Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Volt 1/2/176/276/476


AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

5 órája írta djuice:

Akkor te tényleg nem követted a piacot pár éve már. :) ... Az Audient egy elismert új startup márka, ha lehet ezt mondani rá.

'97-ben alapították. 25 éve. Nem igazán a startupok jellemzője, hogy 25 éve létező cégek... :) Ilyen alapon az SSL-re is ráragaszthatnánk, hogy startup, mert hangkártyát az utóbbi évben kezdtek gyártani... ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta Bendi:

mert hangkártyát az utóbbi évben kezdtek gyártani...

Bevallom nem néztem utána, azért írtam, hogy "ha lehet rá azt mondani", szóval csak abból kiindulva, hogy pl. én az E-mu 1212m korából se emlékeztem, hogy Audient néven jegyeztek volna nívós hangkártyákat, mint ma. S sztem amúgy pont az említett, azóta sajnos kimúlt E-mu nyitotta meg ezt a kaput a piacnak, low cost audio interfacekben. Előtte hol lehetett 2-300 ezer alatt hangkarit kapni? :)

De végül is Tere szempontjából ez nem is szempont, hogy akkor mi volt, az a lényeg hogy ma mi van. Kb. 10x-es választék, minden ár-szegmensben...

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Na tessék! 8 perces friss!

 

Az egészben az az érdekes, hogy a legsemlegesebb hangú a Scarlett, abból a szempontból, hogy a legkevesebbet "ad hozzá" a "forráshoz" (saturation - ahogy nő a gain, úgy lesz egyre "durvább"). Az EQ egy dolog... Ha úgy vesszük, akkor a másik kettő "csal", úgy is mondhatjuk, színez.

Ez persze lehet "kellemes" a fülnek, de valahol olyan ez, mint amikor valaki "irreálisan" erős színtelítettséget állít be. Mert ugye gondoljuk el, mi történik egy akusztikus hangszer hangjával? "Torzul". Olyan "komponensek" jelennek meg a felvételen, amik a valóságban nincsenek meg. "Jobb lesz, mint az eredeti."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

Ez persze lehet "kellemes" a fülnek, de valahol olyan ez, mint amikor valaki "irreálisan" erős színtelítettséget állít be. Mert ugye gondoljuk el, mi történik egy akusztikus hangszer hangjával? "Torzul". Olyan "komponensek" jelennek meg a felvételen, amik a valóságban nincsenek meg. "Jobb lesz, mint az eredeti."

Igen, éppen ezért ez a teszt irreleváns pl. az én szempontomból. Nekem pl. egy jó I/O kell, nem torzító.
Képben van nálam a Motu UL AVB is egyébként, az főleg a LAN-os vezérlési lehetőség miatt érdekes. De az is "túl sok" nekem. Hogy miért nincs valami hasonlóan jó hangú dobozka 4/4 I/O +mon és "loopback" esetleg némi igényes DSP funkcióval...? Nincs ilyenre igény? Bár tudom, hogy a gyártók pont tojnak rá, hogy mire lenne igény. Időszakok vannak, amikor ki lehet valamit fogni, közben meg van a nagy semmi. Úgy tűnik most épp a semmi korát éljük. Oké, ott van az Apollo, az is elég lenne, de indokolatlanul drága.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

az a lényeg hogy ma mi van. Kb. 10x-es választék, minden ár-szegmensben...

Hát ezaz! Tele van fosva a piac ócska szarokkal. Egy kaptafa... Régen azért akadt ár/minőség viszonyban igen jó eszköz. Most ki fogja kiválogatni?

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

gondoljuk el, mi történik egy akusztikus hangszer hangjával? "Torzul". Olyan "komponensek" jelennek meg a felvételen, amik a valóságban nincsenek meg. "Jobb lesz, mint az eredeti."

Hát a csöves hifisták is kb. n+1 évtizede ezért áldoznak a torzítás oltárán. :lol:Jól levetted a lényeget. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Tere:

ott van az Apollo, az is elég lenne, de indokolatlanul drága.

Cirka ½ milkóért már azért kapsz vele állítólag olyan soundot, amit régen csak bőven milkó feletti cuccok tudtak. Szóval, ha úgy nézed, akkor hozza is ami komolyabb igény és kicsiben, meg mégse drága ahhoz viszonyítva amit tud. Azért mára a home recordingban is sok olyan van, ami régen elképzelhetetlen volt, de 40-50 ezerért csak nem fognak pl. Prismsound minőséget adni, mert vki azt szeretné. :)

 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta djuice:

Hát a csöves hifisták is kb. n+1 évtizede ezért áldoznak a torzítás oltárán.

Azért ez így nem igaz. Egy jó csöves erősítő torzításai elhanyagolhatók. És kapott hang szempontjából a kapcsolástechnika sem mindegy. Ha a szaturációra gondolsz, akkor annak van egy jellegzetessége/cső. De tranzisztoroknál és az analóg szalagoknál is megvan ez a jelenség.
Egy zenész akár örülhet is annak, hogy "testesebb" lesz a gitárhangja. Az énekes is, hogy kap egy bevált kompresszort rögtön a bemenetre. Aztán lehetne folytatni. De sima AD-DA esetén ezek nem játszanak.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Tere:

De sima AD-DA esetén ezek nem játszanak.

A "cső sound", mikor azt mondják, hogy olyan "kellemes, meleg hangja van", tulkép sztem ezt csinálja, a fülnek kellemes torzítást visz a jelbe, bármilyen mértékről is van szó.
Digit cuccokon meg (főleg az UAD-nál) ott az analóg emuláció vagy effekt. A D/A aztán már csak azt tolja kifele, amit a DSP kiszámolt neki jelként 0-ból meg 1-ből kombinálva (persze meg ami torzítást, "hibát" még ő belevisz). De ez egyszerű, mert digitálisan is lehet valamit túlvezérelni és akkor is torz jelet kapsz.
Na, mindegy, szóval torzítás meg torzítás közt is van különbség, s itt főleg a kellemes fajtájáról kell beszélni, pl. amit a Voltokon a "Vintage" gomb is csinál ill. "hazudik". Tehát ez a "hamiskártyás" gomb, ha kell az a plusz a felvételre. Egy csöves cucc is ezt valósítja meg, tehát nem arról van szó, hogy szar lenne a jelátvitele emiatt, csak ott nem ki/be kapcsolható a funkció (legfeljebb maga az eszköz - szólni vagy nem szólni, oszt kész).

De ha jól értem, neked nem ilyesmi dolgok kellenének ami "színez" hanem valami transzparens, szuper lineáris, meg tökös dinamika leképzésű cucc, csak a MOTU-ra meg azt írtad, hogy olyan semleges a hangja. Szóval akkor valami legyen is meg ne is, vagy legyen egyedi karaktere. Nehéz ez így.

Még az Antelope jutott eszembe e minőségi téren, de árban az méginkább az UAD felett karcol.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta djuice:

A "cső sound", ...

Hát nem. Akkor kapod azt a hangot egy jól megépített kapcsolásnál, ha kicsit túlvezérled az adott fokozatot. Igaz ez a tranzisztoros áramkörökre is. Pontosan megvan, hogy ezt a készüléken belüli lánc melyik pontján kell megtenni. Az SSL (és általában a többiek) se volt(ak) szar(ok) gyárilag, hanem a lineáris szakaszon túlhajtott csatorna adott egy kellemes hangot. Ezt reprodukálják saját eszközeikhez szokottan a gyártók. Akinek nincs legendás "soundja", az meg épít valami "vintage" vagy "tube" szaturátort ami vagy kellemes lesz a fülnek, vagy csak elcseszni lehet vele egy hanganyagot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Tere:

Hát ezaz! Tele van fosva a piac ócska szarokkal. Egy kaptafa... Régen azért akadt ár/minőség viszonyban igen jó eszköz. Most ki fogja kiválogatni?

Szevasz Tere, ezer eve... a piac nem ocska szarokkal van tele, hanem "egykaptafa" teljesen OK audio interfeszekkel. Az elmult 15 evben gyakorlatilag minden gyarto elert egy bizonyos szintet azonos arszinten, es nagy kulonbseg nincs koztuk, de egyikre sem lehet azt mondani, hogy szar lenne, mert nem azok. Ezt amugy mar tobben leirtak fentebb. Van a felso kategoria (prism sound, apogee, stb), meg van a tobbi. Az utobbi idoben meg azzal ujitanak a gyartok, hogy non-linearitast, torzitast adnak az interfeszeikhez, mert manapsag ez a buzzword. Ez szerintem nem baj, plane, ha opcionalis, mint mondjuk a Volt-on is.

A legendas 1073 preamp nem azert legendas, mert hihetetlenul linearis lenne, hanem mert szinez mint a barom, plane ha jol odatekersz neki.

Nyilvan ezek a belepo szintu interfeszek soha nem lesznek legendasak, vagyis igen kicsi esellyel, de remelem erted mire celzok. Pl Volt-nak tok jo(nak tunik) a preampja, ipari sztenderd AD/DA konverter van benne, aztan ha olyanod van, akkor ratenyerelsz a vintage gombra es kapsz a felveteledbe egy diszko-szmajlit, de erre senki nem kotelez.

Viszont ar/ertek aranyban ezek az interfeszek altalaban jobbak, mint a 15-20 evvel ezelotti felhozatal. Csak egy pelda: en elso szerias ff saffire-ral kezdtem, az 350 GBP volt, az mai ~500GBP-nek felel meg. Abbol 2 darab SSL2+-t, 2db Volt 276-ot, vagy 1db ID44-et lehet kapni. Vagyis ketszer annyi preamp ugyanannyi penzert, es mondjuk az id44-en ott van a saffire-bol maig legjobban hianyzo dolog: a ket fules erosito is. Minosegben barmelyiket oda lehet tenni melle, igazabol a kis scarlet-em, amit most hasznalok is szol olyan jol, ha nem jobban, mint a 16 evvel ezelotti saffire, es sokkal stabilabban mukodik. Szoval tenyszeruen nem igaz, hogy rossz lenne az ar/ertek viszony.

Azt meg tudom erteni, ha frusztral a boseg zavara, de tenyleg annyira megfeleloek ezek a cuccok, hogy valassz ki egy parat akar a kulleme alapjan, ird fel a nevuket 1-1 cetlire, kalapba veluk, aztan huzzal ki egyet.

Vagy, mint irtad is, gyujtogessel valami felso kategoriara, es akkor egy eletre letudva a dolog. :)

Ui.: igazabol 500GBP-nel olcsobban kapni Scarlet 18i20-at is, ha mar ar/ertek.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

belepo szintu interfeszek soha nem lesznek legendasak, vagyis igen kicsi esellyel

Ez a tuti lényeg sztem, itt van a blöki elhantolva! 

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

ratenyerelsz a vintage gombra es kapsz a felveteledbe a diszko-szmajlit

:D

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

valassz ki egy parat akar a kulleme alapjan, ird fel a nevuket 1-1 cetlire, kalapba veluk, aztan huzzal ki egyet

:D:D (én 1x motort vettem így!)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta DutchFlowers:

Azt meg tudom erteni, ha frusztral a boseg zavara, de tenyleg annyira megfeleloek ezek a cuccok, hogy valassz ki egy parat akar a kulleme alapjan, ird fel a nevuket 1-1 cetlire, kalapba veluk, aztan huzzal ki egyet.

Szia!

Frusztrációnak nem nevezném, egyszerűen az volt a kérdés, hogy kategórián belül melyik a jobb hangú, diszkószmájli nélkül. Szerintem nem nagy dolog, mert biztos, hogy nem egyformák. 

Szerencsére sem gyűjtögetnem, sem kényszervásárolnom nem kell, csak érdeklődni próbálok több-kevesebb sikerrel. De igazad van, szerintem egy új, eggyel fölsőbb Motu lesz ebből. Bár ha szól úgy az m4 mint az ul avb, akkor el tudom engedni a wifis vezérlést és a hálózatos bővítési lehetőséget. A dsp hiánya mondjuk kicsit fájós. És így megint le is jöttünk az eredeti témáról. :)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

:D:D (én 1x motort vettem így!)

:D na az is eleg viccesen hangzik! :)

2 órája írta Tere:

Szerintem nem nagy dolog, mert biztos, hogy nem egyformák.

Nem egyformak, de attol meg lehet nagy dolog olyasmit kinyilatkoztatni, hogy x vagy y jobb hangu. Mar csak azert is, mert abba sok szubjektiv dolog belefer... Nagy megfejtes nincsen.

Szerintem ha bemesz a hitspace-be siman vegigprobalgathatod az osszes interfeszt, amig hulyet nem kap a szemelyzet, es eldontheted magadnak, hogy melyik jobb, es talan arra is racsodalkozhatsz, hogy tenyleg mennyire kicsi a kulonbseg.

Szerintem 10-bol 9 ember arra fog eskudni, hogy az szol a legjobban a kategoriajaban, ami neki van. De lasd, te is igy vagy ezzel, mert siman Motu-ban gondolkodsz, en meg pl soha nem vennek, mert anno amikor 1-2x volt szerencsem motu 8pre-hez, elegedetlen voltam vele nagyon, pedig lehet, hogy nem is az interfesz hibaja volt, hogy olyan folytottan szolt a felvetel, hanem a felvevohelye.

En magasabb kategoriaban UAD-t vennek, Apollo Twin pl, de ez is tok szubjektiv ertekitelet.

Link to comment
Share on other sites

Feljebb szó esett a Volt kinézetéről... A "simák" még csak okésak, de a 276-os vonal nem a legélesebb kés a fiókban külalakra a számomra. Ízlések és pofonok. Megtapiztam (Volt 276) a Hitspace-ben, élőben annyira nem gáz, de nem nyerte el a tetszésem. Egy Apollo Solo TB3 lett a vége, amellyel még "felfedező" fázisban vagyok. Tanulgatom, vettem is pár plugint az ünnepi leárazásban (Oxide, Shadow Hills, Api Vision, Neve Pre). Azért hobbistaként érzem, hogy ez nem az én pénztárcámhoz (plugin árak) mért liga. Valószínűleg egy DSP kártya is érkezik mellé, mert a Solo proci teljesítménye hamar elfogy és azért hamar rászokik az ember a pluginekre :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...