Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

Ha elég nagy érdeklődés lenne rá, akkor lehetne egy nagyobb összeröffenetet tartani. A mi helyünk nem alkalmas több, ilyen méretű hangfal egyidejű prezentálására.  Kalmigeri, mondta, hogy náluk van erre kialakított szoba, ami lehetne jó is, de én oda kízárólag akkor megyek el a rettenet mennyiségű hangfalammal, ha "egymillióan" jönnének azokat meghallgatni. 

Egy listát össze kéne írni arról, hogy milyen hangfalak lesznek ott. Ha fontos a létszám viszek magammal még egy embert.

Link to comment
Share on other sites

legyen az én "ingerküszöböm" minimum 40 ember.

 

nem felejtendő, hogy a Hit Space-ben minden kipróbálható, bár 8050-ünk és 1032-nk most pont nincs (beszerezhető, sőt a 8050 valszeg beszerzés tárgya lesz).

A nagyobbak közül 8040, 1038, SM9 van. Érkezik a Neumann O310 és ATC SCM16, SCM25 és SCM150.

Yamaha NS10-esünk van Bryston 4B SST Próval. 

 

Ezen túl a novemberi szintiklubba (most dolgozom annak weboldalán, ha nem szereztem volna meg közben egy nagyon állat gyártó képviseletét, amit hamarost be kell jelentenem már kész lennék vele) ezeket a hangfalakat mind elvisszük! (Eddig ez a terv)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is nagyon sok a 40 ember egyszerre.

Szerintem egész napra ki kéne pakolni valahová és 10-15 fős turnusokban gondolkodni,

akik mondjuk 2-3 órát vannak bent.

Ennek az egésznek csak akkor van értelme, ha mindenki tud hozni meghallgatni olyan kis zenerészleteket,

aminek jól ismeri a hangzását.

Különben nem sok valódi tapasztalatot szerez az adott falakról, max annyit, hogy mind jól szól,

de mind másképp.

Ha mindenki csak 1 percnyi zeneanyagot hoz meghallgatni, már az is sok 40 embernél.

 

Vagy a másik megoldás, hogy előre kiválasztunk pár dalt, többféle stílusból és otthon mindenki felkészül belőle.

Ha ez lesz, akkor rock-metal dolgokban én is szeretnék pár mintát ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem 40 ember brutálisan sok. Semmire sem jó ekkora tömeg. Bár értem ha belőled a kereskedő beszél! :)

 

A lustaság beszél(t) belőlem. Ha a kereskedő beszélne, akkor azt mondanám, hogy 1 ember is elég. De ha ez a hozzáállás, akkor nem kell velem beszélni, sőt, nem kell tőlem kérdezni, nem kell olvasni a cikkeimet.

 

A Szinti Klubban lesznek 40-en biztosan. Azt sem mondtam, hogy egyszerre kell 40 embernek hallgatnia.

 

Különben nem sok valódi tapasztalatot szerez az adott falakról, max annyit, hogy mind jól szól,

de mind másképp.

 

 

Ezt kétlem!

 

akik mondjuk 2-3 órát vannak bent.

 

 

 

2-3 órás hangfalteszt?!? maradjunk a 20 percben. utána senki nem fog semmit jól hallani.

Link to comment
Share on other sites

...ha ez a hozzáállás, akkor nem kell velem beszélni, sőt, nem kell tőlem kérdezni, nem kell olvasni a cikkeimet.

 

Semmi gond, a cikkeid elég jók szerintem (nekem legalábbis tetszenek) attól eltekintve, hogy szerintem lehetnél kicsit nyitottabb, befogadóbb mások véleményére. Én mindenesetre szívesen olvasom a cikkeidet, max. nem kérdezek/kérek tőled a jövőben többet.

Szerkesztette kalmigeri
Link to comment
Share on other sites

Semmi gond, a cikkeid elég jók szerintem (nekem legalábbis tetszenek) attól eltekintve, hogy szerintem lehetnél kicsit nyitottabb, befogadóbb mások véleményére. Én mindenesetre szívesen olvasom a cikkeidet, max. nem kérdezek/kérek tőled a jövőben többet.

 

Nekem nem azzal volt kifogásom, hogy mennyi számú jelölt lenne az ideális (meg lehet győzni, plusz nekem eleve vannak alternatíváim hiszen én felajánlottam, hogy on location is demózom), hanem hogy kereskedőként gondolkodom. Pl. zenélni és cikket írni se kereskedőként szoktam. Arról nem beszélve, hogy te gyártó vagy (és kereskedő!).  Na mindegy, nem akarom offolni, mert nekem egyértelműen az a célom, hogy minél több ember szerezzen széles tapasztalatot a különféle kategóriájú monitorokkal, főleg a felső kategóriásokkal. Ezt megpróbálom hatékony keretek között véghez vinni. Inkább 4 hozzászólás, mint egy teljesen értelmetlen kihurcolkodás, és hidd el, utóbbival legalább annyi tapasztalatom van mint neked hangfaltervezéssel :)

Link to comment
Share on other sites

Nem csodálom, hogy olyan szarul szólnak a Genelecek. Mindig az volt az érzésem, hogy mindenki azért szereti, mert azt látják a nagy stúdiókban. A nagy stúdiók pedig - gondolom - azért használják, hogy vegyék az emberek a Genelecet:-)

Pedig majdnem olyan roszzul szólnak, mint az NS10.

Link to comment
Share on other sites

Kétszer volt 8050-esem. Egyszer egy évig, aztán még egy félig. Igazi allrounder doboz...mindent keverhetsz rajta, mindent megmutat. Kicsi, kompakt, a hangképe a nagy 3 utasokat idézi. Mélyben félelmetes a méretéhez képest. Sokan mondják, hogy mennyire nem valós a mély tartománya....dehogynem, csak tudni kellene használni a lehallgató környezetnek megfelelő korrekciós kapcsolókat a hátulján!

Biztos hogy egyszer még fogok venni. Engem lenyűgöz! Nem mondom, hogy nincs jobb nála, de kereskedelmi forgalomban ennél jobb 2 utas doboz párt a milliós kategória határa alatt nem kapsz, az biztos!

Szerkesztette kalmigeri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...