Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Behringer UMC404HD


szabado

Kérdés

Használta már valaki a Behringer UMC404HD hangkártyát színpadon? Az az igazság, hogy sok jó véleményt olvastam róla és elgondolkodtatott annak ellenére, hogy eddig szkeptikus voltam a márkával kapcsolatban. Viszont csábít az ára, az XLR kimenetek... Élő koncerteken használnám, ahol seq sávokat és néhány VST -t vezérelnék + a bemenetekre ráküldeném a 2 hardver szintimet is, így a keverő funkció is megoldott lenne. + a független fejes kimenet takk jel a dobosnak. Szerintetek? :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szia!

Nekem Behringer UMC204HD-m van, pár hónapja vettem. Megbízható, stabil jószágnak tűnik, latencyben is jó. Nekem is fenntartásaim voltak a márkával, de ez meggyőzött, gondolom az UMC404HD is teljesen hasonló ilyen szempontból. Hogy élőben mennyire lesz stabil az mondjuk a gépen is múlik, de az általad leírt setuphoz nagyon hasonlót (a hardver bemenet kivételével) egy kommersz USB hangkártya is igazából elvitte nekem. Szóval nem gondolom hogy problémás lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta klondyke:

Szia!

Nekem Behringer UMC204HD-m van, pár hónapja vettem. Megbízható, stabil jószágnak tűnik, latencyben is jó. Nekem is fenntartásaim voltak a márkával, de ez meggyőzött, gondolom az UMC404HD is teljesen hasonló ilyen szempontból. Hogy élőben mennyire lesz stabil az mondjuk a gépen is múlik, de az általad leírt setuphoz nagyon hasonlót (a hardver bemenet kivételével) egy kommersz USB hangkártya is igazából elvitte nekem. Szóval nem gondolom hogy problémás lenne.

Köszi a véleményt! Egy Macbook Air lenne a gép hozzá, és tudom, nagy igényekhez nagy kártya illene, de sajnos szűkös a keret.. :) Ezért nézegetem ezt a kategóriát

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 12. at 12:06 írta KraD:

H!

A 204-esrol olyan pozitiv kritikat olvastam... valoban szakerto tollabol, hogy csak pislogtam a minosegi parametereken.
nyugodtan vedd meg nem fogod megbannni...

Megjött a 404-es...Hááááát....este kipróbáltam és a pofám leszakadt :D A legjobb kütyü, ami eddig a kezeim közé került. Pedig volt mindenféle Scarlett, Forte, Steinberg...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta szabado:

Megjött a 404-es...Hááááát....este kipróbáltam és a pofám leszakadt :D A legjobb kütyü, ami eddig a kezeim közé került. Pedig volt mindenféle Scarlett, Forte, Steinberg...

Sejtettem, hogy igy lesz , bar en meg nem talalkoztam vele szemelyesen igy a hasonlitasi alapot sem tudhatom amit emlitesz.
De a tesztek magukert beszelnek:
egyebkent itt egy specko forum ahol kivesezik a parametereket...
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/budget-dac-review-behringer-umc204hd.1658/

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 15. at 13:36 írta NeoC:

Én is vettem egy "lótifuti" célokra való 204HD-t a közelmúltban a beépített RME-szett mellé, és valóban teljesen korrekt cucc, még az RME-vel összehallgatva is. Pedig legalább 30x-os árliga-különbségben tolják....

Szia! Megkérdezhetem, hogy az RME-vel összehallgatva mennyire drámai a hangminőség különbség? Nyilván, más konverterekkel játszanak. Mert én is tervezek színpadra vst-zni vásárlást, de ha hangminőségben nincs akkora különbség, akkor inkább másra ruházok be, mint egy babyface-be :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 15. at 13:36 írta NeoC:

Én is vettem egy "lótifuti" célokra való 204HD-t a közelmúltban a beépített RME-szett mellé, és valóban teljesen korrekt cucc, még az RME-vel összehallgatva is. Pedig legalább 30x-os árliga-különbségben tolják....

Ezek a kártyák fém vagy müa burkolatúak amúgy?

Ja! Vki megcsinálná vele ezt a tesztet?

https://www.menemszol.hu/topic/4659-hangkártya-tesztelés/#comment-56797

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta djuice:

Ezek a kártyák fém vagy müa burkolatúak amúgy?

Ja! Vki megcsinálná vele ezt a tesztet?

https://www.menemszol.hu/topic/4659-hangkártya-tesztelés/#comment-56797

Fém, és elég masszív darab. Ez egyébként valamelyik Steinberg (?) kártyának a Behringer "verziója". Midas előfokokkal. Szinpadra bátran kivinném, nem ezen fog múlni ott a dolog. Ha a gép+USB protokoll+hangkártya rendszer kissé bizonytalanabb mindenkori működését, és az így mindenképpen jelen lévő valamennyi latencyt (ez se a Behringeren múlik) elviseli a produkció, akkor bátran. (Bár, ha laptop+ez a szett, akkor még az áram parák is kisebbek élőben, mert a laptop az akkujával azért elsimít ezt-azt, ha nem is mindent.)

Macen használom. Megvesz, kicsomagol, USB kábel rádug, core-audióban beállít mint hangforrás. Ennyi, talán két percig se tartott, a kicsomagolással együtt. Azóta megy, röccenés nélkül, pedig ez már lassan egy éve volt. A jóval bonyolultabb kezelésű RME-szettet gyakran be se kapcsolom, mert ez annyival egyszerűbb, és nincs (számomra) érzékelhető hangminőség-különbség a kettő között. Ami van, az meg nem a két cuccon múlik, hanem azon, hogy az RME-hez tartoznak (nálam) professzionális vas channel-stripek, amikkel nyilván (picivel) jobb eredmény érhető el, mint a kopasz Behringerrel, de egyrészt nem annyival, amennyivel körülményesebb a "nagy rendszert" pikk-pakk kezelni, másrészt nem annyival, amekkora szumma árkülönbség van a kettő között. (30e/1M...) És ami van, az se az RME/Behringer különbségen múlik.

Ez részben Pixlat kollégának is ment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Két érv a Behringer javára. 1: ár arány 1/10. 2: a színpad. Érzékelhető különbség? Ha átküldenél valamit, azt stúdió körülmények között vagy érzékelnénk, vagy nem. Viszont a mai vándorló (bér)PA rendszerek élvezeti értéke katasztrófa, szörnyű, borzalmas, kritikán aluli stb. Nem a cuccal van baj... Erről egy esszét simán lehetne írni.

Nekem is van UMC204HD. Tök jó a laptop mellé a hátiba. Korrekt be/ki plusz midi. A füles felé 50% poti állás már nekem sok. Nem dicsérem agyon, mert a potik recsegnek, de beállítod, oszt megy.

(A kért tesztet hamarosan megcsinálom vele.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta djuice:

Na az nem nagyon frankó!
Akkor nagyon még home felhasználásra sem oké csak fellépésre rugdosni, ütni-vágni?

Nekem nem recsegnek....

egyebkent ez meg egy (-) a Behringernek. Olyan iszonyatos tomegtermelesben keszul, hogy atcsusznak hibas peldanyok is. Regebben tobb, manapsag kevesebb, de azert meg mindig. Ez egyben a szekondhend piacat is a nulla fele iranyitja, mert ezekbol igazabol lezsirozott, dobozos gyarit szabad csak venni, amit szo nelkul cserelnek, ha eppen egy “rosszat” fogtunk ki. De az arszintje is a gyari uj vasarlasa fele van belove, meg a szervizelesi lehetosegek is. (Marmint azok hianya) Egy 30ezres (egyebkent kivalo) hangkartyanal nem nezeget az ember 20-ert hasznaltat, es nem kajtat szerviz utan, ha elfarad. Megy, ameddig megy, aztan jon az uj. Tipikus fogyasztoi-tarsadalom termek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Értelmetlen a versenyeztetés, mert nem azonos ligában játszanak. Itt max ár/értékről beszélhetünk. Vagy talán arról sem. Na de hogy a színpadon Behringer szól, vagy RME, azt a közönség hallani/tudni fogja? Szerintem tuti nem. (Ha érdekli egyáltalán.)

Érdemes nem kapkodni, mert az Apollo X miatt jönnek majd az aprón a lecserélt Twin-ek.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta wolf:

Érdemes nem kapkodni, mert az Apollo X miatt jönnek majd az aprón a lecserélt Twin-ek.

Nekem még az Arrow is szimpi lehetne, de vhogy a midit lehagyják róluk mindig... Mondjuk lehet, pont csak midire ASIO hardvernek tök elég a Beri is, akinek nem kellenek Apollo konverterek meg előfokok elsődlegesen. De a röhej az lenne, ha nemsokára a Beri azokat is másolni kezdené ⅓ áron! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...