Jump to content
Ménemszól.hu

Messe'13 - MFB újdonságok


psymon

Recommended Posts

Az MFB is új analóg szintivel rukkolt elő a Messére.

 

A Dominion 1, egy három oktávos, aftertouch-os billentyűvel, ribon sliderrel szerelt analóg mono-szinti.

3 oszci, 3 LFO, 3 Env, 12 féle filter mód, audió in, analóg és digitális ringmod., FM, velocity trigerelt moduláció, 26 pontos patch mátrix, CV/Gate és MIDI szinkronizálható Arpeggiator, 128 steppes sequencer, 8x16 patch memória.

 

Az ára 1380 EUR és augusztus körül várható... de a honlapon jővőre már beígérték a Domnion 5-öt is

 

http://www.mfberlin.de/Produkte/Musikelektronik/DOMINION_1/DOMINION_1e/dominion_1e.html

 

http://www.synthtopia.com/content/tag/mfb-dominion/

 

 

És emellé még kihoztak egy 16 hangos analóg dobgépet is!

Tanzbär néven fut és a klasszikusok mintájára 16 steppes sequencer van benne accenttel és slide-dal, roll, flam, swing, quantálás, CV/Gate és MIDI szinkron, 144 pattern különböző variációkban menthető és

12 direkt kimeneten kiküldhető a hangszerek hangja.

 

840 EUR lesz.

 

http://www.mfberlin.de/Produkte/Musikelektronik/TANZBAER/TANZBAERe/tanzbaere.html

Link to comment
Share on other sites

Ez az mfb olyan furcsa nekem. Próbáltam má 1-2 cuccukat, olyan jó is, meg nem is, de annyi pízért, ammennyibe a korábbi cuccok fájnak, nem olyan rossz. Ezek az újak elég drágák. Ennyi pízér má Moogokat lehet venni, minden sznobéria és DCO- k nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy ja. A skandi cuccok nekem is tetszenek. Meg a német is. Csak hát itt ez a subphatty ezerér'. Sok opció van mostmá szintivásárlásra ebben a kategóriában, szerencsére, egyetértek. Hátha a zenének is jót fog tenni: új kütyü-új megközelités-úja hangzás analógiával.

Link to comment
Share on other sites

Én kint voltam, próbáltam, nem voltam elájulva. Valahogy úgy vagyok a kérdéssel, mint Tsoka. Nekem nem kell hogy Moog hangja legyen (és ha már itt tartunk, szerintem a SubPhatty jelenleg az +egyetlen+ olyan szinti, ami nem úgy szól, mint valami eddigi hangszer!). Nem hallom pl. a Tanzbar miben jobb mondjuk egy Nord Drumnál. Dob ügyben egyébként azt favorizálom, ha van egy jó képességű szinti, és csinálok vele magam jó dobhangot. Ha eredeti kell, akkor pedig a TIPTOP vagy az Analogue Solutions dobmoduljait venném (sőt, veszem is). Olcsók is, jók is. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy az MFB tervezőinek az ízlésvilága nem az enyém. Aztán lehet, hogy valaki meg szuper zenét tud velük csinálni, szóval mindenki próbálja ki maga :)

Link to comment
Share on other sites

Egyet értek, pedig nem vagyok sznob márka párti.

 

Az MFB egy tróger cég. Nézzétek meg ezt a

Az emberünk jól tükrözi a cég egészét :)

 

Egyszer rendeltem tőlük egy 522-est, de már a rendelésnél olyan flegmák voltak, hogy el sem hittem.

Aztán amikor kipróbáltam, azt hittem, hogy hibás, mert üvöltően, használhatatlanul táp-zajos volt, de szerintük ez fícsör.

(Teszkós táp jár hozzá, a kütyöben kb 10u-s kondi, mint "szűrés".)

Vissza is küldtem még aznap! Szerencsére a Paypal profi, jó fej cég.
 

Link to comment
Share on other sites

Na ott van pl bassstation 2. Az mi? Sokkal jobban tetszik a hangzásvilága a videók alapján, mint pl bármely MFB vagy Minibrute vagy épp a little phatty féle Moogish. Az a nyerő nálam. És ocsó is a mézárá' El vagyunk kényeztetve emberek. Minden plugingyártó monyjon le!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...