányt megtalálni egy termékben.

Rengeteg szempont van még, amit figyelembe lehetne venni, és biztos vagyok abban is,

ha már valakinél kialakult egy "szerelem" egy márka iránt, akkor sajnos hajlandó hajlani felé, még akkor is, ha az aktuálisan nem a legjobb!!!

Bocsi! Nem akarok untatni senkit az Én történeteimmel, meg a zenei világ kissé "számomra" érthetetlen gondolataival. blablabla.....

A kérdés: Mi Az Ami Most A Legjobb!???

1: meg kell hallgatnod mindet, amit csak el tudsz érni.

Mert ugye amíg nem hasonlítod össze, addig ne mondj véleményt.

2: Jó cuccokkal kell meghallgatni.

Nem azzal jövök most, hogy nekem ilyen meg olyan jó cuccaim lennének!, Hanem legyen egy referenciád, amit hallgatsz 20 vagy 30 éve, és tudj hasonlítani!

Egy 30 éves Pioneer hangfalam van. (S-910) És kedves nagyon szaki karátom, nem kell nevetni. Odaver mindennek garantálom. Hangban és erőben is.

Az erősítőm egy Pioneer M-73. Az is kiállta az idő próbáját, és kb féltucat high-end erősítőt utasított maga mögé rendkívül könnyedén.

Eltelt vagy 20 Év, mire rájöttem, hogy számomra a legjobb hangfal és erősítő párost megtaláltam. (szóval nekem ez a páros a referencia)

3: Egy környezetben hasonlítsd össze a szintiket!

Tehát ugyan azzal az erősítő és hangfal párossal! Ugyan abban a szobában.

4: Egy időben hasonlítsd össze őket!

Ez a legfontosabb, hiszen kb 20 perc elteltével az agyad elfelejti a részleteket, és már nem is tudsz hasonlítani.

Nem beszélve arról, hogy a hangulatod is változik. Ma jó a kedved, holnap nem. Ma zug a fejed, holnap nem. stb....

Oké!

Amiket összehasonlítottam:

(egy időben, egy helyen, egy erősítő/hagfal párossal)

Yamaha Motif XF7 (2010 évi csúcsmodell)

Roland Jupiter 80 (2011 évi hajónaszád)

Korg Kronos 73 (2011 évi Korg üdvöske) /61-est meg nem venném! Egy rövid kis vacak/

Az eredmény:

Yamaha Motif XF7 "az asztalon marad" (elsöpört mindent)

Roland Jupiter 80 "a falnak támasztva" (vérzik a szívem, de...... nem tudom, hogy megtartom e ezt is!)

Korg Kronos "Bocsi! Nem akarok megsérteni senkit, de egy biturbós kínai gagyi a négyzetre emelve az előző kettőhöz képest!"

Bár tudom, hogy most a nagybetűs Kronos-os tábor felhördül, de kapcsoljatok már be léci egy Motif-ot!

Please! nem harap! És sokkal jobb. Bár amint már említettem a "márkahívek" rendkívül elfogultak.

És talán nem is merik bekapcsolni a Motif-ot! Nehogy elfújja a Korg rózsaszín kis felhőcskéit a

Yamahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

:)

Akit érdekelnek a részletek, szívesen válaszolok.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

DSI Mopho Keyboard

Hosszas keresgélés után jutottam hozzá ehhez a sárga szörnyeteghez.

Nagyon hamar lettünk barátok. Igazán jó minőségű a hangja, egyszerre vintage, és ugyanakkor nagyon mai is.

Ezt így együtt eddig másban nem találtam meg, legalábbis ebben az árkategóriában. Említésre méltó a szekvenszere is, többek közt ez döntötte el hogy ne L. Phatty-t vegyek.( az sem rossz)

Szóval egy nagyon megnyerő szinti, ami valóban vasból van, meglepően a nagy súlya, bár ez lehet hogy nem mindenkinek előny.

A billentyűje is a jobbak közé tartozik.

Szerethető.

Basszusra, és szekvenciákra szerintem első osztályú

Link to comment
Share on other sites

Akit érdekelnek a részletek, szívesen válaszolok.

Ha a részletek nem is, de az mindenképpen érdekelne, hogy egy Motif-ban mennyire lehet belenyúlni a hangokba, szerkeszteni őket, újakat létrehozni (akár a nulláról indulva) stb.

Kurzweil-nél ott a V.A.S.T., de a Yamaha mit tud nyújtani nekem ezen a téren?

Link to comment
Share on other sites

Én szeretem a Korg hangzását és megoldásait, de most akkor is a Tempestre kellett szavaznom: ugyanis nagyon is egyedülálló megoldásaiban és hangjában is. Főleg hogy ha mint hang szintetizálásra gondolok, akkor magasan veri minőségben és innováció együttesében az összes többit.

+1 a Tempestre. Nem lehetett kérdéses.

Link to comment
Share on other sites

Ha a részletek nem is, de az mindenképpen érdekelne, hogy egy Motif-ban mennyire lehet belenyúlni a hangokba, szerkeszteni őket, újakat létrehozni (akár a nulláról indulva) stb.

Kurzweil-nél ott a V.A.S.T., de a Yamaha mit tud nyújtani nekem ezen a téren?

Szia!

Teljesen az alapoktól nem, de jó alaposan bele lehet piszkálni.

A lehetőségek gyakorlatilag végtelenek. Így a végén, már nem is hasonlít az eredeti hangra.

Ha még hozzá adom azt, hogy ezt layerenként is megcsinálhatod, akkor pedig kész kavalkád.

A meggyőződésem az, hogy a gyárilag beállított hangszín a legjobb. Agyonmodifikálni nem érdemes.

Egy hangszín moduláris (layer) felépítésű, tehát több komponensből rakja össze a szinti.

Ezeket külön-külön is plusz efektezheted. Utána pedig a végén az egészet mégegyszer.

Borzasztó sok variációja van még a variációknak is. Nincs határ!

De az alapoktól indulva nem tudsz hangszínt gyártani! Ez nem analóg modellezésű szinti.

De azok mellett, ami benne van, nincs is erre szükség. Így is rengeteg változtatás lehetséges.

Mondom inkább úgy, hogy itt a kiindulópont legalább tökéletes, és hamarabb legyártod ami kell.

Persze ha hangmérnök vagy, és gyártani akarod a hangokat, akkor vegyél 2db tranzisztort,

ha az alapoktól akarod kezdeni! És ezt nem sértésnek szántam, csak itt azt kell megérteni,

hogy ezek a hangok nagyon tökéletesek, és 2550db van belőle, csak kiinduló alapnak,

amiket kb.: 15-20 szines telezsúfolt beállító képernyőn piszkálhat az ember. Jó mélyen.

Kukk

Link to comment
Share on other sites

...csak itt azt kell megérteni, hogy ezek a hangok nagyon tökéletesek...

Ebbe most nem mennék bele, mert ami az egyiknek tökéletes a másik gagyi.

Mindenesetre a Kronos MS-20EX, PolysixEX, AL-1 motorjait szívesen kipróbálnám, hogy mit produkálnak, ha már az eredetiket nem simogathatom (egyenlőre).

Link to comment
Share on other sites

Ebbe most nem mennék bele, mert ami az egyiknek tökéletes a másik gagyi.

Mindenesetre a Kronos MS-20EX, PolysixEX, AL-1 motorjait szívesen kipróbálnám, hogy mit produkálnak, ha már az eredetiket nem simogathatom (egyenlőre).

Ebben igazad van!

Kinek a pap, kinek a papné. :) Ez tény.

Én legalább kipróbáltam mind a hármat, és az Én Privát véleményem szerint a Motif XF jobb mint a Kronos.

Tudod itt jön az elő, amit leírtam korábban, hogy az emberek hajlamosak konzervatívan gondolkodni.

Ne ragadj be valami álomvilágba, hanem kapcsold be a Motifot és próbáld ki. Utána újból kiváncsi lennék a véleményedre.

Link to comment
Share on other sites

Tudod itt jön az elő, amit leírtam korábban, hogy az emberek hajlamosak konzervatívan gondolkodni.

Ne ragadj be valami álomvilágba, hanem kapcsold be a Motifot és próbáld ki. Utána újból kiváncsi lennék a véleményedre.

Ez hálaisten nem jellemző rám. Nekem mindegy ki a gyártó, ha jó a terméke. Persze akkor is mindegy, ha nem jó. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...