Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Macbook PRO MIDI-vel kezdőknek


Petici

Kérdés

Sziasztok!

Van egy MACBOOK PRO-m, amin két USB-C csatlakozó van.

Ha ezzel a géppel szeretnék zenélni (MIDI-s eszközöket meghajtani: Midi-s billentyű, hangmodul, USB-s keverő), milyen adaptert kell vennem, hogy működjön is? (Kínai gagyit már próbáltam LOGIC-kal, de nem teljesen jó, nagy a látencia :-) ).

És hol érdemes olyat és mennyiért lehet venni?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Igen, ez DIN midi i/o portos vasakhoz jó usb konverter. Usb-s keyboardot meg közvetlenül dughatsz ámítógépre!

Hát, tisztázni kéne még azt, pontosan milyen cuccaid is vannak, milyen csatlakozásokkal... + mit akarsz? Midit, audiot vagy mindkettőt felvenni erről-arról egy DAW-ban a notebookon? Vagy onnan midiből hajtani a vasakat, mint sequencer?

Usb kavarók midit nem igen fogadnak, azok csak multi track usb audio interfacek, pl. az Alesis is, hogy kb. gitár, ének, szinti, modul stb. audio jelét bevigyék a Mekidbe. Midi keverésre (is) pl. néznék egy olcsó kis Korg Nanokontrol 2-t. Audio felvételre meg egy 4-8 csatis hangkarit mellé. A gond akkor van, ha pl.  a szintidnek már csak usb kimenete van midire, mert azt csak a computerre kötheted, vagy nézel egy nagyobb iConnectivity cuccot, ami midit-audiot is lefed + usb hostként is működik... 

Nem tudjuk még mit, min, mivel, s hogyan akarsz rendszerileg?

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 08. 27. at 2:37 írta djuice:

Igen, ez DIN midi i/o portos vasakhoz jó usb konverter. Usb-s keyboardot meg közvetlenül dughatsz ámítógépre!

Hát, tisztázni kéne még azt, pontosan milyen cuccaid is vannak, milyen csatlakozásokkal... + mit akarsz? Midit, audiot vagy mindkettőt felvenni erről-arról egy DAW-ban a notebookon? Vagy onnan midiből hajtani a vasakat, mint sequencer?

Usb kavarók midit nem igen fogadnak, azok csak multi track usb audio interfacek, pl. az Alesis is, hogy kb. gitár, ének, szinti, modul stb. audio jelét bevigyék a Mekidbe. Midi keverésre (is) pl. néznék egy olcsó kis Korg Nanokontrol 2-t. Audio felvételre meg egy 4-8 csatis hangkarit mellé. A gond akkor van, ha pl.  a szintidnek már csak usb kimenete van midire, mert azt csak a computerre kötheted, vagy nézel egy nagyobb iConnectivity cuccot, ami midit-audiot is lefed + usb hostként is működik... 

Nem tudjuk még mit, min, mivel, s hogyan akarsz rendszerileg?

 

Bocs, csak el voltam utazva. :-)

Szóval :

Össze szeretnék dugni Mac-et az Alesis-el, valamint a Korg TR76-al, meg még pár nem USB-s (csak Midi-s) eszközzel annak céljából, hogy a MAC-el (LOGIC-kal) vezérelhessem őket. Van olyanom is, hogy M-AUDIO 4x4 midi interface, ezt még soha nem sikerült életre lehelnem.

Ennyi. Mac-ről szeretnék zenélni és felvenni főleg MIDI-infókat, később talán megpróbálkozom énekléssel is, de azt nem szeretem annyira.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Petici:

Össze szeretnék dugni Mac-et az Alesis-el

Milyen Alesis-el? Több termékük van.

3 órája írta Petici:

valamint a Korg TR76-al

Ez oké.

3 órája írta Petici:

meg még pár nem USB-s (csak Midi-s) eszközzel

Pontosabban? Nem baj, ha több is van, de mik ezek?

3 órája írta Petici:

Van olyanom is, hogy M-AUDIO 4x4 midi interface

Melyik? Midisport? Ez az eszköz már fél megoldás is lehet.

Nem tudjuk továbbá, hogy milyen hangkártyával jössz ki-be a gépből.

Az ilyen államtitokszerűen leírt problémára nagyon nehéz megoldást találni/leírni. (Az én tippem még most is egy MIDI képes külső hangkártya.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia, az M-AUDIO Midisport 4x4 hez tedd fel a drivert (Mojave-ig próbáltam, jól működik). Én is ezt használom.
A drivert az M-AUDIO weboldalán töltheted le.

Most látom, hogy a Catalinához nincs driver. Ha ezt az OS-t használod, akkor próbáld meg driver nélkül ,aztán vagy működik, vagy nem.

Szerkesztette KR~
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 09. 21. at 20:52 írta KR~:

Szia, az M-AUDIO Midisport 4x4 hez tedd fel a drivert (Mojave-ig próbáltam, jól működik). Én is ezt használom.
A drivert az M-AUDIO weboldalán töltheted le.

Most látom, hogy a Catalinához nincs driver. Ha ezt az OS-t használod, akkor próbáld meg driver nélkül ,aztán vagy működik, vagy nem.

Köszi! Próbáltam, de nem éled fel. Táppal még nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 09. 20. at 19:21 írta wolf:

Milyen Alesis-el? Több termékük van. Volt már előbb : Alesis multimix USB FX8 (Hangkártya és keverő)

Ez oké.

Pontosabban? Nem baj, ha több is van, de mik ezek? 

Szóval az eszközök:

KorgTR76

Alesis MultimixUSBFX8

M-Audio Midisport 4x4

Korg NX5R

Quasimi Quasar

MACBOOK PRO (2 USB-C porttal)

LOGIC sw.

Ebből kellene valamit kihozni.

Az eredeti kérdés, hogy milyen adapter kell a MAC-hez, hogy mindent (is! 🙂) vezérelni tudjak? (Volt már egy ötlet, hogy  iConnectivity -t vegyek).

Nem tudjuk továbbá, hogy milyen hangkártyával jössz ki-be a gépből. MAc-ból semmilyen hangkártyával nem akarok kijönni a gyári beépített Jack-csatlakozón kívül, mert igazából az Alesis lesz rákötve az erősítőre.

Az ilyen államtitokszerűen leírt problémára nagyon nehéz megoldást találni/leírni. (Az én tippem még most is egy MIDI képes külső hangkártya.) Erre nem jó az ALESIS?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...