Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

korg_radias.jpg

Engem elkezdett érdekelni ez a cucc és az, hogy vajon miért nem esik ezen a fórumon róla egy szó sem! (??)

Szívesen vennénk, ha bárki Radias tulaj vagy akinek volt érdemi köze a dologhoz megosztana érdekességeket, infókat róla v. összevetéseket más VA kütyükkel!

THX!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Elkezdtem feltölteni a RADIAS zónát a honlapomon, a ZENEDE menüben találjátok.

Tippek-Trükkök leírásainak első pár darabja már fenn van, igyekszem folyamatosan írni a többit is.

http://fincy.hu

Üdv

Hozzászólás megosztása

• 0

Radiashoz mennyire vannak gondolatébresztő felhasználói vagy 3rd party hangszínek szemben mondjuk egy Virussal (B, Ti...)?

Hozzászólás megosztása

• 0

Van egy adag szerte a neten, ami már nem igen bővül mert halott a RADIAS téma a fórumokban. Ezeket összegyűjtöttem és stílusonként kategorizáltam (Lead, Pad, Keyboards, SFX, stb.) egyenlőre magamnak.

Egyszer elküldtem érintetteknek egy két levelet, hogy vajon ha felteszem ezeket a honlapomra, akkor az sérti-e bárki érdekeit, de semmilyen választ nem kaptam sem a KORG tól, sem a hazai dealertől, sem a hangszínek készítőitől. Gyártottam már én is jó sokat, de hogy ezek mennyire gondolatébresztőek egy Virussal szemben azt nem tudom.

Ha van rá igény szívesen feltöltöm őket a honlapomra a RADIAS zónába, ahová feltettem pár tippet-trükköt is.

Igazából kevés az olvasók köre, ezért nem igen bővítettem pedig van sok érdekesség. Mostanában is találok újabb lehetőségeket. Engem a régi analóg szinti hangok átültetése érdekel, de közben sokszor egy-egy saját hangszín alakul ki.

Nem tudom mennyire illő, de ha letöltök egy gyári VST-t (pl. Arturia) majd kipróbálom melyikben tetszik egy-egy hang, akkor azt megcsinálom a RADIAS-on és már nem is kell a program és nem érdekel, hogy csak 10 percig használható a demo.  Van amikor direkt úgy ülök le, hogy próbálok valami új figurát kitalálni. Mostanában kezdtem el több Timbre-t használni egyszerre egymás hangzásának kiegészítésére, ez is egy jó móka. Az új hangszínt próbálgatva más szintin (m50) épített kísérettel együtt már többször alakult ki egy-egy zenei motívum amit aztán Abletonban több scene-re építem fel és egy launchpaddal indítgatva improvizálok rá. Ez az, ami számomra nagyon gondolatébresztő ebben a hangszerben.

Persze mindenkinek más a célja.

Mindjárt abbahagyom, de az is nagyon érdekes, hogy ha az Abletonhoz írsz MAX for Live-ban jó nagy oszcilloszkópot és spektrum analizátort, akkor látod is a hangokat. Egy másik hangszerből származó hang jellemzőit is fel lehet így deríteni és máris jobban megy a modellezés. De ezeket nyilván más vassal is meg lehet csinálni. A Virust nem ismerem, bár olvastam a kézikönyveit.

Üdv

Hozzászólás megosztása

• 0

Az új hangszínt próbálgatva más szintin (m50) épített kísérettel együtt már többször alakult ki egy-egy zenei motívum amit aztán Abletonban több scene-re építem fel és egy launchpaddal indítgatva improvizálok rá. Ez az, ami számomra nagyon gondolatébresztő ebben a hangszerben.

Na, ha erről volna felvétel az érdekelne!

Egyenlőre nincs Radiasom még, de meglep hogy ha ilyen innovatív a cucc, miért tojik rá a világ! A Virusok meg máig standard holmik bárhol ahogy nézem, de tuti kevesebbet tudnak már csak az effektet is nézve a Raditól.

Hozzászólás megosztása

• 0

http://fincy.hu/index.php/zeneim

Szinte mindegyikben van RADIAS. A Depeche Mode videóban, a középső keyboardon játszott részek RADIAS illetve, aztszem a basszus is.

Kraftwerk Hall Of Mirrors -ban több RADIAS hang is van, és a Vocoder bár itt R3-ból jön, jöhetne belőle is. (Ez azért nem túl hallgatható :) )

A tipikus példa a fentiekre a fülfacsaró "Bárki lehet sztár" nóta (ld. leírás)

Hozzászólás megosztása

• 0

Van egy adag szerte a neten, ami már nem igen bővül mert halott a RADIAS téma a fórumokban. Ezeket összegyűjtöttem és stílusonként kategorizáltam (Lead, Pad, Keyboards, SFX, stb.) egyenlőre magamnak.

Egyszer elküldtem érintetteknek egy két levelet, hogy vajon ha felteszem ezeket a honlapomra, akkor az sérti-e bárki érdekeit, de semmilyen választ nem kaptam sem a KORG tól, sem a hazai dealertől, sem a hangszínek készítőitől. Gyártottam már én is jó sokat, de hogy ezek mennyire gondolatébresztőek egy Virussal szemben azt nem tudom.

Ha van rá igény szívesen feltöltöm őket a honlapomra a RADIAS zónába, ahová feltettem pár tippet-trükköt is.

Igazából kevés az olvasók köre, ezért nem igen bővítettem pedig van sok érdekesség. 

Én szívesen venném, ha feltennéd az oldaladra!!! :)

Időnként bekukkantok oda és olvasom a frissítéseket.

Szerkesztette sanya

Hozzászólás megosztása

• 0

Én szívesen venném, ha feltennéd az oldaladra!!! :)

Időnként bekukkantok oda és olvasom a frissítéseket.

Szia,

Fenn vannak.

Hozzászólás megosztása

• 0

Tehát akkor kategorizált RADIAS Patch Library-k a honlapomon http://fincy.hu .

A ZENEDE menüből érhető el, vagy a RADIAS zóna Tippek-Trükkök címszava alatt.

A fájlok egyszerűen letölthetőek, kibontás után a .rdl fájlok RADIAS Sound Editor szoftverrel nyithatók meg.

Bármi gond van írjatok.

A következő kategóriák vannak: ARP, Audio (Line in), Bass, Bell&Decay, Guitar&Pluck, Hard Lead, Hit&Drums, Keyboards, Lead, Motion, Pads, SFX, Soft Lead, Vocoder

(Hamarosan feltöltöm a saját hangszín táramat is.)

Üdv

Fincy GO:

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Nemrégiben én is szert tettem egy RADIAS-ra... Lassan vintage lesz ez is, legalábbis ha azt nézem milyen "egyszerű" a KORG hivatalos oldaláról bármit is letölteni hozzá...

A hangszerről magáról nem szeretnék most sem ódákat zengeni, sem leszólni azt mint ahogyan tettem a Waldorf blofeld-el... :) Annyit azért elmondanék - nem csalódtam, nem hiába kerülgettem évekig mint a forró kását :)

Ami miatt billentyűt ragadtam az az, hogy figyelmetekbe ajánljam a KORG közösségbe már "fel lőtt" kis programocskámat...

A RADIAS editor nagyon sok mindenre jó. Jól is lett megírva... Csak hát nem nagyon támogatja a librarian funkciókat. E hiányosságok kiküszöbölésére először egy "program sortert" írtam JAVA-ban, aztán elkapott a gépszíj ahogy azt mondani szokás... Az eredmény egy librarian lett :) Ami tud:
- jóval több mint 256 programot "kezelni" egyszerre;
- sorba rendez név/kategória/programmer/komment alapján;
- importál/exportál rdl fileból/-ba;
- szekciónkénti (OSC, FLT, LFO, stb...) véletlen generátor a sound design segítéséhez ;) ;
- TimbreCombinator - pont azt teszi amire a neve is utal, különböző programokból lehet az egyes timbréket egy új programba "összecsipegetni" ;)
- kategória/programmer/komment felülírása többszörösen kiválasztott programok esetében;
- a RADIAS-ból "bedump"-olja a library-be az aktuális edit puffert...

Akit érdekel nálam megtalálja:http://lipi.atw.hu oldalon... Kérdés esetén írjatok nyugodtan!

Üdv!

P.s.: az utóbbi időben mókoltam a programon ezt-azt, így képessé vált a microKORG, MS2000 és mixroKORG XL sysex file-ok importálására/konvertálására, valamint képes R3 editor file-okat (r3l) importálni. A vocoder programok konvertálása még nem tökéletes viszont kijavítottam minden ismert és felmerült hibát ami az elmúlt egy évben előjött a használat során :)

Az utóbbi időben egyre többször fordul meg a kérdés fórumokon, hogy mit csináljon az akinek nem fut már a RADIAS editor a legújabb iOS-en... nos a KORG nem fog már semmilyen frissítést kiadni ehhez a szintihez, így aki kezelni szeretné a meglévő bankjait az használja nyugodtan az én platformfüggetlen JAVA programomat - továbbra is ingyen van! :)

Szerkesztette IstvánLipcsei
tárgybeli program update-je

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Valaki tud Radiasra, El Capitan alatt működő usb drivert?

Bármilyen megoldásra ugrok, mert editor nélkül nincs türelmem bogarászni veleí így hnapok óta porosodik...:(

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta sanya:

Sziasztok!

Valaki tud Radiasra, El Capitan alatt működő usb drivert?

Bármilyen megoldásra ugrok, mert editor nélkül nincs türelmem bogarászni veleí így hnapok óta porosodik...:(

Üdv!

Nekem ugyan nincs Apple-ém de ezzel nem megy?

http://i.korg.com/uploads/Download/USA_KORG USB-MIDI Driver 1.2.1 (r4).dmg

A KORG fórumon (http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewforum.php?f=45) nézelődtél már az ügyben?

Hozzászólás megosztása

• 0

1 órája írta IstvánLipcsei:

Üdv!

Nekem ugyan nincs Apple-ém de ezzel nem megy?

http://i.korg.com/uploads/Download/USA_KORG USB-MIDI Driver 1.2.1 (r4).dmg

A KORG fórumon (http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewforum.php?f=45) nézelődtél már az ügyben?

Csatlakozom, az előttem szólóhoz. Próbáld meg letölteni a legfrissebbet. Én több KORG hangszert és kontrollert használok és ezekhez egyetlen USB driver van telepítve, épp nemrég raktam fel Win10 alá a legfrissebbet. Egy driver kezeli az összes csatlakozott hangszert, így - gondolom - egy új driver pont úgy tudja használni a régi RADIAS-t is Mac alatt is, mint Windows alatt. De nekem sincs almám.

A többieknek írom, ha Windows 10-et használtok van egy kis kavar a driverekkel úgy általában. Nem mindegy, hogy 32 bites vagy 64 bites alkalmazás használja őket, ugyanis külön drivert kap az oprendszertől a kétféle alkalmazás. Mit jelent ez? Ha pl. elindítasz egy 64 bites Ableton-t, akkor utána nem tudod használni a RADIAS editort mert az 32 bites alkalmazás és egy másik MIDI drivert fog kapni az oprendszertől. Mivel azonban az Ableton már lefoglalta a RADIAS SOUND midi drivert, az editor már nem tudja ugyan azt használni. Ilyenkor az az opció, hogy a RADIAS editorban kiválasztod a RADIAS SOUND2 drivert ami létrejön automatikusan a 32 bites alkalmazáshoz. Aztán legközelebb mikor nem hasznlod az Abletont, megőrülsz, mert akkor meg nem lesz meg a RADIAS SOUND2 driver. (Remélem érthető).

Megoldás: Windows 10 alatt mindig a 32 bites alkalmazást indítsd el előbb, aztán a 64 bitest. Így ugyan azon a MIDI porton tud mindkettő menni. Magyarán tudsz hangot szerkeszteni és DAW-ban zenét csinálni egyszerre.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Radiasosok!

Ebben a gyári presetben hogy van megoldva az a késleltetett wah-zott "fémes" 2nd sound? Szeretnék valami hasonlót arpeggioval megvalósítani más szintiben!

http://www.synthmania.com/Korg Radias-R/Audio/Factory Presets/A13 Smooth EP.mp3

Szerintem a filter van modulálva egy késleltetett (sinus?) LFO-val. 

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 01. 19. at 22:08 írta Bendi:

Szerintem a filter van modulálva egy késleltetett (sinus?) LFO-val. 

Két layerből áll a hangszín. Egy EP (SmootEP) és egy WAH Gitár (FlyingWahGtr). A késleltetést a Gitár timbre-n alkalmazott ARP biztosítja azzal, hogy egyszerű TRIGGER-ként működik, BPM szinkronnal, félhang időzítéssel a második ütem kezdetén triggereli timbre 2-t. Mivel a keysync is be van kapcsolva, szabadon játszhatsz addig, amíg ki nem tartod a hangot a második ütem elejéig. Ráadásul a gityó épp a kitartott hangnak megfelelő pitchen fog megszólalni. A timbre-n egyébként valóban van egy lassú LFO ami amplitudót modulál és az LFO frekije is változtatva van kissé a harmadig EG által. +Effektek (Cabinet simulator + St. tremolo ) Tehát két tremoló is van, egy amit az AMP szolgáltat az LFO mod miatt + az efektút végén is egy.  Ezt nem kihallottam, hanem megnéztem a gyári hangszínben ;)

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta Gábor Finta:

Két layerből áll a hangszín.

Ezt nem kihallottam, hanem megnéztem a gyári hangszínben

Ott a pont! Köszi! :) 
A panoráma is véletlenszerű, azt nem a másik LFO csinálja vmi random paraméterrel?

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Ott a pont! Köszi! :) 
A panoráma is véletlenszerű, azt nem a másik LFO csinálja vmi random paraméterrel?

Részben. A timbre2 effekt út végén lévő tremolo effect  egyik paramétere van egy 0,29 Hz Sinus-al modulálva. Tehát a panoráma az effect paraméterek része. Ha a másik szintin nincs ilyen effect akkor kénytelen vagy még egy LFO-t elhasználni a panorámára is. Az egyébként érdekes kérdés, hogy hány LFO van vajon a RADIAS-ban, mert vannak effektek melyek valahogy közösködnek a modulátor LFO-kon, így csak az egyik beállítás mükszik mindkét effekten. Ez olykor bosszantó tud lenni, mert pont a chorus és a delay képes így összeveszni, ami ugye alap, hogy néha együtt van. Azért tűnhet véletlenszerűnek, mert nincs szinkronizálva keyboardhoz és BMP-hez sem az LFO, így amilyen állapotban éri a hang ott szólal meg.

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben-hónapokban ugyan egy Roland FA SN-S editoron dolgoztam, ennek a munkának lett egy olyan hozománya, hogy a már említett RADIASLibrarian programom is képessé vált arra hogy MAC OSx-en futtassuk!

Így már tényleg platform független lett az eredeti terveimnek megfelelően...

A legutóbbi említés óta ki is egészült egy-két apró ám hasznos funkcióval! Azt hiszem egy próbát mindenképpen megér ;)

Továbbra is letölthető a weboldalamról: http://lipi.atw.hu

Szerkesztette LiPI
  • Like 1
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása