Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Új Mac Pro


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek az új Mac Pro-ról?

 

http://www.apple.com/mac-pro/

 

Én komolyan elgondolkodtam, hogy majd veszek egy Mac Pro-t, mert legalább mindent beletudok pakolni. Mostani stúdióm egy Macbook Pro-ra épül Alu Cinema Display-l, természetesen, miindenem külső, nem kell részleteznem.

 

Elgondoldolkodtam, hogy mennyivel jobb lenne egy Mac Pro, HDD-ket beletudnám tenni, vehetnék UAD 2 PCI-E verziót, stb.

Úgy látszik, most ez lesz az új irány, hogy minden "külső"?! Lognak a vezetékek, mindenfele..

Amikor régebben az Apple, pont ezt akarta kikerülni.

 

Szerintetek az UAD fog kiadni olyan DSP kártyát, ami Thunderbolt-ra csatlakozik?!

Oké, ott az Apollo, de ha valaki csak DSP-t akar, nem hangkártyát?!

 

Itt a Satellite, de annak elég nagy a bufferje..

Komolyan, nagyon kiváncsi vagyok, az Apple és a Pro Audio ipar, ezutáni fejlődésére...

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ezt az új Mac Pro design-t még szoknom kell:)

De, lehet, hogy veszek inkább egy régebbi modelt.

Az oké, hogy van Satellite Firewire-re, de max 58 plugint futtathatunk (nem mintha nekem nem lenne elég), de 512 bufferrel...

Azért, az elég sok. Ezért nem tetszik ez a megoldás.

 

Igazából az UAD Pci-e az működhet thunderbolt to pci-e átalakítóval?

Night Ray, a PCIe és a Firewire közt ez a gyakorlatban nem számít. 256 vagy 512 egy alapvetően post processingre való kártyánál tökmindegy. Ha nem akarsz szétcsúszást, használnod kell a Logic latency limiterét, ahogy azt a korábbi tanulmányomban leírtam. A max 58 plugin rohadtsok, nekem megközelítőleg se kellett ennyi soha. Az Apollo viszont tud realtime monitorozni illetve meg tudja oldani, hogy 4 plugin nem foglal el 4 plugin io instanciát, ami jobb mint amit a PCIe tud, csak mondom.

 

Az UAD PCIe működhet ilyen átlakaítóval. Kérdés mennyiért.

 

Nekem ez nagyon fura nagyon kiváncsi leszek milyen lesz munka közben jön e pl. az új HDX Tunderbolt verzióba ahogy a native ha igen mekkora lesz a puffer és a késés a PCIe-hez képest. 

Mennyiért lehet majd komolyabb tunderbolt külső hdd házat kapni 4-6 diskhez. (4 diskhez találtam magyar apple.hu-n 4x1 terra diskkel több mint 300 ezer forint nincs disk nélkül egyenlőre) 

Mekkora lesz a gyári egyetlen tárhely benne ami valami specko ssd 256 vagy 512 esetleg 1024 amitől olyan drága lesz hogy alig lesz belőle eladás. 

Javítása hogy történik mjajd mennyire van ráheggesztve a CPU meg a GPU. 

 

Csupa kérdés merült fel bennem ami eddig a jelenlegi nagy dögnél természetes volt. Tönkre ment valami ebay és házi csere...

Nagyjából a Thunderbolt és a PCIe egyenrangúnak tekinthető. A HDX késése ehhez képest vagy ugyanannyi vagy több, de! a HDX natív késése egy átlagos hangkártya vagy annál rosszabb, ezt is csak mondom. Ha natív teljesítményt akarsz brutálisat, akkor az Apogee Symphony 64PCIe/Thunderboltot semmi nem üti. Komplett sessiont kijátszik 192kHz-en 128 sávon akár 32-es bufferrel, 1.4ms roundtrip latency mellett, no question. A Focusrite REDNET is elég szolid, ami egy olcsóbb technológia számos más előnnyel.

 

Az új Mac Próval kapcsolatban a fő kérdés, hogy mennyiért. 

 

Tudom, hogy Apple-nél van egy hype faktor, hogy az "valami" birtkoloni belőle a legújabbat, de itt limitált büdzsével dolgozunk. Ennek az új Mac Pronak az árából elég csinos szintit lehet venni, és a végén az új Mac Pro "nem szól jobban" mint a régi. (Tapasztalat: iPad 4-gyel szinte alig megy ma audio periféria, aki megvette, mégse gondolkodik egy percig se, hogy 3-ast szerezzen be, sőt, mikor vásárolt fel sem merült benne, ellenére annak, hogy a 3-as tovább bírja akkuval stb. A retina ugyanis nagyon fontos :))) )

 

Kíváncsi vagyok, hogy másik hogy vélekednek, részemről ha gépet kéne venni, ma is a régi Mac Prót venném használtan. Rossz ötlet horror pénzeket zenészként számítógépre költeni. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Asszem maradok a MacPro Hacki-nél, egyelőre atomstabil, Lion-al, bár a Maverickben lenne egy két dolog amit kedvelnék, meglátjuk mit hoznak ki belőle, legálisan szinte buherálás nélkül működik minden, bővíthető, csendes stb. Olcsóbb. Ez az új MAcPro elég zseniális featurekkel rendelkezik, már csak a hűtés és a ház megoldása pl, de inkább videó mint audio, meg sok madzag fog kilógni, ugyanúgy mintha MacBook lenne a központ, amihez volt szerencsém, kényelmetlen és zajos. Mondjuk a design tetszik, emlékeztet a régi Unixos Silicon Graphics gépekre, amikhez az egyetemen volt szerencsém.

Amúgy ez a tab-os finderre létezik meglévő megoldás XtraFinder, gondolom a tagelésre is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az a CPU ütemezés a grafikai megjelenésre vonatkozik, tehát ha a háttérbe kerül egy alkalmazás, akkor nem rajzolja újra addig az ablakot (feleslegesen), míg nem lesz látható legalább egy kis része. Tehát a háttérben futó alkalmazások továbbra is a háttérben szépen futnak, csak a felületek nem frissülnek.

Nem, a keynote-ben azt mutatták, hogy a cpu idle időket átcsoportosítja, magyarul átütemezi a cpu aktivitást. 

 

Engem ez arra emlékeztet, mikor megjelentek a Logic-hoz a note-ok, hogy a Time Machine-t hogy kell megpiszkálni ahhoz, hogy ne taxolja a Logic működését...

Link to comment
Share on other sites

Korábban érthetetlen volt számomra a sztenderd 17-19 EFt-os villanyszámlám, ami egy normál, de felszerelt háztartásra elég soknak tekinthető. (se villanybojler, se klíma, se plazmaTV, ami egyébként sokat enne, de van mosógép, mosogatógép, szokványos dolgok)

Aztán utána számoltam a kis studiómnak, és ha azt levonom, akkor már be is áll a családi életvitelünk alapján inkább reális 9-12EFt/hó villanyszámla.

Tehát tényleg költséges hobbi....:), Még ha semmit se veszel, fejlesztesz, stb. akkor is elnyeli egy kisebb szinti árát egy év alatt, csak villanyszámlában.

Link to comment
Share on other sites

"Egy baj van ezekkel a régebbi Mac Prokkal, hogy iszonyatosan sokat fogyasztanak."

Ez igaz, de "valamit valamiért"... :D

Tény, hogy csak az, hogy sleep-ben van az olyan 2.000,- Ft/hó bevétel az áramszolgáltatónak. Nem is tudom, 1200 Wattos tápja van? Valami olyasmi. De nem is fulladozik "kakaóhiánytól"...:)

Link to comment
Share on other sites

"Csak azért tudok nevetni ezen, mert én se szoftvert, se hardvert nem akarok upgrade-elni. Az utóbbi időben kizárólag vasra költöttem, ahol ez a sok értelmetlen upgrade teljesen transzparens"                                            

Öregszel, de pont ezért jó irányba tartasz..:)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az a CPU ütemezés a grafikai megjelenésre vonatkozik, tehát ha a háttérbe kerül egy alkalmazás, akkor nem rajzolja újra addig az ablakot (feleslegesen), míg nem lesz látható legalább egy kis része. Tehát a háttérben futó alkalmazások továbbra is a háttérben szépen futnak, csak a felületek nem frissülnek.

Link to comment
Share on other sites

Csak akkor kell bekapcsolni őket, ha zenél az ember :) A sok fogyasztás mellett is azért csendesebb mint a notik, amik azonnal üvölteni kezdenek ha kicsit számolgatni kell. Plusz tök egyenletes a teljesítményük.

 

Most az új OS-X-ben láttátok a CPU ütemezési technológiát? Ti, mint realtime appot használók nem féltek attól egy picurit? :)

Link to comment
Share on other sites

Én is úgy látom, hogy ez inkább a videós és házi stúdiók felé közelít. Az OSx amúgy sem szervernek való, ez akkor kiderült, amikor kivonták a forgalomból az XServe-t, na meg a QuickTime szervert is kivették az új szerver változatból.
Na, de egyébként nekem tetszik. Mind a dizájn, belső kialakítás (mennyire odafigyeltek arra is, hogy belülről is szép legyen). Ez a szervizes dolog tényleg érdekes, biztosan nem fogják ezeket "otthon" javítani.
Amúgy nekem a 2007-es Macbook Pro is elég volt a munkára, és a jelenlegi 2010-es Mac mini is tökéletes. Talán a winchestert fogom benne egyszer kicserélni, és felbővíteni 8 Giga rammal, és akkor még 2-3 évig mindig jó gép lesz ez is. Egy ilyen Mac Pro-val meg évtizedekig ellennék! :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem ez nagyon fura nagyon kiváncsi leszek milyen lesz munka közben jön e pl. az új HDX Tunderbolt verzióba ahogy a native ha igen mekkora lesz a puffer és a késés a PCIe-hez képest. 

Mennyiért lehet majd komolyabb tunderbolt külső hdd házat kapni 4-6 diskhez. (4 diskhez találtam magyar apple.hu-n 4x1 terra diskkel több mint 300 ezer forint nincs disk nélkül egyenlőre) 

Mekkora lesz a gyári egyetlen tárhely benne ami valami specko ssd 256 vagy 512 esetleg 1024 amitől olyan drága lesz hogy alig lesz belőle eladás. 

Javítása hogy történik mjajd mennyire van ráheggesztve a CPU meg a GPU. 

 

Csupa kérdés merült fel bennem ami eddig a jelenlegi nagy dögnél természetes volt. Tönkre ment valami ebay és házi csere...

Link to comment
Share on other sites

Ezt az új Mac Pro design-t még szoknom kell:)

De, lehet, hogy veszek inkább egy régebbi modelt.

Az oké, hogy van Satellite Firewire-re, de max 58 plugint futtathatunk (nem mintha nekem nem lenne elég), de 512 bufferrel...

Azért, az elég sok. Ezért nem tetszik ez a megoldás.

 

Igazából az UAD Pci-e az működhet thunderbolt to pci-e átalakítóval?

Link to comment
Share on other sites

Ettől függetlenül ez az új MAC elég radikális cuccnak tűnik, komoly.

 

Amit én látok: géperő, stabilitás, design, stb ismét utolérhetetlen magasságokba tart, a jelenlegi PRO-k viszonylagos konfigurálhatósága viszont elmúlóban, illetve csak kábelesen lesz lehetséges.

Tehát egyre inkább "késztermékké" válik a PRO.

Link to comment
Share on other sites

Hja. Nekem asszem ugyanaz a modell van mint A/D-nek (PRO 1.1 2x2Ghz) amibe az összes upgrade egy rakás RAM volt, meg terabájt "hegyek" egyszerű, olcsó HDD-kel, illetve legújabban egy SSD a systemdisk-nek.

 

Ez idestova hetedik éve szolgál, röccenésmentesen, és semmiféle ingerenciám nincs semmiféle fejlesztésre, mert sebességparám sincs. Tehát, ha "élettartam-költséget" számolunk, akkor azért tényleg nem is olyan drága egy MAC.... Talán az egyetlen ami fájó az a PCIe slotok száma, de az is csak azért, mert az RME RayDat rendszer kicsit sok helyet foglal (fizikailag), így már nem fér bele a második UAD kártya.

Link to comment
Share on other sites

Uad-nak van Satellite-ja is, az firewire-ös, és megy thunderbolt porttal. Az Apollo nem sokkal több mint a Satellite, legalábbis ha a Satellite-hoz veszel még hangkártyát már majdnem ott vagy. És akkor még nem vettél analóg monitor kontrollert.

 

Symphony IO és Pro Tools van thunderboltra is.

 

Ez a cucc viszont főleg filmre lett kihegyezve ahogy én látom.

 

Maradok a régi mac prónál (1,1), veszek bele egy gyorsabb videókártyát, aztán fütyülök mindenre :)

Ilyen Mac Pro-t 200+-ért lehet venni manapság.

 

Ami esetleg érintett volna engem az a Thunderbolt, de nincs ingerenciám rá.

 

Továbbá a Thunderbolt jövője még mindig kérdéses, nincs rá sok periféria, a másik oldalon viszont az ethernet audio rohadtul működik (ezt onnan tudom, hogy a Rednet van az üzletben), és jövőre etherneten lesz videó szabvány is. Ha megnézitek, kicsit elakadtak a dolgok. USB3-at nem adoptálták még, a firewire kihalóban, legalábbis most Thunderboltba van embeddelve (Retina mac pro). Ethernetre (DANTE) viszont ezerrel beindultak a fejlesztők. De a 4K videóra kell az a Thunderbolt, háttértár és videó miatt egyaránt. 

 

Logic új verzióról semmi hír, akasztják a júzereket :) Csak azért tudok nevetni ezen, mert én se szoftvert, se hardvert nem akarok upgrade-elni. Az utóbbi időben kizárólag vasra költöttem, ahol ez a sok értelmetlen upgrade teljesen transzparens :)

 

Én a régi Mac Prónál perferálom hogy a belsejébe tudok rakni egy rakás merevlemezt, meg kártyákat. Örülök hogy nem kell rá költenem.

Viszont irodai gépnek zsír lenne az új macbook air! :)

Link to comment
Share on other sites

Baromira professzionális felhasználásra készült  :goodjob:

Ezt hogyan rackeled be? 19"-es borosüveg tartó vagy mi? :D

Most gondoljátok el, hogy fog ez kinézni pl. egy Skywalker sound stúdióban, még a végén a takarítónő kiüríti a nagy szemetesbe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...