Jump to content
Ménemszól.hu

A Korg tátongó piaci rést tölt be hiánypótló, már megjelenése előtt legendás szintetizátorával :)


Szodike

Recommended Posts

1 órája írta syngular:

Színkombóban következetesek. Nehogy vmi jobban átlátható legyen. Fekete alapon, fekete potik vagy fehér alapon, fehér potik. Legalább a gombok nem fehérek.

Szerintem meg mindig jobb mint a fenyes fekete alapon sotetvoros feliratozas, lasd JD-Xi meg JD-Xa... :D

Link to comment
Share on other sites

Hardware design szempontbol nagyon erdekes, hogy ebbe 2x16 karakteres LCD meg alsopolcos OLED kijelzok kerultek, mig a microKorgba 2.8" touchscreen LCD. Maga a gep olyan amilyen, a Hydrasynth utan azert szerintem illett volna valami komolyabbat villantani. :) 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Egy alapvetően sound design-ra való eszköz és 100 user hely a hangoknak... lassan visszahozhatnák a floppy lemezeket is, hogy arra menthess mondjuk 4-et 8 perc alatt.

Az új microkorgban meg: "you can save up to 64 Programs in the User Bank for your own personal favorites". 

Komolyan nem normálisak ezek.

Mekkora volt az öröm, amikor a wavestate megjelent és nem korlátozott a presetek számában. Ahogy tudományokban és művészetekben jártas kollégám mondaná: "oszt laufasz se maradt belőle"

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A kezelőszervek elhelyezése logikusabb, mint a nagyobb testvérénél, de ugyanazt a sémát örökölte, a panel fele az effekteké. Maga a hangszer  presetekre épül, a szerkesztés nagyon körülményes, 20 évvel ezelőtti workstationok megoldásai köszönnek vissza. A csövet meg kivették belőle, ami legalább kicsit vastagította az amúgy nem túl combos hangját. Remélem a billentyűzete jobb, mint az eredetinek. Tényleg nem világos, ez miért kellett?

Link to comment
Share on other sites

Őszintén, szerintem az eredeti KingKORG-nak sokkal rosszabb a megítélése, mint amilyen a hangszer igazából. Nekem van egy, és nagyon szeretem, elsősorban régi vasak (Moog, Oberheim, Prophet 5) hangjának a színpadon való megidézésére használom (felvenni nem igazán szoktam vele, arra még mindig praktikusabbak a VST-k számomra), de tényleg egy elég sokoldalú hangszer, szerintem brutálisan alulértékelt, nem értek egyet azzal, hogy "nem túl combos a hangja" - persze egyértelműen segít a cső jelenléte :) . A programozás tényleg nem rögtön áll kézre, de szerintem 1-2 nap alatt hozzá lehet szokni, de abban egyetértünk, volt pár hiányossága (még egy plusz envelope, LFO jól jött volna bele, a patch kategóriák használatát igazából azóta sem értem, stb).
Amikor megláttam az új változatot, értetlenül álltam. Az eredetinek az egyik praktikus funkciója a split/layer volt, ez sokszor mentette ki a hátsómat zenekari szituációkban. A 3 oktávon split-elni nem igazán látom értelmét.

Összességében az előd hiányosságaiból semmi nem lett kijavítva, hangképzése is ránézésre ugyanaz maradt. Cserébe ami előnye volt (61 billentyű, színpadon praktikusan használható, rendes pitch bend, csöves áramkör... kikerültek. Én az eredeti KingKORG-ot jó szívvel tudom továbbra is ajánlani. Ezt... nagyon nem. :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tényleg, külföldi fórumokon nagyon szidták annó a Kingkorg gagyi minőségű felépítését, potmétereket, a színét, stb. Szerintem nem volt az olyan rossz, minden működött rendesen, bírta a strapát. A szolgáltatásai is teljesen jók voltak számomra, talán még egy EG jól jött volna, de azt is meg lehetett oldani layerezéssel. Kifejezetten színpadi hangszer volt, ami az újabb változatnál nem jellemző. A Kingkorgnál a  kedvenc hangszínek egy gombnyomásra előhívhatóak, lehet bankokba rendezni őket, ez nagyon praktikus élő zenében. Mondjuk a billentyűzete nagyon rossz volt, de egy idő után azt is megszoktam. Végül a hangjával nem tudtam kibékülni, ezért megválam tőle, de szerintem mint hangszer, jól összerakott cucc. Azért azt a gyakori kijelentést, hogy a leganalógabb hangú VA, erősnek érzem. Inkább a sokoldalúsága az erőssége.

A 100 user preset meg nem egészen fedi a valóságot, legalábbis a Kingkorgnál, mert a gyáriakat is felül lehet írni, így összesen 300 helyre menthetsz.

Szerkesztette ivimano
Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy mindenkivel egyet értek. Ezt a KingKorgot így kiadni akkor lett volna értelme(sebb) ha történik benne bármi olyan fejlesztés, ami az eredetiből hiányozhatott. Egy dolgot viszont mindig elfelejtünk: ezt a hangszert a mának adták ki és nem a tegnapnak (vagy tegnapelőttnek), akik mi vagyunk. Vannak olyan fiatalok, akik ma lépnek arra az útra, amire mi 20 éve léptünk, nekik ez a forma a trendi, amit a KingKorg NEO képvisel. Számunkra kézenfekvő a KingKorg eddigi jelenléte, valaki viszont most találkozik vele az életében először. Ezért én nem tudok haragudni ezekért az új kiadásokért... az árképzés miatt annál inkább :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

Vannak olyan fiatalok, akik ma lépnek arra az útra, amire mi 20 éve léptünk, nekik ez a forma a trendi, amit a KingKorg NEO képvisel. Számunkra kézenfekvő a KingKorg eddigi jelenléte, valaki viszont most találkozik vele az életében először. Ezért én nem tudok haragudni ezekért az új kiadásokért... az árképzés miatt annál inkább :)

A marketingjük alapján kifejezetten erre a célközönségre lő a III. MicroKorg2, eggyel visszafogottabb, de még mindig eltúlzott árral. ($700)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Koródi Csaba:

Vannak olyan fiatalok…
nekik ez a forma a trendi

Egy haverom erre mondja: honnan tudod hogy megöregedtél? Veszel magadnak egy Hammond orgonát (…a sok digtális kacattól meg megszabadulsz). 🙃👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Szerintem durvan melle lottek mind funkcionalitasban mind arazasban. A Korg King Korg Neo (mi ez a nev amugy?) arban a Hydrasynth Keyboarddal versenyzik, a Microkorg 2 meg a Hydrasynth Explorerrel es a Minifreakkel. Mindketto hatalmas kozonsegkedvenc a VA szegmensben es egyikkel szemben sem tud ujat felmutatni. A "fiatalok" szerintem amugy ennel olcsobb cuccokat vesznek (Microfreak, Volca szeria, TE PO, TE KO 2, SP404 Mk2) vagy csak siman szoftverrel nyomjak valami MIDI kontrollerrel. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta cursortoxyz:

mi ez a nev amugy?

A KingKorg története nálam úgy kezdődött, hogy vmi kiszivárgott félinfó volt róla anno, hogy majd jön. Megkérdeztem egy kereskedő ismerősöm, hogy mit hallott róla (nekik ált. hamarabb mennek ki infók meg promo anyagok is a forgalmazásra felkészülve). Nos, még jót is röhögött, mert nem hogy új hangszer érkezésének közeli tervét sem vélte vagy hallotta, de hogy “kingkorg”, hát ilyen baromsággal szerinte sosem állna elő a gyár. Egy hét múlva megjelent hivatalosan! :D Persze erre diadalittasan reklámozni kezdte a f.bookján, micsoda nevében is kreatív vassal nyomul immár a cég. :lol: Engem amúgy a legjobban az R közepén világító idióta led zavar a hátulján az összes Korgnál azóta. Jobb helyeken amúgy is minden céglogót leragasztanak feketével, itt kiemelten indokolt is emiatt!

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 01. 22. at 15:56 írta cursortoxyz:

Szerintem durvan melle lottek mind funkcionalitasban mind arazasban. A Korg King Korg Neo (mi ez a nev amugy?) arban a Hydrasynth Keyboarddal versenyzik, a Microkorg 2 meg a Hydrasynth Explorerrel es a Minifreakkel. Mindketto hatalmas kozonsegkedvenc a VA szegmensben es egyikkel szemben sem tud ujat felmutatni. A "fiatalok" szerintem amugy ennel olcsobb cuccokat vesznek (Microfreak, Volca szeria, TE PO, TE KO 2, SP404 Mk2) vagy csak siman szoftverrel nyomjak valami MIDI kontrollerrel. 

Én biztos öreg vagyok, de nekem egy 24 hang polifónikus szintihez nem értelmezhező a 3 oktáv billentyűzet. Akkor inkább legyen modul, de a Novation Peak hasonló árfekvésben van, és szerintem nem egy kategória a két cucc, szóval az árazás az valóban fájdalmas.

Novation Peak nyolcszólamú polifonikus szintetizátor

Szerkesztette ivimano
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...