Jump to content
Ménemszól.hu

Next iOS


DeMarco

Recommended Posts

post-4889-0-76059900-1435308722_thumb.jp

Az Apple szokásos éves bejelentéssorozata ismét hozott újdonságot a zenészeknek is: Audio Unit Extensions néven a következő iOS pluginrendszert vezet be. A stúdióprogramok ugyanúgy keretté válhatnak, mint a desktop gépeken, és megnyílik a lehetőség a fejlesztők előtt, hogy szintiket és effekteket fejlesszenek a telefonos/táblás zeneszerző programok alá. A plugineket ugyanúgy az App Store-ban lehet majd árulni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nemsokára összeolvad a 2 rendszer az OS 10 (OSX is nagyon elvan húzva jön a 10.11 es verzió valószinűleg IOS 11 hozza majd meg az összeolvadást

Mivel az iPad air 2 teljesítményben már simán lenyom 4-5 éves mac gépeket ezért várhatóan jönni fog bizonyos megoldás amivel a 2 eszköz egyesíthető.
http://tablet-pc.arukereso.hu/samsung/ativ-smart-pc-xe500t1c-a01hu-p132549207/
Tablet és laptop egyben

Az apple mar nem igazan foglalkozik pro felhasználókkal zenei iparra meg nem kell se nagy grafikai se nagy számítási teljesítmény.

Link to comment
Share on other sites

Az apple mar nem igazan foglalkozik pro felhasználókkal zenei iparra meg nem kell se nagy grafikai se nagy számítási teljesítmény.

Őőőő... azért ez így ebben a formában nem igaz.

 

Final Cut ProX még mindig nagyon elterjedt, és egyre "pro-bb" lesz. Akik eddig nem váltottak, azok már maradnak emelett. (Egy darabig biztosan.)

A Logic Pro X is egyre jobb lesz, sőt... 

Link to comment
Share on other sites

A final cut x az elején iszonyat nagy visszalépés volt körülöttem mindenki akkor váltot Adobe megoldasra

Hogy most hol tart nem tudom de iszonyat nagy csönd van korulotte

 

Nem úgy tűnik, hogy olyan iszonyat nagy csönd lenne :D

 

http://fcpx.tv/Pages/professionals.html

 

Tény, hogy a Final Cut Pro X félig készen lett kiadva. Valószínűleg azért, mert már annyira kellett az új verzió, hogy meglépte ezt a kockázatos lépést az Apple. (A nulláról újraírás elég hosszú idő.) Viszont az is tény, hogy azóta nagyon sok dologban megtörtént a hiánypótlás.

 

Nem lennék meglepve, ha az Apple 2-3 éven belül ingyen adná a macekhez a Logic Pro X-et és a Final Cut Pro X-et. Vegyél Macet jó drágán, és kapsz hozzá komoly alkalmazásokat "ingyen".

Link to comment
Share on other sites

Na most utana néztem azóta azért bővült a tudása felzárkozott végülis de iszonyat sokan ugrottak át az ismerősi körömben Adobe Premiere szoftverre.

Azért azt ne felejsd el régen az apple-nek volt Shake szoftvere volt neki nemrég Aperture amit imádtak a fotósok
Volt OSX szerver, XSAN
Ezeket mind elhagyták mikor jott a nagy inteles váltás iPhone varázslat iPad forradalom.

Ha úgy nézed és most épitesz studio-t AVID HDX alapon, hova dugod a kártyát? 200 ezres tunderbolt házba? Az új MacPro 2 és fél éve nem volt fejlesztve. Már van a piacon 3-4x gyorsabb SSD, 2-3x erősebb proci (annyiért mint amibe 2,5 éve az a proci került ami jelenleg a MacPro-ban van) Legy egyátalán új MacPro vagy inkább kiszál az apple a pro vonalból ami maximum 2-5% profitot tesz ki.

Én ezért látom ilyen borúsan az apple világát. 2005-ben mikor váltottam az apple vezető cég volt akármilyen hangstudioban akármilyen videó vagy grafikai studioba léptem mindehol ott volt a PowerMac / MacPro és mindenki OSX-et használt. Régen nem az volt az apple főbb szempontja egy pro gépen hogy 2mm vékonyabb legyen hanem az hogy 2x többet tudjon, 2x gyorsabb legyen.
 

Link to comment
Share on other sites

Van igazság abban, amit írsz, de "sajnos" még mindig azt tapasztalom (napi szinten dolgozom windowson és OSX-en is), hogy az OSX/MAC combo még mindig "simábban", "gördülékenyebben", "biztonságosabban" teszi a dolgát, mint a windows-pc. 

 

Másrészt azért az a 3-4x gyorsabb SSD kicsit túlzó, mivel a MacProban a leggyorsabb PCI-E SSD-k vannak, másrészt a 2-3x erősebb proci is inkább csak 10-20%. 

Link to comment
Share on other sites

Van igazság abban, amit írsz, de "sajnos" még mindig azt tapasztalom (napi szinten dolgozom windowson és OSX-en is), hogy az OSX/MAC combo még mindig "simábban", "gördülékenyebben", "biztonságosabban" teszi a dolgát, mint a windows-pc. 

 

Másrészt azért az a 3-4x gyorsabb SSD kicsit túlzó, mivel a MacProban a leggyorsabb PCI-E SSD-k vannak, másrészt a 2-3x erősebb proci is inkább csak 10-20%. 

 

Na most megfoglak :)

1200mb/sec az apple ssd-je

OCZ: http://ocz.com/enterprise/z-drive-4500-pcie-ssd

Ez 2900mb/sec

De mutkor láttam egy másik gyártót valami 3500 körüli sebességgel

 

Proci árak mentek le azóta az Intelnek van 18 magos procija is. És van iszonyat druva E7 széria is. Igazából a szoksásos évi frissítéssel akár igy lehetet volna 6-8-12-16 mag és akkor látszik hogy folyik a MacPro fejlesztése

 

Ja, és OSX server is van még ;)

 

https://www.apple.com/osx/server/

 

Őőőő ne haragudj de ez nem csak egy szoftver ami a desktop OSX-ből csinál egy OSX szervert mert ha rákattintok a buy-ra akkor beadja az app store-t és egy 20Euro-s szoftvert ad be (200mb)

 

Link to comment
Share on other sites

Már ne haragudj, de amiket írsz, az mind erős csúsztatás.

Lehet puffogtatni mindenféle jól hangzó "debezzeg így meg úgy" frázisokat, de előbb talán tájékozódni kellene.

 

Az OCZ árát nézted? 4300 USD az 1.6 TB-os. Ráadásul ez - szerintem - nem egyetlen "egység", hanem olyasmi, mint amikor hajdanán a scsi winyókat raidbe kötötték, és 6 winyó párhuzamosan írt és/vagy olvasott egy időpillanatban. Elméletileg hatszoros sebességgel. Valószínűleg ez is úgy van megoldva, hogy belül valamilyen RAID-szerű technológia van.

Mivel windows és linux driver van hozzá (és kell az optimális működéshez), az a sejtésem, hogy valójában ténylegesen, hosszú időtartam alatt nem hozza ezt a sebességet. 

Kb. olyan ez, mint amikor anno a HDD-kre ráírták, hogy 200 MB/sec. Ja, amíg a 8 / 16 MB cache-t töltötte. Magának a drive-nak már a tizede sem volt a sebessége.

Szerintem ha valakinek erre van szüksége, azt nem fogja földhöz vágni egy thunderbolt 2.0-s ház, ami 20Gbit/s-ot tud. Tehát abba akár négy ilyen eszközt is berakhat.

 

Itt már azért kiderül némi "turpisság" ;)

http://www.storagereview.com/ocz_zdrive_r4_ssd_review

 

 

OSX szerver - szerinted mi kell még egy szerver op.rendszerhez?

 

Továbbá:

http://www.macrumors.com/guide/which-mac-pro-to-buy/

Apple offers the following upgrades for the Mac Pro: 

  • 3.0GHz 8-core processor or 2.7GHz 12-core processor ($500 to $3,500 extra)
  • 16GB, 32GB, or 64GB of RAM ($100 to $1,300 extra)
  • 512GB or 1TB of flash storage ($300 to $800 extra)
  • Dual 6GB AMD FirePro D700 graphics cards ($1000 extra)
Link to comment
Share on other sites

 

 

Itt már azért kiderül némi "turpisság" ;)

http://www.storagereview.com/ocz_zdrive_r4_ssd_review

 

 

 

 

Arra gondolok, hogy (ha jól értem a cikket) a szintetikus tesztekhez képest a "való világ" már nem annyira szépen csillog. Persze, még így is nagyon jó a winyó, de továbbra is fennáll az a dolog, hogy ez valamilyen cache-es, drive-os trükközéssel érhető el.

Link to comment
Share on other sites

Bendi nem puffogni akartam és tudom hogy van a macpro ból 8-12 magos változat ezért irtam hogy anno mikor a szürke vas volt évente mentek a frissítések és elég lett volna ha csak a 4 magos modelt kivégzik helyette 6-8-12-16 magos változat van....

OCZ nek nem néztem ennyire utana olvastam valamelyik pc-s portálon hogy már van 2000mb/sec feletti SSD

Workstationak meg inkább ezt nevezném nem az új MacPro-t:

http://www.dell.com/us/business/p/precision-t7910-workstation/fs

Ha beleszámolod amit mondjuk egy 4 lemezes házra költesz hogy legyen háttértárad illetve a külső PCie tunderbolt házat elég komoly dell gép jön ki

Iszonyat apple fan voltam de nagyon borusan lattom a pro vonalat.

Link to comment
Share on other sites

Mivel windows és linux driver van hozzá (és kell az optimális működéshez), az a sejtésem, hogy valójában ténylegesen, hosszú időtartam alatt nem hozza ezt a sebességet. 

vagy egyszerűen arról van szó, hogy szerverekre kihegyezett termékről van szó és ezen a területen az OSX ritka választás (weblapoknál például 0.1% alatt van a részesedése: http://w3techs.com/technologies/overview/operating_system/all ).

Link to comment
Share on other sites

Ja, és azért mutass légy oly szíves egy aztali gépet 1 millióért egy ilyen Z-Drive 4500-zal :D

 

Kicsit visszásnak érzem, hogy egy 1 milliós gépen olyan dolgokat kérsz számon, ami ha benne lenne, akkor 3 millióba kerülne...

 

Brendi nem tudom a MacPro-ban mennyi az alap SSD ára de a 1 TB-os PCIe-alapú flash tároló   +291 200 Ft

Intel SSD ami 2x gyorsabb és nagyobb 1,2 TB: http://www.argep.hu/product_2379492.htmlazaz 394 000 Ft.

 

Az ott említett SSD tárolót csak példának hoztam

 

Link to comment
Share on other sites

vagy egyszerűen arról van szó, hogy szerverekre kihegyezett termékről van szó és ezen a területen az OSX ritka választás (weblapoknál például 0.1% alatt van a részesedése: http://w3techs.com/technologies/overview/operating_system/all ).

Az egészen valószínű, hogy asztali gépekbe (a MacPro azért még asztali gép kategória, nem szerver) ez az SSD sebesség teljesen felesleges. Mint ahogy 64 processzor is az. Ilyen nagy erőforrás pl. adattárházakhoz, komoly terheltségű alkalmazás-szerverekhez kell, pl. banki rendszereknél, amikor folyamatosan (párhuzamosan!!) 100-150 szálon kell ténykedni, és akár tízgigabájtnyi adatok "mozognak" óránként. 

Namármost a szerverek piacán gyakorlatilag két versenyző van alapvetően: a SUN/Oracle illetve valamilyen Linux. A többi versenyző "kikopott", talán még az IBM rúghat labdába. A HP eltűnt, a DEC Alpha megszűnt. Valószínűleg az Apple szembesült azzal, hogy a szerver piac számára nem pálya. Minek erőltesse?

 

Ha az Apple akarná, piacra tudna dobni 32 vagy 64 processzoros (magos) gépet 12 TB SSD-vel... És venné valaki? Nem hiszem. Akkor meg minek. Csak hogy legyen ilyen a palettán? Otthoni de akár professzionális felhasználásra is teljesen elég egy 8 magos gép 32 GB RAMal, 1TB SSD-vel. Sőt, szerintem még túlzás is. (Na jó, filmvágáshoz valószínűleg nem.) 

Én fejlesztésre és zenélésre használom az iMacemet, néha egy kis amatőr filmvágásra. 500GB SSD, 4 magos Core i5, 32 GB RAM. Nem éreztem úgy, hogy sokkal jobb lenne 8 maggal, kétszer gyorsabb SSD-vel. Másodpercek alatt tölti be a projekteket, a fordítás is pár mp. Nem hiszem, hogy érdemes lenne 1 misit kifizetni pluszban azért, hogy 5 mp helyett 2 mp legyen valamely tevékenység.

 

Egyetlen olyan eset volt, amikor akár 12 mag is nagyon jól jött volna: 3DS maxban kellett (lányomnak, aki építészmérnök) renderelnie. Na ott nagy segítség lett volna, mert 30 perc helyett valószínűleg 5-10 perc alatt végzett volna. De ez az elmúlt 4 évben egyetlen egyszer fordult elő. Majd ha saját építész cége lesz, és napi szinten kell ilyen tömegben renderelnie, akkor beruház magának egy 12 magos MacProra. Egyelőre értelmetlen lenne.

 

Tény, hogy az összes Apple termék túlárazott. Kevésbé, vagy jobban, de az.

 

Viszont az is tény, hogy sokkal hosszabb a támogatási idő a gépekre. 2007-es Macek hivatalosan megkapják az El Capitant. (8 éves gépek!) Bezzeg a PC gyártók sokszor 2-3 éves gépekhez nem adnak újabb windows drivereket.  (Az Androidról meg ne is beszéljünk. Vérlázító, hogy egy éve piacra dobott telefon nem kapja meg a friss OS-t.)

 

Szóval a lényeg: igen, lehetne sokkal gyorsabb és erősebb gépet csinálni, 3-szor annyiért, mint egy MacPro. Kellene valakinek? Tényleg kellene? És az most nem tudja kielégíteni azt az igényt?

Link to comment
Share on other sites

Brendi nem tudom a MacPro-ban mennyi az alap SSD ára de a 1 TB-os PCIe-alapú flash tároló   +291 200 Ft

Intel SSD ami 2x gyorsabb és nagyobb 1,2 TB: http://www.argep.hu/product_2379492.htmlazaz 394 000 Ft.

 

Az ott említett SSD tárolót csak példának hoztam

 

Ezt most nem teljesen értem.

Van a MacProhoz 1TB SSD opció 800USD-ért. De az nem a Z-Drive kategória. "Közönséges" PCI-e SSD. 

A Z-Drive-hoz külső TB ház kellene. Önmagában ez nem dobná meg lényegesen az árat (kb.120.000-150.000 HUF). (Az 1.2 - 1.5 millióhoz képest.) Viszont a Z-Ddrive önmagában 4300 USD. Az 1.2 millió HUF (plusz ÁFA?). Tehát (még ha be is lehetne szerelni a MacProba) ezzel már majdnem 3 millióba kerülne a gép. Szerinted megvenné valaki? Hányan? És az a nagyon kevés (mert szerintem nagyo kevés lenne) nem tudja megoldani TB házzal? (Akadémikus a kérdés, mert OSX-hez nincs driver, és nem tudjuk, hogy anélkül hogyan teljesít.)

 

Ez kicsit olyan, mintha valaki azt kifogásolná, hogy Opel Insignia miért nincs V8-as, 750 lóerős motorral... 25 millióért. Lenne rá vevő? (A Nissan elkészítette a Juke 545 LE-s változatát, a Juke-R.et, 500.000 EUR, és talán tízet készítettek, kizárólag rendelésre. Ennyi kellett. Most jön a Juke-R 2.0, valószínűleg ez sem lesz a tömeghisztéria áldozata. :D

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/06/25/mar_hatszaz_loeros_a_rem-nissan

Link to comment
Share on other sites

Ezt most nem teljesen értem.

Van a MacProhoz 1TB SSD opció 800USD-ért. De az nem a Z-Drive kategória. "Közönséges" PCI-e SSD. 

A Z-Drive-hoz külső TB ház kellene. Önmagában ez nem dobná meg lényegesen az árat (kb.120.000-150.000 HUF). (Az 1.2 - 1.5 millióhoz képest.) Viszont a Z-Ddrive önmagában 4300 USD. Az 1.2 millió HUF (plusz ÁFA?). Tehát (még ha be is lehetne szerelni a MacProba) ezzel már majdnem 3 millióba kerülne a gép. Szerinted megvenné valaki? Hányan? És az a nagyon kevés (mert szerintem nagyo kevés lenne) nem tudja megoldani TB házzal? (Akadémikus a kérdés, mert OSX-hez nincs driver, és nem tudjuk, hogy anélkül hogyan teljesít.)

 

Ez kicsit olyan, mintha valaki azt kifogásolná, hogy Opel Insignia miért nincs V8-as, 750 lóerős motorral... 25 millióért. Lenne rá vevő? (A Nissan elkészítette a Juke 545 LE-s változatát, a Juke-R.et, 500.000 EUR, és talán tízet készítettek, kizárólag rendelésre. Ennyi kellett. Most jön a Juke-R 2.0, valószínűleg ez sem lesz a tömeghisztéria áldozata. :D

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/06/25/mar_hatszaz_loeros_a_rem-nissan

 

 

Az intel 1,2 TB SSD je ami 2x gyorsabb magyar áron közel 400 ezer

Az apple 1TB SSD je ami ugye nem tudjuk hogy alapból menyi mert az istyle azt mutatja hogyha a 256 gb SSD helyett 1 TB kérsz akkor az közel 300 ezer azaz tuti van az is 400 ezer forint....

Na mar most ott az élő példa az intel kártyája nem csak szerverbe megy hanem sima win 7-8 alatt sőt ha jól néztem a neten régi macpro is eszi ugyan annyiba kerül mint az apple-be található nem szabványos PCIE SSD mint az intel akármilyen rendszerbe beilleszthető SSD je.

Nem érted még most se a lényeget. Jelenleg 2009-es MacPro-m és a legújabb 15" macbook pro gépem van. De iszonyatossan fáj hogy ha válatnom kéne rendszert akkor egy 1 millió forintos macpro mellé vegyek még 400 ezerért egy 4-6 lemezes hdd házat ami tunderboltos vegyek mellé egy darab pcie kártya miatt 200 ért egy külső dobozt amibe beletehetem a zsugámat.

Ami a gépen túl 600 ezer forintba kerül abból a pénzből akármilyen hangszert/outboardot vehetek és akkor a pénzem úgy érzem "értéktartó" eszközbe fektettem/forgattam.

Jó az OSX 10.5-10.8 ig semmilyen hibája nem volt a hibák most jöttek nekem elő 10.9-10.10 nél hogy fullra semmilyen warez nincs a gépen alig van rajta 8-10 szoftver és lefagy az OSX. De még mindig jobb legalább 70%-al mint a Windows.

UI:

Mikor 2005-ben apple-re váltottam volt egy video amit most nem találok de a srác film alá készített zenét és kibaszott jó összerakott apple megoldás volt. Apple PowerMac + 2-3 darab Xserver RAID

Mikor válottam apple-re pont ez volt az első szempont hogy úgy érztem itt a pro felhasználók tábora a fontos és nem az otthoni felhasználók. Volt az apple-nek mindenre megoldása. MacPro hoz nem kellet külső tunderbolt ház 4 lemez ott lehetett a gyomorban RAID kártyával.

 

Link to comment
Share on other sites

Ez az intel 750 series SSD sem "standard SSD", valószínűleg ebben is valamilyen "RAID-szerű" technológia van, ami szoftveres támogatást igényel.

 

blueminus-toggle.gifWhat operating systems are supported for the Intel SSD 750 Series?

Supported operating systems: 64-bit versions of Microsoft Windows* 7, Windows 8, Windows 8.1

 

http://www.intel.com/support/ssdc/hpssd/ssd-750/sb/CS-035483.htm?wapkw=750+series+download

 

Megint csak ott tartunk, hogy ha a gyártó (jelesül az intel) nem támogatja a vasat OSX alatt, akkor miért is az Apple a hibás? 

Tehát akkor mégiscsak megállapíthatjuk, hogy nincs standard (tehát nem driverekkel körülpakolt, szoftveresen trükközött !!!) SSD, ami 3-4x gyorsabb, mint a Macekben lévők. 

Link to comment
Share on other sites

MSI VGA se megy automatikussan apple gépben nekem a Mac Pro mégis 970GTX-el megy (2009-es Mac Pro ) 4K felbontásban.

Amit vettem SSD arra se volt ráírva hogy OSX kompatibilis betettem a gépbe és megy.

 

Egy gyártótól nem lehet már elvárni hogy a PCIE kártyája apple kompatibilis legyen hiszen az apple gépek már nem támogatják a PCIE kártyát. Az apple maga nem ad ki PCIe házat tunderbolt átalakítóval.

Hidd el kukacosodik az alma....

Link to comment
Share on other sites

Hozzáteszem tőlem így is kinézhet egy gép:

http://www.pluzzi.com/pluzzi/pix/Computer_-_pluzzi.com/pluzzi_amanda_tape_library_with_server_12272004.jpg

 

Ha a rendszer stabil rajta ha beletudok tenni 2-3 PCIE kártyát tudja a 4K felbontást tudok bele tenni minimum 4 HDD akár RAID-be a rendszer egy bitang SSD-n megy tőlem akár rozsdás ócskavasban is lehet.... Nem érdekel egy gép kinézete nem nézni akarom hanem haszálni. Nem akarok milliárdokat költeni egy gépre olcsón akarok jót. Mint monjuk a régi macpro.....

Link to comment
Share on other sites

MSI VGA se megy automatikussan apple gépben nekem a Mac Pro mégis 970GTX-el megy (2009-es Mac Pro ) 4K felbontásban.

Amit vettem SSD arra se volt ráírva hogy OSX kompatibilis betettem a gépbe és megy.

 

Egy gyártótól nem lehet már elvárni hogy a PCIE kártyája apple kompatibilis legyen hiszen az apple gépek már nem támogatják a PCIE kártyát. Az apple maga nem ad ki PCIe házat tunderbolt átalakítóval.

Hidd el kukacosodik az alma....

Nem az a lényeg, hogy megy vagy nem megy, mert valószínűleg menne ez a "szuper SSD" is, hanem az, hogy amit ígérnek teljesítményt, azt tudja-e "himi-humi trükközés" nélkül alapból, vagy "ügyeskedni" kell hozzá (driver). Ezek a szuper SSD-k - valószínűleg - nem szabványos működésűek, ezért a normál, standard sebességet hoznák - ha egyáltalán... És akkor kinél lehet reklamálni, ha megveszed, mert elhiszed sokcsillió TB / sec értéket, és csak a default 500MB-ot hozza?

 

Az összes VGA kompatibilis videókártya megy pl. windows alatt, de ha nincs megfelelő driver, akkor max 800-600-as felbontásban, 16 bit színmélységben látod. Kinek a feladata ebben az esetben drivert írni? Az op.rendszer készítőjének? Nehogy már a microsoft minden sufnituning chipfejlesztő cég helyett megírja a drivert.

 

Az MSI VGA-d azért ment a MacProban, mert ugyanolyan chipsetet használt, mint amire az Apple már írt drivert. Próbáltál volna beletenni egy Matrox kártyát, vagy egy Tridentet, valószínűleg nem működött volna azokkal a paraméterekkel, amit a gyártó definiált. Ja, hogy nincs hozzá OSX driver... Még ilyet.   

 

Továbbra sem értem, igazából mi a probléma az új MacProval. Ha a régi formátumú lenne, az általad említett spce. SSD-k akkor sem működnének benne megfelelően, mert nincs hozzájuk driver.  

 

Azt sem értem, miért írod, hogy a régebbi MacPro olcsó volt. Háááát... az alábbi alapján nem éppen...

 

http://www.macworld.co.uk/review/mac-desktops/mac-pro-mid-2012-review-3367397/

 

Quad core 2000 font, 12 core 3000 font.

 

Szerintem teljesen máshogy látjuk a dolgokat, de ez nem baj :) Különben a világon senki nem venné az új macpro-t. De veszik. 

Link to comment
Share on other sites

Az MSI VGA kb 3 óra ügyeskedés után és 10.8-ról használhatatlan 10.10-re való váltás után ment.
Engem nem érdekel hogy az adott eszköz hogy van összerakva HW RAID 0-val összefűzve 2 SSD benne vagy 4 SSD benne.

Engem az érdekel hogy melyik megoldás az olcsóbb és jobb.

 

Nézzünk egy példát dollárban igy nincs áfa és többi egyéb költség ami rájön egy adott termékre:

Apple MacPro 4 core: 3000 dollár

http://store.apple.com/us/product/HE151VC/A/promise-pegasus2-r4-8tb-4-by-2tb-thunderbolt-2-raid-system?fnode=5f

Lemez nélkül nem kapható de ugye 4x2 TB lemez van benne ez lesz alapulvéve a másik konfigba 1420

Apple oldalán feltüntettet kitudja milyen pcie ház de ez a legolcsóbb:

http://store.apple.com/us/product/HHA62LL/A/highpoint-rocketstor-6361a-thunderbolt-2-pcie-expansion-chassis?fnode=58

Ez 350 dodo

 

Tehát a végösszeg dollárban: 3000+1420+350= 4770 dollár

 

Dell T7910:

Processor
Intel® Xeon® Processor E5-2630 v3 (8C, 2.4GHz, Turbo, HT, 20M, 85W)

Video Card
NVIDIA® Quadro® K4200 4GB (2 DP, DL-DVI-I) (1 DP to SL-DVI adapter)

Memory
16GB (4x4GB) 2133MHz DDR4 RDIMM ECC

PCIe Solid State Drives
1 x 256GB Dell 4*Drive PCIe x16 M.2 Solid State Drive Card (boot)

Hard Drive
2TB 3.5" Serial-ATA (7,200 RPM) Hard Drive (4 darab)

vann benne optikai meghajtó ami mondjuk felesleges de ha valakinek kell akkor nem +10-20 ezer forint

 

Benne van az árba Win 7 és 8

$4,621.00 a dell oldalán

 

4 GB több ram 4 mag helyett 8 mag még 4 darab hdd-t bele lehet tenni igaz az 2.5" mar de mondjuk munkára SAS diskek lehet jók lesznek.

 

Tudom ezen nincs kukacos alma amiért én is megvagyok bolundulva de ha a win10 nem lesz használhatatlan a 6 éves MacPro-m inkább ilyenre cserélem le. 1 dologra használok torony gépet az pedig studio cél csak Pro tools fut rajta semmi más.
 

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy melyik az olcsóbb, objektív. Az, hogy melyik a jobb, már erősen szubjektív. 

Nálam a 10.10-es (is) gond nélkül üzemel napi 10-12 órákat 2011 late iMac. Nagyon sok fejlesztés: Xcode és Android Studio, elég sok Logic Pro X és Pro Tools, egy kevés Final Cut Pro X. Továbbá a szokásos egyéb dolgok: minimális levelezés, office, apróságok. 

 

De ha ennyire fontos a nagy ház, miért nem maradsz az előző MacPronál? 8 magot abba is be tudsz újítani, szerntem RAM-ot is tudsz minimum 16GB-ot betenni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...