Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek?


BalazsNothnagel

Kérdés

Mivel nem tudtam a régi absolute fórumba írni itt kezdtem egy újat ha már megvan az új változat akkor töröljetek légyszives de én nem találtam:)

Naszoval, én egy olyan szintit keresek ami kb 100-150 e huf között van, Virtual analog vagy analog polifon. Én nagyon kedvelem a virus hangzását de nincs 300e királyi fizetőezközöm :D mit javasoltok ? Néztem az r3 mat de az már kifogyott a mikro xl- az vagy lett volna hangmodul vagy minek a kis bilientyosz? A virus drága nekem. A lényeg hogy már hányok a pécém hangjától vasat akarok:D kíváncsi vagyok a véleményekre is! nem baj ha használtat javasoltok azok legalább tartják az árukat :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 664
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ha valaki egy kis billes tudással rendelkezik az nem vesz ilyen kis minibilles szart mert szerintem haszálhatatlan. Nem tudom a Korg miért nyomja ennyire a mini billt a termékei egy jeletnős részén már az van (microstation, Microsampler, Microkorg, Microkorg XL)

Aki tud játszani annak szerintem ezek a kis billek zavarók.

amúgy ha ilyen 120 ezres cucc is szóba jöhet ezen a pénzen kapsz már MPC 1000 is. vagy régebbi MPC-k közül régebbit. Sok midi ki is bemenet. Jó kezelhetőség. A dob megoldható vele mert jól szól.

Ehhez csak ennyit fűznék hozzá. :D Amúgy a MicroKorg XL sztem hatalmasat szól.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha RS7000 teli találat lenne. De még az életben nem láttam magyarországon. Hallott már valaki róla idehaza?

Volt régebben pár darab hírdetve az absoluteon is, biztos bele lehet akadni, márcsak az ebayen is stb... És jó is a cucc!

Hirtelen akartam veled egy nagyon jót tenni hogy ajánlom, mivel úgy is Trinity fun vagy, vegyél egy Triton Rackket, az hangban stb mindent visszaad és még többet is annál de nem is emlékeztem hogy abból sajna a 16 track seq is kimaradt a nagy kijelző mellett! Csak RPPR-t tud. :( sorry! Így a legtutibb amire én is pályázok még, csak nagyon fenn van az ára pillanatnyilag használtan is, az az M3M.

Kikapcsolódásképp, ím pár zenei műhelyecske nem vagyunk egyedül "a régi mániánkkal" :)

http://www.gearslutz...-setups-85.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szintén hangszervásárlás előtt állok és nem tudok dönteni 2 hangszer közül.

Árban nincs nagy különbözet így erre most nem térnék ki.

A 2 hangszer Korg Triton Stúdió 61 vagy Korg M50 88.

A sampler opció nem annyira lényeges szempont (Kontakt-tól úgy sincs jobb..). A jó billentyűzet a hangzás és a kezelhetőség a lényeges momentum az esetemben. Kontrollerként is lesz használva természetesen.

Link to comment
Share on other sites

Studio 61 van fent neten 200 ezerért. a Másik bill azért 2x annyiba kerül.....

kell a kalapács mehanika? Meg a 88 billetyű?

Mert ha nem ne költs sokat... szerintem annyival nem jobb az M50 mint amennyivel többe kerül.

Nos pont ez az..

Az M50-et is kb. ennyiért megkapnám..

Tehát ha egy árkategória a 2 hangszer, akkor?

Link to comment
Share on other sites

Nos pont ez az..

Az M50-et is kb. ennyiért megkapnám..

Tehát ha egy árkategória a 2 hangszer, akkor?

200-ért M50/88-at? Érdekes! 5 kilo körül van!

Ha zongorázni akarsz és jó kalapácsmechanikás masterkey kell M50, ha szintizni Std61.

M50-eseknek ritka szar a kijelzője, viszont új hangmintái vannak vs Std61, de oda meg te rakhatsz bármit a samplerbe a Kontaktot is kiváltva egy vassal és ha elég az öt oktáv annak is szuperjó szintibillentése van (Yamaha DX7 mechanika). Ami még mellette szól a brutál expansion boardok 8 slot erelyéig és minőségi DAC, több effekt ha kell! (kalapácsos masternek zongorázáshoz kizárólag, megvenném az M50-et annyiért, de minden másban nyerőbb a Std61 szerintem) Jó választást!

Link to comment
Share on other sites

200-ért M50/88-at? Érdekes! 5 kilo körül van!

Ha zongorázni akarsz és jó kalapácsmechanikás masterkey kell M50, ha szintizni Std61.

M50-eseknek ritka szar a kijelzője, viszont új hangmintái vannak vs Std61, de oda meg te rakhatsz bármit a samplerbe a Kontaktot is kiváltva egy vassal és ha elég az öt oktáv annak is szuperjó szintibillentése van (Yamaha DX7 mechanika). Ami még mellette szól a brutál expansion boardok 8 slot erelyéig és minőségi DAC, több effekt ha kell! (kalapácsos masternek zongorázáshoz kizárólag, megvenném az M50-et annyiért, de minden másban nyerőbb a Std61 szerintem) Jó választást!

Köszönöm a választ! Nem lesz könnyű dönteni.. :)

Mint írtam elsősorban vezérlésre lesz használva, persze nyilván a saját soundja is bekerülhet 1-1 "alkotásba".

Az mit takar, hogy ritka szar a kijelzője az M50-nek? Lassú? Nem elég érzékeny?

Vagy akkor feldobom másként a témát.

Ha adott kb. 200 papír bill.re, mit javasolnátok. Egy jó masterbill. és egy jó sampler pld? Mert ebbe az irányba is gondolkodom.

Link to comment
Share on other sites

Volt régebben pár darab hírdetve az absoluteon is, biztos bele lehet akadni, márcsak az ebayen is stb... És jó is a cucc!

Hirtelen akartam veled egy nagyon jót tenni hogy ajánlom, mivel úgy is Trinity fun vagy, vegyél egy Triton Rackket, az hangban stb mindent visszaad és még többet is annál de nem is emlékeztem hogy abból sajna a 16 track seq is kimaradt a nagy kijelző mellett! Csak RPPR-t tud. :( sorry! Így a legtutibb amire én is pályázok még, csak nagyon fenn van az ára pillanatnyilag használtan is, az az M3M.

Kikapcsolódásképp, ím pár zenei műhelyecske nem vagyunk egyedül "a régi mániánkkal" :)

http://www.gearslutz...-setups-85.html

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ! Nem lesz könnyű dönteni.. :)

Mint írtam elsősorban vezérlésre lesz használva, persze nyilván a saját soundja is bekerülhet 1-1 "alkotásba".

Az mit takar, hogy ritka szar a kijelzője az M50-nek? Lassú? Nem elég érzékeny?

Vagy akkor feldobom másként a témát.

Ha adott kb. 200 papír bill.re, mit javasolnátok. Egy jó masterbill. és egy jó sampler pld? Mert ebbe az irányba is gondolkodom.

Mi lett a dologból? :-)

Link to comment
Share on other sites

Mi lett a dologból? :-)

Szia Csabi!

Még egyenlőre semmi.. :)

Úgy néz ki a hétvégén lehet elviszik a PA500-at, és akkor kell majd igazán döntenem, hogy Triton Studio vagy M50 88.

Viszont egy MOX6 befigyel az már tuti biztos!! Eszméletlen hangszer, nagyon jó áron!

Olvastam a MOX bemutató cikket itt a fórumon ill. a reagálásokat, inkább nem is szólok semmit.

Szombaton megyek a Hangfoglalásra, ott ki is szeretném próbálni a hangszert, Te is jössz?

Tényleg, tud valaki konkrét dolgokat is, hogy milyen hangszerek lesznek kiállítva? Mert erről egy megveszekedett szó sincs sehol.. :(

Link to comment
Share on other sites

Szia Csabi!

Még egyenlőre semmi.. :)

Úgy néz ki a hétvégén lehet elviszik a PA500-at, és akkor kell majd igazán döntenem, hogy Triton Studio vagy M50 88.

Viszont egy MOX6 befigyel az már tuti biztos!! Eszméletlen hangszer, nagyon jó áron!

Olvastam a MOX bemutató cikket itt a fórumon ill. a reagálásokat, inkább nem is szólok semmit.

Szombaton megyek a Hangfoglalásra, ott ki is szeretném próbálni a hangszert, Te is jössz?

Tényleg, tud valaki konkrét dolgokat is, hogy milyen hangszerek lesznek kiállítva? Mert erről egy megveszekedett szó sincs sehol.. :(

Igen, megyek én is szombaton. Szerintem azért nem írják, hogy milyen hangszerek lesznek kint, mert minden kint lesz :-) Nem tudom elképzelni, hogy a ma futó árukínálatból és újdonságokból ne legyen kint bármi. A MOX-okat én is meg akarom fülelni, bár nem igazán opció mostanában nekem, de kipróbálni azért szeretném.

Hát igen, a fórumokon pedig nagyon általános szubjektivitások csapnak össze mindig. Sztem teljesen felesleges két hangszert két felhasználó szemszögéből összehasonlítani. Úgy lehet, hogy én összehasonlítok két hangszert, meg XY is, és mindenkinek más tetszik, de hogy XY, meg ZX egymásnak essen, hogy melyik a jobb... hát ez tök fölösleges :-)

Szóval jól megnézünk mindent :-) Ha felismersz lökj meg bátran, én még nem nagyon láttalak :-)

Tényleg, és az RS5? Azzal hogy boldogulsz?

Link to comment
Share on other sites

Igen, megyek én is szombaton. Szerintem azért nem írják, hogy milyen hangszerek lesznek kint, mert minden kint lesz :-) Nem tudom elképzelni, hogy a ma futó árukínálatból és újdonságokból ne legyen kint bármi. A MOX-okat én is meg akarom fülelni, bár nem igazán opció mostanában nekem, de kipróbálni azért szeretném.

Hát igen, a fórumokon pedig nagyon általános szubjektivitások csapnak össze mindig. Sztem teljesen felesleges két hangszert két felhasználó szemszögéből összehasonlítani. Úgy lehet, hogy én összehasonlítok két hangszert, meg XY is, és mindenkinek más tetszik, de hogy XY, meg ZX egymásnak essen, hogy melyik a jobb... hát ez tök fölösleges :-)

Szóval jól megnézünk mindent :-) Ha felismersz lökj meg bátran, én még nem nagyon láttalak :-)

Tényleg, és az RS5? Azzal hogy boldogulsz?

Szia!

Meg van még az RS5, egész jól kijövünk. Megtartom, jó lesz másod hangszernek.

Azt nagyon sajnálnám, ha a Yamaha nem volna kint a kiállításon, furcsa lenne ez a hozzáállás.. :(

Ha felismerlek, akkor "oldalba böklek".. :-)

Link to comment
Share on other sites

Jobban belegondolok, a Yamaha tényleg mintha csak keverőkkel és hanggal lett volna kint tavaly, ja meg gitárokkal. De hát csak nem hagyják ki a MOX-ot bemutatni :-)

Hallgatgatva a zenéimet, még mindig azok tetszenek a legjobban, amit az RS5-el csináltam :-) Régi, meg minden, de azért csak-csak jó cucc az. A midi problémád megoldódott? Kipróbáltad gameport-os kábellel?

A bökdöséssel majd óvatosan, ha valamelyik Kurz fölött leszek :-)

Link to comment
Share on other sites

MOX-ot kiviszi a HitSpace... Gondolom. Tavaly meg akartam tapizni az új Motifot, meg az új zongijukat, hát, koppantam. Jó egy ilyen kiállítás, ugyanakkor meg az embernek tele a hócipője a tömeggel meg a sorbanállással.. Kéne egy olyan bolt, ahol minden, de tényle minden van, és mondjuk Németországnál közelebb van :stuff:

Link to comment
Share on other sites

De kint ám! :D Olvastam a fentebbi eszmecserét, nekem is van RS5-öm, és minden egyéb mellett én sem szabadultam meg Tőle. Eléggé kedveltem valamiért, pontos okokat nem tudok mondani, de szeretem.

Pont így voltam én is az RS-5-el. Már kétszer is beszereztem újra. Sajnos legutóbb megint be kellett áldoznom, az került Stevenhez kis karikával :-)

Na akkor hétvégén MOX és Kurz vizit :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...