Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen erősítő/hangkártya kell 2 db M-Audio BX8 D3 stúdió monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Nemrég vettem 2 db a címben említett hangfal párost, és háát nem úgy szól, ahogy elvártam, pedig aktív hangfalak, tehát beépített erősítőkkel rendelkeznek, ráadásul 2x150 W, aminek nem kéne gyengén szólni egy 4x4-es szobában. Háromszög alakban raktam el őket egy asztalon, és mindkettő felém néz, ahogy a leírási útmutatóban van. Jah és nem vettem hozzá hangkártyát, mert az még + 70 euró lett volna, lehet ez a baj, mert igy egy jack-dupla male xlr kábellal kötöttem a PC-hez (mivel búgnak kicsit, lehet földhurok is van). Tehát nincs ereje, hangosnak hangos, viszont no basszus. Hogy lehet ezt orvosolni? Hogy dübörögjön a basszus, és rengjenek az ablakok? :D

20191003_114030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Érdekes hogy a gyártó honlapján sem taglalják ezt. Ha ragaszkodunk a szimmetriához, akkor mást kártyát célszerű választani. (Pl. Gen3-at.)

Megj.: Klotz TS-TS kábellel nálam a BX8 tökéletesen megy, bármilyen kártyába dugom. Több is van. Ez azért derült ki, mert véletlenül történt.  :-)

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta idioty:

Jajj, most olvasom. Nem tudtam, hogy a 2gen-nek nem jack a kimenete, én is már csak a 3.gent látom. Viszont akkor nem lesz jó a hangkártya!!! AZ RCA szintén nem szimmetrikus, tehát nem vagy előrébb, mint a számítógéped saját hangkártyája. Viszont lehet jobb, ha utána jársz, hogy a 3. gen-nek szimmterikus-e a kimenete vagy sem, mert amikor néztem én nem láttam külön a specifikációban ezt. Szóval mindenképpen kérdezz rá akármit veszel, hogy szimmetrikus-e vagy sem a kimenete!!!

megnéztem mind a kettőnek a manual-ját, és ott olyanokat írnak az output-hoz hogy balanced (Trs/xlr) vagy unbalanced (TS/rca). Tehát ez lenne a szimmetrikus/asszimetrikus?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta wolf:

Érdekes hogy a gyártó honlapján sem taglalják ezt. Ha ragaszkodunk a szimmetriához, akkor mást kártyát célszerű választani. (Pl. Gen3-at.)

Megj.: Klotz TS-TS kábellel nálam a BX8 tökéletesen megy, bármilyen kártyába dugom. Több is van. Ez azért derült ki, mert véletlenül történt.  🙂

tehát mono kábellal. próbáltad sztereóval is hogy van-e különbség? jah és azért bármibe nem dughatod, pl: Focusrite solo 2nd generation, mert nincs olyan output-ja...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta raveride:

hallod még rákeresni sem lehet arra hogy focusrite scarlett solo symmetric output, mintha nem is létezne ez a kifejezés...

Igen, mikor szóba került, akkor én is kerestem, de nem találtam én sem semmit sem. Azt hittem ennek sikerült utána nézned a 2.gen esetében.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az a gond, hogy már meg van rendelve, ma hozták volna ki a Scarlett Solo 2nd generationt meg a 2 trs kábelt, viszont kitoltam a határidőt október 21-re. Írtam facebookon a muziker-nek hogy cseréljék ki 3rd generation-re, de eddig nem válaszoltak. Szerintetek kicserélik igy? Vagy meg kell várnom míg megjön a rendelés aztán visszaküldeni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta raveride:

Az a gond, hogy már meg van rendelve, ma hozták volna ki a Scarlett Solo 2nd generationt meg a 2 trs kábelt, viszont kitoltam a határidőt október 21-re. Írtam facebookon a muziker-nek hogy cseréljék ki 3rd generation-re, de eddig nem válaszoltak. Szerintetek kicserélik igy? Vagy meg kell várnom míg megjön a rendelés aztán visszaküldeni?

Ez jó kérdés, de mivel online rendeled, így elvileg 14 napig visszaküldheted.
Végre találtam egy oldalt, ahol írják, hogy TRS (balanced) a kimenete, remélem tényleg így is van: https://www.sweetwater.com/store/detail/ScarlettSoloG3--focusrite-scarlett-solo-3rd-gen-usb-audio-interface

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 10. 14. at 18:55 írta idioty:

Ez jó kérdés, de mivel online rendeled, így elvileg 14 napig visszaküldheted.
Végre találtam egy oldalt, ahol írják, hogy TRS (balanced) a kimenete, remélem tényleg így is van: https://www.sweetwater.com/store/detail/ScarlettSoloG3--focusrite-scarlett-solo-3rd-gen-usb-audio-interface

mért törted magad, hisz a manuáljában is benne van, hogy trs balanced és ts unbalanced...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na aki még itt  van, annak szólok, hogy megérkezett a Focusrite Solo 3rd generation, és ki is próbáltam! :)

Tényleg jobb lett tőle, még mindig nem az igazi, de már sokkal jobb mint volt (ha felállok a székből, és a szoba másik pontjaiba megyek, tényleg hallani jó mély basszusokat)

20191023_171338.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gain: bemenetek hangereje 1. mikrofon 2. gitár... Air: az ISA ONE karakterét próbálja modellezni... 48V: kondi mikrofonokhoz szükséges... Direct monitor: felénekléshez együtt hallod a bemenetet + DAW-ot

A basszusok változását a szoba nem kezelt akusztikája okozza (állóhullám). Ezen a legolcsóbban a pozíciók kísérletezésével lehet javítani. Ahol Te "jó mély basszust" hallasz, az a basszus biztos, hogy sok. (Tegyük fel, hogy nincs a láncban EQ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bocsi, én a kérdésre válaszoltam.

18 órája írta raveride:

lehet-e fokozni a basszus teljesítményt

Igen, lehet!  :-)

A témaindító kérdésedre válaszolva pedig: a fenti (passzív) hangfallal igenis lehetett anno ablakokat törni, pl fogadásból.  :-)  És nem kell hozzá 100 watt...

Anno, mikor még nem voltak a mai aktív hangfalak, mi ilyen és hasonló "ládákat" gyártottunk, hogy legyen hangerő a bulikhoz. Itt a lényeg a hatásfok. (Exponenciális tölcsér.) A magasakkal nem volt ennyi gond, fillérekért lehetett kapni "piezo" tölcséreket. (Na az olyan is volt.)

Szabadszálláson emlékeim szerint, amikor még ment a "Disco", 4 ilyen volt a sarkokban:

fane15-2.jpg

Jó néha visszaemlékezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta wolf:

Bocsi, én a kérdésre válaszoltam.

Igen, lehet!  :-)

A témaindító kérdésedre válaszolva pedig: a fenti (passzív) hangfallal igenis lehetett anno ablakokat törni, pl fogadásból.  :-)  És nem kell hozzá 100 watt...

Anno, mikor még nem voltak a mai aktív hangfalak, mi ilyen és hasonló "ládákat" gyártottunk, hogy legyen hangerő a bulikhoz. Itt a lényeg a hatásfok. (Exponenciális tölcsér.) A magasakkal nem volt ennyi gond, fillérekért lehetett kapni "piezo" tölcséreket. (Na az olyan is volt.)

Szabadszálláson emlékeim szerint, amikor még ment a "Disco", 4 ilyen volt a sarkokban:

fane15-2.jpg

Jó néha visszaemlékezni.

Régi szép idők.. Rutse :) Diszkók alja általában ez volt :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta raveride:

Na üdv megint! Találtam valamit, ami a hiba (basszus hiánya) egyik oka lehet: olvastam, hogy az új hangfalakat be kell járatni, mert akkor nem úgy szól ahogy kéne, és nem pár napról van szó, hanem hónapokról...

Ez szerintetek sokat segítene rajta?

Minimálisan fog változni a hangkép a hónapok alatt, ami neked fel sem fog tűnni mert folyamatosan hallgatod. A szobád akusztikájának kezelésével lehet a legtöbbet javítani a (jelenlegi) helyzeten. A beírásaid alapján egyébként szerintem neked simán csak egy sub ládára lenne szükséged a monitorok mellé.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 órája írta Brevis:

Minimálisan fog változni a hangkép a hónapok alatt, ami neked fel sem fog tűnni mert folyamatosan hallgatod. A szobád akusztikájának kezelésével lehet a legtöbbet javítani a (jelenlegi) helyzeten. A beírásaid alapján egyébként szerintem neked simán csak egy sub ládára lenne szükséged a monitorok mellé.

subwoofer-re gondolsz? azt lehet aktív hangfalakhoz csatlakoztatni egyáltalán? mivel aktiv, tehát van benne mélysugárzó (is)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Inkább hagyjuk, mert viccből tettem be, továbbá nem igazán szobába való megoldásról beszélünk. De tény, hogy nagyot lehet vele alkotni pl színházteremben vagy nagyobb klubokban, vagy a szabadban.

Ekkor: 2019. 11. 06. at 21:55 írta raveride:

mivel aktiv, tehát van benne mélysugárzó (is)

Helyesen: van benne "erősítő" (is).

Brevis javaslata jónak tűnik, valóban egy sub-ra lehet szükséged. Nem gondoltuk, hogy ennyire extrém igény fog felmerülni a basszussal kapcsolatban. (Vagy annyira rossz lehet az akusztika?)

Ha szétnézel a piacon, ez a megoldás egy bő 100-asba fog kerülni. Példák: Mackie MRS10Presonus Temblor T10JBL LSR310SKRK 8S2ADAM Audio T10SYamaha HS 8SADAM Audio SUB 8Genelec 7040AP, stb.

Én mindenképp az akusztikán javítanék, sokkal olcsóbb befektetés még néhány kőzetgyapot panellal is. Ráadásul ha a lehallgatási pont nem középen van, hanem a szoba tengelyéhez viszonyítva asszimetrikus, a sub csak bonyolítja a helyzetet.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0

hű, azta mindenit! ennek a subnak aztán megvan az ára! több mint maga a hangfalak :D

De lehet még így is megveszem, ha TÉNYLEG segít a helyzeten jelentős mértékben (mondjuk most sem panaszkodnék, mert van basszus igy is csak a szoba bizonyos pontjain).

a szoba átalakítása, vagy hangfalak átrendezése nem mostanában lesz, mivel pici szoba, emeleten lakom, az ágyakat bajos lenne átvinni, meg nem is tudnám hova...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...