Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

EMU 1212m WIN7 alatt? Hogyan?


dkeviczky

Kérdés

Igen, jól sejted kedves olvasó: a kérdés a tárgyban fogant meg. Szóval, EMU 1212m WIN7 alatt? Hogyan? 

Emlékeim szerint a driver supportot kb 2013-4 körül abbahagyták. Mégis olvasok kommenteket, hogy "tökéletesen" működik win7 alatt (macskaköröm, mert sajnos az EMU - később creative - mérnökei eléggé elhanyagolták feladataikat a driverupdate-ek terén, szóval soha nem volt atomstabil, mindenkinél volt vmi pillanatnyi késés, pattanás, reccsenés, kattogás stb).

Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem akarok az elsőgenerációs EMU-tól megválni, mert ár/érték kategóriájában nagyon kis FASZA CUCC.

Előre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
32 perccel ezelőtt írta dkeviczky:

Igen, jól sejted kedves olvasó: a kérdés a tárgyban fogant meg. Szóval, EMU 1212m WIN7 alatt? Hogyan? 

Emlékeim szerint a driver supportot kb 2013-4 körül abbahagyták. Mégis olvasok kommenteket, hogy "tökéletesen" működik win7 alatt (macskaköröm, mert sajnos az EMU - később creative - mérnökei eléggé elhanyagolták feladataikat a driverupdate-ek terén, szóval soha nem volt atomstabil, mindenkinél volt vmi pillanatnyi késés, pattanás, reccsenés, kattogás stb).

Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem akarok az elsőgenerációs EMU-tól megválni, mert ár/érték kategóriájában nagyon kis FASZA CUCC.

Előre is köszi!

 

Szerintem erről már ódákat is olvashatsz itt, ha megkeresed  megfelelő témát. De egyszerű a képlet. A legutolsó drivert feltelepíted, ami fent van a honlapon, és megy, mint a karikacsapás(nem a bétát). Egy dolgot kivéve..nem integrálódik a DAW-ba a Patch mix FX. Kizárólag csak a patchmixen belül tudod használni a DSP effekteket. Egy dologra kell figyelned. Első a driver, utána a patchmix installálás. Szóval minden zokszó nélkül működik. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Szerintem erről már ódákat is olvashatsz itt, ha megkeresed  megfelelő témát. De egyszerű a képlet. A legutolsó drivert feltelepíted, ami fent van a honlapon, és megy, mint a karikacsapás(nem a bétát). Egy dolgot kivéve..nem integrálódik a DAW-ba a Patch mix FX. Kizárólag csak a patchmixen belül tudod használni a DSP effekteket. Egy dologra kell figyelned. Első a driver, utána a patchmix installálás. Szóval minden zokszó nélkül működik. 

Oké, megvan. A sorrendet ismerem, de sajnos ettől tartottam hogy a saját DSP-effektek nem integrálódnak. Szóval ha jól értelmezem, az egyetlen megoldás a Cubase csatornáinak kiroutolása a Patchmixerre és ott tudom élvezni őket

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta dkeviczky:

Oké, megvan. A sorrendet ismerem, de sajnos ettől tartottam hogy a saját DSP-effektek nem integrálódnak. Szóval ha jól értelmezem, az egyetlen megoldás a Cubase csatornáinak kiroutolása a Patchmixerre és ott tudom élvezni őket

 

Vagy hagyod a fenébe és használsz más, sokkal jobb plugineket. Kar kinlodni vele. (szerintem) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Hobkins:

És stabil is? Nem recseg ropog? Mert nálam úgy volt...

Nekem van 1218m,és 1212m is.Évek óta fut hiba nélkül mindkettő Win7 64 bit alatt.Ugyan én Sonar X3-at használok,de akitől a tippet kaptam,hogy mit kell csinálni,Cubase-el használta.Nálam is bejött.(két dolgot kell bemásolni két különböző helyre és annyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta sajo53:

Nekem van 1218m,és 1212m is.Évek óta fut hiba nélkül mindkettő Win7 64 bit alatt.Ugyan én Sonar X3-at használok,de akitől a tippet kaptam,hogy mit kell csinálni,Cubase-el használta.Nálam is bejött.(két dolgot kell bemásolni két különböző helyre és annyi.

Tisztában vagyok vele, hogy mit hova kell bemásolni, mert évekkel ezelőtt itt én írtam le egy másik topicban :) 
D
e nekem Cubase-zal exportnál csúnyán recseg random a 1820m-mel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta sajo53:

Bocsi,nálam semmi probléma.Ezekre gondolsz?

E-MU.ZIP

VST.ZIP

Ne viccelj, no problem! És igen, ezekre a fájlokra gondolok. Mivel már nem használom az E-MU-t most nem kisérletezgetek (AVID DUET lépett a helyébe) ,de természetesen hiszek neked és tök jó, hogy nálad működik. Hátha a kollégának is menni fog. Én meg itt elriasztottam az egésztől :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Ne viccelj, no problem! És igen, ezekre a fájlokra gondolok. Mivel már nem használom az E-MU-t most nem kisérletezgetek (AVID DUET lépett a helyébe) ,de természetesen hiszek neked és tök jó, hogy nálad működik. Hátha a kollégának is menni fog. Én meg itt elriasztottam az egésztől :D 

Oké!Azóta is hálás vagyok érte,hogy ilyen szépen működik.Ha küld a srác e-mailcímet,majd próbálok segíteni neki.

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: Sunday, August 19, 2018 at 18:26 írta Hobkins:

Szerintem meg se próbáld. Bár anno én írtam le, hogy hogyan lehet megoldani WIN 7 alatt, de recseg ropog exportnál. Legalábbis nálam így volt. 

Elsőnek én is arra gondoltam, mivel nekem is van egy 1212m csak még be se szereltem, szóval hogy pont azért lenne jó ha mások is kipróbálhatnák, mert lehet pont nálad csúszott vmi keresztbe. Akitől vettem az is azt mondta, se  mi gondja nem volt vele w7 alatt miután megtuningolta eféleképp. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta djuice:

Elsőnek én is arra gondoltam, mivel nekem is van egy 1212m csak még be se szereltem, szóval hogy pont azért lenne jó ha mások is kipróbálhatnák, mert lehet pont nálad csúszott vmi keresztbe. Akitől vettem az is azt mondta, se  mi gondja nem volt vele w7 alatt miután megtuningolta eféleképp. :)

Az EMU-ról mindig azt hallouttuk hogy vkinél tökéletesen működik (max. egyszer-kétszer "bepattan"), vagy folyamatosan recseg-ropog. Nálam cubase alatt általában a template trükközése során (reload, saját effektek save-je és reload-ja stb...) működött. Cubase SX alatt még ment, a Cubase 5-öt vmiért nem szerette, pedig volt elsődleges IRQ slotban + driver reinstall is történt. Sokat hallottam olyan reneszánsz gondolatokat is, hogy az alaplapi chipset-tel nincsenek jóban. Mivel az EMU nem az az árkategória amihez terveztem gépet venni, fogtam és behánytam egy dobozba a lépcső aljába. Most ránéznék, ezért kértem tanácsot, köszi mindenkinek mindent! :) Mailt küldtem a címemmel, remélem összehozok vmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hja. Szegény EMU-kártyáknak mindig az volt a baja, hogy nagyon jó kártyák voltak, nagyon jó áron, csak éppen a driverjük volt olyan, mintha egyetlen egy lehetséges processzor-chipset-alaplap konfigurációhoz írták volna meg őket. Ha véletlenül olyan konfigja volt valakinek, olyan verziókkal, amire a t. fejlesztő megírta a drivert, akkor minden OK volt, ha meg nem, akkor sehogysem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 08. 16. at 20:33 írta Hobkins:

A legutolsó drivert feltelepíted, ami fent van a honlapon, és megy, mint a karikacsapás(nem a bétát).

 

Ekkor: 2018. 08. 21. at 11:23 írta NeoC:

Ha véletlenül olyan konfigja volt valakinek, olyan verziókkal, amire a t. fejlesztő megírta a drivert, akkor minden OK volt

Na akkor jelentem előkerült a szekrény aljából a 1212m! Még szerelem a régi gépem amibe beraknám. Holnap felteszem rá a w7 64b ultit...

Kérdezném: ezekkel telepítsem? https://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nLanguageLocale=1033&nDriverType=0#type_0

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta djuice:

 

Na akkor jelentem előkerült a szekrény aljából a 1212m! Még szerelem a régi gépem amibe beraknám. Holnap felteszem rá a w7 64b ultit...

Kérdezném: ezekkel telepítsem? https://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nLanguageLocale=1033&nDriverType=0#type_0

Ha dobsz privátban egy mail címet küldöm a tuti jó WIN7-es drivereket. 1820m-hez használom, de szerintem a 1212m-hez is ugyanaz való.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta djuice:

Nem tudom miért nem jó a fenti link, de a google most jobban megtalálta:

https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=237&prodID=15759&prodName=E-MU+1212M+PCI&CatName=E-MU+/+Creative+Professional

Ez van neked is?

Szia!

Na ez az!!!
A 2.1-es driver meg app. Az kell.
Mindenképpen először driver utána patchmix. MIkor megnéztem semmit nem mutatott, azért bátorkodtam kérni a mail címet. Ha mégsem lesz jó, írj és küldöm az enyémet. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Na ez az!!!
A 2.1-es driver meg app. Az kell.

Kicsit kaotikus az a honlap, de de lagalább van! Érdekes hogy a Creative saját keresője meg se találja az oldalt... :(

Na de a lényegre térve, megy a cucc mint a parancsolat! Szuper! :)  (eddig legalábbis)
Még jön rá az Emulator X2. A telepítő cd még a volt Xboardom óta megvan, csak épp kártya nem volt akkor még kipróbálni.
Azért a Patchmix elég elbaltázott apró kis gombokkal meg feliratokkal van ellátva itt-ott.

Vhol volt hozzá egy magyarnyelvű leírás is, majd előtűrom és felrakom ide, hogy az is meglegyen...

Na, sokáig nem is kellett keresni! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta djuice:

Kicsit kaotikus az a honlap, de de lagalább van! Érdekes hogy a Creative saját keresője meg se találja az oldalt... :(

Na de a lényegre térve, megy a cucc mint a parancsolat! Szuper! :)  (eddig legalábbis)
Még jön rá az Emulator X2. A telepítő cd még a volt Xboardom óta megvan, csak épp kártya nem volt akkor még kipróbálni.
Azért a Patchmix elég elbaltázott apró kis gombokkal meg feliratokkal van ellátva itt-ott.

Vhol volt hozzá egy magyarnyelvű leírás is, majd előtűrom és felrakom ide, hogy az is meglegyen...

Na, sokáig nem is kellett keresni! :)

 

 

Én anno a magyarnyelvű miatt cseréltem le a 0404-et 1820m-re :D Megláttam, hogy miket tud, és úgy gondoltam, hogy nekem ez kell. Még nagyon gyerekcipőben jártam akkor, a 0404 előtt egy SB Live 5.1 volt, és aztán most járok az Apollo X6-nál. Ha az ember ebbe beleszeret, akkor nincs megállás. A 1820m egy csoda volt anank idején (szerintem) ilyen jó patchmix nem sok hangkártyához van én azt gondoloim, az RME totalmix-t modnják még nagyon jónak. Nekem a retro miatt még megvan a 1820m és remélem sokáig működni fog még. Jó kártyák voltak ezek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sajnos jó eséllyel nem fog működni az Emulator X2, ugyanis a 64-bites oprendszerek alatt gond van: a CD tartalmaz egy másolásvédelmet (ha jól emlékszem, MacroVision vagy valami hasonló nevű), amit a rendszer blokkol, és emiatt nem authorizálható. Ha mégis sikerülne, írd meg, mert nekem is még van valahol egy régi X2 telepítő CD-m, amit pont emiatt dobtam félre.

Állítólag az X3-ból kiszedték a védelmet, de az nagyon hamar discontinued lett, és azóta nem hozzáférhető (pedig árulhatták volna download-only verzióban, ha már a CD úgyse kell hozzá).

Részben ezek miatt adták ki az ingyen letölthető Proteus VX verziót is helyette.

Egyébként az E-MU driverek még Windows 10 alá is felmennek, de minden egyes frissítéssel egyre kevesebb funkció marad elérhető belőlük. Pl. az ASIO drivert nem látja a legtöbb program (ez ASIO4ALL-on keresztül még áthidalható, vagy a WAVE drivert kell használni). Egy-két éve nem indul el magától a PatchMix (ez manuálisan még szintén elindítható), de a 2019-es frissítések után meg már nem találja meg a PatchMix sem a drivert (piros felkiáltójellel azt jelzi, hogy "nincs hardver"). Szóval ott már vége. W7 alatt viszont elviekben semmi gond.

Vicces ugyanakkor, hogy az SB Live még mindig kiválóan használható Windows 10 alatt, az orosz kX driverrel, sőt, még külön Gameport driver hekkelést is lehet hozzá találni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 órája írta Isten Nyila:

Egyébként az E-MU driverek még Windows 10 alá is felmennek, de minden egyes frissítéssel egyre kevesebb funkció marad elérhető belőlük.

Még találtam egy 2.3-as béta drivert is!!!

http://web.archive.org/web/20120503113900if_/http://connect.creativelabs.com/emu/Files/EmuPMX_PCDrv_US_2_30_00_BETA.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 18. at 2:31 írta Isten Nyila:

Sajnos jó eséllyel nem fog működni

Hát beszarás, de most bekapcsolom a gépet és már nincs hang a kártyán. Azt mondja a rendszer hogy vmi más program használja az eszközt de mi???
Elindítottam a Proteus VX-t és abban szól egyedül a kari semmi másban és már nem ad hangot böngészőnek se pl. youtube stb. oldalaknál. Kurva nagy szívás ez a hardver, mert mellette semmilyen más hangkártya sem látszik vagy működik most már a rendszereben úgyhogy lehet hogy repül a fenébe... az egész nem ér ennyi kínlódást!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...