Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 - Enveronment


bazsa82

Kérdés

Sziasztok!

A Logic 9-et szeretném élő koncerteken használni. Az Enveronment beállításához keresek segítséget, elég kevés információt találok ehhez.

Egy speciális beállítást szeretnék létrehozni.

Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)

- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)

- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

Elvileg a Logic 7-ben már be lehetett ezt állítani, melékelek egy fotót róla.

Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam rá megoldást.

Valaki tudna segíteni?

post-176-0-99383500-1300983063_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 133
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Két éve hasonlóan oldottam meg, csak az infót tartalmazó képeket sajnos letörölték egy külső szerverről:

hozzászólásom linkje: 

 

Két éve én is megtaláltam, hogy a meta 99, velocity 123 növeli, 124 csökkenti az értékeket, de most nem találtam meg, hogy hogyan kell használni.

.....

 

ez sajnos nem működik, aszerint csináltam amit itt leírtál, a cables switch nem kapcsol át, és hiába kapcsolom kézzel, nincs sustain sem... :(

Link to comment
Share on other sites

Közben azon morfondírozok, hogy lehet hogy nem lenne egyszerűbb használni a HOLD gombot az EWI-n? Reason alatt kiválóan működik, a LOGICban nem, pedig nincs letiltva a beállításoknál.

 

Az is igaz hogy akkor nem tudnám az megcsinálni, (hacsak nem iktatunk be egy másik szűrőt, ami kiiktatja a sustaint a lead hangszínnél)

 

Az eredeti elképzelés az hogy alul sustainnel felépítek egy akkordot, vagy harmonia memorival beállítom a harmóniát, ezt kitartja, és felette egy másik lead hangszínnel pedig szólózok... remélem érthető...

Link to comment
Share on other sites

ez sajnos nem működik, aszerint csináltam amit itt leírtál, a cables switch nem kapcsol át, és hiába kapcsolom kézzel, nincs sustain sem... :(

 A cable switchnél beállítottad bal oldalt az Input alatt két sorral lejjebb a 123 értéket? (ahogy a képen is van)

Kézzel átállítva biztosan nem fog működni, mert nem a switch értékére váltja a sustaint.

Link to comment
Share on other sites

 A cable switchnél beállítottad bal oldalt az Input alatt két sorral lejjebb a 123 értéket? (ahogy a képen is van)

Kézzel átállítva biztosan nem fog működni, mert nem a switch értékére váltja a sustaint.

át, többször is leellenőriztem. A héten nincs nálam más csak az ewi... az is lehet hogy master keyborddal működik...

szerintem a legjobb és biztos megoldás ha valahogy mindig csatolni tudnátok a logic fájlt... 

 

HÁLÁS KÖSZÖNET!!!

Link to comment
Share on other sites

estefelé ahogy géphez kerülök megcsinálom

 

Nem értem amúgy a note off-a miér csinálja ezt...kipróbálom nálam is hogy mi a helyet ezzel..

Egyébként miér pont a note off kel neked?

Ha ez nm működik egyszerűbb másképp megoldani mint erőltetni at ami nem működik. vagyis:

condition splitter

c2 unequal to 0 fent kijönnek a nemnullák

alul a nullák

onnantól meg átalakíthatod amivé csak akarod egy másik transformerrel.

a logic fájlt becsatolom jpegként ha engedi

Link to comment
Share on other sites

Nagyon fontos, hogy amit én írtam, ott jelenleg a C2 hangra és 127 Velocity-re vált csak. Ha ettől kisebbet küldsz be, akkor nem működik.
Egyébként feltettem dropboxba: https://www.dropbox.com/sh/x8606g1nukqjo5l/2iu4rdGEYq

Mondjuk valószínűleg fogsz kapni sok hibaüzenetet, hogy nincs meg az elmentett hangkártya, midi eszközök, de ettől nem kell megijedni :D

Link to comment
Share on other sites

estefelé ahogy géphez kerülök megcsinálom

 

Nem értem amúgy a note off-a miér csinálja ezt...kipróbálom nálam is hogy mi a helyet ezzel..

Egyébként miér pont a note off kel neked?

Első körben azt csináltam, hogy a 127 velocityvel váltottam a kapcsolót, majd ezt ki is szűrtem még az elején. Így a sustain már csak a Note Off üzenetet látta. Ezért akartam  úgy megoldani. De most így utólag tudom, hogy hibás elképzelés volt, mert rögtön kellett volna, hogy be/kikapcsoljon a sustain, ha leütöm a gombot, és nem akkor amikor felengedem.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ez tényleg egyszerű.
Egyébként még egy apróbb szépség hibája van, hogy a C2 Note off kimegy, arra kellene még egy szűrő. És ha azt betesszük, akkor ugyanannyi elemből áll, mint az enyém. De tényleg akkor is egyszerűbb! :)
Nem értem ezt az alternatív split működését. Egyszerűen kap egy üzenetet, és akkor az egyiken, majd a következő üzenetet a másikon küldi, és a következőt megint a következő vagy első kábelen?

Link to comment
Share on other sites

Baromi jó ez a script dolog. (azt hiszem kezdi meghaladni képességeimet ez a dolog... :) Még nem volt időm a Pro X-el behatóbban foglalkozni, és még nem mertem használni élőben, amíg nem forrja ki magát, de úgy látom hogy ideje váltani, most hogy a frissítés is kijött hozzá.

 

A kábelkötögetéses dolgot annyiból szeretem hogy ott egy felületen mindent látok, mit is állítottam be...

 

Egy kérdésem van csupán, hogy lehet elhalgattatni? Esetleg egy hangot feláldozni a végleges note off-al?

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, igen, elrontottam, 7. sorba kell: Sustain Off -> Sustain On -> Sustain Off Filter -> Chord Memorizer

Működik, de csak ha a kívánt kitartott hang elött egy másikat is lenyomok, ami persze nem szólal meg. És ha azt szeretném hogy már ne szóljon akkor a kitartott hangot még 1x le kell ütnöm.

 

Valamit elronthattam...

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy nem jól írtam le valamit, sajnos előfordul. Inkább azért írtam le, hogy később is elő lehessen állítani, ha netán a fájlt letörölném.

Egyébként most néztem meg, és a leírásban az 5. útvonalnál írtam, hogy be kell kötni közvetlen a Chord Memorizerbe is.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként lehet, hogy szólni kellene A / D-nek, hogy helyezze át ezt egy új topickba ezt a megoldást, mert azt kérte, hogy minden új kérdéshez új témát nyissunk. Ez meg hasonló, de mégis más célt szolgáló megoldás, mint az eredeti kérdés. Szóljak, vagy szólsz, vagy ne szóljunk? :D

Más, kíváncsiságból kipróbáltam, hogy meg tudom-e írni ezt az akkord kitartós dolgot scriptben.
Persze az Environmentben itt is kell a midi bemenet -> szólóelválasztó -> Aliasok rész, mert gondolom ugyanúgy használsz más hangokat program váltásra, valamint sustain ki-bekapcsolgatásra...
Mindegy. A lényeg, hogy egy sávra ha ezt a scriptet rádobod, akkor ugyanazt éred el vele, mint azzal a sok objektummal, amit kötözgettünk :D

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

Link to comment
Share on other sites

Új topicba? Akkor már ez a topic cím sem jó, hisz pont az a lényeg hogy az Environmentben lévő trükkök egy helyen legyenek...

 

Nem sikerült rádobnom a scriptet. Gondolom ezt meg kell írnom egy fájlba igaz? És azt valahogy rádobni, ilyenről nem is hallottam még...

Link to comment
Share on other sites

Ok, részemről maradhat.

 

Logic Pro X-ben van egy új rész az Instrument sávoknál: a sáv beállításánál (hangerő, panoráma felett) van egy MIDI FX rész is, ahol TÖBB!!! Midi plug-int lehet beállítani (ha kiválasztasz egy midi plug-int, akkor ha az aljához viszed az egeret, megjelenik egy sáv, és újabb plug-int adhatsz hozzá, mint pl Transformer, vagy Chord Memorizer). A lényeg, hogy most a Scripter-t kell kiválasztani.
A feljövő ablakban van egy Open Script in Editor nevű gomb, arra kattintva lehet megadni a scriptet. Majd az ablakban felül meg kell nyomni a run script gombot. Ezután, ha ezt az utóbbi scriptet másolod be, akkor megjelenik egy csúszka az Open Script in Editor gomb alatt, ahol beállíthatod az új funkciót:
Kicsit durvultam :D Annyit csináltam, hogy van egy Feloldás nevű paraméter, ami ha nagyobb, mint 0, akkor annyi negyeden át tartja ki csak a hangot, utána küld egy Sustain Off üzenetet. Most ezt max 64-re állítottam, de át lehet állítani szinte akármennyire. Plusz még egy fontos infó: a beállított tempóhoz igazítja. Tehát ha helyesen van beállítva a tempó, akkor jókor fog majd elhallgatni a kitartott hang.

var NeedsTimingInfo = true;

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
		var beats = GetParameter("Feloldás");
		if (beats > 0) {
			Sustain.value = 0;
			Sustain.sendAfterBeats(beats);
		}
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

var PluginParameters = [
	{
		name: "Feloldás", 
		type: "lin",
		minValue: 0,
		maxValue: 64,
		numberOfSteps: 64,
		defaultValue: 0
	}
];
Link to comment
Share on other sites

Sőt, most nézem, hogy nem Chord Memorizer plug-in van, hanem Chord Trigger. Végülis lehet ugyanaz, hogy hangonként meg lehet mondani, hogy milyen akkordot játsszon le.

 

Plusz infó, hogy nem feltétlenül negyedekre lehet állítani a következő hang küldését, hanem pl ha a numberOfSteps beállítást megszorzod 4-el (tehát 256-ra állítod), akkor lehet pl 1,5-öt is kiválasztani, akkor egy negyed és egy nyolcad ideig tartja ki a hangot..., 1,25-nél pedig 1 negyed és 1 tizenhatod ütemig tartja....

Link to comment
Share on other sites

10 percet nézegettem a sciptet de nem jöttem rá, miért van az hogy csak a C2-re hallgat el, az alapbeállításra. Bármilyen másik hangot választok ki, nem működik...

 

próbálkozdtam az utolsó sorban lévő default value-val, de hiába adok meg, másik számot, arra sem hallgat el, csak a 48-C2-vel működik...

 

egyre jobban tetszik az új Logic :)

Link to comment
Share on other sites

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

fura, kipróbáltam egy új projectben és nekem is működött, bár elötte 2x rányomtam a run-ra biztos ami biztos. Aztán abban a projectben is próbáltam amiben nem működött. Az istrument csatorna elé egy range limiter van berakva, hiába volt a tartományon belűl nem működött, aztán állítottam rajta és rögtön jó lett fura...

 

A lényeg hogy most már nekem is működik ! :)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nincs. Viszont a legelső akadály ahogy nézegettem, az hogy nem tudom megadni a tempót, illetve nem is kéne, elég lenne rec illetve stop parancs, de azt elég macera hogy közben egy dallamotjátszom. Az is lehetne hogy a felvétel akkor indul amikor megfújom a legelső hangot, de akkor a stop szintén nem működik.

Azt hiszem ezt küldő looper pedállal tudom csak megoldani.

 

Visszakanyarodva a sustain funkcióhoz, nagyon jól működik, viszont egy másik kérdésem is lenne.

 

Ha pl. 2 akkor között szeretnék váltani, akkor minden esetben ki kell kapcsolnom a sustain funkciót, hogy elhallgasson, és aztán be, és a másik akkor, vagy hang.

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy egyszerre csak 1 akkordot tartson ki, de az addig, amíg a másik akkord meg nem szólal. 

 

Az akkordot be tudom állítani a chord memory-vel... 

 

igen meg. szerintem csak annyi hogy nemcsak a sustain c re reagál a c64=0 hanem note vel unequal to 0 -ra is. ..

Link to comment
Share on other sites

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

Link to comment
Share on other sites

hogy tovább bonyolítsam.

 

Most mindegyik sustain működik, nagyon jól. AZ a kérdésem hogy hogyan lehet leállítani? 1 hangot beáldozok az ügy érdekében, vagy esetleg arra a hangra beállítani hogy a csatorna fader-e halkuljol el...

Melyik a jobb és könnyebb megoldás? A sustain off is jó mivel olyan hangszínek, amik nem hirtelen végződnek hanem kifédelődnek. (EXS-ben úgy állítottam...)

Link to comment
Share on other sites

var NeedsTimingInfo = true;

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof Note && event.pitch == GetParameter("Sustain kikapcsoló hang")) {
		if (event instanceof NoteOn) { // csak NoteOn esemenyre kuldunk, felesleges NoteOff-ra is
			var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
			Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
			Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
			Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		}
	}
	else if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
		var beats = GetParameter("Feloldás");
		if (beats > 0) {
			Sustain.value = 0;
			Sustain.sendAfterBeats(beats);
		}
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

var PluginParameters = [
	{
		name: "Feloldás", 
		type: "lin",
		minValue: 0,
		maxValue: 64,
		numberOfSteps: 64,
		unit: "slider",
		defaultValue: 0
	},
	
	{
		name:"Sustain kikapcsoló hang",
		type:"menu", 
		minValue: 0,
		maxValue: 127,
		numberOfSteps: 128,
		unit: "MIDI Note",
		valueStrings:[
			"C-2", "C#-2", "D-2", "D#-2", "E-2","F-2","F#-2","G-2","G#-2","A-2","A#-2","B-2",
			"C-1", "C#-1", "D-1", "D#-1", "E-1","F-1","F#-1","G-1","G#-1","A-1","A#-1","B-1",
			"C0", "C#0", "D0", "D#0", "E0","F0","F#0","G0","G#0","A0","A#0","B0",
			"C1", "C#1", "D1", "D#1", "E1","F1","F#1","G1","G#1","A1","A#1","B1",
			"C2", "C#2", "D2", "D#2", "E2","F2","F#2","G2","G#2","A2","A#2","B2",
			"C3", "C#3", "D3", "D#3", "E3","F3","F#3","G3","G#3","A3","A#3","B3",
			"C4", "C#4", "D4", "D#4", "E4","F4","F#4","G4","G#4","A4","A#4","B4",
			"C5", "C#5", "D5", "D#5", "E5","F5","F#5","G5","G#5","A5","A#5","B5",
			"C6", "C#6", "D6", "D#6", "E6","F6","F#6","G6","G#6","A6","A#6","B6",
			"C7", "C#7", "D7", "D#7", "E7","F7","F#7","G7","G#7","A7","A#7","B7",
			"C8", "C#8", "D8", "D#8", "E8","F8","F#8","G8"],
		defaultValue: 48},
];
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...