Jump to content
Ménemszól.hu

LP-filter

Recommended Posts

A Roland mától tette közzé új NAMM bemutatón felvonuló érdekességeit, mint pl a bő 5 oktávos RD-64 stage piano, ami nyílván Nord Elektro 4 koppintás félig, vagy a VR-09-es új kombó orgonáját.

Ezen kívül van újdonság az audio interfacek között is, a Studio-Capture cuccal.

Részleteket immár magyarul találtok a Roland nemzetközi oldalán! Ez is fejlődés!

http://www.rolandconnect.com/

v-combo-vr-09.jpg

rd-64.jpg

studio-capture.jpg

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, az új audio interface-ről azt ígérik, annak ellenére, hogy USB, egy saját fejlesztésű Roland DSP chip-nek köszönhetően a (képről ítélve round-trip) latency sokkal sokkal alacsonyabb mint a többi márka esetében...

Vajon ez mennyire reális? Ki mit tud?

Bár a marketinghez hozzátartozik az is, hogy egy jó nagy analog pultot is kivált ez a kis kütyü. Legalábbis a promo videóban ezt történik. :-D

Link to comment
Share on other sites

Szeretném megjegyezni, hogy itthon nem képviselik a Rolandot, hanem az anyacég van itt konkrétan. Az áraik pedig szerintem jók, de ha valaki mást tapasztal, szóljon. Nyilván vannak eszközeik a korrekcióra.

Úgy tudom én is, hogy a supporttal nincs issú, szóval Magyarországon Roland terméket venni teljesen okés.

Az USB-s latencys felvetés a cikkben pedig szerintem valami félreértés.

Link to comment
Share on other sites

ANOka,

Persze hogy egy bemutatóterem nem fog neked chiptuningolni, de Törökbálinton van az Intermusica, ha itthon vetted a cuccot és garis, tudják orvosolni a hibákat, ha viszont olyan jellegűleg szoftveres a téma, kontaktjuk van a japán központtal, de ha nem tudják megoldani, cserélik mint bárhol a cuccot. Ha nem itthonról van a berendezés, ott már más a leányzó fekvése!

A/D,

Az hülyeség hogy itt van az anyacég! Ez egy japán mega vállalat, az egy másik dolog hogy a Roland East-Europe mint európai főképviselet itt táborozik, de ők ettől még nem az anyacég. :)

Link to comment
Share on other sites

No, a Studio Capture ára: 312.000.- lesz első körben, júniustól lesz kapható.

Na ez az! Én 250 felé sem lőttem volna így hogy drágállom őket... 3 kiló felett már inkább MOTU-ban gondolkodnék vagy Apogee-ban.

Amúgy mem is ez a horror, hanem mikor 4 kilót elkérnek egy orgona pedálsorért, majd 2 milkát a dupla manuálos VK88-ukért, és 160 ezret egy hangszer állványért! :D

Link to comment
Share on other sites

Na ez az! Én 250 felé sem lőttem volna így hogy drágállom őket... 3 kiló felett már inkább MOTU-ban gondolkodnék vagy Apogee-ban.

Amúgy mem is ez a horror, hanem mikor 4 kilót elkérnek egy orgona pedálsorért, majd 2 milkát a dupla manuálos VK88-ukért, és 160 ezret egy hangszer állványért! :D

Én így első ránézésre 160-ra tippeltem volna, (amit szintén soknak tartok), de a 312 az bazi drága, ennyiért vélhetően csak a legfanatikusabb Roland fanok veszik majd meg.

Link to comment
Share on other sites

Az hülyeség hogy itt van az anyacég! Ez egy japán mega vállalat, az egy másik dolog hogy a Roland East-Europe mint európai főképviselet itt táborozik, de ők ettől még nem az anyacég. :)

Ne mondjad nekem hogy hülyeség. A Roland East Europe tulajdonosai a japánok.
Link to comment
Share on other sites

Ne mondjad nekem hogy hülyeség. A Roland East Europe tulajdonosai a japánok.

Az oké, csak amit előtte mondtál az úgy jön le, hogy a Roland tulajdonképp egy magyar cég lenne! :P Itt a tulajdonjog e szempontból mellékes, magyarokat foglalkoztatnak a Zenegalériában és Törökbálinton is, de nem kétlem hogy a szoftveres dolgokat amire a kolléga panaszkodott ne tudnák orvosolni és ez a lényeg. Azt viszont tuti nem itt fejlesztik, hanem a "Fuji lábánál". Nagyon segítőkészek mindenesetre sok mindenben az itthoniak is!

Jonas73

Ne viccelj, az Octa Capture csak kb.190! És annyiért már RME is van amit lehagytam.

Link to comment
Share on other sites

Az USB-s latencys felvetés a cikkben pedig szerintem valami félreértés.

A/D!

Tudom, egy kicsit tömören fogalmaztam.

Szóval készítettek egy hiper szuper DPS chip-et aminek köszönhetően náluk a latency sokkalta alacsonyabb mint a konkurenseknél.

1:15-nél található.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...