Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

clubimpacto@index.hu

Kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Rengeteg AKAI Sample cd-m van,amit nem szeretnék scsi cd-rommal használni mert már nagyon lassan olvas be,vagy egyáltalán nem.A PC CD-romja nemlátja ezeket a fájlokat,üresnek látja a cd-t.A CDxtrackt-al lejátsza,de csak wav-ba tudonád konvertálni ami most nem aktuális.A lényeg az lenne,hogy a vinyóra szeretném másolni a cd tartalmát,és VST Sampler-rel beolvastatni.Hogyan megy ennek a menete?Daemon tools-al próbáltam,kudarc.Segítsetek légyszi.

Köszi

Péter

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 perce írta clubimpacto@index.hu:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Rengeteg AKAI Sample cd-m van,amit nem szeretnék scsi cd-rommal használni mert már nagyon lassan olvas be,vagy egyáltalán nem.A PC CD-romja nemlátja ezeket a fájlokat,üresnek látja a cd-t.A CDxtrackt-al lejátsza,de csak wav-ba tudonád konvertálni ami most nem aktuális.A lényeg az lenne,hogy a vinyóra szeretném másolni a cd tartalmát,és VST Sampler-rel beolvastatni.Hogyan megy ennek a menete?Daemon tools-al próbáltam,kudarc.Segítsetek légyszi.

Köszi

Péter

Szia!

lehet, hoyg hülyeséget beszélek, de valószínűleg fájlkezelővel nem is fogod látni, csak KONTAK-tal. Azt hiszem én is töltöttem le valami akai kép fájlt és nem láttam fájlkezelőben semmit, de kontaktban megnyitva tudtam használni a rajta lévő hangokat. Ha hülyeséget beszéltem elnézést kérek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!

lehet, hoyg hülyeséget beszélek, de valószínűleg fájlkezelővel nem is fogod látni, csak KONTAK-tal. Azt hiszem én is töltöttem le valami akai kép fájlt és nem láttam fájlkezelőben semmit, de kontaktban megnyitva tudtam használni a rajta lévő hangokat. Ha hülyeséget beszéltem elnézést kérek. 

Szia!

Köszi a gyors választ.A Kontakt-ot én is olvastam,hogy kezeli,de nagyon drága és nem szeretnék most venni.Mindenem vásárolt,és ha tört-et rakok fel,a többi cuccom összeborul.Annak idején fájl-okat kaptam és daemon-nal írtam cd-kre.Tanácstalan vagyok.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kérdés mi a fájlkiterjesztés, mert ha iso vagy bin, azt fel lehet csatolni a rendszerbe daemonhoz hasonló más progikkal is (virtual drive), mint pl. Alcohol 52%, VCD. https://www.elby.ch/hu/products/vcd.html

Ha a daemon saját formátumát használod akkor azt kell feltenned.

Én azért a szoftverfüggetlen isoba mentést javaslom. Erre rengeteg program van freeware (pl.: https://www.imgburn.com/ )

Most az a további kérdés, miben akarod visszaolvasni?

A software samplerek nyújtanak bizonyos támogatást, de kérdés mit használsz???

Amúgy a sound font (SF2) formátum, melybe komplett bankokat is ki tud exportálni a legtöbb program (CdXtract is! és az isokat közvetlen megnyitja), azt fel tudod később is használni.

Azon kívül a Kontakt Player ingyenesen elérhető és hát a Kontakt formátum legalább akkora de facto elterjedt szabvány, mint az SF2. Viszont utóbbit vas hangszerek is támogatnak (pl. Korg).

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta djuice:

Kérdés mi a fájlkiterjesztés, mert ha iso vagy bin, azt fel lehet csatolni a rendszerbe daemonhoz hasonló más progikkal is (virtual drive), mint pl. Alcohol 52%, VCD. https://www.elby.ch/hu/products/vcd.html

Ha a daemon saját formátumát használod akkor azt kell feltenned.

Én azért a szoftverfüggetlen isoba mentést javaslom. Erre rengeteg program van freeware (pl.: https://www.imgburn.com/ )

Most az a további kérdés, miben akarod visszaolvasni?

A software samplerek nyújtanak bizonyos támogatást, de kérdés mit használsz???

Amúgy a sound font (SF2) formátum, melybe komplett bankokat is ki tud exportálni a legtöbb program (CdXtract is! és az isokat közvetlen megnyitja), azt fel tudod később is használni.

Azon kívül a Kontakt Player ingyenesen elérhető és hát a Kontakt formátum legalább akkora de facto elterjedt szabvány, mint az SF2. Viszont utóbbit vas hangszerek is támogatnak (pl. Korg).

A probléma az,hogy azt sem látom hogy az AKAI-nak mi8a kiterjesztése.Amikor képfájlt készít a Daemon az dmx.Csinál egy ilyet hogy New image fájl xMB és ennyi.Independence sampler nem látja a virtuális meghajtót,de a virtuális bd-rom nem is fogadja az Image dmx-et.S 1000 és S3000-es minták.eredetileg E64 Emu van de a scsi őrület.Kontakt player van az NI fiókomban,megnézem mit csinál...Eddig egész jó volt a scsi cd-rom de sajna gyengül.CDxtract-et nem lehet Cubase-el használni gondolom...Pont az lenne a lényeg hogy sampler-rel lehessen mintákat editálni.Ha lesz kis pénz kap az emu egy usb emulátort,de ahhoz is kellenii fog a digit formátum.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta clubimpacto@index.hu:

A probléma az,hogy azt sem látom hogy az AKAI-nak mi8a kiterjesztése.Amikor képfájlt készít a Daemon az dmx.Csinál egy ilyet hogy New image fájl xMB és ennyi.Independence sampler nem látja a virtuális meghajtót,de a virtuális bd-rom nem is fogadja az Image dmx-et.S 1000 és S3000-es minták.eredetileg E64 Emu van de a scsi őrület.Kontakt player van az NI fiókomban,megnézem mit csinál...Eddig egész jó volt a scsi cd-rom de sajna gyengül.CDxtract-et nem lehet Cubase-el használni gondolom...Pont az lenne a lényeg hogy sampler-rel lehessen mintákat editálni.Ha lesz kis pénz kap az emu egy usb emulátort,de ahhoz is kellenii fog a digit formátum.

Nem tudom mi ez a dmx file

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

⚠️ !!!!! Ha válaszolni akarsz egy hozzászólásra, nem kell az egészet idézned, elég annak csak egy jellemző sorát kijelölni, s feldob egy panelt a beillesztéshez, mert így áttekinthetetlen a fórum! 

 

Akkor a dmx a daemon lemezkép kiterjesztése. Önmagában használhatatlan, semelyik sampler nem ismeri. (archiválásra jó csak!)

Az Akai kiterjesztést ne keresd, a windows nem ismeri!

Ha dmx lemezképet vagy egy isot vagy bin lemezkép másolatot becsatolsz virtuális lemezmeghajtóként a windowsnak (mount), annak tartalmát a CdXtract már fogja látni, de mégyegyszer: iso lemezképet közvetlen képes megnyitni a CdXtract is!

A lényeg azonban csak annyi, hogy ez a lemez struktúráját, fájlszerkezetét mutatja (programok, hangminták, partíciók), ahol a mintákba bele tudsz hallgatni, programok szerkezetét átlátni, de ezt csak ahhoz tudod használni, hogy ki tudd exportálni a dolgaidat a sampler programoknak kontakt, sf2, wav, aiff stb formátumokba. Ez nem egy sampler vsti program! Ha úgy tetszik, ő a tolmács az Akai cd-id és a sampler program között. :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem talán az Emu Ultrák tudtak SF2-t fogadni. Sajna a többi előző generáció a standard gyári, Roland, Akai, Emu formátumokat nyelték egyedül. 😕 Régi dolog ez már így 2021-ben.

Tényleg az marad, hogy SCSI-n bekínlódod neki a diskeket és az usb bővítéssel kiexportálod saját formátumába. Az legalább biztos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...