Jump to content
Ménemszól.hu

Pro Tools | First - ingyenes Pro Tools


xinu

Recommended Posts

Itt azt írják 3 projectet lehet cloudba menteni:

 

Notably, Pro Tools | First only saves projects to the cloud. Three are included free. You log in to access and work on your projects, but you can work offline when not logged in or if there is no internet, on the last project you saved to the Cloud from a local cache within the application.

 

http://www.synthtopia.com/content/2015/02/06/avid-intros-free-pro-tools-first/

Link to comment
Share on other sites

Valahol azért ez szánalmas.

 

Ez így gyakorlatilag a következő választási lehetőség:

- Kapsz valamit ingyen, amivel érdemben SEMMIT nem tudsz csinálni, maximum nézegetheted, mint a Youtube-ot.

- Kedvet kapsz a fentiek alapján (na EZT erősen kétlem, pont a FENTIEK alapjá), hogy kifizess nagyjából 3-4-szer annyit egy - még mindig korlátozott(!!) - DAW-ért, mint a konkerrencia árai.

 

Nagyjából a következő hirdetés jut róla eszembe:

"Igaz, hogy nálunk 30.000 Ft egy nyomtató kábel, de ingyen adunk hozzá egy nyomtatót! (Ami máshol 10.000 Ft!!)"

 

Vagy az alábbi analógia:

 

Kapunk ingyen egy TV készüléket, amin eleve csak 4 csatornát hangolhatsz be, a hangerő beállításnak csak 3 fokozata van: néma, közép, full, de a beállításokat nem mentheted, csak összesen kétszer (ingyen). Ezek után minden egyes behangolás elmentéséért fizetni kell, de még mindig csak 4 programhelyet rögzíthetsz. 

Vicc.

Inkább ne adtak volna semmit "ingyen"....

 

Félreértés ne essék, a Pro Tools nagyon kellemes, jó DAW, és 199USD-t hajlandó is voltam fizetni érte (egyszeri crossgrade lehetőség), de eszem ágában nem lenne 800USD-t kicsengetni.

 

Tulajdonképpen úgy látom, hogy az Avid "önértékelési zavarban" van. 

Ha a ProTools "A" DAW, és azért ilyen drága, mert ő aztán mindenben "odab..." az összes konkurrensnek, akkor miért is kell megcélozni ilyen "ócsított", "konzumer" dolgokkal a piacot?

Ha a PT a DAW-ok Rolls-a, Bentley-je, Maybachja, Veronja, Bugattija, Lamborghinije... akkor miért is kell egy "ócsó" verziót kidobni? 

A fenti autókból sincs Fék, kormány, ajtó és szélvédő nélküli változat, aminél két ingyenes gázadás után már minden továbbiért fizetni kell...

Link to comment
Share on other sites

Tetszik ez az autós hasonlat! A múltkor a hírekben bemutatott Lambo Huracan is erre hajaz hasonlatilag. Porrá törték az M7-esen 300 km/h-val, kiégett mint a pipafej és így is 2 misiért árulja a bontós aki összekanalazta az árokból, mondván csak az megéri benne látni a maradványain micsoda csúcstechnológia! :D

Hát valahol lehet az Avid is így gondolja a PT free-ről. :D

Link to comment
Share on other sites

Valahol azért ez szánalmas.

 

Ez így gyakorlatilag a következő választási lehetőség:

- Kapsz valamit ingyen, amivel érdemben SEMMIT nem tudsz csinálni, maximum nézegetheted, mint a Youtube-ot.

- Kedvet kapsz a fentiek alapján (na EZT erősen kétlem, pont a FENTIEK alapjá), hogy kifizess nagyjából 3-4-szer annyit egy - még mindig korlátozott(!!) - DAW-ért, mint a konkerrencia árai.

 

Nagyjából a következő hirdetés jut róla eszembe:

"Igaz, hogy nálunk 30.000 Ft egy nyomtató kábel, de ingyen adunk hozzá egy nyomtatót! (Ami máshol 10.000 Ft!!)"

 

Vagy az alábbi analógia:

 

Kapunk ingyen egy TV készüléket, amin eleve csak 4 csatornát hangolhatsz be, a hangerő beállításnak csak 3 fokozata van: néma, közép, full, de a beállításokat nem mentheted, csak összesen kétszer (ingyen). Ezek után minden egyes behangolás elmentéséért fizetni kell, de még mindig csak 4 programhelyet rögzíthetsz. 

Vicc.

Inkább ne adtak volna semmit "ingyen"....

 

Félreértés ne essék, a Pro Tools nagyon kellemes, jó DAW, és 199USD-t hajlandó is voltam fizetni érte (egyszeri crossgrade lehetőség), de eszem ágában nem lenne 800USD-t kicsengetni.

 

Tulajdonképpen úgy látom, hogy az Avid "önértékelési zavarban" van. 

Ha a ProTools "A" DAW, és azért ilyen drága, mert ő aztán mindenben "odab..." az összes konkurrensnek, akkor miért is kell megcélozni ilyen "ócsított", "konzumer" dolgokkal a piacot?

Ha a PT a DAW-ok Rolls-a, Bentley-je, Maybachja, Veronja, Bugattija, Lamborghinije... akkor miért is kell egy "ócsó" verziót kidobni? 

A fenti autókból sincs Fék, kormány, ajtó és szélvédő nélküli változat, aminél két ingyenes gázadás után már minden továbbiért fizetni kell...

Szerintem nem jól látod, itt a lényeg a kedvcsinálás, a figyelem felkeltés, pl. én már nagyon várom, és ahogy kijön ez az ingyenes már esek is neki, és próbálgatom, ugyanis régóta szemezgetek a "nagy" verzióval, de soha nem mertem neki ugrani, no meg persze manit is gyűjteni kell hozzá, de így, ha otthon kényelmesen még ha csak csökkentett módban is tudom próbálgatni, már simán el fogom tudni dönteni, hogy érdemes-e a Logicról váltanom, mármint megéri-e a sok-sok pénz a különbséget. Persze pont ez az AVID kockázata is egyben, hogy lehet, hogy totál nem éri meg a váltás, nem csak nekem, másnak sem.

Link to comment
Share on other sites

Én próbáltam már vagy 8-10 dawot. Mindegyikkel lehet zenélni mindegyik tudja az alapvető funkciókat ami zenéléshez kell.

A pt-nek még kéne az ami a többi major dawnak, hogy legalább 3 féle váltoazban olcsó, közepes, drága. Így tudásban is hozzá igazítani.

Még a motu dp-je aminél ez hiányzik. Pedig ha talpon akarnak maradni akkor ez is kell!

 

Nekem nem valószínű, hogy bejön ez a pt mivel vst-t nem kezel ez már alapból hiányosság - még a 60$-os reaper is kezel - , hiszen így nem futnak a csak vst-s pluginek!

És még track freeze sincs. Régi gyenge gépeken ez is kell néha.

De ha van más daw olcsón akkor is kell egy érv, hogy az ember váltson monduk cubaseről/sonarról/logicról/akármiről.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem jól látod, itt a lényeg a kedvcsinálás, a figyelem felkeltés, pl. én már nagyon várom, és ahogy kijön ez az ingyenes már esek is neki, és próbálgatom, ugyanis régóta szemezgetek a "nagy" verzióval, de soha nem mertem neki ugrani, no meg persze manit is gyűjteni kell hozzá, de így, ha otthon kényelmesen még ha csak csökkentett módban is tudom próbálgatni, már simán el fogom tudni dönteni, hogy érdemes-e a Logicról váltanom, mármint megéri-e a sok-sok pénz a különbséget. Persze pont ez az AVID kockázata is egyben, hogy lehet, hogy totál nem éri meg a váltás, nem csak nekem, másnak sem.

 

 

A nagy verziót én anno mikor megvettem elötte ingyen volt 30 napos demo amiben semmilyen korlátozás nem volt. 30 nap alatt meg az ember eltudja dönteni tetszik neki a szoftver vagy nem

Hátránya viszont az volt hogy iLok kellet hozzá.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...