Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Csörgődob


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom, hátha. Csörgődobozást meg lehet vajon oldani valamelyik Cubase artist instrumentben? A Groove agent-ben van csörgődob, használom is, de csak egy 1-2 ütemenként, arra jó. Viszont jó lenne egy folyamatos csörgőzés is, amikor nem a pergővel üti meg, hanem (mondjuk nyolcadonként) jobbra-balra rázza a muzsikus.

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2020. 07. 25. at 20:50 írta M Peti:

Lehet, hogy kéne vennem egy csörgődobot

Erre én is valódi csörgőt használok. Csak gyakorolni kell kicsit, biztosan nem árt 🙂 Viszont kétség kívül a legolcsóbb módja és szerintem a leggyorsabb is, mert nulla programozással úgy cirádázza az ember ahogy akarja és élő hangulatot kap.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

És jobban is szól a feljátszott mint bármi más, nem kell nagy megfejtés. Nálam többször kibukott, hogy nem kell felvenni élőben, jobb a Midi vagy a loop. Igen, addig amíg fel nem pattintottam 3 perc alatt. Van egyébként 3 fajta, még válogathatok is melyik illik jobban a dalba, de egy biztos: csörgő az alap. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 07. 26. at 20:57 írta Koródi Csaba:

Csak gyakorolni kell kicsit, biztosan nem árt 🙂

Egyszer próbáltam egy shakert rázni "ahogy a nagyok". Bakker mekkorát égtem saját magam előtt! Azt hittem hogy 100x láttam már, hogy az egyszerű mint egyet köpni. Hát marhára nem! 😁

A csörgő se különb, bár azon dobverővel is lehet kavarni és marha érdekes, hogy mikor először ültem dobszerkóhoz, egy standard bossa ritmust 2 kéz - 2 láb rendesen el tudtam ütni 1-2 nekifutásra (szintibillentyűn már évek óta doboltam előtte), de a shaker az kivette a jedi tudományt belőlem! 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta djuice:

Egyszer próbáltam egy shakert rázni "ahogy a nagyok". Bakker mekkorát égtem saját magam előtt! Azt hittem hogy 100x láttam már, hogy az egyszerű mint egyet köpni. Hát marhára nem! 😁

A csörgő se különb, bár azon dobverővel is lehet kavarni és marha érdekes, hogy mikor először ültem dobszerkóhoz, egy standard bossa ritmust 2 kéz - 2 láb rendesen el tudtam ütni 1-2 nekifutásra (szintibillentyűn már évek óta doboltam előtte), de a shaker az kivette a jedi tudományt belőlem! 😄

Hasonlót tapasztaltam. Voltam többször ilyen perkás improvizációs zenélésen és ezekkel a hangszerekkel nagyon messze voltam a szép hangzástól :) Rég volt, de emlékeim szerint még a csörgődobbal sem tudtam megcsinálni szépen, folyamatosan azt a jobbra-balra rázást. Viszont, nagyon jó lenne a felvételre ez a hangszer, úgyhogy muszáj leszek gyakorolni. Aztán csak összejön pár jobb másodperc, amit egymás után vághatok :)

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta M Peti:

amit egymás után vághatok

Igen, ez pont az az egyszerűség ami ettől a hangszertől nem veszi el a hitelességét, bár mondjuk különböző tempókban (a shakerrel is ez a fő gond) kavarni teljesen más, meg rezgetni is...

Pl. egy kis tudomány: 🙃

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Igen, ez pont az az egyszerűség ami ettől a hangszertől nem veszi el a hitelességét, bár mondjuk különböző tempókban (a shakerrel is ez a fő gond) kavarni teljesen más, meg rezgetni is...

Pl. egy kis tudomány: 🙃

 

Igen, hát Ők nem ma kezdték, de nem is tegnap. Persze, variálásnál nyilván nehéz vagdosni. Én arra gondoltam, hogy legyen a refrén alatt egy nyolcados, egyenletes, jobbra-balra rázós mezei csörgődob hang. Már ennek is örülnék. Ha bonyolultabbra van szükség, ahhoz gyakorlat kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta M Peti:

Én arra gondoltam, hogy legyen a refrén alatt egy nyolcados, egyenletes, jobbra-balra rázós mezei csörgődob hang.

Sima ügy. Kis gyakorlás kell csak, de megéri az eredmény miatt is és a zenéhez/zenéléshez fűződő viszony miatt is.

Én mondjuk csak jobb kézzel tudok csörgőzni, de a country zenekaromban élőben, a bal kézzel orgona szőnyeget nyomtam, jobbal meg csörgőztem. A ritmustartást muszáj volt megtanulni, mert a dobos nagyon szigorúan vette... akár koncert közben is rámsandított ha egy kicsit félrementem 🙂 Egy idő után ugyan olyan természetes mint bármi más.

A shaker egy kicsit érzékenyebb téma, bármennyire meglepő is. Számít a zene tempója, a játszani kívánt ritmizáció és a shaker mérete is. Ha lassú számnál túl kicsi shakerrel próbálkozol, akkor a Jedi erő sem segít 🙂 Ha jó gyors számnál meg nagyot rázol, akkor leszakad a karod a szám végére. Meg kell találni az adott tempóhoz az optimális shaker méretet, mert számít hogy mekkora utat kell bejárniuk a kis golyóknak, és mit tudsz kezdeni a tehetetlenségükkel.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...