Jump to content
Ménemszól.hu

TC PowerCore DSP kártyák: End Of Life


A/D

Recommended Posts

2011. január 20-án a TC Electronic bejelentette, hogy a PowerCore DSP kártyáinak forgalmazását megszűntették. A felhasználók persze továbbra is használhatják, a gyártó támogatni fogja a jelenlegi OS-eket és hosztokat, beleértve a 64 biteseket is

A TC mindamellett folytatja a hangkártyák és NATÍV szoftverek fejlesztését.

Az AVID Pro Tools-on kívül két gyártó fejleszt még hardver DSP-t, az egyik az Universal Audio UAD-2 platformja, mely töretlen népszerűségnek örvend, a misák a Sonic Core a Scope platformmal. Utóbbiak graintable szintézisben és fizikai modellezésben utazik, utóbbi pedig vintage analóg eszközök emulálásában.

tcpowercore.jpg

Egy közös promóció révén a TC Powercore-ról UAD-2-re áttérőknek speciális kedvezményeket biztosítanak, bár ez elsősorban a levásárolható pluginekre vonatkozik, semmint magára a hardverre.

Solo-ra cserék: Fairchild + Cambridge + Pultec Pro

Duo-ra cserék: ezen felül LA-3A, Dreamverb

Quad-ra cserék: ezen felül Precision Limiter, Precision EQ és Precision Multiband

...mindez a gyári pluginokon felül persze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

sajnos még nincs TI-s FW kártyám, de egy régebbi VIA kártyával is müködik hibátlanul, ráadásul sorba kötve egy Digi hangkarival. Valóban megérte, de visszaálltam WinXP PRO SP3 x86-ra Cubase 5 és Pro Tools 8 LE-vel, mert Win7-en nem mukodnek rendesen a dolgok, így ismér 3 OS-t használok. Nekem az alap pluginokból legjobban a Master x3 és Megaverb kellett, kár hogy nem lehet átvágni a tc chippet, hogy minden menne végtelen ideig.... :)

Link to comment
Share on other sites

Win7 64biten használom, és a firewire is csak TI karival megy hiba és baj nélkül. VIA, NEC chipsetekkel csak a baj van...hetesen :)

 

Át lehet vágni a chipet amúgy :) Orosz barátaink a hardware crackhez egész pofás útmutatót csináltak. Virus Powercore demót le lehet szedni még valahonnan?

Link to comment
Share on other sites

Én tavaly vettem egy Powercore X8-ast. Win7 64 bit alatt használom. Az elején recsegett néha, gondolom Windows. De később ez elmúlt. Sajnos nem tudtam átregisztrálni a nevemre, mert az eladó a pénzt elfogadta, de segíteni már nem segített. Pedig a Virus plug-int még meg is venném rá. Amúgy se a magyar, se az USA support nem segített nekem az átregisztrálásban. Az eredeti tulaj meg külföldön. Van hozzá eredeti MDS3 stb. Kicsit bosszant még mindig a dolog. Nem két forint volt. Esetleg ha valaki tud segíteni a regisztrálásban, örülnék neki. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Én tavaly vettem egy Powercore X8-ast. Win7 64 bit alatt használom. Az elején recsegett néha, gondolom Windows. De később ez elmúlt. Sajnos nem tudtam átregisztrálni a nevemre, mert az eladó a pénzt elfogadta, de segíteni már nem segített. Pedig a Virus plug-int még meg is venném rá. Amúgy se a magyar, se az USA support nem segített nekem az átregisztrálásban. Az eredeti tulaj meg külföldön. Van hozzá eredeti MDS3 stb. Kicsit bosszant még mindig a dolog. Nem két forint volt. Esetleg ha valaki tud segíteni a regisztrálásban, örülnék neki. 

H-h recsegett? Most jelen pill én is Win7-et használok. Pro tools 9-en belül lehet használni? Egy kicsit szomorú vagyok e miatt hogy már lejárt a support... Pedig sok jót hallottam a Powercoreokról.  Egyáltalán érdemes beruházni egy ilyenbe? Most jelen pillanat úgy látom igen, de cáfoljátok meg ha nem. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Szó szerint recsegést, ropogást hallottam a hangkártyából, mikor váltottam a plug-inek között. Van mellette a gépben egy UAD1-es kártya is. Az is lehet, hogy az én konfigurációmmal van a baj és összeakad valamiért. Megéri-e ilyenre beruházni? Ha olcsón hozzájut valaki, akkor szerintem igen. NA és egész más mint az UAD. Ez nem azt jelenti, hogy jobb lenne, csak más.  A reverbek tetszenek és a mastering. Mivel nem vagyok "szaki", hiányosságaim tudja pótolni. Jobb eredményt produkál, mintha nem használnám. 

Link to comment
Share on other sites

én tudom, hogy vagytok vele, a TC-persze nem uad, de mivel ma már olcsón hozzá lehet jutni, én nagyon meg vagyok elégedve vele. A reverb és a mastering limitere kivételesen jó.... és többi cucca sem rossz (persze most csak az alap pluginekről beszélek) de pl a harmonyzer pluginjai-t még most sem tudja egyik cég sem felülmúlni...

Link to comment
Share on other sites

Az UAD kinyírta rendesen, pedig volt egy-két jó dolog ezen a platformon is.

A saját dolgaiktól én nem voltam hanyatt esve, de a Sony cuccai pl. tök jók voltak.

Azoknak egy részét ugyan átírták UAD-ra, de sajnos a natív verzió került átültetésre,

ami nem szól olyan jól, mint a  Powercore-os, hiába hazudják ezt a TC-nél.

Link to comment
Share on other sites

mi tortenik akkor, ha leallitjak a szervereket? nem lehet az "ujonnan" megvett plugineket beregisztralni es/vagy atregisztralni a meglevoket?

 

en ugy emlekszem, hogy amikor megvettem egy-egy plugint, akkor a kartyaba irta bele a rendszer az adatokat. igy ami a kartyaban van, az mar regisztralva lett, ha tovabbadod a kartyat, akkor a rajta levo dolgokat mar nem kell ujra regelni.

namost, az en kartyamban van nehany extra dolog, pl virus, cl1b, md5, ha eladom a kartyat, akkor adom vele az osszes szoftvert is. ha valakinek ennyi elegendo, akkor nyilvan okes minden.

 

de mi tortenik akkor, ha csak 1-1 plugint vennek? vagy 1-1 plugint adnek el? akkor az egesz elmehet a fenebe, mert nem lehet atregelni, meg akkor sem, ha mindent a kartyaban tarolnak a licenszrol?

 

egy kicsit zavaros ez az egesz, valaki magyarazza el legyszi :)

lehet, hogy eladnam a kartyat, mert nem igazan hasznalom ki a lehetosegeit, valamint az a par extra plugin nem volt olcso, igy felmerul a kerdes, hogy megerne-e egyaltalan eladni vagy tartsam meg es "jo lesz ez meg valamire"?

Link to comment
Share on other sites

December 1-től, ha jól olvasom a licknsz szerverek is leállításra kerülnek.

Tehát, hiába veszek meg mondjuk most TC Powercore FW-t, dec.1-től abszolút nem is fog működni a dolog? Vagy csak a kipróbálható/próbaverziós pluginek szűnnek meg? Ez nekem is zavaros. Ha így lesz, akkor tényleg UAD-2 lesz a vége... csak nem tudom mikor. (:

Link to comment
Share on other sites

Számomra az érdekes kérdés, hogy mi van akkor, ha tönkremegy az eszköz. Rajta vannak a plug-inek. Ha nem tudom átregelni másik eszközre akkor buktam az egészet? Mondjuk sajnos én valószínű amúgy is bukom az egészet, mert nem tudtam a nevemre regisztrálni a készüléket. Hiába írtam ide-oda. elmaradt a segítség. Ám ez részletkérdés. Sokért mérték ezt ahhoz, hogy így álljanak a felhasználókhoz. Amúgy még láttam olyan áruházat, ahol árulják. :)

Link to comment
Share on other sites

Tehát, hiába veszek meg mondjuk most TC Powercore FW-t, dec.1-től abszolút nem is fog működni a dolog? Vagy csak a kipróbálható/próbaverziós pluginek szűnnek meg? Ez nekem is zavaros. Ha így lesz, akkor tényleg UAD-2 lesz a vége... csak nem tudom mikor. (:

Szerintem egyszer az UAD2 is így fog járni. Ha kiindulunk az UAD1-ből.

Link to comment
Share on other sites

Biztosan, csak más amikor a cégen belül van architektúra váltás.

Tök jó kedvezményekkel át lehetett állni UAD-2-re.

A szarházi TC meg még a 64 bites átállást sem volt hajlandó rendesen megcsinálni,

így kukába kellett dobni az első generációs kártyát pluginekkel együtt,

mert ahhoz voltak kötve és a másik kártyán már nem mentek.

Link to comment
Share on other sites

átregisztrálni lem lehet, kulon plugineket szerintem nem lehet majd eladni, legalábbis eddig is korulményesen volt ez megoldva, nekem FW-s van, de szerintem nem lesz mosmár értelme 1-1 plugint eladni, ha úgyis befejezték a fejlesztést, 20év mulva meg lehet hogy vintage cucc ára lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...