Jump to content
Ménemszól.hu

MESSE13: Kurzweil ARTIS


A/D

Recommended Posts

Most jöttünk a Messéről, és csodálkozva látom, hogy a Kurzweil új üdvöskéje nem annyira van az említések közt. Igaz, jól el volt dugva, és csak egy darab volt belőle, az is pre-production változat.

 

post-1-0-57939600-1365632666_thumb.jpg

 

A Kurzweil a MARA chipre építve vezetett be egy új technológiát, amivel nagy memóriát címez (ez állítólag valami rafinált dolog. Ne felejtsük el, hogy ez nem PC alapú mint a Kronos). Ennek eredménye a két új szintetizátor.

 

A két új szintetizátor a színpadi zongora piacot célozza (lásd Nord Stage), de nagyon olcsó lesz (abban a műfajban legalábbis). Olyan 600ezer forint környékére várjuk az ARTIS-t, ami azért "meleg", mert a hallottak alapján az összes eddigi hardverszinti "fejét megfirkálja" nagyon csúnyán. Nem hallottunk még ilyen zongora, rhodes hangot szintetizátorból, istenbizony. Az UI persze nem annyira csúcs mint a Nordokban (abban a Nordot nem lehet megszorítani), viszont olyan sound van, hogy az nagyon kész... Bálint játszotta a hangszert, és azt mondta hogy feel-re is extraordinary, nagyon komoly lépés előre. 128 hang poli, 256MB flash, fogadja a PC3 kártyákat. (Saját mintákat nem lehet beletölteni). Színpadi zongora, tehát nem az a funkciója, hogy a V.A.S.T-vel bicskázzon az ember meg sound designoljon (gondolom erre lesz majd egy másik modell a jövőben). Benne van amúgy a PC3-ak jobb hangszínei is, mi összenéztük a klasszikus Kurz zongorával, hát.... nagyon horzsol az új, pedig a régi is abszolút állat a mai napig. De mondom, szerintem minden jelenlegi hangszert löki egy-két generációval hátrébb. Sok hang még nem volt benne amúgy.

 

A gép igen jól néz ki élőben, de sajnos 22 kiló, ami ma erős ebben a műfajban. És sajnos nagyobb mint a Nordok, Korgok (de nem nagyobb a Motif XF-nél). Fatar TP100-as mechnikával jön (ez elég jó volt érzetre, nem hiszem bárki is panaszkodna). Elvileg még valamennyit könnyítenek rajta (a Nord Stage 18.5 kiló).

 

A végső modell kinézete nem ez lesz amit most látunk, de hasonló.

 

Ebben a műfajban szerintünk ez lesz az év szenzációja. Ha hangról lesz szó, eléggé úgy fest, egész egyszerűen nem lesz méltó ellenfele. Hát na. Kurzweil.

 

Állítólag júliustól szállítják.

Videó:

 

 

http://youtu.be/mwIMxPxQ-ic

Link to comment
Share on other sites

Kurzweilnek mindig is nagy késésekkel voltak elérhetők a friss infói, pl a cég honlapján is, aminek evidensnek kellene lenni, hogy onnan terjedjenek a hírek. Pl. ilyen volt az SP5-8 is, amibe anno a HS-onlineon futottam bele és sokáig semmi nem volt infó még utána elérhető hivatalosan. De meglep hogy mint kereskedők, erről modellről a Hitspace sem sokat hallott ezelőtt. (?)

 

A 600k szerintem egyáltalán nem mondható olcsónak a kategóriában és szerintem a videó alapján hallható soundok sem akkora "eget ketté hasítóak", mint aminek beállítjátok. (a Triple Strikeról meg jobb ha nem is beszélünk...)

Azért drukkolunk a Kurzweilnek, hogy dobjon valami tényleg nagyot már végre a természetes hangszerek mintáival is, a lehetőség előttük áll, a többit meg úgy is élőben kell hallani, kipróbálni. :P

Link to comment
Share on other sites

A páratlan páros ismét: LP és a Kurzweil :-)

 

A Kurz marketingje igenis csapnivaló, már a többi gyártóhoz képest. Youtube demókból nem tudok következtetéseket levonni a hang vonatkozásában, de ha 22kg, akkor tuti nem lesz a mobil zenészek kedvence. Hogy a 600e ft sok-e, hát, errefele sok. Anno a PC3X 520e volt, most a PC3 K8 720 ropi. Most biztosan nem vennék Kurzit ennyiért, akkor ár-értékben nagyon ott volt. Én imádom a zongoráját. Ha most kellene választanom, valószínüleg Nordot vennék valamilyen formában, bár az igazi az a Kurz mellé egy Nord lenne. Álmodozom....

Link to comment
Share on other sites

Kurzweilnek mindig is nagy késésekkel voltak elérhetők a friss infói, pl a cég honlapján is, aminek evidensnek kellene lenni, hogy onnan terjedjenek a hírek. Pl. ilyen volt az SP5-8 is, amibe anno a HS-onlineon futottam bele és sokáig semmi nem volt infó még utána elérhető hivatalosan. De meglep hogy mint kereskedők, erről modellről a Hitspace sem sokat hallott ezelőtt. (?)

Tehát hogy nem írtunk róla, azt jelenti hogy nem tudunk róla, igaz? Te aztán átlátsz a szitán!  

 

Íme a nagy titok, amire soha rá nem jönnél: természetesen hallottunk a termékről, de míg nem tudjuk mennyit ér, nem ismerjük, nem izgatjuk vele az embereket. 

 

És lefordítom a cikket neked röviden, hogy te is értsd, és hogy a témára vonatkozóan koncentráltan tudj megnyilvánulni: új színpadi zongora a Kurzweiltől új, nagyobb mintákkal, flash memóriával, sokkal olcsóbban mint a konkurrencia.  Most nézd meg ehhez képest miről írtál. Hogy drága, mert nem ingyen van, meg hogy milyen a cég marketingje. Zenélni akarsz, vagy hangszert eladni?  

 

A 600k szerintem egyáltalán nem mondható olcsónak a kategóriában és szerintem a videó alapján hallható soundok sem akkora "eget ketté hasítóak", mint aminek beállítjátok. (a Triple Strikeról meg jobb ha nem is beszélünk...)

Azért drukkolunk a Kurzweilnek, hogy dobjon valami tényleg nagyot már végre a természetes hangszerek mintáival is, a lehetőség előttük áll, a többit meg úgy is élőben kell hallani, kipróbálni. :P

 

Temészetesen borírékoltam, hogy végtelen kényszert fogsz érezni hasonló színvonalú komment írására, mint mindig. De ettől még tájékoztatni fogunk. (Ezalatt nem azt értem, hogy a hasonlóan "fontosnak" beállított kommentjeidre fogunk reagálni).

 

1: 600k olcsó vagy nem... Mondjál jobbat, és akkor rögtön látjuk, hogy mennyire vagy te okos srác. Mert hogy "mi hasít ketté eget" ugye relatív. De ha valójában úgy szól, hogy a Nord Stage nagyon durván kötheti a gatyáját, ami ezekben az időkben toronymagasan a legrespektáltabb hangszer GYAKORLÓ színpadi zenészeknél, akkor ez végülis minek számít? Szóval mondj jobb zongorahangot szintiből, és akkor elválik, hogy mi számít "eget kettéhasítónak". Nyilván nem arról van szó, hogy te ennyi pénzt akarsz most egy jó hangszerre kiadni. Ez pedig fontos tényező, ha meg akarjuk érteni egy véleményt íról motiváicóját.

 

2: A Triple Strike-ről már elmondtam: a legnépszerűbb zongora minták között van a világon, az, hogy neked nem tetszik, ez egy dolog. Olyan, mintha azt mondanád, hogy szerinted a 1073 hangja milyen szar, mert torz, meg fázisos, meg hogy a 1176 túl zajos.  Közben a világ felvételeinek 90%-án ez van. Az embereket nem megérteni kell, hanem elfogadni. Ezen nincs mit vitakozni, az összehasonlítás azoknak szól, akinek tetszik a triple strike. Például nekem is ilyen ízlésem van, pedig bármilyen drága szintetizátort megengedhetek (sőt meg is engedek) magamnak, ezt nyugodtan elhiheted. Vehetnék drágábbat is, ha tudnék jobbat. Nem tudok. Silk is inkább az a srác, akinek általában minden kevés ami másoknak már jó. Ő kizárólag ezt használja zenében ha szintiről van szó. De veled ellentétben ő nagyon sok lemezt csinált, amit ráadásul sokan meg is vettek. Pénzért!

 

3: Ha tényleg szeretnéd, hogy komolyan vegye bárki a véleményedet, ideje lenne belinkelned olyasmit, ami szerinted jó. De eddig csak azt hallottam tőled, hogy "mintha az egyik régi AKAI CD-n levő zongora jó lett volna". Ennyivel próbáltál elslisszolni.

 

Elnézést kérek mindenkitől, akit zavar a lelkesedésünk, de a kollegámnak és nekem valóban az a személyes véleményünk (és az ottani látogatók is be voltak szarva rendesen), hogy az új zongora és rhodes nagyon ott van az Artisban. Rézünkről ez hír. Demón lesz ez a hangszer is, mindenki kiválaszthatja a kedvencét (ha ez, ezt, ha más, mást), eldöntheti maga, hogy az ő ízlésének megfelel-e, vagy LP-Filterhez hasonlóan levonhatja a következtetést, hogy minden eddigi elektronikus hangszer és hangkönyvtár sajnos félreértés, és keresűségben, boldogtalanságban éli le élete hátralevő részét. Mi fórumozók nagyon fogunk örülni annak, hogy ezt is megtudhatjuk :)

 

ui: azért árulunk ennyi szintetizátort, mert mi elfogadjuk, hogy minden ember más zenét csinál, és másképp gondolkodik érez. Mi ezzel együtt élünk. De azzal nehéz élni, hogy más, megkeresedett embert zavarja a többiek lelkesedése. 

Link to comment
Share on other sites

Nos. "Hogy a 600e ft sok-e, hát, errefele sok." Teljesen jogos, és van alternatíva is ennyi pénzért (Roland FP7, Yamaha CP-5). Nekem volt szerencsém kipróbálni az Artis-t, és nyilván tisztában vagyok az azonos árú Nordok képességeivel is.
Az Artis zongorahangját, annak játszhatóságát, dinamikáját, karakterét borítékolom, hogy imádni fogják a zongoristák. Tipikus Kurzweil zongora, csak iszonyú jó "felbontásban". Nem lehet vele bújkálni sem élőben, sem mixben. Cserébe viszont olyan dinamika, és kifejezőerő van, hogy nem kell elnevezni sehogy (reflektálva a "csapnivaló marketingre"), mert kipróbáláskor tényleg megmutatja magát (nem nevezik CFSAIIIX hanggenerátornak, vagy méltán világhírű SuperSoTrueX,és SuperSoTrueXX hangszínnek sem). Nagyon jó volt játszani az Artist-on. Alternatíva mindig, igazunk persze nem mindig van.

 

Link to comment
Share on other sites

Chimp! Hogy a 2gb-os kronos zongora ragadjon a nagy füledbe, szigurú bootidővel és keyboard runouttal megtámogatva, windows alapon amiér kipróbá'tad a másik zongorát. Kapjál karácsonyra REALLISZT beta5.0345 TICK piano sk1-es Casio mintát a maradék 2GBra waltzer alapritmussal!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na.., és miket?

Talán azt hogy mégsem giga zongoramintát kap majd, hanem a Kurzweil 250-esét és visszaállnak 8-bites működésre vele! :D Súlyát megnövelik 5 tonnára hogy nehogy ellopható legyen, az ára meg 2 milliárd USD lesz, hogy ne sokan vegyék... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Talán azt hogy mégsem giga zongoramintát kap majd, hanem a Kurzweil 250-esét és visszaállnak 8-bites működésre vele! :D Súlyát megnövelik 5 tonnára hogy nehogy ellopható legyen, az ára meg 2 milliárd USD lesz, hogy ne sokan vegyék... :D :D :D

 

Te nagyon nem csipázod a Kurzweilt. De mi értelme állandóan fikázni? Nem lenne egyszerűbb simán nem foglalkozni vele, ha már nem szereted?

Link to comment
Share on other sites

Ok, megértelek ha nem tetszik neked sem a véleményem, de egy kérdés: amit AD állít totál marhaságot és mint feltüntet hogy "Kurzweil utáló", kiforgatva és összeollózva félszavakat abból amit mondtam, az akkor micsoda? Ja, vagy csak azért mert van egy boltja? Nagy érv! Másnak is van és normálisabban áll a kritika elé is, a poént meg megérti...

 

Én nem akarok belemenni abba a kérdésbe, hogy kinek van igaza, pusztán azt a tényt próbálnám VELETEK közölni, hogy a., nem idevaló a marakodásotok, b., szerintem nem is ez érdekli az idetévedő népeket elsősorban. Mellesleg kövezz meg, ha nem így van, visszaolvasgattam, amennyire tudtam, az első beszólás, szúrás, piszka általában (mindig) a Tiéd. És ezt befejezni csakis Te tudod. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...