Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Fantom táp


Tevebob

Kérdés

Heló!

A Line6 POD Studio UX1-es hangkártyám alapból nem rendelkezik fantom táp ellátással, azonban beszerzés alatt van egy kondenzátor mikrofon, amit egyelőre ezzel szeretnék felvételre használni (később majd cserélem a hangkarit egy jobbra). Szerintetek egy olcsóbb 5-10 ezer ft-os 1 csatornás fantom táp doboz megoldaná a problémát? Nem teljesen értem a fantom tápnak a működési elvét, ugye nem tenne kárt az UX1-ben? Illetve a hangminőségen ronthat-e ez valamit? Bocs a hülye kérdésekért, még elég friss vagyok a recordingban... :)

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szerintetek egy olcsóbb 5-10 ezer ft-os 1 csatornás fantom táp doboz megoldaná a problémát?

Meg.

Nem teljesen értem a fantom tápnak a működési elvét, ugye nem tenne kárt az UX1-ben?

nem

Illetve a hangminőségen ronthat-e ez valamit?

nem

Link to comment
Share on other sites

Üdv,

Egy amatőr és buta kérdés:

Került hozzám egy Audio Technica AT2020 kondenzátor miksi, előhalásztam egy mikrofon kábelt, XLR bele a miksibe, majd a TRS-nek hitt TS kábel bele a focusrite saffire pro 24-be, majd rá a fantomtáp....

Persze nem szól, de nem rontottam el így el a mikrofont? mert ugye a TS-nél az 1-es 3-mas vezeték össze van kötve....

Holnap lecserélem a TS-t is egy XLR-re, de addig sem hagy nyugodni a gondolat hogy lehet elrontottam...

Szerintetek lett valami baja a miksinek?

help!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...