Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland Fantom XR kijelző


l.gyuri17

Kérdés

Sziasztok! 

Elért engem ez a külföldi fórumokon igen sokat emlegetett kijelző probléma a modulban! 

Jelenleg már semmit nem látok a kijelzőből, mert annyira csíkos illetve már a háttérvilágítása is eltűnt.... :( 

Tud valaki ebben segíteni, hogy miként lehet ezt cserélni vagy javítani vagy valahogy egy külső kijelzőre kirakni, stb.... ??? 

Előre is köszönöm és nem lennék hálátlan nyílván! 

 

Ui.: Rolandon már túl vagyok régi, nem foglalkoznak vele!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
26 perccel ezelőtt írta l.gyuri17:

Rolandon már túl vagyok régi, nem foglalkoznak vele!

Nos igen, ezek terméktámogatása lassan 20 éves hangszernél sehol nem elvárható.

Ebay: bontott display, vagy szerviz manualt keresni és kinyomozni, hogy ki gyártotta ebbe a kijelzőt (általában külső gyártóktól szerzik be ezeket a paneleket hangszergyártók is, pl. Kyocera stb).

Ha a vezérlőpanel kompatibilis kódolásban és csatlakozás -lábkiosztás szinten is (kijelző hátán az áramkör ami meghajtja magát az LCD-t), akkor meg méret alapján elvileg bármilyen gyártó dolga megfelel. Akai samplereknél kutatgattam én is magamnak, sajnos a linkek már nincsenek meg. :( De a google segített.

Ha csak háttérvilágítás probléma van azt át lehet alakítani LED-esre házilag is kisebb ügyességgel...

Szóval nem esélytelen a dolog, de a képernyőtartalmat másra kivinni a készülékről nem lehetséges.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta djuice:

Nos igen, ezek terméktámogatása lassan 20 éves hangszernél sehol nem elvárható.

Ebay: bontott display, vagy szerviz manualt keresni és kinyomozni, hogy ki gyártotta ebbe a kijelzőt (általában külső gyártóktól szerzik be ezeket a paneleket hangszer gyártók is, pl. Kyocera stb)

Ha a vezérlőpanel kompatibilis, akkor meg méret alapján elvileg bármilyen gyártó dolga megfelel. Akai samplereknél kutatgattam én is magamnak, sajnos a linkek már nincsenek meg. :( De a google segített.

Ha csak háttérvilágítás probléma van azt át lehet alakítani LED-esre házilag is kisebb ügyességgel...

Szóval nem esélytelen a dolog, de a képernyőtartalmat másra kivinni a készülékről nem lehetséges.

Köszönöm! 

Beszéltem már elektroműszerésszel ő azt mondta, hogy nem lehet javítani mert olyan a kijelző csatlakozási pontja... 

Nem tudom! 

Az ebay-re ránézek bár nem sok sikert várok. A szervíz manuálban sajna néztem nincs külön kiemelve hogy ki a gyártója a kijelzőnek. Lehet csak én néztem el, de nem találtam konkrétan erre infót!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
46 perccel ezelőtt írta l.gyuri17:

A szervíz manuálban sajna... nem találtam konkrétan erre infót!

Abban azt kell megnézni, hogy hogy kell szétbontani a cuccot és magán a kijelzőn fizikailag ott kell lenni a gyártónak vagy valami azonosítónak.

Akkor van cumi, ha a vezérlőpanel úgy van felszerelve, hogy a kijelzőkeret lemezfülei vannak ráhajtogatva hogy összetartsa. Ha szilikongumi kontaktus viszi a panelről a jelet az LCD-re, a szétszedés után esélytelen, hogy újra normálisan működjön ezzel vigyázni kell! A gyárban ehhez speciális gépet és valamilyen vezető pasztát használnak, még kisszerviz körülmények között is lehetetlen javítani, ez így van. A másik hogyha ragasztott fólia viszi a kontaktust az LCD-re, az már valamivel jobb szerelés szempontjából, mert akkor szétszedhető óvatosan, csak itt meg a szokott lenni, hogy az a ragasztott fólia ugyanúgy felválik vagy széttöredezik, ha elérett az idő során. Nyilván ez azért Roland szintű gyártási minőségnél nem jellemző, inkább olcsó kínai órákban láttam ilyet...

Szóval fabrikálni biztos lehet vele, csak megfelelő kezekbe kell adni.

Kui Pistával beszéltél a Roland szervizben?

Esetleg @madhead vagy @Bakóimi lehet még esélyes itt a fórumról információban, ők szervizesek!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta djuice:

Abban azt kell megnézni, hogy hogy kell szétbontani a cuccot és magán a kijelzőn fizikailag ott kell lenni a gyártónak vagy valami azonosítónak.

Akkor van cumi, ha a vezérlőpanel úgy van felszerelve, hogy a kijelzőkeret lemezfülei vannak ráhajtogatva hogy összetartsa. Ha szilikongumi kontaktus viszi a panelről a jelet az LCD-re, a szétszedés után esélytelen, hogy újra normálisan működjön ezzel vigyázni kell! A gyárban ehhez speciális gépet és valamilyen vezető pasztát használnak, még kisszerviz körülmények között is lehetetlen javítani, ez így van. A másik hogyha ragasztott fólia viszi a kontaktust az LCD-re, az már valamivel jobb szerelés szempontjából, mert akkor szétszedhető óvatosan, csak itt meg a szokott lenni, hogy az a ragasztott fólia ugyanúgy felválik vagy széttöredezik, ha elérett az idő során. Nyilván ez azért Roland szintű gyártási minőségnél nem jellemző, inkább olcsó kínai órákban láttam ilyet...

Szóval fabrikálni biztos lehet vele, csak megfelelő kezekbe kell adni.

Kui Pistával beszéltél a Roland szervizben?

Esetleg @madhead vagy @Bakóimi lehet még esélyes itt a fórumról információban, ők szervizesek!

Köszönöm! Őket meg megkeresem!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta l.gyuri17:

Béres József írt vissza a hivatalos Roland szervízből

Csavar, az inkább a felhasználói oldalról a csavargatáshoz ért csak. :D Effektíve Pista Törökbálinton van, fizikálisan is a szervizben és fizikálisan is a hivatalos Roland szervizes, évtizedek óta. ;)

Megkérdezem neked, mert ismerjük a haverommal... javított már pár dolgot neki. Rendes, magasan kvalifikált szakmai tudású arc.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok!

Tehát az a válasz, hogy ebből a modulból nem, vagy esetleg csak nagyon régen javítottak már, nem emléxik rá, de a lényeg az, hogy ha nincs csere egység (komplett kijelző vezérléssel), akkor tényleg nem tudnak vele mit kezdeni, mert ezt javítási szinten se szedik szét a "bonyolultsága", kivitelezése miatt, nem barkácsolnak a minőségbiztosítási elvek alapján sem, csak komplett csere.

A nagyobb probléma, hogy nemzetközi szerviz terén is csak ennyi van már hozzá:

https://syntaur.com/keyboard.php?keyboard=514

Ami meg elvileg új lenne, az csípős áron van:

https://instrumentalparts.com/roland-fantom-xr-lcd-display-screen-replacement/

 

A rosszabb hír amint nézem, hogy teljesen egyedi kijelző, nem lesz cserekompatibilis más kiváltó gyártmány sajnos! :(És csak katalógus adata van (sorszám hátul), se gyártó, se más konkrétum.:(

i-img1200x599-1611297949w3i3vm104604.jpg

i-img1200x599-1611297951wtp0ta6831.jpg

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/b515728867

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

+1 :zoro:

Nemrég itt hirdettek Sonic Cell modult 60-ért!

Az gyakorlatilag a kijelző árában van és pc editor szoftverrel monitoron nagyban nézegetheted mindenét. Kb. azt tudhatja hangra mint a Fantom modul, kivéve hogy csak 2 srx-el bővíthető, viszont egyben egy audio interfész is! A másik meg még mindig eladható alkatrész árban, de legalábbis nagyot nem vesztenél vele.

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 órája írta djuice:

Ok!

Tehát az a válasz, hogy ebből a modulból nem, vagy esetleg csak nagyon régen javítottak már, nem emléxik rá, de a lényeg az, hogy ha nincs csere egység (komplett kijelző vezérléssel), akkor tényleg nem tudnak vele mit kezdeni, mert ezt javítási szinten se szedik szét a "bonyolultsága", kivitelezése miatt, nem barkácsolnak a minőségbiztosítási elvek alapján sem, csak komplett csere.

A nagyobb probléma, hogy nemzetközi szerviz terén is csak ennyi van már hozzá:

https://syntaur.com/keyboard.php?keyboard=514

Ami meg elvileg új lenne, az csípős áron van:

https://instrumentalparts.com/roland-fantom-xr-lcd-display-screen-replacement/

 

A rosszabb hír amint nézem, hogy teljesen egyedi kijelző, nem lesz cserekompatibilis más kiváltó gyártmány sajnos! :(És csak katalógus adata van (sorszám hátul), se gyártó, se más konkrétum.:(

i-img1200x599-1611297949w3i3vm104604.jpg

i-img1200x599-1611297951wtp0ta6831.jpg

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/b515728867

Ezeket már én is néztem, de azért köszi! Már kezdem egyébként rávenni magamat, hogy inkább berendelem azt a kijelzőt, ha egyáltalán az még él az Instrumentalparts-on.... 

Még egy dolgot láttam azt lehet megpróbálom nagy veszteni valóm úgysincs..... 

https://www.facebook.com/synthesizersinside/posts/roland-fantom-xr-fix-display-connector-problem-cut-away-carefully-1mm-of-the-dis/2593237470941834/ 

Itt valamit mókolt a csávó vele magával a szalagkábellel. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta djuice:

+1 :zoro:

Nemrég itt hirdettek Sonic Cell modult 60-ért!

Az gyakorlatilag a kijelző árában van és pc editor szoftverrel monitoron nagyban nézegetheted mindenét. Kb. azt tudhatja hangra mint a Fantom modul, kivéve hogy csak 2 srx-el bővíthető, viszont egyben egy audio interfész is! A másik meg még mindig eladható alkatrész árban, de legalábbis nagyot nem vesztenél vele.

 

Egyik kedves barátomnak ilyen Cell modulja van, hát mit ne mondjak nem nagyon hatott meg...... Lehet, hogy elvileg egy kutyának kéne lennie hangban, de sajnos nem ezt hallottam.... Az SRX-ekkel még csak-csak megbarátkoznék, mivel darabjuk ezekenek ilyen 40-50, de a komolyabbak drágábbak (Pl.: 97-Jon Lord, 07 Ultimate keys)mint a modul maga..... :D  Így nem akkora baj, hogy nem 6 férne el benne csak 2. Mondom inkább a hang ami nem jött be.....

 

 

Szerkesztette l.gyuri17
Bővítés
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 08. 25. at 9:34 írta l.gyuri17:

Még egy dolgot láttam azt lehet megpróbálom nagy veszteni valóm úgysincs.....

Itt valamit mókolt a csávó vele magával a szalagkábellel.

Szedted már szét? Én mindenképp ezzel kezdeném. Nálam járt már olyan Roland, amit odahoztak, bekapcsoltuk és szét volt csíkosodva a kijelző, teljesen értelmezhetetlen tartalommal. A tulaj mondta, hogy ilyen még sosem volt, én meg sajnáltam, hogy mégsem lesz enyém a hangszer. Aztán gondoltam egyet, hogy adjunk neki egy esélyt, ott helyben levettem az alját, végigmozgattam a szalagkábeleket és megjavult. Így végül bevállaltam a hangszert. Utána még egyszer szétszedtem és kontakt spray-vel is végigmentem a csatlakozásokon csak hogy megerősítsem magamban hogy minden kontakt tiszta és feszes. Soha többet nem jött elő a probléma.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Szedted már szét? Én mindenképp ezzel kezdeném. Nálam járt már olyan Roland, amit odahoztak, bekapcsoltuk és szét volt csíkosodva a kijelző, teljesen értelmezhetetlen tartalommal. A tulaj mondta, hogy ilyen még sosem volt, én meg sajnáltam, hogy mégsem lesz enyém a hangszer. Aztán gondoltam egyet, hogy adjunk neki egy esélyt, ott helyben levettem az alját, végigmozgattam a szalagkábeleket és megjavult. Így végül bevállaltam a hangszert. Utána még egyszer szétszedtem és kontakt spray-vel is végigmentem a csatlakozásokon csak hogy megerősítsem magamban hogy minden kontakt tiszta és feszes. Soha többet nem jött elő a probléma.

Igen szétszedtem már! 

Screenshot_20210827-094732_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azóta megnéztem a Fantom X szervizkönyvében is, hogy a billentyűknek teljesen más, japán Kyocera kijelzője volt. A modul meg vmi noname kis kínai LCD-t kapott. A vezérlője se külön nyákon van, hanem a szalagkábelre plöccsintett feketeség. Ez ha egyszer deffektes lesz, akkor nincs sok remény. Irtó érzékeny konstrukciók és lassan 20 éves lesz a cucc!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta djuice:

Azóta megnéztem a Fantom X szervizkönyvében is, hogy a billentyűknek teljesen más, japán Kyocera kijelzője volt. A modul meg vmi noname kis kínai LCD-t kapott. A vezérlője se külön nyákon van, hanem a szalagkábelre plöccsintett feketeség. Ez ha egyszer deffektes lesz, akkor nincs sok remény. Irtó érzékeny konstrukciók és lassan 20 éves lesz a cucc!

Kezdem már én is kicsit elveszíteni a hitet ezzel kapcsolatban.....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok Uraim!

 

Nem tudom, aktuális-e még valakinek ez a problémakör....

Igen, átérzem, nekem is van már egy ideje XR-em és sajnos a display nekem is sz@rakodik....:( - nemrég kezdte, de egyre rosszabb...

Beléptem egy fészbukos Roland Fantom XR csoportba. Ott is ez a fő téma. Ez gyárilag úgy el van cseszve, ahogy csak lehet....nem értem Rolandékat...

Gyári kijelző volt USA-ban, valami horror 260 dolcsi körüli áron...számold hozzá az overseas shippinget, minimum újabb 30-40 dodó és másis kifizetted még egy drága modul árát....ehhhh....ja, és ugyanaz a sz@r gagyi gyári display, ketyeg az időzített bomba....

Van egy lengyel faszi (de UK-ben él), Marek Waskiewicz a neve, rá lehet keresni. Na Ő gyárt sokkal jobb és megbízhatóbb saját kijelzőt XR-hez.

Elvileg nagyon szép képe van, plug-and-play, nem kell a cseréjéhez villamosmérnöki diploma.

Én most nemrég írtam neki, azonnal válaszolt kifejtősen, tök rendesnek tűnik (mindenki isteníti egyébként a csoportban is, biztos nem véletlenül).

Szóval eladott már jópár saját kijelzőt, sokan ki is cserélték, ez mind fotózva, dokumentálva van, nem tűnik csalásnak és ámításnak.

És most a rideg részletek:

Ára: potom 129 font és 14 font az Európába szállítás (outside UK, amúgy oda nekik csak 5)...

az 143 font, ami a jelenlegi jó magyar forintban kb. 67 rugó! Nem semmi... még így is kvázi félár a gáz gyárihoz képest, de ettől még marha sok nekünk....

Én 80ért vettem elég akciósan a modult, dehát sajnos úgy tűnik rá fog kelleni költeni ezt a közel 70est még, hogy menjen rendesen....

Sajnos ez van, ez a még relatíve olcsóbb, és járható, elvileg többek által kipróbált út.

Akit érdekel a dolog, küldök róla részleteket, amiket a Marek írt (ide nem posztolnám ki, mittudomén mik mostanság a szabályok...).

Ja, idén márciusban még béta-teszetelőket keresett az első 10 vagy 15 kijelzőjéhez, na arra kellett volna lecsapni, dehát ki tudta....

Legyetk jól, üdv.,

Peti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...