Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Melyik fejhallgatónak higgyek ?


Krist

Kérdés

Korábban E-MU hangkártyával használtam egy ATH-M40fs Audio-technica fejhallgatót. (Ő az: https://hitspace.hu/audio-technica-ath-m40fs.html )

Majd pedig váltottam UR22mkII Steinberg recording pack-re, amihez járt egy fejhallgató (Steinberg ST-H01 , kifejezetten ehhez a recording pack-hez adják)

A kettő fejhallgató hangzása nagyon eltér, ez az eltérés totál bekavar a sávjaim hangerőviszonyába. A Steinberg mély tartománya nagyon gazdag (szerintem túl gazdag) , a magas pedig el van nyomva. Én legalábbis ebben a hitben vagyok most, a régit érzem valódibbnak. Létezik, hogy a Steinberg egy olyan fejhallgatót ad a hangkártyájához, ami túlszínezi, kiemeli a mélytartományt ? Vagy  én használtam 10 évig rossz fülest ?  

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Egyszerűen megszoktad. Hogyan szólt eddig a keverésed a hangfalakon? Referenciazenén hallgatva melyik áll a jóhoz közelebb? Két perc alatt ezt eldönteni nem lehet, és a bejáratáshoz is idő kell... ezalatt az új termék hangképe (egy nagyon picit) változhat. Továbbá a fül is alkalmazkodni fog a változáshoz, szóval türelem!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Meglepne, ha a Steinberg valami értelmes fejhallgatót adna a cuccához, de alapvetően egyiknek sem lehet hinni. Fülesben keverni mindig erdő, csak az erdő mérete és fajtája változik típustól függően. Az M40-nek amúgy brutál sok magasa van, emiatt az editálni tök jó. Keverni soha nem jutna eszembe benne, de vélhetően még így is sokkal hasznosabb, mint a másik. Ezen kívül meg az van, amit Wolf mond. Szokni kell mindent.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Krist:

Korábban E-MU hangkártyával használtam egy ATH-M40fs Audio-technica fejhallgatót. (Ő az: https://hitspace.hu/audio-technica-ath-m40fs.html )

Majd pedig váltottam UR22mkII Steinberg recording pack-re, amihez járt egy fejhallgató (Steinberg ST-H01 , kifejezetten ehhez a recording pack-hez adják)

A kettő fejhallgató hangzása nagyon eltér, ez az eltérés totál bekavar a sávjaim hangerőviszonyába. A Steinberg mély tartománya nagyon gazdag (szerintem túl gazdag) , a magas pedig el van nyomva. Én legalábbis ebben a hitben vagyok most, a régit érzem valódibbnak. Létezik, hogy a Steinberg egy olyan fejhallgatót ad a hangkártyájához, ami túlszínezi, kiemeli a mélytartományt ? Vagy  én használtam 10 évig rossz fülest ?  

Szia!

Ez egy nagyon relatív dolog. De ugyanez a hangfalakkal is. Úgy tudnám hasonlítani, mint a nőket. Van , aki a karcsú szőkét szereti (sok magas), és van aki a teltgalamb barnára esküszik (sok mély). Kinek mi a zsánere, kinek melyik hangzás áll közelebb a füléhez. Van, amit soha nem tudsz megszokni, és van amit megszoksz 2 perc alatt (némi túlzással). De mind két előttem szóló is leírta a nagy igazságot....fülesben keverni lehet is meg nem is. És van az az aeltelt idő a fülessel (hangfallal is) miután mindegy mit csinálsz jól fog szólni, mert "jóra hallgattad a zenét". Mindig minden relatív. De gyanítom, hogy az AT füles igazságosabb, és mindemellett azt is mondom, hogy ha kiismered a steinberg hibáit, akkor azzal is tudsz majd úgy keverni, mint régen.
De az meg a másik, hogy a steinberg füleserősítője is erdőbe küldhet. UR22MK2 füleserősítőjétől nem vagyok elragadtatva. Nagyon gyenge eresztés. Jó kártya lenne egyébként, de ez a legnagyobb hibája sajnos. Minden más kategóriájához képest kielégítő minőségű. 
Egy lábjegyzet még azért: keverni azt mondják a nagyok, hogy inkább nyitott fülesben, mint zártban. Az AT meg eléggé zárt. Az ST-H01 is. Ezek szerintem inkább éneklésre valók, hogy a fülesből kijövő hang a lehető legjobban el legyen szigetelve a mikrofontól és ne legyen a felvételben. Gondolom én...persze, lehet, hogy hüyeséget írok. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nehéz ez az egész, mert nagyon nem egzakt dolog. Csak 2 dologra használom a fülest: Énekfelvételre, valamint amikor már kb kész a dolog, akkor kezdem igazán használgatni, amolyan végellenőrzésre. Kisebb hibák, cin ütések ereje, ilyesmik jobban észlelhetők fülessel, mint hangszórón hallgatva. Illetve keverésnél szoktam arra törekedni, hogy a fejhallgatón és a hangszórón is oké legyen a végeredmény. A korábbi fülessel ez ment, mert nem volt akkora különbség, ezzel viszont annyira ég és föld, hogy az zavarbaejtő. Na majd hallgatgatok kedvenc zenéket. Az is lehet, hogy egy harmadik fejhallgató lesz belőle, ha győz a megszokás, mert a korábbim már nagyon lerongyolódott. 

Köszönöm a válaszokat !

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Krist:

 mert a korábbim már nagyon lerongyolódott. 

Erre azt tudnám ajánlani, hogy ha van egy valamilyen gagyi fejhallgatód, és megegyezik a membrán méret azzal, amit megszoktál de lerongyolódott, akkor át kell rakni a lerongyolt füles membránjait a jó állapotban lévő de gagyi fejhallgatóba és kész. Elméletileg nagyon kicsi hangzás különbség lesz, vagy semmilyen. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Krist:

Nehéz ez az egész, mert nagyon nem egzakt dolog. Csak 2 dologra használom a fülest: Énekfelvételre, valamint amikor már kb kész a dolog, akkor kezdem igazán használgatni, amolyan végellenőrzésre. Kisebb hibák, cin ütések ereje, ilyesmik jobban észlelhetők fülessel, mint hangszórón hallgatva. Illetve keverésnél szoktam arra törekedni, hogy a fejhallgatón és a hangszórón is oké legyen a végeredmény. A korábbi fülessel ez ment, mert nem volt akkora különbség, ezzel viszont annyira ég és föld, hogy az zavarbaejtő. Na majd hallgatgatok kedvenc zenéket. Az is lehet, hogy egy harmadik fejhallgató lesz belőle, ha győz a megszokás, mert a korábbim már nagyon lerongyolódott. 

Köszönöm a válaszokat !

Ilyen hibakeresésre tökéletes az M40.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vagy rendelsz egy ilyet:

https://hitspace.hu/audio-technica-ath-m40fs-dfs-fulparna-1-par.html

(Ez legalább nem annyira vérlázítóan ordenáré drága, mint a sonymé, pedig ránézésre mindkettő ugyanaz a 300 ft-os ipari hulladék :

https://hitspace.hu/sony-mdr-7506-ear-pad.html#review-form

)

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...