Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szintik Csere-Bere rovata


Koródi Csaba

Kérdés

Nem találkoztam még Csere-Bere rovattal. Szóval gondoltam indítok egy Csere-Bere rovatot, hogy máris bedobhassam a saját első hozzászólásomat. És talán mások is kiélhetik itt a hozzám hasonló mániájukat :)

Van itt egy ALESIS FUSION 6 HD. Mindent tudó szintit akartam és meg is kaptam, de túllőttem a célon. Tanulgatom, kezelgetem, de sokkal egyszerűbben szeretek zenélni és ehhez lennének egyszerűbb elképzeléseim is egy ilyen összetett hangszernél. Szóval ha esetleg lenne valami elképzelésed, ötleted, csere ajánlatod, ne kímélj!

Több szintimotor van benne, kb. 190-es polifóniával: PCM ROM szinti (ROM-ból tölti be), Sampler (64MB), VA szinti (a Micronból), egy 6 operátoros FM szinti, egy fizikai modellező szinti (Reed és Wind modellekkel), plusz van benne egy 8 sávos HD rögzítő 80GB winchesterrel, meg természetesen MIDI szekvenszer, appreggiátorok és kontrollerek. Minden FULL programozható benne. A hangkészlete nem korlátozott... vagyis annyi szetted lehet, amennyi könyvtárat létrehozol a winchesteren... ugyanez a helyzet az arpeggiátorokkal és a songokkal is, annyi appreggiátort írsz, amennyit nem szégyelssz, különálló kis fájlokba menti őket, amikre hangszínekben, kombinációkban, vagy songokban hivatkozhatsz. Apropó a combi módja is 16 partos. Van két főkimenete, van AUX kimenete, 8 bemenete a HD rögzítőnek, külön sztereo bemenete a samplernek és van koaxiális digitális kimenete is. A billentyűzete súlyozott, a háza alumínium. CF kártyát olvas. USB - PC adatátvitelnél meghajtóként jelenik meg a számítógépen. Tökéletes, karcmentes állapotban van.

Milyen csereberékben gondokodok kb.? Korg TR, Korg Triton Classic, Korg Karma, Roland Juno G, esetleg Roland RS-50, RS-70, Juno Di (értékegyeztetésekkel). De érdekelne kis 8 sávos rögzítő, plusz valami alap szinti is… csak a példa kedvéért: Korg D8, vagy Tascam DP-008 vagy ZOOM R8 + egy Roland RS-5… vagy ilyesmi… mondom, csak tippelgetek.

Nem feltétlen kótyavetyének szánom a FUSION-t. Tanulgatom, meg jól szól, de hátha akad egyszerűbb megoldás.

Ha esetleg kicsit drágább megoldás lenne (pl. Korg M50), akkor tudok tenni a FUSION-hoz egy Korg Prophecy-t, vagy egy Technics WSA1-et.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Nekem van Tritonom, (rack) épp oda is adnám, mert annyira nem használom, de Fusion-om volt már, (alighanem az enyém került hozzád...), és nem vágyom rá ismét....

De, ha már az elfekvő készletekról van szó:

Hever itt egy Ensoniq SQR, meg egy 360 System Midibass, ha érdekel valakit. Mi érdekel? Leginkább az, ha a valaki a Kurz K2000R-embe tudna szerezni egy komplett új displayt, és szakszerűen ki is cserélné....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nagyon jó kezdeményezés Csabi ez a csere-bere rovat, jó ötlet volt.

Én is feldobnék egy ajánlatot.

Van egy Korg PA500 szintim tökéletes állapotban csak szobában használtam de nincs rá szükségem így megválnék tőle.

Ami érdekel és be tudok számítani az pld:

Ketron SD2 modul, NeoC által említett Korg Triton rack (ilyenre régóta fáj a fogam), de jöhet bármi, hátha kedvet kapok valamihez, ami eddig eszembe sem jutott. :)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként vicces, mert asszem pont az Alesis-t cseréltem el a Tritonra annó, meg volt még valami ráadása a srácnak, ja igen egy Kawai K1-II....:)

Úgy látszik ezek már így együtt mozognak a fejekben....

Bár mióta ismét van Supernovam (három év szünet után visszavásároltam), amúgy se nyúltam máshoz, nagy ökör voltam, hogy annó eladtam.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Csabi, tényleg nagyon jó ötlet ez a cseresznye rovat, beindult tőle a fantáziám!

Magam is hasonló cipőben járok, van néhány használaton kívüli,

vagy csak lelkiismereti okokból nyomkodott hangszerem,

melyeket szívesen felajánlok cserére.

Van egy Korg M1 rack, kicsit karcos itt-ott,

viszont belül szépen rendbe lett téve, tökéletesen működik.

A hangját imádom, de keveset használom, szívesen

megismerkednék fiatalabb testvéreivel.

Aztán egy porosodó Waldorf MicroQ is csak a szívemet fájdítja a rackben.

Annak idején nagyon sok jót olvastam róla, de nekem sajnos

nem igazán jött be a hangja, nem barátkoztunk össze igazán,

helyette más VA cuccokkal próbálkoznék.

Doboza, saját tápja megvan.

És van egy csodálatos kis mütyür, egy Yamaha QY70, zseb-zeneszerkesztő.

Sokat utazóknak, kollégistáknak, kis lakásban élőknek:-),

munkahelyen ráérősöknek kiváló nyomkodni való.

Én egy ideje már sajnos nem tudom kihasználni, ezért megválnék tőle.

Dobozában, saját tápjával, gépkönyvével. Elemről is működik.

Nincs szükségem konkrét hangszerre, kipróbálás,

megismerés céljából érdekelnének a következők:

Korg O, X, Trinity, Triton szériák, lehetőség szerint a rack verziójuk,

Korg R3, X50, MicroX,

Yamaha EX, Motif, szintén inkább rack méret, FS1R,

GEM S széria, itt is előnyt élvezne a rack,

Nord lead,

Access Virus,

Egyszerűbb groovebox.

Valamint K2000 kijelző csere engem is érdekelne.

Tapasztalt kollégák véleménye szintén érdekelne,

pl.: Korg O1R/w semmivel sem jobb mint az M1, stb...

Üdv,

stevie

Stevie!

A Waldorf MicroQ-t esetleg nem adod el? Mennyi lenne az ára?

Akár itt privát üzenetben is jöhet.

Üdv: J.

Link to comment
Share on other sites

Stevie!

A Waldorf MicroQ-t esetleg nem adod el? Mennyi lenne az ára?

Akár itt privát üzenetben is jöhet.

Üdv: J.

Szia Jonas73!

Vicces, hogy az apróban, eladásra kínált dolgokra mindig cserélni akar valaki,

most meg pont fordítva van. És, bár itt most a csere lett volna a lényeg,

végül is a készpénzre csere is csere:-)

Küldöm a privátot!

Üdv,

stevie

Link to comment
Share on other sites

Egyébként vicces, mert asszem pont az Alesis-t cseréltem el a Tritonra annó, meg volt még valami ráadása a srácnak, ja igen egy Kawai K1-II.... :)

Úgy látszik ezek már így együtt mozognak a fejekben....

Bár mióta ismét van Supernovam (három év szünet után visszavásároltam), amúgy se nyúltam máshoz, nagy ökör voltam, hogy annó eladtam.

Tényleg vicces :D Amúgy ez szerintem nem a Te példányod... épp most forgott közkézen ezen kívül még 2 db, amiből az egyiket épp a zenészhaverom vett meg. Volt egy olyan fajta elképzelésünk, hogy legyen egyforma hangszerünk a közös munka és kompatibilitás érdekében. Neki be is jött, nagyon keni-vágja... meg aztán én is látom, hallom, hogy jó cucc ez, csak én meg nem vagyok egy nagy fejtegető... inkább csak hűbelebalázs módjára leülök zenélni egy PCM szintivel azt kész :D

Bár eddig túlságosan próbáltam belemászni: elkezdtem szekvenszerezni, meg effektutakat csinálni, plusz AUX köröket, azokat EQ-zva, effektezve vissza a HD sávokra, plusz még MIDI-n keresztül még más hangokat stb... szóval egy kicsit belebonyolódtam és elment a kedvem az ilyen bonyolítgatástól. Aztán most ha elkezdem az említett hűbelebalázs módon használni egy sima kis külső felvevővel, akkor lehet hogy megint visszajön a kedvem hozzá :D.

Apropó, ha esetleg van valakinek kevésbé használt, megunt, vagy PC-vel leváltott kb. 8 sávos felvevője, az is érdekelne mondjuk a TECHNICS WSA1-emért cserébe. Az lehet, hogy helyre is rázná nálam ezt a FUSION-t.

Link to comment
Share on other sites

Hja. Már nekem se jönnek be az "atommérnök" típúsú szintik. (kivéve a Doepfer modulart...:D Azt azért turkálom, de az más...)

Szóljon, már elsőre is, és ne vegye el az ihletet az, hogy kurkászni kell a menüjét. Nekem se jött be a Fusion, bár én is éreztem, hogy jó hangszer...

Ez van.

Link to comment
Share on other sites

Szóljon, már elsőre is, és ne vegye el az ihletet az, hogy kurkászni kell a menüjét.

Szól ez elsőre is, csak én bonyolítottam túl :D Az van ugyanis, hogy a PROGRAM hangszínei marha jól szólnak, viszont a 8 sávos HD rögzítőjét csak értelemszerűen SONG módban lehet élesíteni. Így viszont a PROGRAM mód effektjeit újra kéne építeni SONG módban hogy ugyanúgy szóljanak. Annál már sokkal egyszerűbb lenne a számomra egy külső eszköz. A 8 sávos HD rögzítő akkor király benne, ha a zenénk mellé akarunk énekeket, gitárokat, külső sávokat rögzíteni, a hangszer saját hangja meg jön a MIDI trackeken. Nah nekem meg épp ehhez nincs türelmem... inkább csak a saját hangszíneit szépen audióba játszanám. Szóval külső rögzítő ötletek jöhetnek :D

Link to comment
Share on other sites

Leginkább az, ha a valaki a Kurz K2000R-embe tudna szerezni egy komplett új displayt, és szakszerűen ki is cserélné....

Nem sikerült a múltkori alkatrész oldalról boltolni?

Keresd meg a Bakó Imrét, ő volt régen is a Kurzweil szervízes itthon. Vagy ott még a Syncopa is!

Csabi a soha nem múló, örök szinti cserélő lesz innen már! :) Meg kell kérdezni Hansanékat nem-e számítanak be Fusiont Krome-ba (persze ráadás Prophecy-vel!) :D

Link to comment
Share on other sites

Csabi a soha nem múló, örök szinti cserélő lesz innen már! :)

Ahh igen, valóban mániának is tekinthető, közben pedig bármennyire hihetetlen, teljesen megváltozott a motíváció. Eddig mindig felfelé akartam fejlődni, egyre több, bonyolultabb cuccokkal körülvenni magam, ezért csereberéltem. Most viszont amióta Barátnőm van, időm meg nincs, azóta az egyszerűsödés, a kiszórás a cél, bármíly meglepő :D

Meg kell kérdezni Hansanékat nem-e számítanak be Fusiont Krome-ba (persze ráadás Prophecy-vel!) :D

Mondasz valamit! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...