Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase vagy Sonar


atiezr

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék továbblépni valamilyen DAW program irányába. Eddig bizonyos mértékig a Sonar-t (X3) használtam.

Két programban gondolkozom jelenleg. Az egyik opció, hogy feljebblépek a Sonar új változata felé.

A másik a Cubase lenne. Főleg MIDI sávokat használnék, amiket editálás után tennék át audio sávokba.

Számomra a kotta alapú nézet a preferáltabb, egyelőre azt könnyebnek és átláthatóbbnak érzem, mint a piano roll nézetet.

Alapvetően mind a kettőt használom. Először a kottában igazítom meg, utána finomítok a piano roll-ban.

Sajnos a Sonar nem valami erős a kotta nézetben. Úgy hallottam, hogy a Cubase kotta nézete fejlettebb.

Árban hasonló a két program. Az új Cubase 9, ha jól láttam már nem kezeli a 32 bit-es vst-et, a Sonar új változatai

tudtommal pedig még kezelik. A 32 bit-es vst-k kezelésének hiányát nem tartom kizáró oknak, annak eldöntésénél, hogy

melyik irányba menjek tovább.

 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a két program közül melyikkel mennétek tovább figyelembe véve, hogy a score view

egy fontos szempont, hogy a lehető legjobb legyen.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdv. és köszönettel.

Nagy Attila

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Épp most írta Hobkins:

Így már értem, azt hittem, hogy más egyebekre gondolsz, mint, amit már Töfi taglalt. Köszönöm a kifejtést.
A kinézet számomra is borzasztó a hullámokkal együtt.. Az 5-ös volt a legfaszább,bár annak a keverőpultja nem tetszett. A 9-ben a mixing history nagyon frankó újítás lett, de nekem még kellenek a 32 bites pluginek :(

Mindig mondom, hogy össze kellene gyúrni a klasszikus Nuendo/Cubase programokat egy újabb ProToolsHD-val plusz jöhetnek hozzá az új Cu./Nu. hasznos és klassz újításai és megérkeznénk a tökéletes zenei szoftverhez. Vagy már létezik ilyen? :)

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta PropaneB:

Mindig mondom, hogy össze kellene gyúrni a klasszikus Nuendo/Cubase programokat egy újabb ProToolsHD-val plusz jöhetnek hozzá az új Cu./Nu. hasznos és klassz újításai és megérkeznénk a tökéletes zenei szoftverhez. Vagy már létezik ilyen? :)

Teljesen igazad van!
Úgy tudom, még nem létezik :) A Cubase MIDI-ben szerintem verhetetlen, állítólag Audioban meg a PT. Nekem compact megoldásként ezért fekszik a Cubase. De ez mindenkinek ízlés kérdése, hogy mi kezelhető könnyebben. Én ezt szoktam meg. 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Teljesen igazad van!
Úgy tudom, még nem létezik :) A Cubase MIDI-ben szerintem verhetetlen, állítólag Audioban meg a PT. Nekem compact megoldásként ezért fekszik a Cubase. De ez mindenkinek ízlés kérdése, hogy mi kezelhető könnyebben. Én ezt szoktam meg. 

Akárcsak én is.

Manapság a mostani rendszeremmel a ProTools-t használom a track-elésre és szerkesztésre, mert nagyon gyorsan lehet vele dolgozni. Nagyon gyorsan átszoktam. Viszont -a helyi viszonyok, és a pénztárcám vékonysága miatt- Cubase-ben mixelek, mert ott működnek rendesen a kedvenc plugin-jeim (export OMF from PT az eredeti Audio könyvtárat használva). Tudom, hogy ez így kicsit bonyolultnak tűnik, de sokkal jobban tudok így haladni. A MIDI része és a virtuális hangszerek kezelése verhetetlen és a mix-nél és használok belőlük rendesen. 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta deneverstudio:

Ez már újabb, mint amit én ismertem.
A 7-esben még csak az Artisban volt benne a PRO-n kívül:
https://www.steinberg.net/fileadmin/files/PRODUCTS/Cubase/Generation_7/Cubase_7/Downloads/Cubase_Comparison_Chart.pdf
A manualok alapján most is csak az Artistban látom.
Az Elementsben egy képen még mutatja MPEX-Mix fast opciót, de a leírásban már nem találom.
Szóval ha benne is van, vélhetően butított verzióban.

Erdekes, hogy az ujakban mar nem is reklamozzak. Meg az is, hogy a 7es verzioban mar a fapadosban is benne volt az UV22HR. Nade ez van. Ha anno benne volt az Artist-ban a full MPEX, akkor vegulis a full-pack nem igazan tartalmaz semmi erdemlegeset, esetleg az Artist 32 savja lehet keves bizonyos esetekben.

De -es ez a kerdesfeltevonek szol igazan- MPEX nelkul is meg lehet lenni. :) 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta PropaneB:

Töfi (denevérstudio) többet tud erről mondani (A Nuendot is párhuzamosan k..t.k el.)

Igen, ha érdekel valakit, akkor akár regényt is tudok írni róla, annyira gáz jelenleg a helyzet.
Ennyire szar még sohasem volt a 16-17 év alatt, amióta Cubase/Nuendo-val dolgozunk,
pedig mindig is volt gond éppen elég.
Mára viszont nem marad egyetlen hibátlanul működő része sem, annyira szétbarmolta a sok nagyokos.
Otthoni szórakozásra még elmegy, de dolgozni már csak kínlódva lehet vele.
És hát egy Nuendo 600eFt, szóval felháborító ez az egész.
Amúgy már régóta készülünk írni egy elég terjedelmes levelet erről a Steinbergnek, mert már nagyon betelt a pohár.
Mindemellett viszont sajnos az van, hogy nem nagyon tudunk jobb alternatívát találni egyelőre.
Van pár ígéretes szoftver, mint a Reaper, vagy a Studio One, de ahogy hallom, ezek meg elképesztően buták még ezekhez képest.
Mondjuk azok legalább működnek, ezek meg nem nagyon, szóval nehéz ügy ez.
Tudom, hogy MIDI-zni viszont sokan dicsérik, de az engem csak alapszinten érint.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a hozzászólásokat.

Valószínűleg a Cubase irányába indulok el, mert az ipad-e is van Cubasis és így az együttműködés is problémamentesebb lesz.

Sajnos Cubase-ből nem találtam próbaverziót, de ha MIDI-ben erősebb, mint a Sonar, akkor nagy baj nam lehet a választással.

De azért a Sonar-t is figyelemmel fogom kísérni.

 

Üdv.

 

Attila

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne még.

Elsőre azt gondoltam, hogy az artist változatát venném meg a Cubase-nek, és utána frissítenék Pro-ra.

Érdemes szerintetek megvenni elsőre már a Pro verziót és akkor nem kell a frissítéssel utólag foglalkozni?

Úgy tudom, hogy a kottázó része a Pro-nak fejlettebb, habár nem láttam még, hogy az "alap" kotta része milyen az artist változatnak.

Kezdésnek nem tudom, hogy az Artist változatnál szerintetek van-e valami olyan funkció, ami hiányozhat és korlátozhatna.

 

Válaszokat előre is köszönm.

 

Üdv.

 

Attila

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta atiezr:

Úgy tudom, hogy a kottázó része a Pro-nak fejlettebb, habár nem láttam még, hogy az "alap" kotta része milyen az artist változatnak.

Nem hiszem, hogy az lenne a fontos resze, hanem inkabb a ¨draga¨ algoritmusok: MPEX, UV22HR, ilyenek. 

Viszont (es ez eleg nagy szegyen) nem sikerult hivatalos forrasbol kideritenem, hogy ezek vajon benne vannak-e az artistban, de azt sem, hogy a pro-ban benne vannak-e.

Ezek nelkul persze meg lehet lenni, igazabol csak azert irok, hogy kiirjam magambol a felhaborodast, miszerint ezt nem nagyon lehet kideriteni a steinberg oldalan, legalabbis nekem hirtelenjeben nem sikerult. :( 

Link to comment
Share on other sites

Ez már újabb, mint amit én ismertem.
A 7-esben még csak az Artisban volt benne a PRO-n kívül:
https://www.steinberg.net/fileadmin/files/PRODUCTS/Cubase/Generation_7/Cubase_7/Downloads/Cubase_Comparison_Chart.pdf
A manualok alapján most is csak az Artistban látom.
Az Elementsben egy képen még mutatja MPEX-Mix fast opciót, de a leírásban már nem találom.
Szóval ha benne is van, vélhetően butított verzióban.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...