Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Monologue


bart42

Recommended Posts

23 órája írta _cutoff:

Nem, a monofónok nagyrészt - mivel kb 95% monó 5% poly a megoszlás a mai analógok között és itt sem specifikusan poliszintikről beszélgetünk (a topiknyitó is egy mono darab ugye ) így azt hiszem nagyjából helytálló a fentebbi általánosításom. ;)

 

 

 

Analóg - nem analóg tökmindegy, megintcsak azt tudom mondani, hogy 2016-ot írunk, ez az egész analóg túlmisztifikálás egy marketing fogás

semmi más (ráadásul eléggé olcsó és már kurva unalmas) hiszen ne gondoljuk már azt, hogy egy ilyen implementációs különbség határozza meg egymagában  azt hogy egy hangszer "jó" lesz vagy sem; az hogy a hanggeneráció "hagyományos" elektronikai módszerekkel történik, vagy fügvényekkel amit egy mikroprocesszor számít ki, édesmindegy!

Egy kétcsatornás kimenet pedig szintén filléres sztori. (A DAC minőségéről itt most ne beszéljünk, elvégre ez egy relatíve primitív szintetizátor...)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 92
  • Created
  • Last Reply

Az analóg nyilván divat (még mindig) - a 90es években a virtual analog volt ugyanilyen hívószó, mégsem néztek senkit idiótának, aki megvette a nordlídet. Ezen kár fennakadni. A cégeknek az értékesítés a célja, a vevőnek meg szerencsére van jópár opciója, hogy eldöntse, melyik hangszer felel meg neki.

Ha az analógot marketingfogásnak érzed, akkor azt tudom javasolni, ne dőlj be ennek a fondorlatos trükknek. :)  Abszolút felesleges analóg-digital vitát szítani, nem vagyunk szerintem hülyék, mindenki tudja, hogy az analóg magában semmire sem garancia, lehet az is nagyon rossz, meg a digital is nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta _cutoff:

meg a digital is nagyon jó.

ez igy van, semmilyen analogra nem cserelnem el pl a dx7iid-met :D

mindentol fuggetlenul, hogy visszaterjunk a temahoz, szerintem a Monologue egy jo szinti, jo aron (elsore nekem jobbnak tunik a Microbrute/Minibrute vonalnal, ha ugyanazon arketegoriat nezzuk) Az meg, hogy a kinalat megnott az elmult evekben az nekunk csak jo, raadasul egyre nagyobb lesz a kinalat a hasznalt piacon is, ami meg megjobb :D

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta _cutoff:

Az analóg nyilván divat (még mindig) - a 90es években a virtual analog volt ugyanilyen hívószó, mégsem néztek senkit idiótának, aki megvette a nordlídet. Ezen kár fennakadni. A cégeknek az értékesítés a célja, a vevőnek meg szerencsére van jópár opciója, hogy eldöntse, melyik hangszer felel meg neki.

Ha az analógot marketingfogásnak érzed, akkor azt tudom javasolni, ne dőlj be ennek a fondorlatos trükknek. :)  Abszolút felesleges analóg-digital vitát szítani, nem vagyunk szerintem hülyék, mindenki tudja, hogy az analóg magában semmire sem garancia, lehet az is nagyon rossz, meg a digital is nagyon jó.

Ja nem, szítani nem akarok semmit..

Szerintem is jó kis hangszer a minilogue, ötletes és eléggé eredeti a hangja is - csak ennyiért lehetett volna akár sztereó is (bocsánat de ez a vesszőparipám :))!

Link to comment
Share on other sites

A Monologue-t nem akarom minősíteni, mert még soha nem láttam, próbáltam élőben. Valaki?

Viszont van egy olyan érzésem hogy bármelyik gyártó bármit hoz ki, mindjárt látatlanban mindenkinek baja van vele, meg hogy minek csináltak ilyet. Ennyi erővel minden héten kifogásolhatnám, hogy a Nissan minek csinált új Micra-t, mikor nekem már a Quashqai is kicsi, vagy minek csinál a Milka új csokit, mikor én soha nem eszek csokit?

Szerintem mindig van felnövekvő, vagy éppen beszálló felvevőpiac bármire, akárhányszor átcsomagolhatják, lásd Monologue, vagy akár a Roland Boutiqe sorozat. Én azt gondolom, hogy aki érintett, az tök örülhet hogy van ilyen is, aki pedig Access Virus-al gurít, az max. nem érintett a Micra-ban. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A hangszert nem akarom minősíteni, mert még soha nem láttam, próbáltam élőben. Valaki?

Viszont van egy olyan érzésem hogy bármelyik gyártó bármit hoz ki, mindjárt látatlanban mindenkinek baja van vele, meg hogy minek csináltak ilyet. Ennyi erővel minden héten kifogásolhatnám, hogy a Nissan minek csinált új Micra-t, mikor nekem már a Quashqai is kicsi, vagy minek csinál a Milka új csokit, mikor én soha nem eszek csokit?

Szerintem mindig van felnövekvő, vagy éppen beszálló felvevőpiac bármire, akárhányszor átcsomagolhatják, lásd Monologue, vagy akár a Roland Boutiqe sorozat. Én azt gondolom, hogy aki érintett, az tök örülhet hogy van ilyen is, aki pedig Access Virus-al gurít, az max. nem érintett a Micra-ban. Ennyi.

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Inkább amúgy szintikből legyen dömping, mint sok gagyi autóból...:-)

És még halkan jegyzem meg, hogy ahány ilyen szinti, annyi új és új lehetőség, mert annyiféle hangkarakterisztika, ugyanis 2 full egyformán hangzó motyó nincsen. De úgyis erre is fognak majd "szakérteni", okoskodni, ez valahogy egyre jobban divat itthon. Nem tudom, hogy ez ilyen általános dolog, mint hogy a focihoz is "mindenki ért", vagy a kibicnek semmi sem drága effektus, mert itthon semmi nem készül, meg a focik is olyan amilyen, de mindenki "megszakérti"...:-)

Na de mind1 is...Megszoktuk...

Link to comment
Share on other sites

Nálam volt egy darabig minilogue, kb ezek vele a tapasztalataim, akit érdekel:

-képes meglepően vintage módon szólni, akár 60as évekre jellemző hangon is, ultramodern csilivili hangokra szerintem nem a legalkalmasabb

-nagyon jó a megépítés minősége, nem csak az árához képest - stabil érzete van a potiknak és a háznak is

-a hullámformák magukban nem túl vaskosak sajnos, kivéve a triangle-t, az viszonylag combos- syncelt oscikkal és unisonnal elég szépen felkövéríthető viszont

-a különböző voice módok elég jópofák, különösen a chord mode

-a filter szép hangú, de a resonance minden mélyet kiszed a hangból, ahogy tekerjük felfelé (ez sok analógnál így van - ennél is)

-a szekvenszer egyszerű, mindössze 16 lépéses, így inkább csak loopok gyártására alkalmas - a motion sequencing jó kis plusz

- a delay alaphelyzetből koszos, zajos, de egyrészt ki lehet szedni a jelútból, másrészt hipass filterezhető, ami jelentősen csökkenti a zajfaktorát - a delayhez rendelt hipass filter normál (nem rezonáns) hipassként is működik, ha a delaytime meg a feedback le van tekerve nullára

- a modulációs képességei nem bonyolultak, nincs sok rejtett ficsör, menübúvárkodás szinte nulla, manuál nélkül is hamar ki lehet igazodni rajta

-analóg létére picit halk, de nem annyira, hogy idegesítő legyen

Szerintem kb grammra árarányos ez a szinti. Azt kapod, amiért fizettél - nem többet, nem kevesebbet. A hangkaraktere meg a netes demók alapján nagyjából lejön, így eldönthető kinek tetszik és kinek nem (élőben egyébként szerintem jobb, mert a netes demók jó részén fémes buta hangon szól, amit nagyon könnyű orvosolni)

Link to comment
Share on other sites

Nekem totál neutrális a Minilogue hangja, a szűrővel mint _cutoff, a gépház tényleg rendben van, de ennyi. Nekem ez kevés. Akkor inkább vennék Tetrát. Csúnya, minimál kinézetű, zajos, de kellően analogisch és meleg hangú. Persze most nem tudom éppen mennyiért lehet kapni, mert csak utsó darabok vannak. Láttam Thomannál 210e-ért. Most valaki 165e -ért adja használtan.

Semmi baj nem lenne, ha volnának ezek az olcsójános, minimál feature/mod.matrix cuccok, mert sok helyre sokaknak elég. De szinte csak ezek vannak. Ez a baj. Ezért örülök az 1000 dolláros Behringer DM12-nek. Végre!

1999-ben az Alesis megcsinálta az Andromeda-t, ami ha nem is a jó hangú de legalább a közepes hangú cuccok közé tartozik, de 16 fokú polifon analóg. Oké, állítólag mendemondák szerint ebbe bukott bele az Alesis, ami azért érdekes, mert amikor 2222 euro volt az ára, akkor vették-vitték mint a cukrot. Valahogy nem tudom elhinni, hogy ennél többe került volna a gyártás disztribúció marketing istenharagja. Biztos hogy volt rajta haszon még így is, csak nem vettek rajta Bentley-t.

A Roland meg 1986-ban megcsinálta a Super JX-et, ami 12 polifon analóg volt + Oberheim Matrix 12. Persze, ez úttörő volt akkoriban. De most 2016 van!

Azóta az elektronikai/NYÁK/chip gyártás csak negyvenszer lépett szintet, vagy mi. Olcsósítás és jópár helyen miniatürizálás ténylegesen minőségromlás nélkül etc. És erre ezekkel az unalmas hangú hangú vackokkal tolják ki az ember szemét. Sokszor - kivétel a Minilogue - hulladék fröccsöntött házban és iszonyat gagyi billentyűvel. Onnan is lehet tudni hogy valami mohó gáz van a szintigyártók agyában, hogy a hulladék pár oktávos billentyűért százezerrel többet elkérnek mint a rack verzióért, amin csak a billentyű hiányzik. Pölö a Nordlead A1 379e vs 448e ára, és egy ócska gagyi rövidített billentyű van rajta 70 ezer forintért. Már az árukapcsolás miatt is olcsóbb kéne hogy legyen, de ráadásul a rack verzónak is van házköltség vonzata.

Szóval nekem ne mondja senki hogy valami "húde nagyon megéri nagy innováció zajlik és mennyire megéri ez nekünk". Sokkal inkább arról van szó, hogy nulla innováció, és pénzlehúzás, majd az amúgy se túl jó cucc újracsomagolása, más néven eladása stb zajlik.

Egy-két magányos szinte startup/egyszemélyes cég próbálkozik komolyabb innovatív dolgokkal mint a Modulus és társai. De ezeknél amíg nincs nagy cég mögöttük értelemszerűen drága lesz minden, mert úgy se tudnak legyártani sok terméket, azt a keveset meg megveszik drágán is. Meg itt van nekünk a DSI a túlárazott cuccaival. A Tempest, OB6 meg az új Prophet tényleg jó. Csak nem ennyiért.

Nagyjából hallom már demóból hogy a Behringer Deepmind 12-je nem lesz egy darab hangban olyan ütős, mint egy Waldorf Pulse2 (vagy kb. ott lesz), valahol ott lesz használhatóságban mint egy Andromeda A6. De 1000 dollár körüli forintért! Nem egymilláért, mint amennyiért használtan próbálják elsütni mindenhol az A6-ot (közben meg időzített szervízbomba), vagy a 6 polis cuccait a DSI próbálja elsütni.
Az A6 több polifóniában, van rajta analóg torzító, mindkét filter változtatható rezonáns (egyébként szerintem az egyik legjobb analóg szűrőstruktúrát találták ki), nagyon szépen néz ki, de az effektjei mai füllel alsó kategóriások, eléggé hamar leamortizálódik a műanyag matricázott felületű háza, ribbon kontrollerje van, hamar meghibásodik stb, kurva drága.

A Deepmind 12 ezzel szemben jó effektekkel rendelkezik, analóg hangminőségben mod matrixban ott van mint egy A6, modernebb, bár kissé csúnyább, a filterjei egyszerűbb lehetőségűek, nincs analóg torzító/overdrive és ami viszont szvsz. gáz hogy monotimbrál. Gyanítom hogy jó építésű lesz, de a billentyűjétől még tartok hogy nem lesz olyan jó. Nem biztos hogy az én cuccom, de adok 80%-ot neki, az árára leszek tényleg kíváncsi.

Én ezt nevezem valódi technológiai innovációnak, mert megvalósítja azt, amire már legalább 15 éve ezen az áron képesek vagyunk.

Speciel a Korg Kronost is ilyen előrelépésnek tartom a WS kategóriában, mert akinek ilyen kell, az is megkap mindent: samplert, zongorát, FM szintit, VA szintiket, fizikai modellezést meg ezerféle más dolgot, amit eddig megcsinált digitál kategóriában a Korg.

Node ilyen analóg szcénában nincs. Minden vacak kis szarból valami hiányzik. Az egyik jó hangú lenne, de alig van lehetősége, a másiknak már több lehetősége van(de még abból is van hiány) viszont hangban vacakabb, alig analógabb/jobb egy VA cucctól (ha jobb egyáltalán).

A Matrix Brute istencsászár lenne hangban és lehetőségekben is. Lehetne kétszázezerrel drágább felőlem, ha 8 polis multitimbrál lenne legalább. De még valójában ez se készült el. És nekem nem kell mégegy monoszinti.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta draco draconis:

 Akkor inkább vennék Tetrát. Csúnya, minimál kinézetű, zajos, de kellően analogisch és meleg hangú. Persze most nem tudom éppen mennyiért lehet kapni, mert csak utsó darabok vannak. Láttam Thomannál 210e-ért. Most valaki 165e -ért adja használtan.

Azért a Tetra kezelőfelülete távolról sem 1 poti/funkció - sokaknak nagyon fontos az átlátható, gyorsan kezelhető felület. A Minilogue butusabb, de egy komplett hangszert kapsz, nem egy 4 potis modult, amivel editorhoz vagy kötve, mert anélkül egy rémálom a programozása és még midibill is kell hozzá. A DSI hangzás is elég megosztó. Összehasonlítási alapként inkább az új Behringer lenne helytálló, de az jóval drágább (bár lehet, hogy megéri rá spórolni, meglátjuk). De abban mi is az innováció (az árát leszámítva) ? A digital fx blokk vagy a mod mátrix ? Az Andromeda meg a Modal Electronics szintik meg végképp nem ez az árkategória - a Minilogue nyilván nem lesz az évszázad poliszintije, inkább amolyan volkswagen kategória - az is megveheti, aki a nagyobb dsi-ket meg a többit csak a kirakatban nézegeti - egy Astra kombitól sem várunk Bentley felszereltséget ;)

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem megosztó a DSI, a Tempest kiadásától kezdve bármelyik DSI a felső szinten van, a Tetra, p08 meg közép, mert meleg hangúak, kellemes analóg szőnyegek, dobok, analóg zajolás jön ki belőlük. Van aki "analogishabb" zenét csinál vele mint bárki bármilyen Mooggal.

Az A6 is kb. Tetra/p08 szinten van analóg hangban. 

Ugyanez a BehringerDM12. Csak ez utóbbi van azon az áron amibe a többi nagy gyártó cuccainak is kerülnie kéne, ha meghaladja a 10 polifóniát.

Egy minilogue kb. 120e reális áron. Ugyanennyi egy Tetra. 100e egy pulse2. 90e egy Bass Station2.

Egy Minitaur csak azért mert Moog 100e. 

A Minilogue fasorban sincs egy hangban egy DM12 egy hangjához. És ez a szomorú, erről írtam hogy nekem ezért sem kéne a Monologue.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta draco draconis:

Nekem nem megosztó a DSI, a Tempest kiadásától kezdve bármelyik DSI a felső szinten van, a Tetra, p08 meg közép, mert meleg hangúak, kellemes analóg szőnyegek, dobok, analóg zajolás jön ki belőlük. Van aki "analogishabb" zenét csinál vele mint bárki bármilyen Mooggal.

Az A6 is kb. Tetra/p08 szinten van analóg hangban. 

Ugyanez a BehringerDM12. Csak ez utóbbi van azon az áron amibe a többi nagy gyártó cuccainak is kerülnie kéne, ha meghaladja a 10 polifóniát.

Egy minilogue kb. 120e reális áron. Ugyanennyi egy Tetra. 100e egy pulse2. 90e egy Bass Station2.

Egy Minitaur csak azért mert Moog 100e. 

A Minilogue fasorban sincs egy hangban egy DM12 egy hangjához. És ez a szomorú, erről írtam hogy nekem ezért sem kéne a Monologue.

És mi a helyzet a King Korg-gal, vki próbálta már? A demók alapján egész jónak tűnik.. tudom ronda, meg műanyag ráadásul "csak" modellező; node hangilag?? 

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta wax83:

És mi a helyzet a King Korg-gal, vki próbálta már? A demók alapján egész jónak tűnik.. tudom ronda, meg műanyag ráadásul "csak" modellező; node hangilag?? 

Nekem van, amióta kijött nagyjából. Én amúgy pont hogy szépnek, illetve durva kinézetűnek tartom(ízlések), meg a potik baromi jó érzetűek, igényesek(tiszta moog), elrendezése tökéletes. Hangja pedig fenomenális, imádom, mindenféle dolgot lehet vele, szép szőnyegeket, moog-basszusokat, experimentális hangokat, stb.. Szóval igényes-komoly jószág, én imádom, soha meg nem válnék Tőle kategória...Most jött ki amúgy a fekete limitált széria némi bővítéssel...Ja és a hangja amúgy is briliáns, de a cső + eq-k, hát komolyan mondom nem vall szégyent az analógjaim, vagy más mellett!!! Dióhéjban ennyi...

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta Technox:

Nekem van, amióta kijött nagyjából. Én amúgy pont hogy szépnek, illetve durva kinézetűnek tartom(ízlések), meg a potik baromi jó érzetűek, igényesek(tiszta moog), elrendezése tökéletes. Hangja pedig fenomenális, imádom, mindenféle dolgot lehet vele, szép szőnyegeket, moog-basszusokat, experimentális hangokat, stb.. Szóval igényes-komoly jószág, én imádom, soha meg nem válnék Tőle kategória...Most jött ki amúgy a fekete limitált széria némi bővítéssel...Ja és a hangja amúgy is briliáns, de a cső + eq-k, hát komolyan mondom nem vall szégyent az analógjaim, vagy más mellett!!! Dióhéjban ennyi...

Ja akkor jól hallottam én is, hogy nagyot szól! Ráadásul ez relatíve tényleg olcsónak számít - a minilogue-hoz képest mindenképpen!

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta wax83:

És mi a helyzet a King Korg-gal, vki próbálta már? A demók alapján egész jónak tűnik.. tudom ronda, meg műanyag ráadásul "csak" modellező; node hangilag?? 

Nem tudom nekem egy kicsit hangilag mindig vérszegénynek tűnt, akárhányszor próbáltam, valamiért az elődje a Radias erősebb volt. Effekteket leszámítva egy Blofeld sokkal jobb vétel, csak nincs ilyen szép köntösbe öltöztetve.

Egy analógot meg nem mindig szerencsés totálba hasonlítani egy VA szintihez, bár nekem is az a véleményem hogy bármit bármivel össze lehet sőt össze is kell hasonlítani.

Szerintem most a legjobb ár/értékű VA a Nordlead A1, de csak a rack, mert a billentyűs nem éri meg a plusz felárat. De ez árban kissé feljebb van. Persze van ahol brutálolcsó, és máris egy ligában játszanak.

https://www.thomann.de/de/clavia_nord_lead_a1r.htm?ref=search_rslt_nordlead+a1_338757_1

 

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Szerintem most a legjobb ár/értékű VA a Nordlead A1, de csak a rack, mert a billentyűs nem éri meg a plusz felárat. De ez árban kissé feljebb van. 

erre már korábban is rá akartam kérdezni: mi a baj a Nord billentyűivel? A Fatar-tól veszik, az meg alapból nem a fapad kategória. Szerintem sokkal jobb billentyűzet, mint ami többi felemlegett hangszerben van... már amelyikben van.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

erre már korábban is rá akartam kérdezni: mi a baj a Nord billentyűivel? A Fatar-tól veszik, az meg alapból nem a fapad kategória. Szerintem sokkal jobb billentyűzet, mint ami többi felemlegett hangszerben van... már amelyikben van.

Nem próbáltam komolyabban a Nordlead 4-et, de az A1 gagyi billentyűvel rendelkezik - főleg a többi Nordelad cucchoz képest. Igen, jók a Nordlead billentyűk, kivéve A1.

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta draco draconis:

Nem próbáltam komolyabban a Nordlead 4-et, de az A1 gagyi billentyűvel rendelkezik - főleg a többi Nordelad cucchoz képest. Igen, jók a Nordlead billentyűk, kivéve A1.

Pedig az is Fatar, de nem tapicskoltam még, szóval, hogy valójában milyen, ötletem sincs. Annyit tudok, hogy Fatar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...