Jump to content
Ménemszól.hu
bart42

Behringer MiniMoog...

Recommended Posts

Szóval a behringer melyik revision minivel nyomul?

Hozzászólás megosztása

4 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Szerintem ennél bonyolultabb a dolog, meg egyszerűbb is: egy valódi rosszindalatú gyökér, tele elavult nézetekkel, tényleg kilóra méri a hangszereket, és azt akarja hogy te is ezt a hülye nézetéd valld. Még ez se lenne ultra gáz, de ennek érdekében személyeskedik, meg hazudozik össze vissza (már csak az is hogy olvassa a posztjaimat avagy sem, de "a barátomnak van D-modellje" épületes volt).

Engem nem befolyásol túlságosan mások fórumos véleménye - elolvasom, mérlegelem, eldöntöm mit veszek komolyan belőle, stb, ahogy mindenki más, akinek van józan esze és egy minimális analitikus képessége. Szerintem gáz minden "másképp gondolkodót" elmarni, kiutálni, de ofc nem szólhatok bele, mit írkálsz másoknak, nem is akarok.

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
3 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Engem nem befolyásol túlságosan mások fórumos véleménye - elolvasom, mérlegelem, eldöntöm mit veszek komolyan belőle, stb, ahogy mindenki más, akinek van józan esze és egy minimális analitikus képessége. Szerintem gáz minden "másképp gondolkodót" elmarni, kiutálni, de ofc nem szólhatok bele, mit írkálsz másoknak, nem is akarok.

Szellemirtósan: ő választotta meg a halálnemet, azaz hangnemet. Rögtön az elején. Nézd meg most hogy be van húzva a farka, miután kapott pár pofont. :D

(De aztán nehogy olyan legyen mint Gollam: csak a lehetőségre vár... )

Szerkesztette draco draconis

Hozzászólás megosztása

A minitaurhoz:

Annyi az egyik lényeges különbség pl. a MiniMooghoz, hogy a technológiából adódóan (V/Hz) a minitaur (ha jól tudom) csak a C3-ig szól, afelett nem. Részletes leírás itt, nem akarom feleslegesen beollózni. 

https://forum.moogmusic.com/viewtopic.php?f=11&t=23945 

Tehát azért azt senki ne gondolja, hogy a minitaur tejesértékűen kiváltja a MiniMoogot. 

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
15 órája írta Bendi:

Annyi az egyik lényeges különbség pl. a MiniMooghoz, hogy a technológiából adódóan (V/Hz) a minitaur (ha jól tudom) csak a C3-ig szól, afelett nem. Részletes leírás itt, nem akarom feleslegesen beollózni.

Igen, sajnos ez a V/hz hátránya, a C4 már valahol jóval a tápfesz felett lenne, nem tudtam a minitaurról, de persze evidens valahol. Meg a 2 osci nem 3 osci, bár én amig itt volt a mini, (javítottam, eddig kettőt) mindig elhasználtam lfonak a harmadikat, és szerintem körülbelül minden  monofón moognak teljesen jellegtelen a hangja a felsőbb regiszterekben,  ki használ moogot c3 felett? :D A második taurusban egyébként a Moog Rogue alaplapja van, csak egy oktávval lejjebb van minden kalibrálva, ezek persze V/Octáv szintik. Volt szerencsém a Rogue-hoz is, zseniális kis masina, nagyon harapós. No de engem tényleg érdekel a Mehringer melyik revision minivel nyomul, mert elég komoly hangzásbeli különbség tud lenni a három között, ha nincs definiálva, az kicsit olyan mintha a skoda ferrárit gyártana, de nem árulnák el, hogy Modena vagy Spider, hanem csak annyit hogy hát piros...  (fotó nem az enyém, internet, 3 generáció osci board...)

27331977_1902967499745784_3292356849087374668_n.jpg

Szerkesztette V/Oct

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Szerkesztette bart42

Hozzászólás megosztása

Pénteken már tényleg lesz a Hit Space-ben is?

Hozzászólás megosztása

Tegnap még 06.01. volt az előrejelzés, ha előrehozták az jelentheti azt, hogy van esély... :)

Hozzászólás megosztása