Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi Merger beszerzese


skogen

Kérdés

Sziasztok!

 

Azt szeretnem kerdezni a kedves forumozoktol, hogyan tudnek beszerezni midi mergert itthon. Olyan vasra lenne szuksegem amibe belemegy ket midi kabel es kijon egy, de az tartalmazza a ket bejovo jel osszes esemenyet es veletlenul se kelljen hozzakotni pc-hez, csak ezt tudja.

Elnezest ha tevedek, de ugy lattam, hogy egyik ceg sem forgalmaz ilyesmit, ami nagyon szomoru.

Szoval harom kerdesem van:

1, beszerezhetetlen-e ez magyarfoldon vagy mindenkeppen rendelni kell

2, van-e valakinek esetleg elado

3, esetleg valaki tud-e kesziteni ilyet? termeszetesen nem lennek halatlan :)

Elore is koszonom a segitseget!

 

ps: harom darab kellene

 

Udv

Adam

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Az nem lenne opció, hogy vennél mondjuk ebből négy darabot? "Kibeleznéd" őket, beleraknád egy nagyobb műszerdobozba az összeset és kész is (ha feltétlen szükséges, hogy egy kaszniban legyenek).

szerintem 1 db árából össze lehet hozni az egész cuccot, amit leírtam. :( jók a Midi Solutions cuccai, csak irreálisan drágák. Egy 2-1 merge 25e HUF? Szerintem ez nagyon messze áll a valóságtól.

Link to comment
Share on other sites

Én megvettem a Midi Solutions Mergert. Az árról nem tudok mit mondani. Ha a thomann.de-ről rendelném akkor sem olcsóbb, ha Kanadából, akkor sem sokkal. Rétegcucc, sajnos ki kell fizetni ezt a felárat. Én a 10e Ft-ra mondanám azt, hogy belefér, de ez nem az a világ. Akinek nem annyira sűrgős, ebay-en kifoghat régebbi típusokat (Yamaha YMM2) Ezek külső tápot igényelnek, de szerintem ugyanolyan megbízhatóak. Nekem gyorsan kellett, ezért maradt a bolt.

Működéséről nincs nagyon beszélnivaló. Előnye, hogy külső táp nélkül is jól működik. 2 masterkeyboard van rákötve egy modulra, ahol midi 1,2 csatornákra vannak kiosztva a hangszerek. Amire érdemes figyelni az a polifónia, ami ebben az esetben 2 billentyűre osztódik.

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Ezt én is néztem, csak az a baj vele, hogy a PIC chipet programozni kell, ahoz kell egy soros portra csatlakozó hardver, ami nekem nincs.

Egy PIC programozó megépítése sem bonyollultabb mint az UcApps-féle merger és pár ezer forintból kijön.

De 10eFt körül lehet venni gyáriból is nagyon jót.

Link to comment
Share on other sites

Itt van egy kész projekt: http://www.ucapps.de/index.html?page=midimerger.html

Séma és forráskód is megvan hozzá, csak összerakni kell. Sacc/kb 4 darabra az anyagár nem lesz több 25000-től. Ha valaki összerakja neked még akkor is bőven olcsóbban kijön mintha vennél négyet a MIDI Solutions-ból.

 

Köszi! Ezt én is néztem, csak az a baj vele, hogy a PIC chipet programozni kell, ahoz kell egy soros portra csatlakozó hardver, ami nekem nincs.

Link to comment
Share on other sites

szerintem 1 db árából össze lehet hozni az egész cuccot, amit leírtam. :( jók a Midi Solutions cuccai, csak irreálisan drágák. Egy 2-1 merge 25e HUF? Szerintem ez nagyon messze áll a valóságtól.

Itt van egy kész projekt: http://www.ucapps.de/index.html?page=midimerger.html

Séma és forráskód is megvan hozzá, csak összerakni kell. Sacc/kb 4 darabra az anyagár nem lesz több 25000-től. Ha valaki összerakja neked még akkor is bőven olcsóbban kijön mintha vennél négyet a MIDI Solutions-ból.

Link to comment
Share on other sites

Én is azt nézem, hogy jó drága cuccok. Én biztosan vennék inkább egy számítógépet, ami csak a midivel foglalkozna. Igaz, akkor ahhoz kéne még ugyanúgy USB interface tömkelege. Persze vannak hátrányai, megértem, de árban előbb utóbb nekem olcsóbbnak tűnik. Persze, ha nem 1-2 be/kimenetes eszközökről beszélünk…

 

A számítógépes USB-MIDI megfejtés azért nem jó, mert óhatatlanul belekerül 1-2ms késés a MIDI jelbe. Maga az USB-MIDI kábel sem mentes a késéstől, és erre már csak rátesz az USB porton jelentkező megszakításra várás, feldolgozás, másik portra kiküldés, ott az USB jelet a másik kábel megint konvertálja MIDI jellé... sok idő, és gyakran hallható is végeredmény.

 

Bár valaki itt mintha írta volna, hogy 5ms még tolerálható egy kis hozzászokással, viszont ha szekvenszerekről beszélünk, akkor ezek a kisebb csúszások is hallhatóvá válhatnak bizonyos esetekben. A MIDI Solutions megoldása nagyon jó, passzív és mikrosecundumban mérhető a jel késése, ami tulajdonképpen elhanyagolható. Csak hát az ára, ugye...

Link to comment
Share on other sites

Azt is lehet csinálni, amit Idioty mond, bár szerintem elszámolta magát. Az is drágább lenne (MIDI mergre-re biztosan).

Igen, írtam is, hogy ha nagyon bonyolult kellene, akkor talán ugyanabból az árból ki lehetne hozni, viszont a számítógépnél nagyobb eséllyel van nagyobb latency. De számomra pl. nyerőbb lenne, mert biztosan saját szoftvert írnék, amivel számomra könnyebben bővíthető és testreszabhatóbb dolgot jelentene.

Link to comment
Share on other sites

Egy apro, tisztazo kerdesem lenne a MIDI Solutions Event Processor Plus-al kapcsolatban. A 32 muveletet egy idoben tudja? Peldaul ha bekotnem egy kontroller es mondjuk egy virus szinti koze, akkor meg tudom vele csinalni, hogy bizonyos, a kontrollerbol erkezo CC-ket sysex uzenette alakitsa es torolje az eredeti CC uzeneteket?

Koszonom a valaszt elore is!

Link to comment
Share on other sites

Azt felejtitek el srácok, hogy sem a midi merger, sem a thru box nem tömegtermékek. Fenntartani egy céget, ami csak midi mergert gyárt... vagy mondok mást. Alternatívaklnt felvehetsz egy mérnököt, aki épít neked ilyet.

 

Azt is lehet csinálni, amit Idioty mond, bár szerintem elszámolta magát. Az is drágább lenne (MIDI mergre-re biztosan). A Motu MIDIEXPRESS XT-je 133.700.- forint, azt hiszem jól reprezentálja az itt tárgyalt problémát.

Link to comment
Share on other sites

Én is azt nézem, hogy jó drága cuccok. Én biztosan vennék inkább egy számítógépet, ami csak a midivel foglalkozna. Igaz, akkor ahhoz kéne még ugyanúgy USB interface tömkelege. Persze vannak hátrányai, megértem, de árban előbb utóbb nekem olcsóbbnak tűnik. Persze, ha nem 1-2 be/kimenetes eszközökről beszélünk…

Link to comment
Share on other sites

Hát...mondj olcsóbbat, és akkor azt hozzuk. Én pl. vettem magamnak MIDI merger cuccot már korábban is. A többiek mégdrágábbak (Kenton, Philipp Rees). Szóval nézőpont kérdése.

 

Értem én, és igazad van. Viszont a 8be-4ki mergert 100.000-ért nagyon drágának találom. Persze ez is csak nézőpont kérdése, csak szerintem az alkatrész ára nem több 25.000-nél a teljes cuccra, nem 1 komponensére.

Link to comment
Share on other sites

szerintem 1 db árából össze lehet hozni az egész cuccot, amit leírtam. :( jók a Midi Solutions cuccai, csak irreálisan drágák. Egy 2-1 merge 25e HUF? Szerintem ez nagyon messze áll a valóságtól.

 

Hát...mondj olcsóbbat, és akkor azt hozzuk. Én pl. vettem magamnak MIDI merger cuccot már korábban is. A többiek mégdrágábbak (Kenton, Philipp Rees). Szóval nézőpont kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én kifejezetten egy hazai mesterembert támogatnék meg, aki építene nekem egy 2x4 in - 1x4 out boxot, ami páronként összefűzi a MIDI bemeneteket a megfelelő kimenetre. Tehát IN1/IN2 => OUT1, IN3/IN4 => OUT2, IN5/IN6 => OUT3, IN7/IN8 => OUT4. Ha valaki érez magában megfelelő késztetést, és tetszik a kihívás, akkor egyeztessünk. Valamennyire tisztában vagyok azzal, hogy mik a feltételei egy ilyen eszköz megépítésének, de ahoz amatőr vagyok, hogy PIC-et programozzak meg NYÁKot tervezzek. Természetesen az anyagárat is és a munkaórákat is kifizetem.

 

Üdv:

Grass

Az nem lenne opció, hogy vennél mondjuk ebből négy darabot? "Kibeleznéd" őket, beleraknád egy nagyobb műszerdobozba az összeset és kész is (ha feltétlen szükséges, hogy egy kaszniban legyenek).

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én kifejezetten egy hazai mesterembert támogatnék meg, aki építene nekem egy 2x4 in - 1x4 out boxot, ami páronként összefűzi a MIDI bemeneteket a megfelelő kimenetre. Tehát IN1/IN2 => OUT1, IN3/IN4 => OUT2, IN5/IN6 => OUT3, IN7/IN8 => OUT4. Ha valaki érez magában megfelelő késztetést, és tetszik a kihívás, akkor egyeztessünk. Valamennyire tisztában vagyok azzal, hogy mik a feltételei egy ilyen eszköz megépítésének, de ahoz amatőr vagyok, hogy PIC-et programozzak meg NYÁKot tervezzek. Természetesen az anyagárat is és a munkaórákat is kifizetem.

 

Üdv:

Grass

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...