Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
DeMarco

Roland SR-JV bővítőkártyák dilemmája

Kérdés

Üdv!

Érdekelne aki használt korábban vagy akinek vannak jelenleg is Roland SR-JV sorozatú kártyái, mennyire rentábilis manapság ilyet keresni, főleg akusztikus minták ügyén? Arra gondolok, hogy a későbbi SRX kártyákra is talán kerültek ezek némelyikéről kollekciók ha jól tudom és azok 64, még a JV kártyák csak 8 mega kapacitásúak. Ebből eredendően, a minőség / tömörítettség vagy a fellelhető minták száma rajtuk mennyivel van hátrébb az SRX sorozathoz?

Továbbá szeretném megtudni, hogy a 21 JV kártya közül melyeknek volt a legjobb soundja?

http://www.planet-groove.com/roland/expansion.html

Gondolom ilyen Session / Pop stb dolgok közt esetleg átfedések is lehetnek mintákra nézve nem?

Tudtommal ezekben a Spectrasonics keze is jelentősen benne volt a patchek és minták fejlesztése ürügyén, de az is érdekelne hogy pl a Piano nevű JV bővítő mennyire összemérhető egy SRX-02 Concert Piano kártya hangzásával?

Egyáltalán milyen áron mozognak a hazai használt piacon ezek a JV bővítők? Függ-e az ár az adott kártya típusától, elterjedtségétől vagy uniformizáltak ilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Szögezzünk le valamit: én is örülök, hogy vannak ezek a pakkok az FA-kra. Azt írtad, hogy akkor most meglesz minden SR-JV és SRX hangszín és minta rájuk, szerintem korántsem teljesen. Ezért sem utalnak a nevekben és a leírásokban erre.

A fent írt hivatalos SRX árakat a Syncopa honlap Roland árlistájáról vettem, nem hinném hogy ne lennének Tamásék az áraikkal naprakészek.

A használtpiaci árakat a jelek szerint jobban ismerem Nálad (elárulom, figyelni kell a piacot, nem csak itthon, és nem az ebay-es árak a mérvadóak), 5 SR-JV és 9 SRX kártya fordult meg nálam az elmúlt 5-6 évben. Használtan az ár/érték arányt tekintve egyébként az SRX-ek néha még relatíve olcsóbbak is ha az SR-JV-kkel vetjük össze, azoknak az ára tartotta a 10-20e közötti sávot, kivéve a Vintage synth vagy a Keys of the ... azok ritkán bukkannak fel és irreális árakon.

Amit a Roland most tesz, az, amit mindig is, újrahasznosítják a gyári library hangszíneit. Ebből régen pénzt tudtak csinálni a bővítőkkel, mert a jó minták és hangszínek azokon voltak, nem az alap vason. Most pedig úgy csinálnak pénzt, hogy a legyártott sokezer FA-0x-et a korszellemhez hűen letölthetős ingyen extrákkal próbálják eladni, nyilván nem apad a készlet a kívánt ütemben. De mindez persze csak szerintem ...

Egyébként én azt mondom, majd kiderül, hogy mennyire könnyű ezeket  a csomagokat használni, hangszerrre töltögetni és kicserélni adott esetben ... várnék is ide majd olyanoktól tapasztalatot, aki már rendelkezik ilyen hangszerrrel, netán van összehasonlítási alapja a régi XV vagy Fantom szériákkal, esetleg az Integrával, és leírná a tapasztalatait.

Egyébként világbéke!

Hozzászólás megosztása

• 0

Tévedés! Pl. a 11, 12-es SRX-ek nincsenek itt köztük, és ezért nem is állíthattam amit írsz. Az SRJV-k viszont igen, mivel 2-3 SRX board az összes ilyet tartalmazza.

Engem a vonósok, orchestral, world, brass érdekelne. Az ult.keys SRX megvan, de pár Hammondon kívül csak a basszusok jók még rajta. Viszont a Hammond ma más oldalról már nem kérdés (főleg a Rolandon belül nem, a VK orgona szimulációval), vannak jobbak normális leslievel, a basszusok meg megvannak az eredeti Spectrasonics Bass Legends kiadványon tömörítetlenül, amiről Eric Pearsing-től az SRX-re, SRJV-kre is licenszelte ezeket a Roland (első JV-ket pl közösen fejlesztették), úgyhogy az ult.keys napjai is lemenőben nálam ami az állítólag legjobb válogatás volt Roli bővítőkön a World mellett. (írtad is a csípős árát, ez valóban így van)

Azt nézve viszont simán könnyebb egy FA-ra usbn rátolni ilyen pakkot mint SRX-eket ki-be szerelni, ui. ahhoz megfelelő vasak is kellenek amibe több belemegy! Én egyedül a Fantom XR-t ismerem amibe 6 db pakolható, viszont árban meg olcsóbb ha Integrát vesz helyette az ember. Főleg ha rögtön nem inkább egy FA06-ot és akkor itt van ingyen hozzá "minden".

Amúgy ha bemész a Roland Zenegalériába, ezekről bizti tudnak nálam pontosabb felvilágosítást is adni. A Syncopát meg sztem hagyjuk a "naprakész" árlistáival. Évtizedekig egy normális honlapjuk sem volt ahhoz képest hogy az egyik legrégebbi és szakmailag tényleg elismert bolt és szerviz.

Hivatalos új árnak ez a mérvadó. Volt már ennyi tényleg, de nemrég még tudom hogy 100 felett voltak talán a nyár végén is ha jól emléxem, de + 1 pont akkor oda a korrekcióért! ;)

http://www.rolandshop.hu/termekek/SRXsorozatu_bovitokartyak_

Szerkesztette DeMarco

Hozzászólás megosztása

• 0

Tévedés! Pl. a 11, 12-es SRX-ek nincsenek itt köztük, és ezért nem is állíthattam amit írsz. Az SRJV-k viszont igen, mivel 2-3 SRX board az összes ilyet tartalmazza.

Abszolút nem konzisztensek a kiadott csomagok elnevezései, kategorizálása az SRX-el összefüggésben; ennek kicsit viszont Te nézhetnél utána. Hogy pontosabb képet kapj, össze kellene hasonlítani a wave list-eket, patch list-eket egyenként... Pont, hogy a 11-12-es SRX lehet újra kiadva a Complete Piano Collection és Electric Piano collection néven

Az SRX 01-05-ig új fejlesztés volt (némelyik pont Persing-gel együtt), 06-09-ig jöttek az SR-JV-k újrakiadásai (már ott sincs meg minden SR-JV, pl a -06 Dance-ról szó sem esik sehol azóta, miután jogvita miatt visszavonták, most sem találod meg a Rolandnál, hogy egyáltalán valaha létezett ilyen, pedig nálam is itt figyel a vasban), de amúgy sem került minden át a 19 SR-JV kártyáról a 4 SRX-re). SRX-10-12-ig megint új fejlesztések voltak.

Legjobban egyébként a Roland Sample CD libraryról szólnak a régi dolgaik egy S-7x0-as samplerből, az SR-JV-re tömörgetett, meg SRX-es verziók már  fasorban sincsenek ahhoz ...

Ha az Ultimate Keys-en számodra csak a Hammondok és basszusok jók, akkor biztosan más hangszerrel szintizel, mert van még egy rahedli remek hangszín és hullámforma szintetizátor- (Roland, Moog, Oberheim stb.) és mellotron témában rajta.

A Syncopát meg aztán tényleg kár ekézned árlista-, de más ügyben is, gondolom nem voltál még velük kapcsolatban, hanem a honlap alapján ítélsz, azért ez a sommás véleményed róluk. Nekem az elmúlt fél évben két esetem is volt, hogy egy komoly(abb) webshoppal rendelkező hangszerbolt webshopjából rendeltem valamit, ami már meg sem volt, vagy nem volt beszerezhető, vagy a múlt héten adtuk el, csak "a webshopos kolléga nem ért rá frissíteni az oldalt". Tudják milyenek ezek a webshophuszár hangszerboltok? Hát ilyenek. ;)

Szerkesztette oscar

Hozzászólás megosztása

• 0

A waveket, patcheket nem hasonlítottam össze az újaknál, meghallgattam a soundcloudon a demóit, sztán... annyi. ;) Nekem az elárulta hogy pl. a piano bővítés miről szól.

Nem akarok veled vitázni. Számomra a moog, mellotron stb dolgok nem rúgnak labdába, mert nem használom semmiben azokat, csakúgy mint a dance kártya. Ha te zeneileg ezen a vonalon mozogsz, nyilván másként értékeled a dolgot, megjegyzem én ilyen téren akkor már egy Emu Orbit/Phatt vonalat szereznék be, viszont az SRX supr.dance és plat.trax dolgai is kiemelkedőek a műfajukban minőségben a többi srx-hez képest.

Amúgy megvannak a régi S7xx sample cdk nekünk is haveri körökben, azok tényleg brutálok legtöbb ponton és jóval szerteágazóbbak is ezektől a bővítőktől, de! ezek ma nagyon nehezen beszerezhetők már eredetiben plusz kell egy S7xx sampler is hozzájuk ami megint csak ritka, ellenben röhelyesen kicsi a kapacitásuk hogy ne fél percenként kelljen mintát cserélgetni bennük. Talán egy XV5080 jobb megoldás lehet rá, de ez sem 10 fillér beruházásilag. Na mindegy...

A Syncopat nem cseszegetem, tudják a dolgukat ezt el is mondtam, már rendberakták a webüket is azóta szerencsére, de ha vmi engem konkrétan érdekel inkább felhívom a boltokat, a webes árlista ha naprakész is, csak irányadó, mert esetlegesen törzsvásárlóként kaphat kedvezményt az ember, s akkor megint másak az árak. ;)

Egy a lényeg, a Roland most tett egy ilyen gesztust a free pakkokkal az FA-kra és szerintem ez a fontos. Ha annyira patch/wave szinten akarsz összehasonlítást, menj be a Syncopaba vagy bármely Roland kereskedésbe esetleg a Zenegalériába ahol van FA és biztos bemutatják, rátöltik neked a soundokat, pláne ha jó viszonyt is ápolsz velük, ezt tudom javasolni. A többin kár vitázni.

Szerkesztette DeMarco

Hozzászólás megosztása

• 0

Nekem XP-80 volt hosszú időn keresztül. Orchestral 1-2, World, Latin, Techno, Vintage, Pop kártyákat használtam, és istenigazából elég hamar allergiás lettem rá. Az a bosszantó, hogy a "Rolandba zárt világ" ezernyi hangszínét odaadtam volna 50 használhatóra. Mivel csak ez a hangszerem volt, nagyon hamar "lebuktam" vele, és hiába máguskodtam, a tompa agyontömörített pcm mintákból igen nehéz volt igényes hangzást kicsiholni. A legutolsó trükköm a +12-re állított beépített pitch siftere volt, ami magasabbra emelte a rezonáns szűrő felső tartományát, és majdnem szintetizátor ízű hangja lett egyes leadeknek. Ráadásul volt benne egy ökör módon kifejlesztett kikapcsolhatatlan zajzár, ami kriminális torzítással nyeste le a lecsengő hangok végét. (A JV 1080-ban nem volt ilyen, a 2080-ban volt, de nem ilyen zavaró). Amit visszasírok belőle, az a cimbalom hangszín :) :) :) ami egész jó volt.

Örülök, hogy megszabadultam tőle. Most PCM-ből egy "retro" Korg TR-rack van mindösszesen, de ezerszer testesebbnek érzem a JV-XP-nél...

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!
Látom nem épp mai a topik, de én most jutottam el idáig. Nagyon hasznos olvasni való volt :)

Ha valaki netán megunta volna azóta az SR-JV80 kártyáit, nekem egyre szükségem lenne.
Az alábbiak közül az egyik elég lenne: 01 Pop1, 03 Piano, 08 60's-70's.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2014. 04. 17. at 14:31 írta Iramszarvas:

Van egy ismerősöm, van két JD990-ese. Az egyikben  van Vintage bővítés. Egyedül ez a bővítés a JD-be dupla annyi patch-et tesz elérhetővé, ha jól tudom 512. Menet közben ő eladott minden cuccot és csak ezt a két modult tartotta meg. Állítólag szerinte a JD-t olyan jól összerakták, hogy a mai napig is megállja a helyét. 

Így, így.......ahogy írod 😜

Hozzászólás megosztása