Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase AI Elementsből export után ménemszól a zene?


Aur1n

Kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy telepítettem a Cubase AI Elements trial verziót. Összekötöttem a gépet egy Ronald Rubix hangkártyával, amin keresztül két mikrofonnal készítettem egy hangfelvétel. A Cubase-en keresztül lejátszva szólnak is szépen, de ha az Export Audio Mixdownból exportálom pl. egy wav fájlba, akkor lejátszva a tracket, nincs hangja. A fájl mérete alapján rendben kellene lennie.

Ménemszól?

Készítettem egy videót arról, hogy mit csinálok pontosan. Tudnátok segíteni? (Szülinapi ajéndék lenne a felvétel keddre.)

Itt van a videó: https://1drv.ms/v/s!AuJevwtBh51Ei4IEccSew6MlUZRQjA?e=uPb8Wk

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Nem ismerem a Cubase-t, de a jelenséget igen. Nálam a Live a hangkártyát kisajátítja magának, azaz ha fut a Live, más program nem zenél, még a Youtube sem, főleg ha eltérő a samplerate a Live-hoz képest. Azonos bitrátához is szerencse kell (az asio driver miatt). Tehát ha más lejátszóval tesztelek, arra az időre ki kell lőnöm a DAW-ot.

Ha behúzod a Cubase-be egy új trackre az export wav-ot, látni fogod az eredményt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta Aur1n:

Az exportált fájlt másik gépen is próbáltam és nicns hangja. Plusz kipróbáltam, hogy az exportált fájlt importáltam a Cubasebe egy audio trackre és úgy sincs hangja. 😕

 

Nem néztem meg a videót, de nézd meg, hogy így van-e beállítva az exportod, ahogy a képen karikáztam.

Export.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

Nem néztem meg a videót, de nézd meg, hogy így van-e beállítva az exportod, ahogy a képen karikáztam.

 

Köszi Hobkins! Nekem nem így néz ki a felület, de a képed alapján megtaláltam a hibát. Be volt pipákva a Mono Downmix opció.

Nagyon köszi a gyors segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta Aur1n:

Hm, akkor nem tudom mi a gond. Most megint csináltam egy olyan exportot, ami nem jó. 😕

Szúrj már be légy szíves 2db képet. Egyet a projektről és egyet az export panelről (amiről én is). Hátha sikerálna rájönni mi a problematika. A mono nem lényeg, attól szólnia kell, ahogy írta Denevérstúdió is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
56 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szúrj már be légy szíves 2db képet. Egyet a projektről és egyet az export panelről (amiről én is). Hátha sikerálna rájönni mi a problematika. A mono nem lényeg, attól szólnia kell, ahogy írta Denevérstúdió is. 

Jah most megint nem megy valamiért.

2020-04-12_20-42-00.png

2020-04-12_20-43-57.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Aur1n:

Igen előtte kinyomtam. Akkor sem volt jó. Ezt a képet már utána csináltam.

Lehet hogy az a baj, hogy a laptophoz csatlakoztatva van még a hangkártya az exportálásnál?

Dehogyis. Hát valamin meg kell szólalnia. Nem némítottad le véletlenül a némító eszközzel? Amikor a kurzor X-re vált. Nagyon világos szürke a képen az event (bitkígyó, amit felvettél). 

Esetleg  próbáltad már mp3-ba exportálni mondjuk?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...