Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Novation Mininova vagy Alesis Micron


bazookabill

Kérdés

Sziasztok!

Gondolkodom egy virtual analog szinyó beszerzésén. Két elérhető példány jelenleg egy Alesis Micron, illetve egy Novation Mininova. Mininovát már próbáltam, Micronhoz még sosem volt szerencsém.

Mivel nem vagyok túlzottan járatos a szintetizálás rutinos átlátásában, elsőre szimpatikusabbnak és átláthatóbbnak tűnik a Mininova felülete programozás ügyében, plusz tetszik, hogy usb csatlakozáson keresztül bármikor tölthetek rá hangszíneket, ha csődöt mondanék mégis programozást illetően. Emellett viszont ebben a kategóriában vékonykának mondják.

A Micron felépítéséről és programozhatóságáról fogalmam sincs, de netes infók alapján sokkal összetettebb, mélyebb tudású és vastagabb hangú jószág az előzőnél.

Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta bazookabill:

Sziasztok!

Gondolkodom egy virtual analog szinyó beszerzésén. Két elérhető példány jelenleg egy Alesis Micron, illetve egy Novation Mininova. Mininovát már próbáltam, Micronhoz még sosem volt szerencsém.

Mivel nem vagyok túlzottan járatos a szintetizálás rutinos átlátásában, elsőre szimpatikusabbnak és átláthatóbbnak tűnik a Mininova felülete programozás ügyében, plusz tetszik, hogy usb csatlakozáson keresztül bármikor tölthetek rá hangszíneket, ha csődöt mondanék mégis programozást illetően. Emellett viszont ebben a kategóriában vékonykának mondják.

A Micron felépítéséről és programozhatóságáról fogalmam sincs, de netes infók alapján sokkal összetettebb, mélyebb tudású és vastagabb hangú jószág az előzőnél.

Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?

Köszi előre is!

Nagyjából tökmindegy, Micron-t én nem vennék, régi darab, nem is a megbízhatóságáról volt híres. Viszont az AKAI Miniakban ugyanaz az engine van, mint a Micronban és újabb konstrukció.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta bazookabill:



"Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?"

Ööööö ezek az igények nem igazán fognak teljesülni a felvetett 2 hangszerrel kapcsolatban. Mindkettő elektronikus zenéhez illeszkedik leginkább. Miniak-m (Micron)volt, Mininovám most is van, sokkal, de sokkal vagányabb jobban kihasználható hangszer az utóbbi, de tényleg inkább az electric vonalon. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta bazookabill:

Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?

Ezt most így még egyszer elolvasva, akkor egyik se: Nord Lead.

Link to comment
Share on other sites

Köszi!

Közben tovább rágva a dolgot - mivel szeretnék élőben játszani rajta, mint másodbillentyű - nem ártana, ha teljes billentyűi lennének.

Videók vadászata közben futottam bele a Roland Sh01a-ba, ami iszonyat dög, persze szintén minibillentyűkkel. MIvel pedig szeretném minimálisra venni a cipelendő dolgokat (főbillentyű + másodbillentyű + állvány), ódzkodom a modul + midibillentyű különválasztásától. A Laptop, interface, mesterbillentyű állandó kötögetéséből is elég volt.

Nincs nagyon tapasztalatom ezekkel, jó lenne megtanulni a szintézist, a vst-k rengetegében elfáradtam, át se látom, eljött az ideje az igazi csavargatásoknak :))).

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta bazookabill:

Videók vadászata közben futottam bele a Roland Sh01a-ba, ami iszonyat dög, persze szintén minibillentyűkkel.

Ha erre indultál rá, akkor ott van a Gaia SH01. Az nagybillentyűs és egész emberi áron beszerezhető használtan. Szerintem műszakilag megbízhatóbb lesz mint az Alesis Micron.
http://www.vintagesynth.com/roland/gaia_sh01.php

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 03. 05. at 11:05 írta bazookabill:

Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?

Ezt egyébként teljesen értem. Én sem tudok teljesen elektronikus zenét csinálni. Még ha szintivel dolgozok is, akkor is valamiféle akusztikus utánzatú, élő zenekari érzetü alkotás kerekedik mindig. Ugyanakkor nálam is mindig sarkos a jó, csavarható szinti megléte. Ilyen tekintetben egy régi Yamaha CS1X is érdekes lehet akár. Igaz annak csak egy Timbréje az igazi móka, de az legalább 4 layeres... élőben úgysem kell több. Éppen van egy nagyon jó áron. Nem ismerem az illetőt, de ha megbízható a hangszer, akkor jó vétel.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 03. 05. at 11:05 írta bazookabill:

Sziasztok!

Gondolkodom egy virtual analog szinyó beszerzésén. Két elérhető példány jelenleg egy Alesis Micron, illetve egy Novation Mininova. Mininovát már próbáltam, Micronhoz még sosem volt szerencsém.

Mivel nem vagyok túlzottan járatos a szintetizálás rutinos átlátásában, elsőre szimpatikusabbnak és átláthatóbbnak tűnik a Mininova felülete programozás ügyében, plusz tetszik, hogy usb csatlakozáson keresztül bármikor tölthetek rá hangszíneket, ha csődöt mondanék mégis programozást illetően. Emellett viszont ebben a kategóriában vékonykának mondják.

A Micron felépítéséről és programozhatóságáról fogalmam sincs, de netes infók alapján sokkal összetettebb, mélyebb tudású és vastagabb hangú jószág az előzőnél.

Összességében élőben használnám, nem elektronikus alapú zenéhez. Szeretnék jó vastag analógos arpokat, karakteres leadeket, és pulzáló drónokat kiszedni abból, ami majd lesz. Melyiket javasolnátok?

Köszi előre is!

Akai miniakom volt (a bele ugye ugyanaz mint a micronnak), de nagyon gyorsan eladtam, nagyon nem esett kézre a workflow, ami szoftvert találtam hozzá nem volt az igazi, nem is lehetett mindent editálni vele, a fizikai felületén szerkeszteni meg horror volt. Szerintem élőzéshez kevés is. Nem úgy a mininova, élő fellépéseknél nekem megkerülhetetlen, és nem elektronikus zenét tolunk. A setup többi részét cserélgetem (most épp virus+NI szoftok), de a mininova mindig ott van. A kis billentyűket meg lehet szokni, de tény hogy könnyű bénázni vele, viszont az animate padek, a felületre kivezetett paraméterek, tweak knobok kárpótolnak, és a szoftvere is nagyon jó. Ugyanakkor van az engineben pár bug, pl a temposyncelt lfo nem pontos, ami miatt pont fasza ritmikus modulációkhoz nem lehet jól használni. Valamint nálam nem szempont, hogy analóg hangzása legyen.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...