Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek?


BalazsNothnagel

Kérdés

Mivel nem tudtam a régi absolute fórumba írni itt kezdtem egy újat ha már megvan az új változat akkor töröljetek légyszives de én nem találtam:)

Naszoval, én egy olyan szintit keresek ami kb 100-150 e huf között van, Virtual analog vagy analog polifon. Én nagyon kedvelem a virus hangzását de nincs 300e királyi fizetőezközöm :D mit javasoltok ? Néztem az r3 mat de az már kifogyott a mikro xl- az vagy lett volna hangmodul vagy minek a kis bilientyosz? A virus drága nekem. A lényeg hogy már hányok a pécém hangjától vasat akarok:D kíváncsi vagyok a véleményekre is! nem baj ha használtat javasoltok azok legalább tartják az árukat :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 664
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

én arra gondoltam hogy komoly billentyűsöktől és szakemberektől kapom azt vissza, hogy éktelenül jól szól!

Ha megfigyeltétek AD-éknak mindig az a legjobb, ami a legjobban megy! :) Anno a NordLead-ek voltak túllihegve, most meg a Novation meg a Kurzweil...

Nem azért hogy szarok lennének, de pl még egy Yamahára sosem hallottam tőlük annyit se hogy érdemes megnézni!

Link to comment
Share on other sites

Erről beszéltem korábban: az általános című topicok kereshetetlenek mikor már 34 oldalnyira híznak. Be is fagyasztom most ezt. Ha valakinek ilyesmi kérdése van, tegye fel pontosabban, indítson témát mondjuk "Digitális zongora 100-150ezer forintig?" címmel.

Link to comment
Share on other sites

Valaki érti ezt a mondatot még Audityn kívül?

Legközelebb valami érdemi dologgal is foglalkozhatnál ha időd engedi :)

Pl. rögtön azzal, hogy melyik szinti mire jó, írhatnál a kedvenc Yamaháidról, nem tudom mi akadályoz meg ebben, vagy hogy ez miért fontosabb mások kritizálásánál, miért jó rontani a levegőt.

Hozzászólásod tipikusan ez: (és ezt építő jelleggel mondom, remélve azt, hogy nem ez lesz az irányvonal)

doublefacepalm.jpg

Hát ez a kép zseniális csillagos ötös! :)

Link to comment
Share on other sites

Ez a Monotribe végre egy izgi útkeresés. Bár monotron tulajként egy MIDI csatlakozás kéne rá hogy a cserén törjem a fejem... A Groovebox-os elektromos pruntyogás az én ízlésemnek már elég stílusidegen, de a monotron lehetőségei még elférnek az eszköztáramban. A Monotribe-t egy MIDI csatlakozással vonzóbbá tehették volna a monotron tulajok számára, meg az is érthetetlen a számomra, hogy így a MIDI szinkronizáció hiányával is vevőket veszthetnek, az intonációs problémákról meg már nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

monotribe_pers_634375269470460000.png

Korgéknál lehet hogy megmozdult valami?

http://www.korg.com/monotribe

•The powerful sound of true analog synthesis

•3-part analog drums, using discrete analog circuitry

•Popular Electribe-style sequencing.

•Active Step and Flux features for realtime dynamic loop manipulation

•Advanced multi-function ribbon keyboard; Chromatic, Continuous, & Wide modes

•Auto-tuning provides stable pitch for accurate chromatic playability

•Selectable oscillator waveform, noise generator, and versatile LFO

•Uses the same VCF (filter) circuit as the classic MS-10/MS-20

•Sync In & Out jacks allows synchronized integration with multiple units

•Battery operation, built-in speaker and compact size deliver on-the-go groove-making

Link to comment
Share on other sites

De hogy ne csak off legyek.

Szerintem a hardveres VA szintik között túl sok különbség nincs igazából. Szerintem egy Korg VA szinti sem marad el egy Virustól, vagy bármelyik mástól igazából. Az egyes VA szintik között tényleg tech.spec. paraméterekbéli különbségek vannak mint pl. polifónia, multitimbrál, mennyi és milyen effektek (DSP power). Illetve hogy hogyan editálható, használható élőben a cucc. Nagyjából a minőség ugyanaz mindegyiknél. Persze vannak különbségek, lásd az egyik 24/44.1-en (pl. Waldorf) a másik 24/96 kHz (Access) esetleg 24bit/48kHz-on (pl.Korg) számol. Döntse el mindenki, hogy ez mekkora különbséget jelent.

A Nord VA-k kicsit kilógnak a sorból, mert pontosabb szintézis algoritmussal próbálnak jobb hangot csinálni. De ez akkor sem jelent óriási különbséget.

Mert összességében véve a VA-k között a különbség eltörpül, ha elkezdjük őket egy (normális) analóghoz hasonlítani. Szinte vicces analóg szemszögből az a vita, hogy vajon a Waldorf, az Access, a Korg, Arturia, a Yamaha vagy a Roland (etc) vagy akár a Nord lenne az über. Mert VA szinten mindegyik teljesen jó arra, amire csinálták. Főleg a legtöbb szoft szintihez képest.

A hw PCM szintikkel majdnem ugyanez a helyzet. Pl.nálam a Korg volt mindig előrébb a japán trióból, de még a Kurzhoz is bizonyos szempontból. Amit elvesztettem kis minőségbéli különbséget a Kurzweilhez képest, más dolgokban megnyertem pl. az M3-nál (ami egyébként másnak - pl. egy Yamaha Motif gazdának - semmit nem jelent, és értéktelen).

A Roland viszont WS szinten eddig hátul kullogott. De szvsz. az új ws-ük megüti a Motif XF illetve Korg M3 szintet. Más kérdés, hogy nem arra kéne gyúrni, hogy egérrel is lehessen a WS-t irányítani, hanem hogy a WS hangban a legfelső szintet mindig egy kicsit továbbvigye.

A japó trió között tényleg embere dönti el hogy kinek mi a jó.

A Kurznál abból a szempontból egészen biztosan más helyzet hogy ár/érték minőségben 100% biztosan megveri a japán triót. Mert a japán trió bármelyik ws-e irreálisan drága.

Aztán hogy nyáron a Korg Kronos mennyiben rendezi át a viszonyokat az csakis attól függ hogy mennyi lesz az ára. Ha drága lesz akkor sok minden nem fog történni, lásd Oasys. Ha az M3 árában lesz akkor viszont átrendezheti a piacot kissé.

Ps.: ha már Kurzweil, akkor tessék megnézni a Transcendent Man című filmet Ray Kurzweiltől. Vannak benne archív felvételek, ahol Kurzweil 17-évesen bemutatja a saját "zenegépét"... qrva jó.

Link to comment
Share on other sites

Valaki érti ezt a mondatot még Audityn kívül?

Legközelebb valami érdemi dologgal is foglalkozhatnál ha időd engedi :)

Pl. rögtön azzal, hogy melyik szinti mire jó, írhatnál a kedvenc Yamaháidról, nem tudom mi akadályoz meg ebben, vagy hogy ez miért fontosabb mások kritizálásánál, miért jó rontani a levegőt.

Hozzászólásod tipikusan ez: (és ezt építő jelleggel mondom, remélve azt, hogy nem ez lesz az irányvonal)

doublefacepalm.jpg

Hé!

Ez a mi egyezményes jelünk! Ne tessék ellopni! :D

http://facepalm.freeblog.hu/

Link to comment
Share on other sites

Ha megfigyeltétek AD-éknak mindig az a legjobb, ami a legjobban megy! :)

Valaki érti ezt a mondatot még Audityn kívül?

Anno a NordLead-ek voltak túllihegve, most meg a Novation meg a Kurzweil...

Legközelebb valami érdemi dologgal is foglalkozhatnál ha időd engedi :)

Pl. rögtön azzal, hogy melyik szinti mire jó, írhatnál a kedvenc Yamaháidról, nem tudom mi akadályoz meg ebben, vagy hogy ez miért fontosabb mások kritizálásánál, miért jó rontani a levegőt.

Hozzászólásod tipikusan ez: (és ezt építő jelleggel mondom, remélve azt, hogy nem ez lesz az irányvonal)

doublefacepalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

A Supernova sorozat se volt rossz. Nekem volt 1.-esem, és azóta se értem, hogy miért adtam el.... Az igaz persze, hogy mint minden VA-nak, erre is rá lehetett unni a hangjára. Megjegyzem nekem a Waldorfok elég libling, még akkor is, ha egy kicsit bugos a Blofeld, de nálam alaphangszer. Ezért az árért megnézném a Blofi keyboardot, vagy vadásznék egy XTK-t. Nekem B-Virusom volt, de nem igazán jött be. Akkor már a Supernova jobb volt, a Blofi meg kezesebb. Silknek egy pontosítás: A VA-t emlékeim szerint a Yamaha hozta be a CS1X-el, de lehet, hogy nem jól tudom...:)

A CS1X az egy PCM szinti. Az AN1X a VA, de a NordLead előbb volt két évvel.

Link to comment
Share on other sites

A Supernova sorozat se volt rossz. Nekem volt 1.-esem, és azóta se értem, hogy miért adtam el.... Az igaz persze, hogy mint minden VA-nak, erre is rá lehetett unni a hangjára. Megjegyzem nekem a Waldorfok elég libling, még akkor is, ha egy kicsit bugos a Blofeld, de nálam alaphangszer. Ezért az árért megnézném a Blofi keyboardot, vagy vadásznék egy XTK-t. Nekem B-Virusom volt, de nem igazán jött be. Akkor már a Supernova jobb volt, a Blofi meg kezesebb. Silknek egy pontosítás: A VA-t emlékeim szerint a Yamaha hozta be a CS1X-el, de lehet, hogy nem jól tudom...:)

Link to comment
Share on other sites

Ha megfigyeltétek AD-éknak mindig az a legjobb, ami a legjobban megy! :) Anno a NordLead-ek voltak túllihegve, most meg a Novation meg a Kurzweil...

Nem azért hogy szarok lennének, de pl még egy Yamahára sosem hallottam tőlük annyit se hogy érdemes megnézni!

No offense...de ez azért van, mert JÓT nem nagyon tudnánk róluk írni, kivéve egy pár terméket, amit egyszerüen azért ér bármilyen figyelem, mert "jóárasitották". Ezen felül sajnos ezek a cégek nullát se fejlesztettek az elmúlt 20 évben. A Roland a JV széria óta egyetlen érdemleges dobással próbálkozott (V-synth), ami azért nem egy nagy durranás...és iszonyat drága, az összes többi cuccot a szoftverek is lelépik sajna. Yamaha majdnem ugyanez pepitában, ott az SY-széria volt az utolsó "értelmes" mozdulatuk. Korg-nál kissé jobb a helyzet, de az M' óta ott is csak PCM szintiket kapsz, a virtual analogjaikról meg ne szóljunk sztem. Szóval marad a Clavia, Acces akik valamit fejlesztettek és hoztak is valami uj használható technológiát a piacra. Talán még a Waldorf, de sajnos VA szintikben csak másodhegedüsök, de a japóknál azért jobbak. A Kurzweil meg csak jóárasit...90-es évek eleji sound (VAST), csak bivalyabb enginnel, olcsóbban. (Viszont legalább nem szarabb, mint anno.)

Másfelöl...a saját "jóárasitott" termékekinkröl persze nekünk illik irogatni (a RolandEE nem fog pölö), szerintem ez "érthetö". Majd ha kidob valaki olyan cuccost, amire azt mondom tyüüüü, akkor tapsolok neki. Dicsérje a Roland a sajátját, vagy mutasson valami tyüüüü-t, s mi is tapsolunk hidd el.

A Novation izé, egy sima eccerü VA szinyó...jó áron. Semmi extra...csak olcsóért legalább kapsz valamit. Senki nem mondta, nincs jobb. A GAIA-nál sokkal kúlabb, ha nem is minöségben, de izlésben mindenképp. A Kurzok hozzák, amit rég, jobb áron, többszörös teljesitménnyel. Viszont a VAST az egyetlen olyan "életképes" és logikus fejlesztés, ami a PCM/sampling szintik után megjelent az elmúlt 20 évben. A Clavia/Acces behozta a piacra a VA-t, amiben a mai napig senki se dobott ezeknél jobbat, ezt csiszolgatják. A Clavia meg a PCM/sampling szériával abban tudott érdemben újitani, hogy vették a fáradságot és pénzt, s csináltak egy frankó, modern minta készletet, hozzá meg egy teljesen faszányos és eccerü kezelö felületet. (Játékélmény verhetetlen...ebben nagyot dobtak.)

Remélem ez "érthetö" és kielégitö válasz a kérdésre. :)

Link to comment
Share on other sites

én arra gondoltam hogy komoly billentyűsöktől és szakemberektől kapom azt vissza, hogy éktelenül jól szól!

20 év alatt elég sok vas megfordult a kezemben, de nem nevezném hangban magasan kiemelkedő cuccnak.

Ár/érték kategóriában viszont teljesen jó választás (kb. hasonló kategória a Roland GAIA is).

Link to comment
Share on other sites

Nálunk most mindenki ezt dícséri:

Novation Ultranova. Én nem tudom, mert nem ismerem, csak ha valami ennyire megy, akkor azt nyilván kiszúrom. Amin csodálkoztam, hogy még Silknek is tetszett, ami gyakorlatilag nem lehetséges, de mégis...

4163-0.jpg

Volt szerencsém hozzá, leginkább a potik extra kontrol lehetőségei érdekesek benne.

Link to comment
Share on other sites

Mivel nem tudtam a régi absolute fórumba írni itt kezdtem egy újat ha már megvan az új változat akkor töröljetek légyszives de én nem találtam:)

Naszoval, én egy olyan szintit keresek ami kb 100-150 e huf között van, Virtual analog vagy analog polifon. Én nagyon kedvelem a virus hangzását de nincs 300e királyi fizetőezközöm :D mit javasoltok ? Néztem az r3 mat de az már kifogyott a mikro xl- az vagy lett volna hangmodul vagy minek a kis bilientyosz? A virus drága nekem. A lényeg hogy már hányok a pécém hangjától vasat akarok:D kíváncsi vagyok a véleményekre is! nem baj ha használtat javasoltok azok legalább tartják az árukat :D

Szerintem ebben az árkategóriában a legjobban egy Virus rack XL-el jársz, ha van mellé master billentyűd.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget! Igazából én is a vírusra gondoltam ;) Azért benézek az üzletbe is meghajtom azt a novation-t is bár a virusnak sokkal jobban örülnék:D Csak az a baj hogy már két napja vadászok és nem találok egyet sem;( Ha valaki tud jó állapotú virus b t vagy virus c -t az ne tartsa magában :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem rossz alternatíva a KORG MS2000BR sem. Alig egy hónapja váltam meg tőle. 70 ezer Ft-ért árultam, szóval az elég gazdaságos megoldás lehetett volna. És nem azért váltam meg tőle, mert bármi bajom lett volna, hiszen nagyon jó cucc és én is 2 évig vágytam rá. Egyszerűen öregedtem, megcsömörlöttem az elektronikus zenétől és akusztikus felé akarok menni. Ettől eltekintve szinte bármit meg tudtam csinálni vele. Szerettem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...