Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland SR-JV bővítőkártyák dilemmája


DeMarco

Kérdés

Üdv!

Érdekelne aki használt korábban vagy akinek vannak jelenleg is Roland SR-JV sorozatú kártyái, mennyire rentábilis manapság ilyet keresni, főleg akusztikus minták ügyén? Arra gondolok, hogy a későbbi SRX kártyákra is talán kerültek ezek némelyikéről kollekciók ha jól tudom és azok 64, még a JV kártyák csak 8 mega kapacitásúak. Ebből eredendően, a minőség / tömörítettség vagy a fellelhető minták száma rajtuk mennyivel van hátrébb az SRX sorozathoz?

Továbbá szeretném megtudni, hogy a 21 JV kártya közül melyeknek volt a legjobb soundja?

http://www.planet-groove.com/roland/expansion.html

Gondolom ilyen Session / Pop stb dolgok közt esetleg átfedések is lehetnek mintákra nézve nem?

Tudtommal ezekben a Spectrasonics keze is jelentősen benne volt a patchek és minták fejlesztése ürügyén, de az is érdekelne hogy pl a Piano nevű JV bővítő mennyire összemérhető egy SRX-02 Concert Piano kártya hangzásával?

Egyáltalán milyen áron mozognak a hazai használt piacon ezek a JV bővítők? Függ-e az ár az adott kártya típusától, elterjedtségétől vagy uniformizáltak ilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

A waveket, patcheket nem hasonlítottam össze az újaknál, meghallgattam a soundcloudon a demóit, sztán... annyi. ;) Nekem az elárulta hogy pl. a piano bővítés miről szól.

Nem akarok veled vitázni. Számomra a moog, mellotron stb dolgok nem rúgnak labdába, mert nem használom semmiben azokat, csakúgy mint a dance kártya. Ha te zeneileg ezen a vonalon mozogsz, nyilván másként értékeled a dolgot, megjegyzem én ilyen téren akkor már egy Emu Orbit/Phatt vonalat szereznék be, viszont az SRX supr.dance és plat.trax dolgai is kiemelkedőek a műfajukban minőségben a többi srx-hez képest.

Amúgy megvannak a régi S7xx sample cdk nekünk is haveri körökben, azok tényleg brutálok legtöbb ponton és jóval szerteágazóbbak is ezektől a bővítőktől, de! ezek ma nagyon nehezen beszerezhetők már eredetiben plusz kell egy S7xx sampler is hozzájuk ami megint csak ritka, ellenben röhelyesen kicsi a kapacitásuk hogy ne fél percenként kelljen mintát cserélgetni bennük. Talán egy XV5080 jobb megoldás lehet rá, de ez sem 10 fillér beruházásilag. Na mindegy...

A Syncopat nem cseszegetem, tudják a dolgukat ezt el is mondtam, már rendberakták a webüket is azóta szerencsére, de ha vmi engem konkrétan érdekel inkább felhívom a boltokat, a webes árlista ha naprakész is, csak irányadó, mert esetlegesen törzsvásárlóként kaphat kedvezményt az ember, s akkor megint másak az árak. ;)

Egy a lényeg, a Roland most tett egy ilyen gesztust a free pakkokkal az FA-kra és szerintem ez a fontos. Ha annyira patch/wave szinten akarsz összehasonlítást, menj be a Syncopaba vagy bármely Roland kereskedésbe esetleg a Zenegalériába ahol van FA és biztos bemutatják, rátöltik neked a soundokat, pláne ha jó viszonyt is ápolsz velük, ezt tudom javasolni. A többin kár vitázni.

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem XP-80 volt hosszú időn keresztül. Orchestral 1-2, World, Latin, Techno, Vintage, Pop kártyákat használtam, és istenigazából elég hamar allergiás lettem rá. Az a bosszantó, hogy a "Rolandba zárt világ" ezernyi hangszínét odaadtam volna 50 használhatóra. Mivel csak ez a hangszerem volt, nagyon hamar "lebuktam" vele, és hiába máguskodtam, a tompa agyontömörített pcm mintákból igen nehéz volt igényes hangzást kicsiholni. A legutolsó trükköm a +12-re állított beépített pitch siftere volt, ami magasabbra emelte a rezonáns szűrő felső tartományát, és majdnem szintetizátor ízű hangja lett egyes leadeknek. Ráadásul volt benne egy ökör módon kifejlesztett kikapcsolhatatlan zajzár, ami kriminális torzítással nyeste le a lecsengő hangok végét. (A JV 1080-ban nem volt ilyen, a 2080-ban volt, de nem ilyen zavaró). Amit visszasírok belőle, az a cimbalom hangszín :) :) :) ami egész jó volt.

Örülök, hogy megszabadultam tőle. Most PCM-ből egy "retro" Korg TR-rack van mindösszesen, de ezerszer testesebbnek érzem a JV-XP-nél...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2014. 04. 17. at 14:31 írta Iramszarvas:

Van egy ismerősöm, van két JD990-ese. Az egyikben  van Vintage bővítés. Egyedül ez a bővítés a JD-be dupla annyi patch-et tesz elérhetővé, ha jól tudom 512. Menet közben ő eladott minden cuccot és csak ezt a két modult tartotta meg. Állítólag szerinte a JD-t olyan jól összerakták, hogy a mai napig is megállja a helyét. 

Így, így.......ahogy írod 😜

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...