Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen erősítő/hangkártya kell 2 db M-Audio BX8 D3 stúdió monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Nemrég vettem 2 db a címben említett hangfal párost, és háát nem úgy szól, ahogy elvártam, pedig aktív hangfalak, tehát beépített erősítőkkel rendelkeznek, ráadásul 2x150 W, aminek nem kéne gyengén szólni egy 4x4-es szobában. Háromszög alakban raktam el őket egy asztalon, és mindkettő felém néz, ahogy a leírási útmutatóban van. Jah és nem vettem hozzá hangkártyát, mert az még + 70 euró lett volna, lehet ez a baj, mert igy egy jack-dupla male xlr kábellal kötöttem a PC-hez (mivel búgnak kicsit, lehet földhurok is van). Tehát nincs ereje, hangosnak hangos, viszont no basszus. Hogy lehet ezt orvosolni? Hogy dübörögjön a basszus, és rengjenek az ablakok? :D

20191003_114030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

[Szarkazmus ON]

Most jöttem rá, hogy biztos az RCA-XLR kábel minősége miatt nem működött az eredeti megoldásod. Bezzeg, ha ezt rendelted volna, akkor TUt[n]IRA (annyit t-vel írva, amennyibe kerül) működött volna:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/audioquest-wind-rca-xlr-kabel-3-m

(Több, mint 1 misi!)

[Szarkazmus OFF]

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kacsa audio XD már ez önmagában szarkazmus :D

Ám visszatérve a subokra, választottam egyet, a Mackie MRS10-et, ez 339 euró, nagyon sok, de ennyit még adnák a jó hangzásért. Viszont tudnom kell feltétlenül, hogy tényleg jelentősen növelni fogja-e a mélyhangzást. Mert vki írta korábban hogy az akusztika rossz, tehát rosszul vannak elhelyezve a hangfalak, és ha vennék subot, az még tovább rontana a helyzeten...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem így írtam. Ha a basszusok erejének változása attól függ, hogy épp hol ülsz a szobában, azért elsősorban a szoba (nem kezelt) akusztikája a felelős. Persze az sem nem mindegy, hogy hol vannak elhelyezve a hangfalak. Nem egyszerű dolog ez, de lehet kezelni, sőt indokolt is, főleg súlyos esetben.

Sub. Ezt sem jól értetted. Nem az ront a helyzeten, hogy veszel egyet, hanem az, ha azt nem megfelelően installálod. (Nincs veled egy vonalban, asszimmetrikus az elrendezés vagy a szoba, hangerő beállítás stb.)

Itt senki nem beszél rá arra, hogy vegyél, és arra sem, hogy ne. Véleményt írunk.

Neked BX8-asod van. Ezek a 8-asak általában kb 40Hz-ig lemennek. (Nem kell minden adatlapot elhinni, sőt nézni se.) Ezeket a sub-okat valójában a kisebbekhez találták ki. Mert ekkora szobákhoz általában elég lenne például egy BX5 is. Na ahhoz indokolt lehet egy sub, mert a 4-5 collosoknak tényleg hiányzik az alja, és ha ellenőrizni kell, nem árt ha halljuk, mi van.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na akkor leírom végre hogy hova is tettem a hangfalakat mert tényleg nem írtam eddig: az asztalomra, a monitor mellé egyet-egyet, és kissé felém vannak fordítva, hogy a led fény rám világítson háromszöget alkotva, ahogy az instrukciókban írták. A szobámról pedig van rajz az első oldalon hogy jobban el lehessen képzelni

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A kívánt konfigurációhoz 2 db plusz balanced kábelre lesz szükséged (ha nem lenne). Szerencséd, hogy bármelyik jó, azaz XLR->XLR, TRS->TRS, TRS->XLR, XLR->TRS. Az egyik variációt persze kiüti a már meglévő most használt kábeled. Bekötése logikus, a hangolása már több odafigyelést igényel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ne parázz már... ha meglesz a cucc, a mostani kábelt, ami most a BX8-ba megy, átdugod a Mackie-be (Inputs). Innen pedig (Outputs) tovább mész a két új kábellel a BX8-ba. Itt helyesbítek: a négyből innen bármelyik típus jó...

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 órája írta raveride:

tehát ezek szerint hozzá kell kötni a hangkártyához is, de hogy? 2 outputja van, az meg a 2 hangfalé

Ahogy írta @wolf, csak hogy egyértelmű legyen: Hangkártyából kötöd a mélynyomó bemenetére. A mélynyomó leválasztja magának azt a mélyet (frequenciát), amelyiket akarja (meg amileyiket beállítod a hátulján), aztán a többit átküldi a BX8-ba, amelyet pedig a mélynyomó Outputjával kell összekötnöd.

Szóval most kihúzod a két kábelt a BX8-ból, majd bedugod a Macike MRS10 Inputjába a megfelelő aljzatba, és a Mackie Outputját összekötöd a BX8-cal. Ha van TRS jack -TRS jack, akkor azzal, ha van TRS-Jack-XLR papa, akkor azzal, vagy ha van XLR-XLR kábeled akkor azzal. Azt is lehet egyébként, hogy az egyik hangfalat a Mackiból BX8-cal mondjuk TRS jack - TRS jack kábellel kötöd össze, a másikat meg mondjuk XLR - XLR kábelle mert épp mindekttőből mondjuk csak 1 kábeled volt.
Persze amúgy lehet csak TS jack - TS jack kábelt is használni, viszont ha már idáig felépítetted a rendszert szimmetrikusan, ez utóbbival biztos nem xarnám el helyedben a végét.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 10. 08. at 20:04 írta wolf:

Akkor elárulom: nekem most egy BX8 Carbon van. Már nem kapható. Rendes kábellel. A BX8 50%-ra van állítva, és még így sem tudom a hangerőt feltekerni, mert akkorát szól. Nem mindegy, mi van alatta, ha az asztalon van. Én szivaccsal oldottam meg. Nélküle dübörgött. Így jó. És igen, ezen hallgatok zenét is. Elégedett vagyok vele.

Ha már hangkártya: sokszor meglepődök, hogy az Audient mindig kimarad egy felsorolásból. Pedig nem olyan rossz név az.

Az a kábel akkor is gyanús. Tuti rosszul van bekötve. Ha a kis jack nincs bedugva, és az ujjaddal a végéhez érsz (máshoz nem), zúgni kellene a bal oldalnak. A középsőhöz pedig a jobbnak. Mi az, hogy a pc szól, a mobil meg nem? Oké, illesztetlen, de akkor is... mindegy.

Szia! Audient ID4 és Roland Rubix22 közül melyik, csak a lejátszás hangminősége a lényeges számomra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amelyik szimpatikusabb számodra. Ezek árban hasonlók. (Audient max 96 kHz.)

Szerintem lenne rá lehetőség, hogy bemész a Hit Space-ba, és saját zenéddel meghallgatod őket, aztán döntesz. Kapkodni nem szabad. De ha ott "hallod", hogy neked melyik a jobb, máris megkaptad a választ erre a kérdésre.

(Én az Audient-et vinném.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...