Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek?


BalazsNothnagel

Kérdés

Mivel nem tudtam a régi absolute fórumba írni itt kezdtem egy újat ha már megvan az új változat akkor töröljetek légyszives de én nem találtam:)

Naszoval, én egy olyan szintit keresek ami kb 100-150 e huf között van, Virtual analog vagy analog polifon. Én nagyon kedvelem a virus hangzását de nincs 300e királyi fizetőezközöm :D mit javasoltok ? Néztem az r3 mat de az már kifogyott a mikro xl- az vagy lett volna hangmodul vagy minek a kis bilientyosz? A virus drága nekem. A lényeg hogy már hányok a pécém hangjától vasat akarok:D kíváncsi vagyok a véleményekre is! nem baj ha használtat javasoltok azok legalább tartják az árukat :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 664
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nos, első sorban komolyzenét szeretnék játszani, vagyis az elvárásaim nem többek, mint amit az akusztikus zongorám felé támasztok (kivéve a méretet és az olyan dolgokat, mint a fejhallgató vagy midi/usb kimenet). Semmi kíséretautomatika, tekergetés, zeneszerkesztésbe nem szeretnék bonyolódni.

Ha jól sejtem, akkor vagy egy digitális zongora vagy egy masterbillentyű fedné le az igényeimet. Jól látom, hogy egy midi kimenetes digitális zongora és egy masterbillentyű+hangmodul ugyanazt fogja tudni? (vagyis pc nélkül működik önállóan, de ha szeretném ráköthetem a pc-re is)

Mert elgondolkodtam azon, amit mondtál korgcsa, hogy minőségben jobban járnék egy masterbillentyűvel, csak ez esetben a hordozhatóság marad el, kivéve ha nem veszek hozzá egy hangmodult is. Igaz nem terveztem, hogy mozgatni fogom, sz'al egyelőre megfelelne. Többször botlottam használt Fatar 880-as ba 50-60 ezerért. (utólag átgondolva így első körre nem is biztos, hogy többet kéne költenem)

Keresgélésem elején, mielőtt írtam volna ide, még elgondolkodtam a yamaha np-30ason is, de miután megnéztem pár videót róla úgy gondoltam nem a legjobb a hangzása. Ráadásul abban nincs kalapácsmechanika meg aftertouch, de van rajta midi kimenet, amit akkor nem vettem számításba és azok után amit mondtál azt is ráköthetem a számítógépre, ha meg cipelni akarom be kell érnem azokkal a hangokkal amiket magától tud. De egy ilyet használtan megkapok 45 ezerért is.

Ha a fenti dolgokat jól látom, akkor csak azt kell eldöntenem, hogy megér-e nekem a kalapácsmechanika+aftertouch +5-15 ezret és -hordozhatóságot, de ezt csak az után tudom eldönteni, hogy kipróbáltam ezt is meg azt is.

Ha jól vezettem le a dolgokat és ti is úgy látjátok, hogy ezek a megfelelő eszközök arra, amit szeretnék, akkor szívesen fogadnék tippeket, hogy milyen más típust nézzek még meg.

Jah, és mire gondolsz erős számítógép alatt? Nekem ez a konfigom van:

2.1 GHz Core 2 Duo

2 GB RAM

Alaplapi és egy PCI-Express-es 1500 ft-os hangkártya (az utóbbin van gameport is, ha jól tudom a midi kimenetet át lehet alakítani erre vagy usbre is)

Mert én nem gondoltam volna, hogy a számítógép teljesítménye is mérlegre kerül majd, vagy csak arra céloztál, hogy ne celeronra kössem?

Link to comment
Share on other sites

tbalint, p90-est itthon is találni ha ügyes vagy, bár nem gondolom hogy kalapácsos hangszert 100-ért osztogatnának már, de jó választás, mert normális a zongorája ahhoz képest amennyi idős. De azt nem értem ha van akusztikus zongid otthon, minek egy digitális utánzat?

A fatarok olcsón megúszhatók, de ha hangmodul kell hozzá ami jól is szól nem túl olcsó kombináció és macerás is használni.

Félek 100 körül nem fogod megúszni a kérdést, de 40-50 rupót rááldozva még már lehetnek jobb lehetőségek! Hangminőség terén egy régebbi sampler lehet még megoldás, de nem hiszem hogy azt szeretnéd töltögetni, editálgatni és jó piano bankot is kellene hozzá szerezni.

Esetleg ha mersz egy nagyot vállalni, a Yamaha DGX sorozat még ami kompromisszummentes hangzásban és árban, bár az új modell a 640 még ott is 180-200 körül van, de ajánlom hallgasd meg! Elődjét a 630-at már találhatsz olcsóbban használtan, de a 640-ben pont a zongorát fejlesztették legutóbb! Egyébként a P90-hez hasonlóan a Rolandnak is volt pár tűrhető dolga, talán 100e. közelében az RD150 talán megtalálható használtan, (http://goo.gl/NN6lb) de egy FP3 modell is megér picit többet, jobb is mint a P90 zongorában és mechanikában is! Az FP5 már drága, de az is jó, pláne az FP4!

Amit kerülj: Korg SP200 stb, Casiok

Link to comment
Share on other sites

Úgy veszem ki, hogy Te komoly zenész vagy, komoly igényekkel... a zongora is erre utal és a levezetésed is már jól beállítja az irányt.

Először is igen, ha veszel egy digizongit, vagy egy masterbillentyűt + hangmodult, akkor nagyjából ugyanazt kaphatod, azzal a kitétellel, hogy a digizongiknak többnyire csak kb. 10 darab hangszínük van, viszont egy jobb digizongiban azért jobb minőségű maga a zongora hangszín, mint egy hangmodulban, amiben ezzel szemben akár lehet még további több mint 100 hangszín is. Ez még azért választás kérdése, hiszen választhatsz olyan zongora hangmodult is, aminek van pár jó zongora hangszíne és más nem, vagy választhatsz (csak példa) mondjuk egy 25 ezer forintos KORG 05R/W modult, aminek a zongora hangja kompromisszumos, de azon kívül lehozza még a csillagos eget is a fülhallgatódba :-) (természetesen direkt csak régebbi, elérhető árú cuccokat említek, mert mire mennél, ha fellengzős, drága holmikkal dobálóznék :-) ).

A PC ereje annyiban számít, hogy amit írtál gép konfig, az zsír, de az alaplapi hangkártya az gáz erre a célra. Az alaplapi hangkártya felejtős ha jó minőségű hangokra és igazi játékélményre vágysz, ugyanis a szoftvereknek van jó nagy késésük (latency), ami egy húzósabb sample alapú szoftvernél, amiből jó zongorát hozhatnál ki, egy ilyen alaplapi hangkarinál akár 0,5-1 másodpercre is rúghat minden egyes leütés után a késedelem. Tehát ha rábeszélnélek egy Fatar SL-880-ra (amit szívesen megtennék, mert 12 évig zenéltem olyannal), akkor sajna kéne venned a számítógépedhez egy 20-30 ezer Ft-os hangkártyát is, ami ASIO kompatibilis.

Az aftertouch nem, de a jobb billentyűzet hidd el megéri a plusz pénzt. Az említett Yamaha NP-30 hangjánál sokkal-sokkal nagyobb baj van a billentyűzetével... nem egyszerűen rossz, hanem pocsék... még sok szintetizátorban is jobb van nála. Ezt azért tudom ilyen biztosan, mert épp a közelmúltban kerestem digizongit a zenekaromba a színpadra és a legeslegelső jelöltem az NP-30 volt, így ki is próbáltam... nagyon felejtős.

Nagyjából hasonló cipőben vagy, mint én voltam egy hónapja... nekem ez volt az idea: jól játszható súlyozott zongorabillentyű, neadjisten kalapácsos, legalább jó masterbillentyű, de jobb esetben jó digizongi hang... PC teljesen mellőzve..., de nekem lett is volna szinti amit meghajt.

Nekem az lett belőle, hogy kis nézelődés és egy hirtelen jött szerelem után vállaltam egy nagyobb ugrást és hitelre vettem egy használt Kurzweil PC2-t.

Neked esetleg az alábbi megoldások jöhetnek számításba:

- FATAR SL-880, vagy 990, ezek szoktak mostanában menni 50-60-70 körül... ezek komolyabb cuccok, megérik az árukat plusz egy hangkártya a PC-be, ami ideális esetben valami 20-30 ezres cucc a HitSpace-ből, de bevallom, ha rámjön, én egy SoundBlaster Audigy SE hangkártyával zenélek itthon, amit a Vaterán vettem 4 ezer Ft-ért. Szóval itt sem kell feltétlenül nagyon elszállni, a hangsúly az ASIO kompatibilitáson van. Például véletlenül se vegyél SoundBlaster XFi-t, én egy olyannal egyszer nagyon befürödtem, mert nem alkalmas zenélésre... akkor vettem ezt az Audigy-t. Ami a hordozhatóságot illeti, még később bőven ráérsz keresni egy ízléses hangmodult és azzal teljesértékű hangszerré válik a Fatar SL.

- Kicsit nagyobb ugrás: Orla Stage Player digitális zongora, újonnan 130 ezer Ft. Ezt is próbáltam... a billentyűzete megfeleltethető az SL-880-al. A hangja nagyon szép.

- Hmmm, Yamaha NP30 talán a legolcsóbb megoldás, de a billentyűzet nagyon-nagy kompromisszum (a leírásban is könnyű billentés szerepel).

- Yamaha NP-31 Piaggero 80 ezerért újonnan. Ezt érdemes lenne megnézni, talán kapott valami jobb billentyűzetet, mint az NP-30.

- M-AUDIO ProKeys 88sx digitális zongora, 65 ezerért épp most láttam az Aproneten. No, ezt konkrétan most azonnal megvenném a helyedben gondolkozás nélkül. A vaterán is van egy ilyen 88es, szintén hasonló áron.

Hirtelen ezeket sikerült összecsippentenem a mai kínálatból.

Link to comment
Share on other sites

Az Audigy/SB-Live vonal a soundfont "képesség" miatt is feltétlenül meggongolandó (EMU 10K1 / 10K2 - nem az SE.) Ezek 3e-8e között megvehetőek használtan, és a SoundFont bizony elég jól tud szólni. Viszont - legalábbis a belövési fázisban - érteni kell, hogy mit hogyan konfigurál az ember.

Link to comment
Share on other sites

Az M-AUDIO ProKeys 88sx árban pont jó lenne, kicsit utána jártam, mert nagyon határozottan állítottad, hogy az a legjobb vétel, de ahogy észrevettem, nem túl elterjedt cucc. Találtam egy oldalt viszont, ahol véleményeket írtak róla a lényeget kiszűrve pedig tényleg nem lenne rossz, ezeket írták róla:

  • A félig súlyozott billentyűzet fantasztikus
  • Árához képest szép hangzás
  • Gyenge szerkezet
  • Kicsit kisebbek a gombok (Ezt nem nagyon értem. Létezik, hogy ennyi pénzért nem zongoraalakú billentyűk vannak benne, mikor egy még drágább kalapácsos egyszerűsített mása?)
  • És van aki szerint a beépített hangok elég gyengék,de remekül használható midi billentyűzetként (amúgy az illető notebookra kötve használta, végül is ez is egy megoldás a mobilizálásra)

Audity, az a Roland RD 150-es 80 ezerért, ahogy láttam nagyon jó vétel lehetett volna. Kicsit még bizonytalan vagyok és próbálom szem előtt tartani a tanácsodat bendi, hogy ne ugorjak bele első blikkre, úgyhogy nem szívesen költenék 80-100 ezret vagy még többet, de ezen már elgondolkodtam volna, mert szerintem ez már beleesett volna a kevés kivételbe amit drágábban el lehet adni, mint amennyiért vettem, de legalábbis ugyanannyiért (amúgy ezért említettem a p90-est is az elején). Írták is az eladónak, hogy keveset kér érte.

De azt nem értem ha van akusztikus zongid otthon, minek egy digitális utánzat?

A kérdés kézenfekvő, sejtettem, hogy felteszi valaki. Lényegében arról van szó (és emiatt is vagyok bizonytalan a dolgomban), hogy elég rögös utat jártam be anno a zenetanulásom során és vannak dolgok, amiktől még ma is borsódzik a hátam, de lényegében szeretem a zenét és emlékszem milyen jó dolog volt zenélni, csak a kellemetlen mellékesek és a kötelező jelleg elvette a kedvemet a dologtól, és mikor abbahagytam csak annak örültem, hogy leesett ez a teher a vállamról, de arra nem is gondoltam, hogy hobbiszinten folytassam a zongorázást. A digitális zongorára azért van szükségem mert az akusztikus egy emelettel lejjebb foglal helyet és nem akarom felcipeltetni az emeletre, hogy ha meg később meggondolom magam, senkit sem tudok majd rávenni, hogy segítsen visszatenni. Továbbá, szeretnék csak magamnak zenélni, akár éjfélkor is, mikor olyan kedvem van, az akusztikust meg a régi lakásban a negyedik emeletről is lehetett hallani a földszinten. Aztán meg a régi zongorám csak kellemetlen emlékeket idéz, sz'al könnyebb lenne az újrakezdés egy digitálison. Ezért is próbálok minél olcsóbban, használt hangszerhez jutni, hogy ha később el is szeretném adni, akkor se bukjak rajta sokat, de nekem megér -10-20 ezret, hogy megadtam magamnak az esélyt. A bátyám is hasonló utat járt be anno. Ő trombitálni tanult a'szem szintén hat évig, de külső okok elvették a kedvét a továbbtanulástól. Pár évvel később viszont eBayen sikerült vennie egy bach trombitát az eredeti árának hatodáért.

Sz'al visszatérve a zongora vételre, ha le is csúszom erről a M-AUDIO ProKeys 88sx-ről, (mert még legalább pár napig szeretnék gondolkodni a dolgon, addig is hátha találok még valami jó lehetőséget) a Fatar 880-as is bejönne azzal a SoundFontos dologgal.

Link to comment
Share on other sites

Bálint, ha tényleg ennyire nem akarsz rá vagyonokat költeni, a legolcsóbb és legjobb kategória valóban a Fatar + soundfont vagy más szoft sample player, de itt ajánlom figyelmedbe a Pianoteq progit is, szerintem pont neked találták ki, akinek kell valamiféle autentikusnak tűnő zongorahang. Idővel meg úgyis tudsz hozzá komolyabb zongi-hangmodult v. samplert keresni ha komolyra fordulna.

Én az adott M-audioról lebeszélnélek, nem abban nagy ez a gyártó! Esetleg az új Oxigen 88-asa már megugrik egy Fatar Numa Nano szintet csak az már 200 guriga és csak egy billentyű! Akkor már valami Casio Privia inkább, de maradjunk csak a P90, RD150, FP3 vonalnál, azok bizonyítottak már még az M-audio csak próbálkozgat ezen a téren. S ne feledjük, azért a Roland, Yamaha stb nagy gyártók mindig hozzák a fejlesztéseket, még a no name gyártók csak kihoznak valamit, aminek se folytatása, se komolyabb felhasználói bázisa így utána az eladása is kemény dió, ezt is érdemes mérlegelni. Egy széles körben ismert típus vagy márka mindig könnyebben található meg, adható tovább. Gondold meg!

Link to comment
Share on other sites

Egy széles körben ismert típus vagy márka mindig könnyebben található meg, adható tovább. Gondold meg!

Teljesen jogos.

Bálint, nem is akarnálak rábeszélni az MAudio 88XS-ra ha nem lenne akkora az anyagi megkötésed. Azért 65 ezer Ft egy digizongiért nem rossz és attól azért kicsit odébb van árban az FP3. Az RD-150 lett volna a legtutibb vétel, de én csak ezzel az egyel találkoztam az országban ráadásul már megvettem volna előled ha még meglett volna, mert én is akkor találtam a már lejárt hirdetést, amikor épp ilyet kerestem :-)

Oxygen 88, Fatar Numa, Casio Privia, FP-3 és még sok más típus amit ajánlhatnék, bőven a kereted fölött van, ezért nem emlegettem alternatívaként őket és nem azért, mert nem lennének sokkal jobbak az MAudio 88XS-nál. Bár megkukkantanám az MAudio mechanikáját is, hiszen símán lehet hogy abban is Fatar mechanika van.

Az általad támasztott anyagi megkötések és minőségi elvárások mellett és figyelembe véve azt ami meg is található az aktuális kínálatban, az MAudio 88XS vétel logikusnak tűnik... ha nem ugrottam volna neki a Kurzweilnek, akkor az az MAudio 88XS most nálam lenne, mert az is a jelöltek között volt az első sorban :-) Olyan hangszereket meg ugye úgyis feleslegesen ajánlgatnék, ami az elkövektkező egy évben egyáltalán nem biztos, hogy megjelenik a használt piacon. A P90 szintén favorit kategória lenne, de hiába, ha nincs eladó és kintről is száz felett jönne ki az ára.

Ha tutira akarunk menni billentyűzet ügyben, akkor valóban a kalapácsos SL-880 és számítógép kombó egy költségkímélő és járható út lenne akár a SoundFont, akár az említett Pianoteq használatával. Azonban mindenképp kell hozzá használnod a számítógépet, hisz nincs saját hangja. És ha egyszercsak begurulsz a belassuló számítógéptől, a zúgó ventillátortól, a sípoló és világító monitortól, akkor még mindig vehetsz egy hangmodult... bár az újabb költség.

Az MAudio 88XS ugyanakkor egy önmagában is jól használható eszköz és a számítógéppel is úgyszintén házasítható. Igaz gyengébb billentyűzettel, mint a Fatar SL.

Persze ahogy Bendi is írta nem kell első blikkre beleugrani, ahogy én sem tettem volna és természetesen kipróbáltam volna az MAudio-t, ami ugyebár nem történt meg, így hiába ajánlgatom, nem tudom tiszta szívvel kijelenteni, hogy kipróbáltam és király, csak tudom, hogy bőségesen 100 ezer Ft alatt nekem ő lenne a jelöltem.

Kíváncsi leszek a választásodra. Sok szerencsét a megfelelő típus megtalálásához és kívánom, hogy a szerencse is a kezedre játsszon és a használtpiacon megjelenjen az áhított darab! :-)

Link to comment
Share on other sites

MAudio 88XS ... megkukkantanám az MAudio mechanikáját is, hiszen símán lehet hogy abban is Fatar mechanika van.

http://m-audio.com/p...roKeys88sx.html

A fenti oldal szerint félsúlyozott mechanikás, tehát nem kalapácsos! Bevallom én most hallok e típusról először (a honlapon nem is szerepel a termékek közt csak googlelel lehet megtalálni), mivel összetévesztettem a speckóra teljesen ua. de kalapácsos korábbi ProKeys 88 típussal. A hangja is azonos, a demók alapján nem nagy durr. Felteszem ha Bálint kolléga leginkább zongorához hasonló cuccot keres (érzetre is) ez legfeljebb csak szintizésre lehet jó. Kísértetiesen hasonlít egyébként a Keystation 88es-re.

Link to comment
Share on other sites

http://m-audio.com/p...roKeys88sx.html

A fenti oldal szerint félsúlyozott mechanikás, tehát nem kalapácsos! Bevallom én most hallok e típusról először (a honlapon nem is szerepel a termékek közt csak googlelel lehet megtalálni), mivel összetévesztettem a speckóra teljesen ua. de kalapácsos korábbi ProKeys 88 típussal. A hangja is azonos, a demók alapján nem nagy durr. Felteszem ha Bálint kolléga leginkább zongorához hasonló cuccot keres (érzetre is) ez legfeljebb csak szintizésre lehet jó. Kísértetiesen hasonlít egyébként a Keystation 88es-re.

Hát igen, nyilván nem kalapácsos a 88SX. De azt azért nem mondanám, hogy "legfeljebb csak szintizésre lehet jó", inkább azt mondanám, hogy legalább szintizésre, de annál talán egy kicsit többet is adhat a súlyozott klaviatúra, de a kalapácsosnál természetesen sokkal kevesebbet.

Itt azonban már nagyon ízlésekről beszélünk, meg hogy ki mennyire háklis az ilyesmire... én például úgy tűnik annyira nem vagyok finnyás... játszottam 12 évig SL-880-al, arról váltottam TMK-88-ra és különösebben nem akartam felvágni az ereimet :-) Sokkal inkább izgatott, hogy a dinamikatartományokat milyen részletességgel tudom adagolni, és bár szégyen, de bevallom, hogy a TMK-88-nál ez nekem jobban működött, mert nem kellett számolni a kalapácsok megmozdításával és tehetetlenségével. Egyébként én a Prokeys88SX billentyűzetét épp a Fatar TMK-88 kategóriába sorolnám.

De ez totál szubjektív és Próba Madam nélkül kár is lenne határozottan állást foglalni. Ja, a saját ízlésemből fakadóan azért emlegetem többet a Prokeys-t, mert van hangja és nem kell hozzá számítógép... szóval amit én mondok, azt csak a számítógéppel szemben támasztott ellenszenvem mondatja velem. De ha úgy van, hogy az embernek van pénze a megfelelő típusra, akkor semmiképp ne add leljebb Bálint.

Link to comment
Share on other sites

Én is a ProKeys-t javaslom neked azért mert hiába kapsz hajszállal jobbat +30 vagy +50 ezer Ft ráköltéssel nem szól jobban. Szóval ebből az olcsó kategóriából érdemes megcélozni inkább a legolcsóbbat és a maradék pénzt félretenni másra. Pl ha komolyan gondolkozol akkor komolyabb cuccra. Szerintem ha olcsó holmik közül választunk célszerű a legolcsóbbat venni mert a pénzkülömbség ilyenkor nem tépi le a fejünk.

Hozzáteszem ez az én véleményem.

Szerintem itt nincs csak 3 fajta csoport

A nagyon alap 150 ezer alatt: itt érdemes a legolcsóbbat venni mert egetverő külömbséget úgyse tapasztalunk

Közép osztály ide én pl: Yamaha Motif 88 at sorolom (Sima első szériás motif) Esetleg MO8 vagy új hangszer esetén MOX8

És a Pro osztály: Kurci K2600, Korg Kronos, Yamaha XF, Roland G sorozat...

Midi bill-t azért nem javaslok mert lehet utálni fogod azt hogy mindig géphez vagy kötve. Nincs az a alternativa hogy amikor kedved tartja leülj és zenélj amikor akarsz. Gépet kell kapcsolni programot inditani stb.. Lehet mire mindent elinditasz el is megy a kedved......

Link to comment
Share on other sites

Midi bill-t azért nem javaslok mert lehet utálni fogod azt hogy mindig géphez vagy kötve. Nincs az a alternativa hogy amikor kedved tartja leülj és zenélj amikor akarsz. Gépet kell kapcsolni programot inditani stb.. Lehet mire mindent elinditasz el is megy a kedved......

Szívemből szóltál! :-)

Link to comment
Share on other sites

Midi bill-t azért nem javaslok mert lehet utálni fogod azt hogy mindig géphez vagy kötve. Nincs az a alternativa hogy amikor kedved tartja leülj és zenélj amikor akarsz. Gépet kell kapcsolni programot inditani stb.. Lehet mire mindent elinditasz el is megy a kedved......

Ha van egy hangmodul, már nem olyan vészes. Egyes Midi billeken van szimpla midi out is és ráadásul akár elemmel is mennek (pl. emuk).

Link to comment
Share on other sites

NeoC,

ez így eléggé megfoghatatlan...

Milyen "szempontból" tanulja a szintetizátort? "Szintetizálni", vagy játszani rajta?

Mert ha az előbbi, akkor valamilyen V.A. (csak mert az igazi A-k nagyon drágák ... bár ... )

Ha meg az utóbbi, akkor szinte mindegy...

Ha viszont zongorázni, akkor csak és kizárólag kalapácsos, minél jobb zongora hangszínekkel ...

Link to comment
Share on other sites

8 éves gyerek, hivatalos tanuló szintetizátorának ki mit ajánlana? (Nagybillentyűs, tehát nem PSS)

Én YAMAHA PSR-170 környékén nézelődnék. Van rajta dedikált PIANO gomb, METRONOM gomb, a kijelzőjén kotta látható, használtan tök ócsó, de mégis tud már fogadni Sustain pedált és nagy billentyűs. Nekem hasonló volt otthonra még 25 éves koromban is amikor nem volt pénzem hogy legyen otthon is, meg a próbateremben is rendes cucc.

Ez a minimál sztem. De ha hosszabb időre veszed, akkor keresnék régi ROLAND EP75 környékén. Mikor még hangszerboltoztunk, ilyeneket adtunk el sulisoknak.

Link to comment
Share on other sites

8 éves gyerek, hivatalos tanuló szintetizátorának ki mit ajánlana? (Nagybillentyűs, tehát nem PSS)

Mindenképp a remek ár/érték/funkcionalitás arányú újabb Yamaha DGX sorozatot javasolnám! Zenetanári berkekben még az is emellett dönt aki nem díjazza a kíséretautomatikát, mivel kitűnőek a hangszínei (jópár a Tyros 2-ből származik) és akár klasszikus zongorázáshoz is jóval alkalmasabb az igényes beépített ritmusokra gyakorolni, mint a tikk-takk metronómra, de az is van bennük ha kell! Mellesleg 350 hangszínében szintis nyávogósak is vannak bőven, ha fel kell kelteni egy 8 éves gyerkőc érdeklődését ilyenek iránt is.

Link to comment
Share on other sites

Csalóka a dolog. A 8 éves gyerek már egyáltalán nem kicsi. Fel kell kelteni az érdeklődését ha azt akarjuk, hogy foglalkozzon vele. Közben meg nagyon nehéz megtalálni az arányt, hogy a csilli-villi megoldások ne tereljék el a figyelmét... könnyen túllőhetünk a célon. Egyébként, ha nem zeneiskolai tananyagról van szó, hanem élvezetről és szórakoztató gyakorlásról, akkor tényleg lehet valami a kíséretdobokra való gyakorlásban.

Mikor megvolt a hangszerüzletünk, óriási szórással vásároltak a szülők... volt család, akik a 8 éves gyereknek kijelentették, hogy Roland EP7e-t akarnak és semmi mást, de volt, ahol a 12 éves gyereknek egy 4500 Ft-os, a kicsinél is kisebb billentyűs Yamaha vicc-et vettek, hiába mondtam, hogy gááááááz :-)

Link to comment
Share on other sites

Amúgy olcsón használtan hozzá lehet jutni Yamaha PSR szériához is. Pl S500 ami használtan 80 ért is vadászható élvezetes lehet mert kisérős és igy halja ha jól fog le egy harmóniát Midi-t olvas amire akár rá is játszhat pl lekapcsolja a szólót és ő játsza rá a midire.

Nagyon sok hangszer tudja már ezt én az S500 at csak úgy mondtam a sok közül. 50 ezer forin körül is akad ilyen hangszer pl: PSR 540

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

Szeretnék venni egy blofeld-et hamarosan, van egy emu1212m kártyám, midi bill is megvan. Nos a kérdésem az lenne, hogy a blofeldet elég közvetlen az emu bemenetére kötni vagy előbb keverőbe (xenyx 502)és onnan emu-ba?

Mi lenne a legoptimálisabb megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

Szeretnék venni egy blofeld-et hamarosan, van egy emu1212m kártyám, midi bill is megvan. Nos a kérdésem az lenne, hogy a blofeldet elég közvetlen az emu bemenetére kötni vagy előbb keverőbe (xenyx 502)és onnan emu-ba?

Mi lenne a legoptimálisabb megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...