Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Érdemes zenéléshez Mac OS X 10.9 Maverick?


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van e tapasztalata a Mavericks-el zenélés terén?

Mondjuk Mavericks + Logic X-l?

 

Igazából én azt vettem észre, hogy pl. 10.6.8 + Logic 8-9 tök jól ment.

A 10.7 nekem nem tetszett, szerintem lassú volt.

A 10.8 olyan hibákat csinált a Logic 9-l, hogy nagyon idegesítő volt… aztán jött egy javítás, amitől a Logic 9 jobb lett, de korán sem az igazi..

De 10.8 alapba nekem gyorsabb volt, mint a 10.7… s, én igazából a 10.8.5 + Logic X-l igazából elégedett vagyok.

Szóval kérdésem, hogy érdemes a frissíteni? Elsősorban zenélés szempontjából…

 

Nekem egy Macbook Pro C2D 2.53 GHZ-s 8 GB RAM-l ése egy 256 GB-os SSD-vel szerelt gépem van.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 64
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Idioty, szerintem nem tulzas. Nekem Mavericks-el jott a gepem most (15" rMBP, 16GB ram, 512 SSD) es 9 giga ramot zabalt a rendszer 

 

Kulcsszavak: filerendszer cache, gyorsítótárazás, stb. Ha több terabyte RAM-ot teszel a gépbe, akkor az lesz tele, mert az OS a filerendszer utólagos (és akár előreolvasásos) gyorsítótárazásával fogja a lemezműveleteket gyorsítani. Ha épp nincs szükség erre, akkor ezt fogja először felszabadítani, és átadni az alkalmazásoknak. Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy a RAM-od kevés, vagy hogy betelt...

 

Ha pedig még így is kevés lenne a RAM, akkor jön a paging, amikor az OS kilapozza (Mavericstől kezdve előbb tömöríti) az inaktív memórialapokat a diskre.

 

(mondom ezeket szintén új MBP-val, 8 Gb rammal, ja és szintén vágok videót időnként, csak én Final Cuttal, és nem kevés a memóriám).

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Idiotynak ez a mondata lehet a kulcs: alapból a rendszer kihasználja az összes rendelkezésre álló memóriát.

Nálam 4Gb rammal simán tudom használni mavericksen a logicx-et. Nem használok giga samplereket az igaz :))))

Néha szoftot, de álltalában külsö hangszereket.

Csatoltam egy pár nappal ezelőtti screenshotot. LogicX mellet virtuális gépen fut a nord editor.

 

OFF : kis nosztalgia feeling volt most latni ujra az editor kepernyot ugyanis ebbol irtam a diplomam (Nord Modular)  :)

Link to comment
Share on other sites

Ma, majd kipróbálom milyen a zeneszerkesztés Mavericks alatt a gépemmel:)

Általános dolgokra, mintha gyorsabb lenne a mountain lion-nál, bár most friss a rendszer.

Lényeg, hogy normálisan tudjak zenét írni.

Ha, ehhez az kell, hogy Snow Leot tegyem fel, akkor azt fogom:)

Érdekes, hogy pl. az 1.gen Duet-m maestro-ja legjobban Snow Leo alatt ment... Lion óta, meghülyül.

De, ezt is ma megnézem Maverick alatt.

 

Egyébként szerintetek az én gépemhez melyik op. rendszer "való" a legjobban, ha nem a Mavericks?
(Macbook Pro 2.53 GHZ, 8 GB RAM, SSD). Annak idején a Leopardot adták hozzá:)

Igazából nekem a sima Lion nem tetszett, a többvel nincs gondom.

Link to comment
Share on other sites

Ha pedig még így is kevés lenne a RAM, akkor jön a paging, amikor az OS kilapozza (Mavericstől kezdve előbb tömöríti) az inaktív memórialapokat a diskre.

Annyit hozzátennék, hogy 4 Gigánál nálam sokszor használja ezt a "kilapozást", ezért írtam, hogy érdemesebb 8 Gigával használni.

És még annyit, hogy ugyanilyen a 10.8 memória használata is a tömörítést leszámítva. Tehát ott is kihasználja a rendelkezésre álló memóriát.

Link to comment
Share on other sites

Ma, majd kipróbálom milyen a zeneszerkesztés Mavericks alatt a gépemmel:)

Általános dolgokra, mintha gyorsabb lenne a mountain lion-nál, bár most friss a rendszer.

Lényeg, hogy normálisan tudjak zenét írni.

Ha, ehhez az kell, hogy Snow Leot tegyem fel, akkor azt fogom:)

Érdekes, hogy pl. az 1.gen Duet-m maestro-ja legjobban Snow Leo alatt ment... Lion óta, meghülyül.

De, ezt is ma megnézem Maverick alatt.

 

Egyébként szerintetek az én gépemhez melyik op. rendszer "való" a legjobban, ha nem a Mavericks?

(Macbook Pro 2.53 GHZ, 8 GB RAM, SSD). Annak idején a Leopardot adták hozzá:)

Igazából nekem a sima Lion nem tetszett, a többvel nincs gondom.

 

Szerintem ezt így nehéz behatárolni. Próbáld ki a Mavericks-et és legrosszabb esetben rollback-elsz valamelyik előző verzióra. Amúgy talán a proci lehet a szűk keresztmetszet, de ezt majd aki jobban ért hozzá megmondja :)

Link to comment
Share on other sites

Csináltam 1-2 fáziskioltós tesztet.

Basszus a Logic Pro X és a Logic 8 is, elvérzett... nem azt bounce-olja ki, mint amit hallasz...

Aztán gyorsan kipróbáltam a Pro Tools 9-t... hát ott, bizony kioltja a fázisokat--> azt menti ki, amit hallasz...

Ha ezt előbb tudom, nem veszem meg a Logic Pro X-t....LOL.

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy kikapcsoltam a normalizálást:)

 

Aki nem hiszi próbálja ki a tesztet.

Pl. a  "gain" nevű pluginba meglehet fordítani a fázist.

Ha, ezt előbb tudom...Logic Pro X -re szánt pénzhez rakok hozzá, aztán veszek egy használt PT-t ebay-n vagy itt... 

Link to comment
Share on other sites

Sosem csináltam még ilyen tesztet. Most kipróbáltam szintén a gain effekttel.
Három sávom volt. Mindhárom szoftver instrument, az első az a dobos sáv...
Amikor mind a három sáv be volt kapcsolva, akkor nálam sem oltotta ki rendesen az egészet, pontosabban a dobhangok szólaltak meg többször. Bár nem ismerem igazából a dobos algoritmusát, nem tartom kizártnak, hogy van benne valami véletlenfaktor...
Viszont kipróbáltam, hogy kivettem a dobos sávot és csak a zongora és basszusgitár maradt benne. Ekkor tökéletesen kioltotta a létrehozott wav aiff. Tökéletesen!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...