Jump to content
Ménemszól.hu

Elektron Model:Samples


bart42

Recommended Posts

2 órája írta draco draconis:

Az Elektron Model 100.000 forintért lenne oké, de akkor is nagyon cél limitált eszköz. Mondjuk egy új Arturia analóg dobgép mellett én nem gondolkoznék melyiket vegyem...

Elektront nem veszek, azt kapom.. az Arturia Drumbrute "feelingje" meg nem hiányzik, a Rytm mellett nekem nagyon limitált...:(

Link to comment
Share on other sites

A BS II-n a 12 db/oct és 24 db/oct filterek közötti kapcsolással már rögtön másféle soundot kapok. Fura mód az Acid szűrő parasztvakítás rajta, mert ugyanaz mint a 24dB/oct csak kevesebb resonance értékkel. 

Ezt egy DSI alapszinti - amiben a REV2 is benne van Mopho, Tetra etc - nem mondatja el magáról. Alig ismertem fel hogy épp melyik szűrő ment. 

De az Elektron háromféle LP filtere is ég és föld szerencsére. 

Na szóval, bár azt gondoltam hogy az első (második? ) félmodulárom a Neutron lesz, de hallgatgattam, hallgatgattam és egyszerűen értelmetlen a BS II mellé. 

DAW-ban váltogatni lehet milisec alatt a patchet össze-vissza, erre nem képes a Neutron és eléggé újszerű hangzást lehet pusztán ezzel elérni. 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta devon:

Elektront nem veszek, azt kapom.. az Arturia Drumbrute "feelingje" meg nem hiányzik, a Rytm mellett nekem nagyon limitált...:(

A DrumBrute más tészta, EDM-re alkalmatlan, inkább amolyan Jarre féle kattogásra jó. 

A Rytm meg majd mindenre jó, habár van egy két sound - Vermona és MFB - amit nem tudok megcsinálni vele. 

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A BS II-n a 12 db/oct és 24 db/oct filterek közötti kapcsolással már rögtön másféle soundot kapok. Fura mód az Acid szűrő parasztvakítás rajta, mert ugyanaz mint a 24dB/oct csak kevesebb resonance értékkel. 

Ezt egy DSI alapszinti - amiben a REV2 is benne van Mopho, Tetra etc - nem mondatja el magáról. Alig ismertem fel hogy épp melyik szűrő ment. 

De az Elektron háromféle LP filtere is ég és föld szerencsére. 

Na szóval, bár azt gondoltam hogy az első (második? ) félmodulárom a Neutron lesz, de hallgatgattam, hallgatgattam és egyszerűen értelmetlen a BS II mellé. 

DAW-ban váltogatni lehet milisec alatt a patchet össze-vissza, erre nem képes a Neutron és eléggé újszerű hangzást lehet pusztán ezzel elérni. 

Igen a BS2 hihetetlen profin kezeli a midi messageseket..:)

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta devon:

Rendeltem egy Neutront...k.rva sokat késett,erre rábeszéltek egy Bodel D-re.. vidd el ezt, aztán ha megjön a Neutron szólunk..hazavittem ráröffentettem, majdnem meglepett..aztán szétcsavaroztam, eurorack-be betesz...eltūnt..k.rvára legyengült, a filtere már nem azt csinálta mint amikor a skiffbe volt, az ereje elfogyott..plusz, ha bárhol megbontottad a huzalozást, akkor minden leválasztódott a körrōl..he?

Biztos te is gondoltál már erre, de szerintem a racked tápellátása bizonyult kevésnek a behringerhez. Sokan építették már be rackbe és ilyesmiről sehol nem olvastam.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Biztos te is gondoltál már erre, de szerintem a racked tápellátása bizonyult kevésnek a behringerhez. Sokan építették már be rackbe és ilyesmiről sehol nem olvastam.

nem, 2.5A a psu, és nem volt mellette csak egy Mother32 (700 mAh)..ennél többet adapterrõl sem kapott, szerintem pusztán arról van szó, hogy olyan területre tévedtek (eurorack) amiben szembetalálkoztak egy-két újabb tényezõvel..ezt gondolom azért is amit írtam nemrég, hogy ha envelopnak küldtél egy gate-et, akkor a filter envelop is kérte a gate-et..vagy a cv-t..és így a filter env. poti totál funkciótlanul forgott körbe, mindenféle funkcioó nélkül..furi..azért a legtöbb semimodularnál nincs ez..(ami beépíthetõ)..:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
2 órája írta DutchFlowers:

... valaszoltad egy 2019-es hozzaszolasra...

Most.

2023-ban.

Csak nem volt egy kis ivaszat? ;)

Hát legalábbis nem nálam, hanem ennél a skizofrén kisköcsögnél. 😬🤣

Azóta gyűjti magában a szart, lásd az apróhirdetés rovat! 😉 Több nikjével egyszerre (ő maga írta nekem fenyegetve) jelöl be apróhirdetésben neki tetsző illetve nem tetsző hirdetéseket, erőből egyedül akar formálni. De most lebukott. 

Habár úgy tűnik a fő nickjét a magas pontszáma miatt most félti, és az egyéb noname hitelességű klónjait meri csak előhúzni. 

De gondolj bele a kisköcsögje fenyegetőzik, meg ilyenek. 

Szerinted milyen élőlény lehet ez? Olyan tejtárolásra alkalmas füles edény inkább, akit zárt helyeken, illusztris társaságban mindenki húzogat. 🤭

És ilyen síkosító nick nevei vannak, mint wax83 és nedves... Szóval a kisköcsög név adta magát nekem, ő választotta. 🤣🤣🤣

Persze van más is. De mellé buta és sötét mint az éjszaka. 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Mi a valószínűbb, hogy wax83 több álnévvel zaklat vagy hogy több embert is zavar, hogy pofátlanul pár óránként kirakod ugyanazt a hirdetést? :)

Elhiszem hogy zavar, engem is zavart, azért látod. Most még bocsánatosnak tartom a pofátlan dolgot, de utána inkább ne állj be a megzavart agyú bégető birkák közé, légy okos ... :) Csak egy hirdetés, tudni fogod miért van ott, lépj tovább. Hülye mágnesnek van ott. Szépen a hülyék egy helyre kerülnek. Tőlük szerintem ne vásárolj, meg ilyenek. De a te dolgot. Az a hirdetés pont oda való, jelzi hogy kik milyenek. ;)

És szerinted mi a valószínűbb? Hogy kedves nedves vakszikanyóchárom maga írja meg hogy több nickkel tenorizál (mert basszus hangja az biztos hogy nincs :D), és még mellé fenyegetőzik is, vagy hogy több embert zavar hogy időnként kint van a hirdetés?

Hm?

Tudod a valóság érdekes állatfajta, többféle "igazság" is szépen elvan egymás mellett.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

Hogy megörültem, hogy újra felpörgött a Model:Samples topik, erre kiderül, hogy valaki pár 4 évvel ezelőtti bejegyzéssel veszekszik :(

Értem Draco, hogy valakivel van valamiféle afférod, valamikorról, nagyon szomorú és nagyon sajnálom... De ebből per pillanat annyi látszik, hogy az egész Ménemszólt elárasztod, beleértve az aprót is, úgy hogy konkrétan Te egymagad veszekszel valami fantommal.

Szóval úgy gondolom hogy ez a Te gondod és nem a miénk, akikre minden nap ráerőlteted. Sőt igazából napjában többször.

Model:Samples-ről valaki?

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Hogy megörültem, hogy újra felpörgött a Model:Samples topik, erre kiderül, hogy valaki pár 4 évvel ezelőtti bejegyzéssel veszekszik :(

Értem Draco, hogy valakivel van valamiféle afférod, valamikorról, nagyon szomorú és nagyon sajnálom... De ebből per pillanat annyi látszik, hogy az egész Ménemszólt elárasztod, beleértve az aprót is, úgy hogy konkrétan Te egymagad veszekszel valami fantommal.

Szóval úgy gondolom hogy ez a Te gondod és nem a miénk, akikre minden nap ráerőlteted. Sőt igazából napjában többször.

Model:Samples-ről valaki?

Ne aggódj többet nem írok (ide :D), de egy darabig kint lesz a hirdetés, egy darab, kerüld ki, meg azokat az arcokat is akik oda kerülnek, de mondom a te dolgod.

Nem tudom észrevetted -e,  olyan senki által nem ismert nickek vannak ott jobbára. De páran amúgy elnézést kértek privátban (ők nincsenek ott), van aki még drukkol is, mert ez a majom nem csak nekem okozott ám gondot.
Gondolj bele, majd te is hirdetsz, és jön ez a kisköcsög, és a kamunickjeivel együtt fog téged "ítélgetni", te meg nem fogod érteni...

Szar hirdetés rovat, szar embereket bevonz.

És sajnálom, ha ezeket írod, mert ezt a fasztarisznyát csak bátorítod vele. Amúgy gondolj bele, ez az "affér" több mint négy éves, ez a zavarodott skizo azóta gyűjti magában a szart és eleveníti fel. Én nem tudom másokkal pontosan mit csinált, de nem vagyok egyedül. Másokkal is csinálja vagy csinálta ezt.

Sőt, örülj neki, mert rám használják el a véges reakció lehetőségüket és pölö nem rád meg másokra. Én az ilyen hülyéket hidd el szépen kezelgetem... Dőlj hátra, élvezd a műsort. :D:D 

Szerkesztette draco draconis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta draco draconis:

És sajnálom, ha ezeket írod, mert ezt a fasztarisznyát csak bátorítod vele. Amúgy gondolj bele, ez az "affér" több mint négy éves, ez a zavarodott skizo azóta gyűjti magában a szart és eleveníti fel. Én nem tudom másokkal pontosan mit csinált, de nem vagyok egyedül. Másokkal is csinálja vagy csinálta ezt.

Sőt, örülj neki, mert rám használják el a véges reakció lehetőségüket és pölö nem rád meg másokra. Én az ilyen hülyéket hidd el szépen kezelgetem...

Oké, értem. Tényleg sajnálom és roppant szomorúnak találom, hogy bármerre fordul az ember a világban, mindenhol előkerül az élet árnyékos oldala. De mint említettem, az egész fórumon csak annyi jön le ebből, hogy Te írogatsz a nagy semmibe. Az ellenfeled sehol sincs, senki nem látja hogy mit ír neked, senki nem tudja hogy miről van szó... szóval veszekedsz itt egyedül.

Javaslom készítsetek egy topikot ami erről az illetőről, vagy inkább jelenségről szól, és mindenki, aki áldozatul esett már neki, írja le a saját verzióját. Osszátok meg a tapasztalataitokat, fogalmazzátok meg az intelmeiteket stb. stb. Annak úgy van eleje, meg háta. A többi értelmes topikot (beleértve az aprót) meg hagyjátok békén. Szerintem.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...