Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen kezdő szintetizátort vegyek?


Oláh Dániel

Kérdés

Üdv!

Már egy ideje foglalkoztat fejben ez a dolog, de amit eddig találtam az egyelőre nekem túl haladó téma. Nincsenek túl nagy elvárásaim az eszközzel kapcsolatban. Legfontosabb célja a tanulás lenne kezdők számára.

Max. 20 ezret gondoltam áldozni rá újonnan vagy használtan, ha érdemes használtan is venni (többet nem mert ha nem jön be a dolog nem szeretnék sokat bukni rajta). De ha ennyiért nem lehetséges akkor várhat még az egész.

 

Köszönöm a segítséget, Dániel.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ezen az összegen max egy kommerszebb usb/midikeyboardot lehet venni meg letölteni hozzá valami ingyenes soft szintit, vagy az abszolut játék kategóriát amit a boltban is kb 10-12éves korig javasolnak. Egy két napig el lehet ezekkel bohóckodni, de tanulásra nem a legjobb megoldás. Ha nincs megfelelő zenei alapképzésed, célszerűbb ezt a pénzt egykis elméleti oktatásba fektetni egy környékbeli zenetanárnál. És gyűjteni egy hangszerre, ami használható. Azért nem érdemes ezt a pénzt használhatatlan dolgokba fektetni, mivel ezzel sem megtanulni zenélni nem fogsz, másrészt meg nem lesz nagy örömed benne és csalódás lesz a vége. És akkor kb a befektetett összeg 100%-a megy kárba és lehet elveszi a kedved a zenéléstől. Használtbol sem nagyon van ezen az áron szinti, bár azért egy fokkal jobb midi billentyűre rá lehet szaladni. Zenéből nem tudom milyen irányzat áll közelebb hozzád, mert ha full elektronikus dolgok érdekelnek, szintézisek stb... akkor analog, virtuál analog hangszerekben kell gondolkodnod vagy hasonló pluginekben. Ha meg inkább "keyboardosabb" vagy zongorásabb dolgokat szeretnél tanulni akkor meg vagy egy jó digit zongiban kell gondolkodni ami súlyozott kalapácsmechanikás, vagy egy hasonló masterkeyboardban, bár zongora tanulásra a legjobb az igazi célhangszer. A játékmódokat, dinamikázást ezzel tudod a legkifejezőbben megtanulni, megérteni. Sok sikert a kezdéshez!

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Már egy ideje foglalkoztat fejben ez a dolog, de amit eddig találtam az egyelőre nekem túl haladó téma. Nincsenek túl nagy elvárásaim az eszközzel kapcsolatban. Legfontosabb célja a tanulás lenne kezdők számára.

Max. 20 ezret gondoltam áldozni rá újonnan vagy használtan, ha érdemes használtan is venni (többet nem mert ha nem jön be a dolog nem szeretnék sokat bukni rajta). De ha ennyiért nem lehetséges akkor várhat még az egész.

 

Köszönöm a segítséget, Dániel.

 

Szia Dániel!

 

A 20 ezer Ft-os határ nagyon nehéz, de én azért megpróbálok neked olyan tanácsot adni, ami közelebb áll az anyagi lehetőségeidhez. Én 20 éve zenélek, de nekem is problémát jelent egy normális szinti, vagy egy kalapácsos zongora megfizetése, úgyhogy azt a fonalat inkább mellőzném a tanácsomban hogy milyen drága cuccot vegyél :D

 

Szerintem ha a 20 ezer Ft-nál egy fillérrel sem tudsz többet áldozni rá, akkor tényleg csak a MIDI masterkeyboard választása elérhető, ami ugye azt feltételezi, hogy van már valami alapszintű számítógéped, amin tudsz VST hangszereket futtatni. Ezzel már tudsz tanulni, gyakorolni, de akár komponálni is. Ez esetben sajnos kénytelen vagy elfogadni a számítógép zúgázát, a monitor világítását és a kezdeti bénázást, amíg sikerül elfogadható és JÁTSZHATÓ mértékűre csökkenteni a számítógép latency-jét. Előnye, hogy ha bejön a dolog, akkor megtarthatod a MIDI billentyűt és később vehetsz hozzá bármilyen minőségű, olcsóbb vagy drágább hangmodult.

 

Ha egy icipicit tudsz hozzátenni, akkor a minimum, legalja 20-30 ezer Ft között egy KAWAI K1, vagy K4 szinti. Azt mondom, hogy egy K4-el már elfogadhatóan lehet gyakorolni, kompromisszumos, de de legalább zongorára hasonlító hanggal.

 

Ha még egy picit tudsz rá szánni, akkor 30-40 ezer Ft között ott van a ROLAND XP10. Én személy szerint ezt jelölném meg minimum határnak, de mintha láttam volna már hirdetve 34 ezer Ft-ért is.

 

A további lépcsőkkel egyelőre megkímélnélek :D

 

Természetesen ezek mind használtak. Újonnan esélytelen a 20-ezres árkategória. A legolcsóbb, automatakíséretes szinti, amit a méretéből adódóan érdemes megvenni, az 43 ezer Ft, de még ez sem billentésérzékeny:

 

http://www.hitspace.hu/szintetizator-es-digitalis-zongora/kiseroautomatika/yamaha-psr-e243.html

Link to comment
Share on other sites

Először is azért tisztázni kell, hogy milyen stílusban szeretnél mozogni, milyen zene érdekel? Ha elektronikus zenével szeretnél foglalkozni, akkor a PCM alapú kvázi sampler szintik nem jók. Inkább virtuális analóg eszközre van szükséged. A legjobb tényleg az lenne, ha vennél egy midi billentyűzetet, és eleinte virtuális szintiket, azaz vst-ket használnál. Így megtanulod mik azok a hullámformák az oszcillátorok, a szűrők az LFO és ezeket az alap dolgokat. Amíg csak "játszol" addig nem érdemes ám túl sok pénzt belefeccölni, és nem tudom hogy fogalmazzak, de azért try before buy is rendesen működhet, ha érted mire gondolok. Így gyakorlatilag nem kell csak egy midi billentyűre költened. 

Mondjuk erre: http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/midi-billentyuzet/miditech-midistart-pro-49.html

Szóval először tisztázzuk nagyjából milyen zenei területen szeretnél mozogni, és ahhoz válasszunk eszközöket, mert e-nélkül elég nehéz találgatni. 

Link to comment
Share on other sites

Ha már olcsóbb midibillentyűzet: 20-25 ezer Ft körül mennek használtan a 49 billentyűs EMU Xboardok:

http://www.creative.com/emu/products/product.aspx?category=532&pid=13558

És nem is buksz rajta sokat, mert ennyiért nagyjából el is lehet adni, ha nem jön be. (Legalábbis ezt szűrtem le magamban a hirdetésekből).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...