Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Konfiguráció zenélésre


Sunny Lax

Kérdés

Én a héten szeretnék új konfigot vásárolni, és az alábbiakra gondoltam, hozzáértőbbek kritikáját várom :)

Kingston 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)

Asus P8H67 R3.0 alaplap (s1155)

Western Digital 2000GB Serial-ATA 2.0 változó rpm Green winchester (64MB cache)

Kingston SSDNow V+ 100 96GB SATA 2,5" belső Solide State Drive

Asus DVD+/-RW Lightscribe (DRW-22B3L), fekete, OEM

Intel Core i7-2600 (3,4GHz/8MB) (s1155) BOX processzor

A számítógépház kérdése nyitott.. két ötletem van. Az egyik

Antec Sonata IV kifejezetten halk cucc, saját halk táppal. A másik variáció Antec 300 + FSB Zen passzív táp. Szerintetek melyik volna halkabb? Vagy létezik ezeknél is csendesebb megoldás?

Valamint az alaplap + memória kombóban sem vagyok még 100% biztos. Érdemesebb 1333Mhz helyett inkább gyorsabbakkal (1800-2000mhz) operálni? Mennyit számít ez zenélésben vajon?

Minden segítséget, jótanácsot köszönök!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 66
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ha van rá pénzed, akkor én 4 db 500 GB-os WD-t ajánlanék, és Raidbe kötném (ha támogatja az alaplap). Ha nem kell nagy hely, mert csak a rendszer futna rajta, akkor SSD téren nézz körbe, a Kingstonok egész jó ár/érték aránnyal bírnak már. Milyen rendszert szeretnél rátenni?

Link to comment
Share on other sites

Ha van rá pénzed, akkor én 4 db 500 GB-os WD-t ajánlanék, és Raidbe kötném (ha támogatja az alaplap). Ha nem kell nagy hely, mert csak a rendszer futna rajta, akkor SSD téren nézz körbe, a Kingstonok egész jó ár/érték aránnyal bírnak már. Milyen rendszert szeretnél rátenni?

Alaplap : Asus p5ql pro

Memória: Kingston kvr800 4Gb

Proci : Intel Core 2 Duo E7500

Win7 Ultimate 64bit

Abletonnal játszadozom, inkább sample alapokon.A mostani rendszer vinyóm az egy WD 320Gb-os 7200rpm, de mostanában nagyon elkezdett melegedni ezért gondolkodom a cserén.Van még egy 500Gb-os Wd Green ami háttértároló.

Körbenéztem webshopokban, de a mostani HDD-ket nagyon szidják.Ill. azt nem tudom mennyire fontos a cache.Gondolkodom az SSD-n is de ahhoz lövésem sincs. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

azért ebben az időben nem meglepő, ha jobban kimelegszik a gép :)

ha sokat stream-elsz, akkor jól jön a nagyobb cache, de még így is megizzadhat a meghajtó, ha sok hangminta van. nálam az vált be, hogy a rendszer külön meghajtón van (320GB) és a könyvtárak két vinyó között terülnek szét (egyik 500GB, a másik 1TB, mindkettő 7200RPM). lehet neked is segíthetne, hogy a mostani meghajtódat csak a rendszerre, alkalmazásokra használod és veszel egyet pluszba streamre.

Link to comment
Share on other sites

Azt aláírom, hogy ilyen melegben jobban melegszik, de amikor már nem bírod megfogni a vinyót olyan forró, az azért már nem az igazi, ráadásul ez egyik napról a másikra történt.

Ezért is gondolkodom cserében, mert így már szerintem várható, hogy megáll.

Akkor szerinted érdemesebb megosztani 2 meghajtóra a hangmintákat.ezt megfogadom, de így, hogy bújom a fórumokat még adattárolásra is megoszlanak a vélemények meghajtók terén.Én pl. nem igazán találtam 1TB HDD-t ami 7200RPM és 64mb cache-el bír.Mert elméletileg ez lenne az igazi, és akkor még mindig ott a kérdés rendszerre mit, ha adattárolásra sem igazán találni meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

Sokszor előfordul (nem csak számítógépeknél), hogy elég egyszerű a hiba, lehet olyan, amire nem is gondolnánk. Nézd meg, hogy nem-e nagyon poros a gép, a ventilátor megfelelően működik-e (tud-e), a gép jól szellőző helyen van-e stb. Ha Windowsod van, akkor elég sok egyszerű módszer van arra is, hogy teszteld a merevlemezt (nem mintha a többi oprendszernél ne lenne), szerintem előbb tedd ezt meg, és ha tényleg nem stimmel valami, akkor vegyél újat.

Egyébként a WD Green ha jól tudom csak 5400-as, így ha arról töltögetnéd a hangmintákat, akkor valószínűleg lassabb lenne, mintha a rendszerrel azonos helyről (persze ez nem biztos, közre játszhat sok minden). Én még mindig amellett vagyok, hogy ha megteheted 4 db WD 500-as Raid (AAKS), vagy SSD + a meglévő, vagy új HDD adattárolásra. Egyébként van egy webáruház, ami kimondottan IT hardwarerel foglalkozik, és van kimondottan ilyen fórumtémája (külön van rendszeres merevlemezre és adattárolásra), csak nem tudom, hogy illik-e itt közvetlenül belinkelni, de biztosan hamar rájössz/megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

Sokszor előfordul (nem csak számítógépeknél), hogy elég egyszerű a hiba, lehet olyan, amire nem is gondolnánk. Nézd meg, hogy nem-e nagyon poros a gép, a ventilátor megfelelően működik-e (tud-e), a gép jól szellőző helyen van-e stb. Ha Windowsod van, akkor elég sok egyszerű módszer van arra is, hogy teszteld a merevlemezt (nem mintha a többi oprendszernél ne lenne), szerintem előbb tedd ezt meg, és ha tényleg nem stimmel valami, akkor vegyél újat.

Egyébként a WD Green ha jól tudom csak 5400-as, így ha arról töltögetnéd a hangmintákat, akkor valószínűleg lassabb lenne, mintha a rendszerrel azonos helyről (persze ez nem biztos, közre játszhat sok minden). Én még mindig amellett vagyok, hogy ha megteheted 4 db WD 500-as Raid (AAKS), vagy SSD + a meglévő, vagy új HDD adattárolásra. Egyébként van egy webáruház, ami kimondottan IT hardwarerel foglalkozik, és van kimondottan ilyen fórumtémája (külön van rendszeres merevlemezre és adattárolásra), csak nem tudom, hogy illik-e itt közvetlenül belinkelni, de biztosan hamar rájössz/megtalálod.

Inkább helyhiány miatt gondolkodtam meghajtó vásárlásban, aztán jött a riadalom mikor véletlen megfogtam a vinyót, és szinte égetett.Most lefuttattam egy tesztet és csak egy gyenge szektort talált, így nincs gond vele.Hajlok arra a megoldásra, hogy SSD a rendszernek és a meglévő 2 HDD marad adattárolásra.

Hidd el rengeteg ezzel a témával foglalkozó fórumot böngésztem át. :rolleyes: De mivel nekem zenére kell, ezért is fordultam ide, hisz itt ezzel foglalkoznak.Jó pap is holtig tanul, nekem is van még bőven mit tanulni. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Én pl. nem igazán találtam 1TB HDD-t ami 7200RPM és 64mb cache-el bír.

nézd meg például a WD Caviar Black sorozat darabjait, azok ilyenek (mondjuk van 32MB cache-es modell is a szériában, de a többség 64MB). recis portalanító javaslatát is nagyon érdemes szerintem megfogadni a meglévő gondokkal kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

A portalanítás nálam rendszeres dolog. :rolleyes:

Nézegettem már a Caviar Black szériát is, de nagyon lesújtó véleményeket is olvastam róla.Állítólag nagyon hangos és hamar megnyekken.Bár én az utóbbit nem igazán tudom elhinni, nekem sok HDD-m volt már, de eddig a WD-k bírták a legjobban.Minél több IT fórumot olvasok, annál jobban elbizonytalanodom. :rolleyes: Az egyik ezt szidja míg a másik dicsőíti.

Ezért is fordultam ide, mert itt szinte mindenki zenére használja a gépet.

HDD vagy SSD? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nálam is a WD-k bírták a legjobban a kiképzést és most is az 1TB-s egy WD1001FALS, nemrég múlt 2 éves, eddig nincs vele semmi gond. sokat szokott dolgozni, rengeteg hangot streamelek róla rendszeresen, de eddig semmi baja - igazi, korai is lenne még :)

zajról nem tudok nyilatkozni, mert van mellette egy Samsung, így nem a WD a főszereplő füli ingerek kiváltásában.

Link to comment
Share on other sites

Volt valahol egy jó kis hardverteszt, amiben WD HDD-ket teszteltek, és leírták a WD gyártási szokásait, akkor sok mindenben megvilágosodtam; de már elmúlt (mármint a teszt, mert nem találtam újra meg). Például hogy gyakran ugyanazt a modellt eltérő belső felépítéssel gyártják le a gyártási sorozat elején, mint végén. Ahogyan a technológia fejlődik, egyre nagyobb kapacitású tányérokat készítenek egyre olcsóbban, így lehet, hogy egy adott modell kapacitása az elején még két-három tányérból jött ki, míg a végére (mondjuk fél év múlva) ugyanahhoz egy tányér is elég lesz.

Az egytányéros modell előnye, hogy kevesebb a mozgó alkatrész, így kevesebbet fogyaszt, kevesebbet melegszik (és alighanem kevésbé is hibásodik meg). Tehát olyan típusokat érdemesebb venni, amelyek már minél hosszabb idő óta kint vannak a piacon. (Személy szerint csupa 500GB-os Green-eket és Blue-kat veszek másfél éve, ezek már tavaly ilyenkor is egytányérosak voltak szinte mind.)

Nálam vegyesen van a fenti kettő mellett még egy Raptor (ill. pontosabban VelociRaptor), az a legjobb minden tekintetben, kompromisszummentes, viszont manapság már drága (ennyi pénzért lehet venni SSD-t).

Amit érdemes még összenézni, hogy míg az 5-6 évvel ezelőtti tipikusabb HDD-k átlagsebessége olyan 50-60 MB/s körül szokott mozogni, és szellőztetés nélkül tényleg tűzforrók, addig ezek a maiak közül már a legszerényebb Green is 80 felett jár, a többi pedig olyan 100-120, tehát jelentősen gyorsabbak, arról nem beszélve, manapság mennyivel olcsóbbért jutsz hozzájuk... Ma már simán lehet 4-5 vinyót beletenni egy gépbe.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Pér hete raktam össze direkt zenélésre egy gépet....

Egy Zalman 460 as táppal kezdtem, erröl tudni kell hogy nagyon csendes, és megvan benne az a védelem ami nekem fontos, és 9 fontért ütöttem meg az ebay :)

Az alaplapom egy Asrok 880 gm LE, ami nem egy csucs deszka viszont ami nekem fontos SLI, Tuning, azt tudja..

A következö egy proci lett, AMD 965 ös Phenome... Ezek a legolcsobb 4 magosok, elég jo darabot ki tudtam fogni 4.1 Ghz et el tudtam érni vele, de alapfeszen 3.9 en hajtom, artic coling rev.2 pro Hütövel, ami egy tényleg nagyon csendes darab:) A proc prim95 alatt 49 és 50 fok között mozog.

Mivel az alaplap támogatja az SLI it ezért szerettem volna egy passive videokarit is bele, találtam egy Radeon HD 5400 tipust... Amit igazábol semmire nem ajánlanék max irodára, de az alaplapi kártyával és az SLI vel 6.1 pontot kap a windovs élményindexen, és gond nélkül futnak rajta játékok is (elég ritkán játszok), és mivel passziv nyugodtan tudok zenétszerkezteni. Belekerült még 8gb DDR3 mas memoria kingston.. Egy EMU 1212m, Egy 64 Gb kingston SSD windovsnak, Daw nak, VSt éknek, Egy 500 gb os 2.5 ös laptop vinyo (halkabb, nem melegszik annyira, keveset fogyaszt), erre vannak átirányitva a dokumentumok, itt vannak samplek, meg minden egyéb. Van 80 gigás laptop vinyo is ezen van az ssd beck upja, ha játszani van kedvem felhuzok egy játékot, ha megunom akkor beck upolok és mint ha ott se lett volna.... Sikerült jo áron vennem monitorokat compaq 1859s tipust 2 darabot. Az ebayen találtam a szépség hibályuk annyi volt hogy nem volt talpuk, de 30 fontért adták az eredeti 220 helyett ugyhogy vettem 2öt, simán meg tudtam oldani hogy esztétikusan és stabilan is áljanak:)

Van még persze a gépbe pár venti, dvd iro stb

Az egész 320 fontbol meglett ami kb a 100.000 es kategoria, és eddig még fagyás nem volt, és 30% fölé menni a prociterhelésnek nem tudtam...

Link to comment
Share on other sites

Jó nagyot kívánok kedves zenész kollégák!

Azzal a becses kéréssel fordulok hozzátok, hogy lehetőség szerint segítsetek nekem egy új gép összerakásában.

A feladat elég nehéz, mivel a felső limit 160.000 huf. Ha lehet legyen csöndes és erős, de a csöndesség az annyira nem egy őrületesen fontos szempont. Nem veszek fel nagyon semmit sem. Játszani sosem fogok rajta, szóval a grafikai részből elég, ha hozza a minimumot. Tudom, hogy ez elég vad és tág kérdés, de a gépek összerakása sosem volt erősségem, az meg ugye, hogy egy számítástechnikai boltban próbálkozzak...hát az vicc kategória. Hangkártya egy kb 3-4 éves emu 1212, szeretem, azt szívesen megtartanám, de azt sem tudom, hogy egyáltalán kompatibilis-e az még manapság.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

G

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...