Jump to content
Ménemszól.hu

hirdetések-hírdetők észrevétel


kenichi

Recommended Posts

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply

Én nem mondok kisebb árat az ebay-esnél, sőt, annyit mondok minimum!
Ha onnan akar venni, akkor:

1. Nem tudja megnézni, kipróbálni (ez itthon legtöbbször azért megoldható, ha nem is mindig).

2. Várnia kell, míg megérkezik.

3. Örül, ha egy darabban érkezik, illetve nem rossz vmi rajta eleve.

4. Ha gond van, akkor megint csak megy a körülményeskedés. (Egy gépem pl törötten érkezett, mert a fickó úgy csomagolta/postázta, hogy a cucc egyik felét csak egy kis újságpapír, meg a ragasztószalag fedte. Paypalos dolog miatt visszakaptam a vételárat, de a visszapostázás költségét, 60eurot (Írországból ment Angliába vissza a nagy és nehéz cucc) én buktam.

 

A fix ár vagy irányár megadását én is előnyben részesítem, ha egyáltalán reagálni kívánok egy hirdetésre.

Ugyanígy nem szeretem, ha egy korrekt vagy olcsón meghirdetett fix (!) áras cucc esetében rákérdeznek, hogy mennyi a vége. A végtelenül irreális, már-már sértően alacsony vétel áraajánlatok is idegesítenek. Pár éve volt, hogy vkinek végül csak amiatt nem adtam el vmit, mert olyan pofátlannak éreztem (nem csak ár tekintetében) a leveleit.
 

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy bejön néha az ilyen egy tudatlan tulajnál.
Hanuska Gábornál jó pár éve még ott figyelt (azóta nem jártam nála) egy (valamelyik) EMS vocoder, amit állítása szerint vmi 60eFt-ért szerváltak vmi padlásról, miközben olyan 2000+ euro az ára, ha van ebay-en.
MS20-al, meg egy retro miksivel megküldve az ember meg csak ott állt és bánta, hogy nem vetette ki a lengőbordáit, úgy szólt :)

Link to comment
Share on other sites

Én nem mondok kisebb árat az ebay-esnél, sőt, annyit mondok minimum!

Ha onnan akar venni, akkor:

1. Nem tudja megnézni, kipróbálni (ez itthon legtöbbször azért megoldható, ha nem is mindig).

2. Várnia kell, míg megérkezik.

3. Örül, ha egy darabban érkezik, illetve nem rossz vmi rajta eleve.

4. Ha gond van, akkor megint csak megy a körülményeskedés. 

 

Az a helyzet hogy a felsorolt 4 pont ugyanígy érvényes a hazai tranzakciókra is (postázós móka esetén). 

 

Nálam azzal szokott gond lenni, hogy roppant bizalmatlan vagyok az előreutalással. Mutyilandben nem lehet tudni ... baszott már át többé-kevésbé híres zenész is cuccal (elküldte a szintit full hibás filterrel - persze nem tudatta) - az utánvétet meg általában az eladók nem preferálják és mivel vidéki vagyok pár cucctól eltekintve nem éri meg az egész napomat vonaton tölteni, kifizetni egy vagyont a vonatjegyre, utána pesten tömegközlekedni valami százhuszonhatodik kerületi panelig és ott átvenni a holmit.

Link to comment
Share on other sites

Ez is igaz. Ilyenkor kezdünk ötletelni, hogy milyen félutas megoldási helyszínek jöhetnek szóba, vagy olyan is volt többször, hogy vevő ismerőse jött el érte, aki kifizette és vagy helyszínre vitte (úgyis arra megy hamarosan címszóval), vagy megőrizte, míg más módon meg nem kapta a vevő.
Nem lennének itthon nagyok a távolságok, ha nyugati fizuja lenne mindenkinek. Én most épp gárdonyba készülök venni valamit, de mondjuk az csak kb40perc vonattal.

Link to comment
Share on other sites

Én néha kénytelen vagyok ebay-en eladni, mert itthon a kutyának se kell, s még az elég durva több mint 10%-os sáp ellenére is egyszerűbb ott, mert elkel belátható időn belül. Volt amikor annyira szerettem volna, hogy Magyarországon maradjon pl. waldorf microwave - mean green machine esetén, hogy már direktben írogattam olyan embereknek, akikről gondoltam, hogy érdekelheti Őket, s meg is tudják venni, de csak nem. Nagyon kicsi ez a hazai használt piac.

Link to comment
Share on other sites

Ebayen néha nagyon tré árakat fizetnek az eladónak, nagyon durván a vevő érdekeit nézik (ezen felül nagyon nagy az ebay és a paypal jutaléka, majd 10%).. Ez nem kritika, csak mondom. Eladni az Ebay a legutolsó dolog, de van, amit sajnos csak ott lehet. 

Link to comment
Share on other sites

 ffanni0415 nevű ma regisztrált user "küldd el sürgős lenne, de bizalmatlan vagyok, nem rendeltem még semmit neten, jó úgy ha utólag átutalom ?" szöveggel próbálkozgatott nálam.

 

hahhah - ahogy a mívelt angol mondaná: nice try

:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Az ebay árak addig voltak rendben, amig 240-250 körül volt az Euro árfolyam, nem mostanában volt....

Egy példa, maradva az mc 3o3-nál. Jelenleg az ebayen 70-ért + posta vihető lenne, itt az apróban meg asszem 45-ért hirdetik.

 

Eladni meg pont emiatt éri meg egyre inkább az eBay-en. Minél magasabb az € árfolyam, a magyarországi árakhoz képest annál kedvezőbben tudod elpasszolni. Még a 10%-os veszteséggel együtt is.

Link to comment
Share on other sites

 ffanni0415 nevű ma regisztrált user "küldd el sürgős lenne, de bizalmatlan vagyok, nem rendeltem még semmit neten, jó úgy ha utólag átutalom ?" szöveggel próbálkozgatott nálam.

 

hahhah - ahogy a mívelt angol mondaná: nice try

Ismét felkerült egy TB-303...licitekre várva...érdekes most 2 is felbukkan, máskor évekig semmi? Apropó, tudja valaki, hogy a másik mennyiben ment el??

Link to comment
Share on other sites

Eladni meg pont emiatt éri meg egyre inkább az eBay-en. Minél magasabb az € árfolyam, a magyarországi árakhoz képest annál kedvezőbben tudod elpasszolni. Még a 10%-os veszteséggel együtt is.

Vételről volt szó. Természrtesen, ha eladsz, akkor a magas Euro árfolyam a jó, de elenyészően kevesen adnak el magyarok hangszert szerintem ebayen, először itt vsgy hasonló fórumokon próbálkoznak.

Link to comment
Share on other sites

Bocs, de vannak dolgok amiket vásárolni is érdemes ebay-en - az elmúlt hónapokban 700 EUR alatt volt a moog sub phatty-k átlagára, még 306 Forintos euro ár mellett is szivesen vettem volna egyet, 360 körül kelnek el a waldorf pulse 2-ők és szerencsésen 480-ért adtam el a korg ms20 mini-t amiért senki se tett igazi ajánlatot itthonb. Most meg el se merem mondani, hogy mit próbálok venni helyette :).

Link to comment
Share on other sites

Ami nekem a régi vágyam lenne, azt sajnos sehol se látom mostanában...:/

Egyszer-elérhető szinten majdnem lett egy, ráadásul itthon- de azóta se láttam ilyen szettet seholse...

Egy ilyen talányos felvezető után, azt tudod ugye, hogy kötelező megosztanod, hogy mi is lenne az a régi vágy!?:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...