Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Elég lesz a szobámba 5"-es monitor, vagy 8"-ast vegyek?


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Készítettem a szobámról egy rajzot mi hogy merre hány méter. A kis piros doboz jelzi a két monitor hangfal elhelyezését. Szerintetek ide elég egy 5 " vagy elférne a 8" láda is?

Én azért szeretem a szép mélyet. Többen írták hogy nagyban függ az elhelyezése a ládáknak, illetve a szoba mérete. Nos, a rajz mindent elárul. Várom véleményetek. Köszönöm előre is.

Még valami szerintetek jobban járnék ha behuznám középre a pc asztalt, mármint a tv állvány mellé (ablak elé)? Vagy itt is maradhat ahogy van? (esetleg a jobb oldali hangfal köré szivacs elhelyezése?

post-1-0-89058000-1372766162_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az én tippem: hangfalból a legjobbat kell venni amit ki bírsz fizetni ha keverni akarsz. Ha nem (csak zeneszerezni), akkor olyat elég, ami tetszik. Egy 5"-es tetszhet. Youtube-ra és mp3-ra bármi jó lesz.

 

A másik tippem: a 1212m-nek nincs fejhallgató kimenete (ha erre nem gondoltál esetleg).

Most kapcsolok, sztem erre a célra megfelelő lenne ha pl kivezetném az emu 1212m jelét a SoundCraft Spirit M4 keverőmre. Szép "meleg" hangja van. Azon van fejhallgató kimenet:) ...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem valahogy így rendezd be az én szememnek így sokkal barátságosabb rendezettebb. Az ágy azért van a pulttal szemben mert ha valaki van nálad és hallgatóztok akkor ez így neki is kényelmes de ami még fontosabb az ágy mint elnyelő működik, én keveréskor a 12nm-es szobába beerőszakolom cipőkanállal az ikeás ágyamat mert annyit számít!!!

Ha még nem vettél monitort akkor két jó tanács:

1. Ne tökölj kicsiben!

 

Nekem volt már mindenem ami 5ös és régen Dynaudiora csorgott a nyálam, na mim van most? Az!

 

 

Elsőre volt Roland DM20- mert jaj elsőre jó lesz az is

Másodjára lett Yamaha HS50M- a na ez akkor már profibb, nem csak más, de pl ez meg van mai napig!

Harmadjára Tapco SW10-Most már az agyamra megy hogy ezeknek nincsen basszusa felindulásból-imádom!

Negyedik kíváncsiságból Alesis 520-másként "szar"/szól mint a yamaha :)

Ötödik és a nyertes- Dynaudio BM5A de a régi!- mert leszarom ha csődbe megyek de erre vágytam mindig is!

Na ebből látszik hogy mennyire befolyásoló tényező a döntésben az érzelmi tényező másrészt ne legyél ilyen hülye vedd egyből a jót! A subra anno nagyon sokat spóroltam és vártam de nagyon megérte! Hidd el meghálálja ha inkább vársz vele de utána 2 kategóriával jobbra tolod össze a zsetont!

2. A 8as a jó!

Az ötösökből is lehet nagyon jókat venni, de 8asok amik ütnek, és hidd el az kell! Másrészt azokban az erőtartalék is több lesz, néha fogod csak kihajtani legtöbbször viszont elég lesz 50-60% os kakón hallgatni, másrészt ha kicsik és hajtod őket akkor jobban melegszik és az nem jó! Nekem volt már ebből parám nyáron...

Bónusz gondolat a végére:

Magamból kiindulva úgyis le fogsz ülni otthon kevergetni mert miért ne :) de akkor már inkább olyan cuccon tedd ezt meg amin lehet is, elég lesz a saját bakikat felismerés után javítani.

 

attachicon.gifadvice.bmp

 

 

Remélem tudtam segíteni

Üdv

 

B Ügynök

Értem, köszönöm a hozzászólásod, de sajna így nem tudom elrendezni mivel az ágyam kihúzhatós mármint a kanapé..azon "alukál", és akkor igencsak útban lenne az egész. Az elrendezésen nem tudok javítani.

Használtan vettem végül 2 MR8 MKII-őt. Egyáltalán nem sok ebbe a szobába ez a láda, sőt lazán szól.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem valahogy így rendezd be az én szememnek így sokkal barátságosabb rendezettebb. Az ágy azért van a pulttal szemben mert ha valaki van nálad és hallgatóztok akkor ez így neki is kényelmes de ami még fontosabb az ágy mint elnyelő működik, én keveréskor a 12nm-es szobába beerőszakolom cipőkanállal az ikeás ágyamat mert annyit számít!!!

Ha még nem vettél monitort akkor két jó tanács:

1. Ne tökölj kicsiben!

 

Nekem volt már mindenem ami 5ös és régen Dynaudiora csorgott a nyálam, na mim van most? Az!

 

 

Elsőre volt Roland DM20- mert jaj elsőre jó lesz az is
Másodjára lett Yamaha HS50M- a na ez akkor már profibb, nem csak más, de pl ez meg van mai napig!

Harmadjára Tapco SW10-Most már az agyamra megy hogy ezeknek nincsen basszusa felindulásból-imádom!

Negyedik kíváncsiságból Alesis 520-másként "szar"/szól mint a yamaha :)
Ötödik és a nyertes- Dynaudio BM5A de a régi!- mert leszarom ha csődbe megyek de erre vágytam mindig is!

Na ebből látszik hogy mennyire befolyásoló tényező a döntésben az érzelmi tényező másrészt ne legyél ilyen hülye vedd egyből a jót! A subra anno nagyon sokat spóroltam és vártam de nagyon megérte! Hidd el meghálálja ha inkább vársz vele de utána 2 kategóriával jobbra tolod össze a zsetont!

2. A 8as a jó!

Az ötösökből is lehet nagyon jókat venni, de 8asok amik ütnek, és hidd el az kell! Másrészt azokban az erőtartalék is több lesz, néha fogod csak kihajtani legtöbbször viszont elég lesz 50-60% os kakón hallgatni, másrészt ha kicsik és hajtod őket akkor jobban melegszik és az nem jó! Nekem volt már ebből parám nyáron...

Bónusz gondolat a végére:

Magamból kiindulva úgyis le fogsz ülni otthon kevergetni mert miért ne :) de akkor már inkább olyan cuccon tedd ezt meg amin lehet is, elég lesz a saját bakikat felismerés után javítani.

 

advice.bmp

 

 

Remélem tudtam segíteni

Üdv

 

B Ügynök

Link to comment
Share on other sites

 .

Elforgatni nem tudtam, mivel itt alvás is van.. és azért az fontosabb számomra:D

 

Viszont a lényeg hogy jobb oldali hangfal konkrétan a fal mellett van kicsit a szoba közepe felé fordítva és fektetve...míg a bal oldali hangfal meg mondhatni a közepén a szobának fix állványon mögötte az ablak olyan 20-30cm re van..

Segítene valamit ha betuszkolnék a jobb sarokba egy bass csapdát? csak azis kérdés beférne mivel az állvány miatt olyan 40 x 20cm hely maradt a sarokban.

Link to comment
Share on other sites

Csak egy jó tanács...

 

Próbáld meg azt az asztalt elforgatni 45%-kal, azaz a szoba kereszt-átlójával legyen párhuzamos. Kis szivacs/függöny az oldalfalakra. Az asztalod mögött lévö sarokba szivasz, szemközt valami nagyobb cucc, mondjuk ruhásszekrény, könyves polc stb. Szerintem jobb lenne, mivel az elsödleges reflexiók nem feléd irányulnának, csak a másodlagos reflexiókkal kellene kalkulálnod keverésnél, amiket sokkal könyebb füllel ignorálni.

Örömmel olvasom, hogy (ha jól veszem ki) ezek szerint nem hamvába holt ötlet a "sarokasztalos" elrendezés. A neten fellehető infók között nem találtam eddig erre vonatkozó akusztikai fejtegetéseket, általában mindenhol a "hagyományos" (asztal a téglalap alapú szoba rövidebbik oldalán, hangfalak az asztal két széle környékén) elrendezés jelenik meg.

Nekem is hasonló sarokasztalos megoldás van a nappaliban. (Pontosabban az asztal maga úgy van, mint a témaindító rajzon, a PC monitor a sarokban, az egyik hangfal pedig az asztal szélén, a másik pedig úgy, hogy a két hangfal + a sarok nagyjából egyenlőszárú derékszögű háromszöget alkotnak). Próbáltam úgy is, ahogy a rajzon van, azaz az egyik hangfalat be a sarokba, de úgy érezhetően roszabb volt az eredmény.

Sajnos akusztikailag a bútorzaton kívül kezeletlen a hely. Jelenleg a hangfalak síkja mögött a sarokban elég brutális mélytorlódás tapasztalható, de most a legfontosabb talán normális hangfalállványok beszerzése lenne (mert most lényegében döngő dobozokon állnak XD).

Link to comment
Share on other sites

Csak egy jó tanács...

 

Próbáld meg azt az asztalt elforgatni 45%-kal, azaz a szoba kereszt-átlójával legyen párhuzamos. Kis szivacs/függöny az oldalfalakra. Az asztalod mögött lévö sarokba szivasz, szemközt valami nagyobb cucc, mondjuk ruhásszekrény, könyves polc stb. Szerintem jobb lenne, mivel az elsödleges reflexiók nem feléd irányulnának, csak a másodlagos reflexiókkal kellene kalkulálnod keverésnél, amiket sokkal könyebb füllel ignorálni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy 5,2m x 3,15m szoba, keresztbe fele a hálószoba, másik fele a "stúdió". 
Eredetileg Mackie MR8-at akartam venni, de mikor bementem megnézni őket, már csak méretéből is láttam, hogy fölösleges a nagyobb. Sztem jól döntöttem és az MR5 lett végül. (Keverésre nem használom, csak zeneíráshoz, gyakorláshoz, ötleteléshez, meg youtube-ra:), de gyönyörűen szól és ezekre bőven tökéletes.

Összegezve az 5"-ra voksolok a szobád alapján.
 

Link to comment
Share on other sites

Az én tippem: hangfalból a legjobbat kell venni amit ki bírsz fizetni ha keverni akarsz. Ha nem (csak zeneszerezni), akkor olyat elég, ami tetszik. Egy 5"-es tetszhet. Youtube-ra és mp3-ra bármi jó lesz.

 

A másik tippem: a 1212m-nek nincs fejhallgató kimenete (ha erre nem gondoltál esetleg).

De, ez a másik "örömöm" forrása:) alá is kellesz még egy erősítő. Ez a hangfal dolog, csillagos ég...meg fogom hallgatni, mi mit tud. Bár nem tudom a Hitspacéban mikre van lehetőség. Nem tudja valaki milyen ládák vannak kiállítva amit ki is lehet próbálni? amolyan "140e"/pár ár alatt?

Link to comment
Share on other sites

Értem, köszönöm a hozzászólást. Az igazság hogy egy dolog lemaradt ami pont a tv állvány és a pc asztal között van az ablak előtt, mégpedig a rack ládám. 2 dolog lehet, vagy marad majd minden ahogy van, nekem ez természetesen kényelmesebb lenne Így, vagy helyet cserél a rack láda és a pc asztal. Na majd ez kipróbálgatom ha meglesznek a ládák.

 

Nagyon kiváncsi lennék hogy mit ad az 5" és a 8" a szobában.

Leginkább , mindenféle zenét hallgatnék rajtuk, amolyan felhasználói célból is), youtubos, mp3 as ami csak létezik_:) + természetesen zeneszerkesztéshez (alapkészítés, felvételek, nem kell nagyon komoly dologra gondolni) is használnám. Megspékelve egy Sony MDR fülessel. Emu 1212m kártyán lesz hajtva.

 

Az én tippem: hangfalból a legjobbat kell venni amit ki bírsz fizetni ha keverni akarsz. Ha nem (csak zeneszerezni), akkor olyat elég, ami tetszik. Egy 5"-es tetszhet. Youtube-ra és mp3-ra bármi jó lesz.

 

A másik tippem: a 1212m-nek nincs fejhallgató kimenete (ha erre nem gondoltál esetleg).

Link to comment
Share on other sites

Szia Fulton!

A hátsó faltól mért távolságra figyelj, hogy ne legyen több. 0.8-2.0m között nem ajánlott. 

A jobb oldali hangfal nem szerencsés olyan közel a falhoz, de ha ott is tudnál 0.5m-el távolodni, akkor már nem lenne nagy baj.

A szoba többi pontján sem lenne sokkal jobb. Az ideális az lenne, ha az egészet eltolnád a TV állvány irányába, majdnem középre.

Ha ez egy lakószoba is, akkor nincs ennek sok értelme, mert annyira meg nem számít, hogy az egyéb funkciókkal kompormisszumot kelljen kötni. 

 

Nem az a kérdés, hogy mekkora a mély hangszóró a hangfaladban, mert gyakran megesik, hogy a kisebb hangszóval lentebb mennek egy másik gyártóhoz képest. A hangfal frekvencia átvitelét vedd figyelembe és azt, hogy milyen zenét hallgatsz majd rajta és főleg, hogy milyen céllal. Van olyan műfaj, ahol a subot nem lehet megúszni, és egyébként sem hátrány, ha hallod az alját is a zenének.

Zeneszerzéshez, hangszereléshez viszont egyáltalán nincs szükséged subra és annyira mély frekvenciákra.

Értem, köszönöm a hozzászólást. Az igazság hogy egy dolog lemaradt ami pont a tv állvány és a pc asztal között van az ablak előtt, mégpedig a rack ládám. 2 dolog lehet, vagy marad majd minden ahogy van, nekem ez természetesen kényelmesebb lenne Így, vagy helyet cserél a rack láda és a pc asztal. Na majd ez kipróbálgatom ha meglesznek a ládák.

 

Nagyon kiváncsi lennék hogy mit ad az 5" és a 8" a szobában.

Leginkább , mindenféle zenét hallgatnék rajtuk, amolyan felhasználói célból is), youtubos, mp3 as ami csak létezik_:) + természetesen zeneszerkesztéshez (alapkészítés, felvételek, nem kell nagyon komoly dologra gondolni) is használnám. Megspékelve egy Sony MDR fülessel. Emu 1212m kártyán lesz hajtva.

Link to comment
Share on other sites

Szia Fulton!

A hátsó faltól mért távolságra figyelj, hogy ne legyen több. 0.8-2.0m között nem ajánlott. 

A jobb oldali hangfal nem szerencsés olyan közel a falhoz, de ha ott is tudnál 0.5m-el távolodni, akkor már nem lenne nagy baj.

A szoba többi pontján sem lenne sokkal jobb. Az ideális az lenne, ha az egészet eltolnád a TV állvány irányába, majdnem középre.

Ha ez egy lakószoba is, akkor nincs ennek sok értelme, mert annyira meg nem számít, hogy az egyéb funkciókkal kompormisszumot kelljen kötni. 

 

Nem az a kérdés, hogy mekkora a mély hangszóró a hangfaladban, mert gyakran megesik, hogy a kisebb hangszóval lentebb mennek egy másik gyártóhoz képest. A hangfal frekvencia átvitelét vedd figyelembe és azt, hogy milyen zenét hallgatsz majd rajta és főleg, hogy milyen céllal. Van olyan műfaj, ahol a subot nem lehet megúszni, és egyébként sem hátrány, ha hallod az alját is a zenének.

Zeneszerzéshez, hangszereléshez viszont egyáltalán nincs szükséged subra és annyira mély frekvenciákra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...